View Poll Results: Ce echipa merge in UEFA ?

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Rapid

    11 32.35%
  • National

    0 0%
  • Universitatea Craiova

    16 47.06%
  • Poli AEK

    7 20.59%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 37

Thread: Cine va merge in UEFA ?

  1. #1
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Question Cine va merge in UEFA ?

    Trei echipe viseaza pana la capat pentru o cupa europeana

    In Divizia A, finala pentru locul III se poate juca in ultima etapa!


    Aceasta editie de campionat este, se pare, cea mai spectaculoasa din ultimii ani, fiecare meci avand implicatii fie in lupta pentru castigarea titlului, fie in cea pentru evitarea retrogradarii, fie in cea pentru ocuparea locului al 3-lea, care poate permite participarea in Cupa UEFA. Conditia ca ultima ocupanta a podiumului sa joace in editia urmatoare a celei de-a doua competitii continentale intercluburi este ca Steaua sa castige campionatul, iar Dinamo sa o invinga pe Otelul Galati in finala Cupei Romaniei. In cursa pentru aceasta pozitie se afla Rapid, FC National si Univ. Craiova, competitia dintre ele anuntandu-se foarte dura, pana in ultimul minut. Analizand programul celor trei in ultimele sapte etape, observam ca giulestenii au un traseu mai usor. Ei au un singur meci foarte greu, pe teren propriu, impotriva lui Dinamo, in timp ce Univ. Craiova si FC National au, pe langa intalnirea directa, si infruntarea cu Steaua.

    "Stiinta" sta mai bine in clasamentul "directelor"
    In cazul in care Rapid si FC National s-ar afla la egalitate de puncte dupa etapa a 30-a, giulestenii ar fi avantajati de rezultatele directe. Acest criteriu nu ar functiona in situatia in care Rapid ar avea acelasi numar de puncte cu Universitatea Craiova, intrucat fiecare formatie a castigat cu 3-1 disputa directa de pe teren propriu. Astfel, in vigoare intra criteriul golaverajului general. Rapidul si "Stiinta" au "+6", dupa 23 de etape, insa giulestenii au mai multe goluri marcate (35), fata de olteni (33).

    Nu se stie, inca, cine va fi in avantaj in cazul unei eventuale egalitati intre Universitatea Craiova si FC National, pentru ca meciul retur, din Banie, se va disputa in ultima etapa.

    Nu este exclus ca, la finalul campionatului, cele trei echipe sa se afle la egalitate de puncte. In acest caz, se face clasamentul disputelor directe dintre Rapid, Universitatea Craiova si FC National. In asteptarea ultimei partide, "Stiinta" se afla pe primul loc intr-o astfel de ierarhie si va ramane in aceasta pozitie daca nu va pierde, la o diferenta mai mare de un gol, meciul, de pe teren propriu, cu "bancarii".

    Si Poli AEK ar putea intra in calcule
    Exista si posibilitatea teoretica a unui parcurs de senzatie al timisorenilor de la Poli AEK. Acestia se afla, in prezent, la numai trei puncte distanta de Rapid si mai au de jucat cu Universitatea Craiova (in tur 0-0), pe teren propriu, si cu Rapid (1-0), in deplasare. Ambele intalniri dintre banateni si "bancari" s-au incheiat la egalitate (0-0)
    Last edited by iulian; 29th April 2004 at 09:19.
    Free Sevilla!!!!

  2. #2
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    iuliane, ma shi mir ca ai trecut-o pe poli, la cate shanse ii dai tu acestei echipe...

    oricum, ai uitat o echipa in sondajul tau: otzelul galatzi.

    Asta e shi votul meu: otzelul.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #3
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Eu merg pe mana Universitatii.
    Semper Fidelis

  4. #4
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si eu. asta daca e sa ne luam dupa cum merg cele numite mai sus. dar si dupa suflet
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #5
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    iuliane, ma shi mir ca ai trecut-o pe poli, la cate shanse ii dai tu acestei echipe...
    Nu ii dau sanse deloc... calculele hirtiei ii dau .....
    Free Sevilla!!!!

  6. #6
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Otelul va fi in UEFA !

  7. #7
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Hei!!!!!!! Mai trebuie o varinata: Otzelul!!! Daca face Dinamo eventul?

    Eu cred ca Rapid, totusi (asta in cazul in care nu castiga otzelul cupa, evident)
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    probabil rapid daca scapa de ciobecali

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Ai uitat pe Steaua si Otelul ! In UEFA merg : Steaua si Otelul.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  10. #10
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Steaua merge in CL Dinamo in Cupa
    Free Sevilla!!!!

  11. #11
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    hai măi oamenilor ... mai terminati cu otelul asta...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  12. #12
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferko
    Ai uitat pe Steaua si Otelul ! In UEFA merg : Steaua si Otelul.
    bravo Ferko! Asta-i si pronosticul meu


    Quote Originally Posted by iulian
    Steaua merge in CL Dinamo in Cupa.
    Unde asta, la Fifa2006?
    ...always look on the bright side of life...

  13. #13
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Steaua merge in cupa UEFA alaturi de cei de la Otzelul, meritorii finalisti a cupei si niste excelentzi parteneri de antrenament pentru Dinamo in finala cupei. Meci greu pe care il castigam pe final cu 4-0... FORZA DINAMO!!!
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  14. #14
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    iuliane, ma shi mir ca ai trecut-o pe poli, la cate shanse ii dai tu acestei echipe...

    oricum, ai uitat o echipa in sondajul tau: otzelul galatzi.

    Asta e shi votul meu: otzelul.
    Nu am uitat nici o echipa ... citeste mai atent primul post ...una din echipele din sondaj pot prinde Cupa UEFA daca se indeplinesc anumite conditii ....
    Free Sevilla!!!!

  15. #15
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Trei echipe viseaza pana la capat pentru o cupa europeana
    Conditia ca ultima ocupanta a podiumului sa joace in editia urmatoare a celei de-a doua competitii continentale intercluburi este ca Steaua sa castige campionatul, iar Dinamo sa o invinga pe Otelul Galati in finala Cupei Romaniei. In cursa pentru aceasta pozitie se afla Rapid, FC National si Univ. Craiova, competitia dintre ele anuntandu-se foarte dura, pana in ultimul minut. Analizand programul celor trei in ultimele sapte etape, observam ca giulestenii au un traseu mai usor. Ei au un singur meci foarte greu, pe teren propriu, impotriva lui Dinamo, in timp ce Univ. Craiova si FC National au, pe langa intalnirea directa, si infruntarea cu Steaua.

    Asta e conditia.....si teoretic e posibil
    Free Sevilla!!!!

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Craiova va participa in cupa UEFA!
    Steaua va fi campioana pt ca este mai buna, dinamo va lua cupa cu ajutorul arbitrilor...ca de obicei!
    Last edited by ady_azzuro; 1st May 2004 at 13:50.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Poate aduc niste arbitri straini, ca anul trecut cand Alain Sars a stiut cu cine tre' sa tzina... Otzelul joaca destul de spectaculos la ora actuala, face scoruri fluviu si merita sa joace in UEFA, chiar daca pierd cu un scor de neprezentare finala cu Dinamo.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  18. #18
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Pacat de rezultatul de egalitate de la Timisoara ...un pas inapoi pentru ambele echipe ..mai bine cistiga una din ele ...oricare...ca dupa cum au jucat cel putin aseara au demostrat ca pot face fata in UEFA
    Free Sevilla!!!!

  19. #19
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    In UEFA va merge Rapid(pentru ca este din capitala) si Otelul (ca castigatoare a Cupei Romaniei). Echipele din provincie nu preau au ce cauta in cupa UEFA.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  20. #20
    senior tudor's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Timisoara, Banat, Europa
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    SVenson, mai bine taceai naibii. Otelul si Rapid nu au cum sa mearga impreuna in UEFA. Iar argumentul "pentru ca este din capitala" mi se pare o aberatie chiar si mai mare. "Poli Timisoara - Real Madrid" (de exemplu) iti spune ceva ?

  21. #21
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SVensson
    In UEFA va merge Rapid(pentru ca este din capitala) si Otelul (ca castigatoare a Cupei Romaniei). Echipele din provincie nu preau au ce cauta in cupa UEFA.
    Cool! Sa zicem ca Otelul ia cupa.
    Cum o sa merga rapidul in uefa? mai exact cum recupereaza cele 12 (doisprezece) punce fata de steaua, sau cele 14 (paisprezece) puncte fata de dinamo in 4 etape?
    Sau tu nu stii ca se duce doar o echipa in uefa? Aia de pe locul 3 se duce daca ia Dinamo cupa si Steau a campioantul.... asa ca mai gandeste-te acum si reformuleaza-ti raspunsul.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •