Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 23

Thread: TIMISOARA , PREGATESTE-TE ! VENIM !

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    TIMISOARA , PREGATESTE-TE ! VENIM !

    Ieri , intr-un interviu Badea a admis ca a jucat meciul de anul trecut de la Timisoara cu "inima indoita" iar majoritatea jucatorilor si 99% din suporterii olteni au dorit ca Poli sa ramana in A. Acum insa Poli sta bine in clasament , unii suporteri chiar viseaza la cupa UEFA ....nu mai venim cu inima indoita, dimpotriva , venim mai hotarati ca niciodata , sa luam toate cele trei puncte puse in joc! Sunt convins ca vom parasi stadionul in aplauzele a 30 000 de spectatori care vor sti sa aprecieze jocul nostru , chiar daca echipa lor de suflet nu va obtine nici unul din punctele puse in joc! Starea noastra de spirit este ilustrata cel mai corect de patrunderea irezistibila a lui Plesan, incheiata cu gol , in meciul contra Germaniei!

    Pronostic 2-0 pentru Craiova!
    La acest meci voi oferi un premiu ..cine merge pe victoria Craiovei si ghiceste scorul castiga un..butoias de bere germana ( ca tot i-am batut pe nemti ).

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Comisia Centrala a Arbitrilor a anuntat ieri brigada care va oficia partida pe care Universitatea o va sustine miine seara (ora 20.30, Prima TV), la Timisoara, in compania lui „Poli“ AEK. La centru a fost desemnat galateanul Viorel Anghelinei, acesta urmind sa fie asistat de Marcel Savaniu si Ioan Onicas. Arbitru de rezerva va fi Zoltan Erdei. Ca observatori au fost delegati Corneliu Costinescu si Mircea Stoenescu.

    O echipa de arbitri care mie personal nu-mi place...si Anghelinei si Savaniu au darul de a strica spectacolul sportiv dorind sa iasa ei in evidenta!

  3. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    5-1 ca tot ne-am obisnuit cu scorul asta
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Timisoara 1-3 Craiova!
    Plesan, NJock si Bundea vor marca!
    FORZA STIINTA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Njock o sa dea chiar 2 , ca are antecedente pe DP
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #6
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ce fel de antecedente?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu cred ca veti castiga niciunul butoiasul de bere...la scorurile astea ... am vorbit cu Guso si mi-a spus ca nu va primi gol!!

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Guso - Daouda, Papura, Moti - Bolohan, V(Lutu), Plesan, Bundea, Borbely(Preda) - Njock, Mc Breen. in linii mari se pare ca aceasta este formatia probabila pentru meciul de la Timisoara!
    In lotul gazdelor, regasim sase fosti jucatori ai Universitatii: Florin Batrinu, Buia, Balace, Silvasan, R. Stancu, Suleap si doi de la fosta Extensiv: Vancea si Stoianov.

  9. #9
    vesszen trianon malexoid's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Under a violet moon
    Posts
    2,063
    Reputatie
    1
    mascariciul ala al vostru (Staicu), batea campii la un moment dat la toate posturile TV, ca vetzi juca cu rezervele impotriva stelei...motivele le stim bine totzi...de ce il ia gura pe dinainte? la o adica, suntem mai indreptatzitzi sa visam la uefa decat voi. Deshide clasamentul, si da-mi dreptate! Daca ghicesc scorul exact, cum imi trimitzi butoiasul? 2-1 pentru noi...Fortza Poli!!!
    [B][COLOR="Purple"]Poli, such a beautiful disease...[/COLOR][/B]

  10. #10
    vesszen trianon malexoid's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Under a violet moon
    Posts
    2,063
    Reputatie
    1
    de cand ma stiu, aveam in suflet un locshor si pentru Stiintza...era ekipa, care alaturi de noi, avea boashe sa le infrunte pe buCUReshtene...tot respectul pentru Craiova, de sambata incepand vetzi redeveni pentru mine (si pentru muuuultzi altzi timisoreni) a 2-a simpatie, pana atunci...imi datorezi un butoiash de bere germana...citeshte mai sus
    [B][COLOR="Purple"]Poli, such a beautiful disease...[/COLOR][/B]

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu pot sa-ti dau dreptate! Avem doua puncte in plus fata de voi , jucam un fotbal mult mai frumos si eficient ( adica marcam si goluri... spre deosebire de voi ) plus ca stam mai bine la nivel de jucatori probabil in toate compartimentele!!

    Cat priveste butoiasul cu bere este o singura problema..ti l-as putea da chiar in seara asta la Timisoara , voi fi in mod sigur pe stadion... insa nu ai citit regulamentul bine! Am zis asa : "La acest meci voi oferi un premiu ..cine merge pe victoria Craiovei si ghiceste scorul castiga un..butoias de bere germana ( ca tot i-am batut pe nemti )."

    Deci , pentru a castiga trebuie sa mergi pe victoria Craiovei si sa ghicesti scorul... Ai sanse destul de mari daca modifici putin pronosticul..adica in loc de 2-1 pentru Timisoara sa pui 2-1 pentru Craiova.... Ce zici?

  12. #12
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pe onlinesport echipa este urmatoarea:

    U Craiova (albastru-alb)
    1. Guso - 25. Daouda, 6. Papură, 17. Moţi - 21. Bolohan, 20. Bundea, 19. Pleşan, 23. L. Preda - 2. Vigariu, 11. Borbely - 7. Njock
    antrenor: Mircea Rednic
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #13
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    edmond , daca e diferenta de 4 .... am castigat :p?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #14
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1

    Talking Trebuie sa batem pe Timisoara!

    N-a ca uitai cat am zis ca va fi scorul .....aha Timisoara-Craiova 1-2.
    Of Of mi-e frica....asa am sperat si cu ciinii......Of Of pacat de Timisoara, dar asta este trebuie, sa ia bataie ca sa fim si noi fericiti.
    Batem la Timisoara si Rapid face egal acasa!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  15. #15
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    2-0 pt Craiova-pune butoiul la rece
    anti buCUResti

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    S-a terminat 1-1...bun si asta!
    FELICITARI PLESAN!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    s`a terminat exact cum mi`am dorit eu
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  18. #18
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    C R A I O V A
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    La ocaziile avute cred ca scorul este bun..... putea fi 2-0 putea fi 1-3 pana la urma a iesit binisor.Nu inteleg de ce poli in 10 a mai avut okaziile acelea. Suntem "inca" superficiali

  19. #19
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Acest meci trebuia sa-l castigam pt ca rapid s-a distantat la 3 puncte de noi. Etapa viitoare sper ca rapid sa faca egal cu dinamo, iar noi sa batem Apulum....la scor!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    A fost un meci frumos si ma bucur ca am fost prezent pe stadion > Suporterii din ambele tabere au oferit un spectacol superb ...ambele galerii au aplaudat echipa adversa si au avut manifestari de simpatie pentru galeria adversa... a fost un spectacol cum as dori sa vad cat mai multe pe stadioane..din pacate cred ca este singular. Contrar altor pareri am fi putut castiga fara probleme acest meci...s-a terminat egal , dar eu personal ii atribui lui Rednic pierderea celor doua puncte... a recunoscut si el ca nu a facut cele mai inspirate schimbari.... la 1-1 cu un om in plus am jucat un fel de handbal pe semicerc...insa probabil asa cum a declarat vrea sa ia pulsul fiecarui jucator , pentru a sti la cine sa renunte in vara...

  21. #21
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Nu am putut sa merg la Timisoara, dar am vayut meciul la televizor... m-a enervat cumplit comentatorul... am inteles ca galeria craioveana a aratat frumos , astia de la prima nu au aratat-o decat odata cateva secunde... am greata de cate ori vad ca trasmite prima meciul Craiovei..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •