Page 3 of 41 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 859

Thread: Wimbledon 2008

  1. #43
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Si totusi Bjorn Borg merge pe mana lui Nadal, cu Djokovic optiunea secunda si Federer abia pe trei.
    La RG vroia sa castige Federer , la W. Nadal - concluzia mea este ca e un tip invidios care nu vrea sa-si vada recordurile batute . Ce n-ar vrea el sa aibe mintea de acum la 26 de ani ...
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Urmaresc rezultatele jucatorilor romani si mai ales ca singurul de la baieti care juca in calificari si avea sanse sa ajunga pe tablou,unde il avem doar pe Hanescu.

    Pai si avem baieti cu rezultate mai bune decat Cruciat?Doar Hane si mai e Pavel peste el,dar in curand se va retrage.Deci Cruciat ar fi al doilea jucator roman in clasamentul ATP.
    Hane e pe 75(in curand va iesi si el din top 100),Andrei Pavel pe 143 si Cruciat pe 148.Dupa ei urmeaza Ungur pe 201 si Crivoi pe 242
    Luciane esti de admirat pt. ca urmaresti evolutia jucatorilor nostri indiferent de pozitia acestora in clasament !
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Stiu.......Stam cam prost

    Ceva tineri de prospectiva ???? Despre ei spuneam ca ar fi mai interesant de urmarit caci cu veteranii ne-am lamurit
    Se spera la Ciprian Porumb jr.... dar eu nu cred ca va intra in top 100 ATP .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  2. #44
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Sorana Cirstea nu va fi de acord cu tine.
    Nu va trece mult pana cand Sorana Cirstea o sa-si dea seama ca 'Elena Dementieva' e prea puternica, are o mentalitate de fier, biceps la fel, o lovitura de stanga in forehand care nu poate fi returnata cu reverul si multe alte chesti si ea e depasita si la singurul lucru care il avea in avansul ei: tactica pe verdeata.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  3. #45
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    o lovitura de stanga in forehand care nu poate fi returnata cu reverul
    Poti sa-mi explici si mie biomecanica loviturii asteia? Si de asemenea cum este executata ca jur ca nu am inteles o iota. De ce aceasta lovitura despre care ne vorbesti nu este numita Dementa in tenisul feminin? O mai poate reusi cineva? Oricum suna dement sau demential. Termenii in care ne-ai descris lovitura sunt pentru cunoscatori ca eu nu ma prea pricep... Poate reuseste Optimistul sa ma lumineze asupra acestui aspect. Lovitura de stanga in forehand suna absolut demential. E cam ca cvintuplu Tsukahara la patinaj. b-( Oricum sunt sigur ca Sorana Cirstea ar putea contracara asa ceva doar e favorita la Wimbledon la masculin in opinia mea de necunoscator.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  4. #46
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Poti sa-mi explici si mie biomecanica loviturii asteia? Si de asemenea cum este executata ca jur ca nu am inteles o iota. De ce aceasta lovitura despre care ne vorbesti nu este numita Dementa in tenisul feminin? O mai poate reusi cineva? Oricum suna dement sau demential. Termenii in care ne-ai descris lovitura sunt pentru cunoscatori ca eu nu ma prea pricep... Poate reuseste Optimistul sa ma lumineze asupra acestui aspect. Lovitura de stanga in forehand suna absolut demential. E cam ca cvintuplu Tsukahara la patinaj. b-( Oricum sunt sigur ca Sorana Cirstea ar putea contracara asa ceva doar e favorita la Wimbledon la masculin in opinia mea de necunoscator.
    Ce e asa greu? Lovitura este executata cu forehand-ul, in cazul acesta cu mana stanga. Lovitura aceasta este dementiala si pune in pericol multe jucatoare. Nici chiar Sorana Cirstea nu gaseste antidot pentru aceasta lovitura datorita top-spinului. Dar nu asta va fi surpriza Elenei Dementieva, ci reverul cu doua maini care a ajuns si el la cote dementiale, inimaginabile de catre mintea umana si cu care Sorana era obisnuita ca fiind o poarta de scapare.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  5. #47
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Ce e asa greu? Lovitura este executata cu forehand-ul, in cazul acesta cu mana stanga. Lovitura aceasta este dementiala si pune in pericol multe jucatoare. Nici chiar Sorana Cirstea nu gaseste antidot pentru aceasta lovitura datorita top-spinului. Dar nu asta va fi surpriza Elenei Dementieva, ci reverul cu doua maini care a ajuns si el la cote dementiale, inimaginabile de catre mintea umana si cu care Sorana era obisnuita ca fiind o poarta de scapare.
    Las-o mai moale cu aprecierile astea "megalomaniace"...dementieva e o jucatoare foarte buna dar nu de numarul 1 mondial!...stiu ca atunci cand o urmaresti jcuand tenis doar la performantele ei sportive pe teren nu te gandesti

    Tududum...Federer pe aceeasi parte de tablou cu Djokovic! Nadal ar putea sa joace in turul doi cu Gulbis sau Isner doi jucatori cu serviciu foarte bun...federer cu hrbaty in primul tur!
    Last edited by Iaco; 20th June 2008 at 12:31.

  6. #48
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Magica Ana si la baieti Djoko

  7. #49
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M0rph View Post
    Las-o mai moale cu aprecierile astea "megalomaniace"...dementieva e o jucatoare foarte buna dar nu de numarul 1 mondial!...stiu ca atunci cand o urmaresti jcuand tenis doar la performantele ei sportive pe teren nu te gandesti

    Tududum...Federer pe aceeasi parte de tablou cu Djokovic! Nadal ar putea sa joace in turul doi cu Gulbis sau Isner doi jucatori cu serviciu foarte bun...federer cu hrbaty in primul tur!
    Daca urmareai de la inceput discutia, vedeai ca 'Elena Dementieva' nu e de fapt Elena Dementieva, cum nici 'Sorana Cirstea' nu e de fapt Sorana Cirstea. Si pentru informatia ta, ma gandesc si la performantele ei sportive, care dupa parerea mea sunt in crestere odata cu revenirea in top 5.

    Nu s-a tras nimic la sorti, dar imi place idea ca Mole Djoker sa fie pe aceeasi parte de tablou cu Fedex.
    Last edited by Kooler; 20th June 2008 at 13:14.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  8. #50
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    S-a tras la sorti...am ascultat radio wimbledon cu tragerile la sorti...stie cineva cu cine au picat romanasii nostriI???

  9. #51
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    COMPLETE DRAW


    1 IVANOVIC (1)
    2 DE LOS RIOS
    3 DECHY
    4 YUAN
    5 BALTACHA (w)
    6 KERBER
    7 ZHENG (w)
    8 CIBULKOVA (30)
    9 SCHIAVONE (20)
    10 PASZEK
    11 YAN
    12 MEDINA GARRIGUES
    13 NICULESCU
    14 RYBARIKOVA (q)
    15 GARBIN
    16 SZAVAY (15)
    17 SCHNYDER (12)
    18 DELLACQUA
    19 AMANMURADOVA
    20 PARMENTIER
    21 STOSUR (w)
    22 OLARU
    23 ONDRASKOVA (q)
    24 VAIDISOVA (18)
    25 RAZZANO (27)
    26 RODINA
    27 LLAGOSTERA VIVES
    28 VESNINA
    29 MEUSBURGER
    30 GALLOVITS
    31 DUBOIS
    32 CHAKVETADZE (8)
    33 KUZNETSOVA (4)
    34 JOHANSSON (q)
    35 BONDARENKO K
    36 FUJIWARA (q)
    37 PIN
    38 ZAHLAVOVA STRYCOVA (q)
    39 SOUTH (w)
    40 BONDARENKO A (28)
    41 CORNET (17)
    42 PAVLYUCHENKOVA (q)
    43 RODIONOVA
    44 LI NA
    45 DOMACHOWSKA
    46 CRAYBAS
    47 BENESOVA
    48 RADWANSKA A (14)
    49 BARTOLI (11)
    50 LISICKI
    51 PEREBIYNIS
    52 KVITOVA
    53 MATTEK
    54 BREMOND (q)
    55 DUSHEVINA
    56 KIRILENKO (19)
    57 MAURESMO (29)
    58 HARKLEROAD
    59 SEQUERA
    60 RUANO PASCUAL
    61 ZAKOPALOVA
    62 RADWANSKA U (w)
    63 KANEPI
    64 WILLIAMS S (6)


    65 DEMENTIEVA (5)
    66 CAMERIN (q)
    67 DITTY
    68 BACSINSZKY
    69 DULKO
    70 REZAI
    71 VORACOVA
    72 DAVENPORT (25)
    73 PEER (24)
    74 O'BRIEN (w)
    75 SAFAROVA
    76 LOIT
    77 COHEN-ALORO
    78 HSIEH
    79 YAN
    80 SAFINA (9)
    81 AZARENKA (16)
    82 PIRONKOVA
    83 BYCHKOVA
    84 CIRSTEA
    85 SANTANGELO
    86 ANI
    87 GOVORTSOVA
    88 PETROVA (21)
    89 BAMMER (26)
    90 ARVIDSSON
    91 PENG
    92 KUTUZOVA (q)
    93 MAKAROVA
    94 KUDRYAVTSEVA
    95 FORETZ (q)
    96 SHARAPOVA (3)
    97 WILLIAMS V (7)
    98 CAVADAY (w)
    99 KEOTHAVONG
    100 KING
    101 MULLER
    102 MARTINEZ SANCHEZ (q)
    103 CASTANO
    104 MIRZA (32)
    105 PENNETTA (22)
    106 VAKULENKO
    107 SUGIYAMA
    108 WICKMAYER
    109 KLEYBANOVA
    110 OBZILER
    111 ERRANI
    112 HANTUCHOVA (10)
    113 VONAREVA (13)
    114 NAKAMURA
    115 TANASUGARN
    116 CETKOVSKA
    117 KRAJICEK
    118 ERAKOVIC
    119 GOERGES
    120 SREBOTNIK (23)
    121 WOZNIACKI (31)
    122 HRDINOVA (q)
    123 WOZNIAK
    124 KORYTTSEVA
    125 VOSKOBOEVA
    126 SUAREZ NAVARRO (w)
    127 SAVCHUK
    128 JANKOVIC (2)
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  10. #52
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Men's draw is also out

    MAIN DRAW

    (1) Federer vs Hrbaty
    Soderling vs (Q) Kim
    Gicquel vs Nishikori
    Guccione vs (30) Monfils

    (20) Hewitt vs Haase
    Montanes vs Berlocq
    Bogdanovic vs Bolelli
    Ginepri vs (15) Gonzalez

    (11) Berdych vs Korolev
    Hanescu vs Falla
    Sela vs O Rochus
    Kohlschreiber vs (22) Verdasco

    (32) Llodra vs Ancic
    Lee vs Petzschner
    Andreev vs Vanek
    Stakhovsky vs (5) Ferrer

    (3) Djokovic vs Berrer
    Safin vs Fognini
    Serra vs Lu
    Kamke vs (29) Seppi

    (21) Ferrero vs Querrey
    Peya vs Zverev
    Del Potro vs Snobel
    Daniel vs (13) Wawrinka

    (10) Baghdatis vs Darcis
    Johansson vs Spadea
    Belucci vs Kunytsin
    Stadler vs (18) Karlovic

    (31) Lopez vs Dabul
    Karanusic vs Horna
    Volandri vs Reynolds
    Dancevic vs (7) Nalbandian

    (6) Roddick vs Schwank
    Tipsarevic vs Ascoine
    Pashanski vs (Q)Eaton
    Mahut vs (25) Tursunov

    (19) Almagro vs Granollers
    Garcia-Lopez vs Mirva
    Ventura vs Schuettler
    C Rochus vs (9) Blake

    (14) Mathieu vs Hernandez
    Chardy vs Gil
    Roger-Vasselin vs Cilic
    Odesnik vs (24) Nieminen

    (26) Ljubicic vs Melzer
    Levine vs Young
    Bjorkman vs Clement
    Becker vs (4) Davydenko

    (8) Gasquet vs Fish
    Grosjean vs Starace
    Anderson vs Calleri
    Olenijak vs (28) Simon

    (23) Robredo vs Vliegen
    Canas vs Haas
    Malisse vs Gremelmayr
    Santoro vs (12) Murray

    (16) Stepanek vs Hernych
    Troicki vs Lapentti
    (WC)Baker vs Galvani
    Roitman vs (17) Youzhny

    (27) Kiefer vs Benneteau
    Vassallo-Arguello vs Minar
    Isner vs Gulbis
    Beck vs (2) Nadal
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  11. #53
    junior Tennismenul's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    djokovic pe aceeasi parte de tablou cu fedex si se pot intalni in semifinale,nadal are pe partea lui pe stepanek,murray si are in runda a doua un meci greu cu invingatorul dintre isner si gulbis

  12. #54
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Foarte interesante tragerile la sorti.Sigur vor fi meciuri frumoase anul aceste la Wimbledon

  13. #55
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Rafa are o parte de tablou interesanta. Nu va avea adversari de o valoare foarte ridicata. Singurii care-i pot pune probleme ar fi: Gasuqte, Haas, Malisse , Murray, Stepanek, Youzhny si (POATE !) Isner ori Gulbist. Eu unul, il vad in semifinale 100% (Sper sa ma insel).
    Nici Fedex nu prea are de tras. Lista "inamicilor nr. 1": Gonzalez, Ferrer, apoi poate un Guccione, Llodra sau Berdych, dar nu cred. Marele meci va fi contra lui Djokovic in semifinale. Sau poate ca Nalbando il va invinge pe sarb . Mi se pare ca Novak are patru tururi simple, apoi putand sa dea peste Nalbandian sau Karlovic (poate Baghdatis). In rest, ar mai fi un Wawrinka, un Ferrero si cam atat.
    Al treilea sfert de tablou mi se interesant si echilibrat. Favoriti sunt: Roddick, Almagro, Blake, Nieminen, Ljubicic si Davydenko (ce ghinion pt Benni Becker ).

    Va fi un spectacol frumos si cred ca Federer se va impune. La Halle a demonstrat ca e intr-o forma buna. A capatat ceva moral dupa turneul din Germania si pleaca din postura de favorit.

    Legat si de meciul lui Hane. Falla nu este un jucator de lepadat. E un sud-american care adora suprafetele iuti. E stangaci si asta il incomodeaza pe Victor. Totusi al nostru pleaca din pole-position. Daca isi va pastra serviciul are toate sansese sa castige. Columbianul a capatat experienta in ultimele sezoane si nu-i va fi usor contra lui. Sper sa nu clacheze din punct de vedere mental (ca la RG). Doamne-ajuta !
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  14. #56
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Adriane,iar faci afirmatii avintate si cam hazardate..Ai enumerat :Gasquet,Haas,Stepanek,Youzny,Murray..si chiar nici unul din astia nu ii pot pune probleme lui Rafa??

  15. #57
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Ce e asa greu? Lovitura este executata cu forehand-ul, in cazul acesta cu mana stanga.
    Ba tu stii ce e ala forehand? Si stii cu ce mana executa Dementieva lovitura de dreapta adica forehand-ul? Esti mai praf decat cocaina dar te dai mare cunoscator.
    In alta ordine de idei buna tragere la sorti. Let's get it on!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  16. #58
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Rafa are o parte de tablou interesanta. Nu va avea adversari de o valoare foarte ridicata. Singurii care-i pot pune probleme ar fi: Gasuqte, Haas, Malisse , Murray, Stepanek, Youzhny si (POATE !) Isner ori Gulbist. Eu unul, il vad in semifinale 100% (Sper sa ma insel).
    Nici Fedex nu prea are de tras. Lista "inamicilor nr. 1": Gonzalez, Ferrer, apoi poate un Guccione, Llodra sau Berdych, dar nu cred. Marele meci va fi contra lui Djokovic in semifinale. Sau poate ca Nalbando il va invinge pe sarb . Mi se pare ca Novak are patru tururi simple, apoi putand sa dea peste Nalbandian sau Karlovic (poate Baghdatis). In rest, ar mai fi un Wawrinka, un Ferrero si cam atat.
    Al treilea sfert de tablou mi se interesant si echilibrat. Favoriti sunt: Roddick, Almagro, Blake, Nieminen, Ljubicic si Davydenko (ce ghinion pt Benni Becker ).

    Va fi un spectacol frumos si cred ca Federer se va impune. La Halle a demonstrat ca e intr-o forma buna. A capatat ceva moral dupa turneul din Germania si pleaca din postura de favorit.

    Legat si de meciul lui Hane. Falla nu este un jucator de lepadat. E un sud-american care adora suprafetele iuti. E stangaci si asta il incomodeaza pe Victor. Totusi al nostru pleaca din pole-position. Daca isi va pastra serviciul are toate sansese sa castige. Columbianul a capatat experienta in ultimele sezoane si nu-i va fi usor contra lui. Sper sa nu clacheze din punct de vedere mental (ca la RG). Doamne-ajuta !
    Ce cauta acolo almagro si nieminenNieminen nu mai e in forma iar almagro pe iarba e praf...

  17. #59
    Rogerius smiling_ancutza's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    turnul de fildes
    Posts
    617
    Reputatie
    1
    mai sunt 2 zile, 18 ore, 17 minute si 38 de secunde pana la wimbledon:ras-plans: ... nu va mai hazardati atata sa ghiciti castigatorul turneului, eu am vorbit deja cu mama omida si mi-a spus ca istoria se va repeta
    "Viata este un spital in care fiecare pacient este obsedat de dorinta de a schimba patul."

  18. #60
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Ba tu stii ce e ala forehand? Si stii cu ce mana executa Dementieva lovitura de dreapta adica forehand-ul? Esti mai praf decat cocaina dar te dai mare cunoscator.
    In alta ordine de idei buna tragere la sorti. Let's get it on!
    Ha Ha Ha !!! Se pare ca nu te-ai prins de ce era Dementieva intre ghilimele. E vina mea, eu am presupus ceva si nu era adevarat, de aceea le-am pus nume de cod.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  19. #61
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Ce e asa greu? Lovitura este executata cu forehand-ul, in cazul acesta cu mana stanga. Lovitura aceasta este dementiala si pune in pericol multe jucatoare. Nici chiar Sorana Cirstea nu gaseste antidot pentru aceasta lovitura datorita top-spinului. Dar nu asta va fi surpriza Elenei Dementieva, ci reverul cu doua maini care a ajuns si el la cote dementiale, inimaginabile de catre mintea umana si cu care Sorana era obisnuita ca fiind o poarta de scapare.
    Dementieva are unul dintre cele mai bune revere cu 2 maini dar nu loveste cu ambele maini FH . Cred ca bati campii asa cum sugereaza si Tenisfan ...
    A existat in istoria tenisului un rus care nu avea rever ci doar FH dar cu ambele maini... astfel era fortat sa schimbe mana .

    Quote Originally Posted by M0rph View Post
    Tududum...Federer pe aceeasi parte de tablou cu Djokovic! Nadal ar putea sa joace in turul doi cu Gulbis sau Isner doi jucatori cu serviciu foarte bun...federer cu hrbaty in primul tur!
    Mie mi se pare mai usoara partea a doua a tabloului ...
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Ce cauta acolo almagro si nieminenNieminen nu mai e in forma iar almagro pe iarba e praf...
    Sponsorii te obliga sa participi chiar daca nu-ti place ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  20. #62
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Daca Nadal ajunge în finală atunci are o șansă mare să-l bată pe Federer. Problema lui Rafa (care nu-i și a lui Roger - cu excepția semifinalei) este că până în finală ar putea să îl scoată cineva. La Queens a pierdut un set la japonezul ala sau ce era, tie-break in fiecare dintre cele 3 set-uri cu Păsări-lăți-lungilă și finish la fotografie cu Djokerul. Asta arată multă determinare dar și multă vulnerabilitate. O zi mai proastă și totul s-a terminat. Cum ar fi o finală fără Nadal - pierdut pe drum - și fără Federer, eliminat de Nole?
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  21. #63
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Ce cauta acolo almagro si nieminenNieminen nu mai e in forma iar almagro pe iarba e praf...
    Almagro trece 2 tururi lejer, dar probabil ca va fi scos de Blake.

    Nieminen se bate cu Cilic si apoi cu Mathieu pt optimi. Legat de finlandez, probabil uiti ca acum doi ani a fost sfertfinalist.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •