View Poll Results: Vrei sau nu sã se schimbe imnul naþional?

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Da

    1 3.70%
  • Nu

    26 96.30%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: Echipa naþionalã vrea alt imn! TU CE CREZI?

  1. #1
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1

    Echipa naþionalã vrea alt imn! TU CE CREZI?

    Echipa naþionalã vrea alt imn! TU CE CREZI?

    Dupã ce imaginea cu toþi cei unsprezece jucãtori ai echipei naþionalei cântând în cor imnul naþional înainte de partida cu Franþa a fãcut senzaþie la toate buletinele de ºtiri
    Acum lucrurile se pregãtesc sã ia o amploare ºi mai mare! ªefii FRF vor sã-i cearã lui Bãsescu sã schimbe imnul naþional de dragul lui Chivu ºi compania.

    Dupã câteva zile în care s-au strãduit sã-l înveþe în totalitate, jucãtorii au ajuns în unanimitate la o concluzie: „Imnul e greoi ºi trebuie schimbat”. Astfel existã mari ºanse ca dupã Campionatul European, Federaþia Românã de fotbal sã lanseze o dezbater publicã pentru a luat în calcul varianta schimbãrii imnului naþional.

    ªansele federalilor de reuºitã vor fi cu atât mai mari, dacã România va ieºi din grupã, atunci sentimentul patrotic urmând sã creeze o mai mare implicare din partea românilor.

    www.prosport.ro
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  2. #2
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Nebuni!

  3. #3
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    sa inchida cineva topicul asta jenant, jegurile tiganului sarbu de la prosport inventeaza iar mizerii .....

    Sã-l cîntãm pînã la finalã

    http://www.gsp.ro/stire/tricolorii-s...ala-81868.html

    http://www.gsp.ro/stire/antena-3-si-...ori-81903.html


    “Tricolorii” au impresionat la intonarea imnului, recunoscînd cã acele momente i-au unit ºi mai mult.

    Niciodatã, nici pe vremea lui Hagi, jucãtorii echipei naþio­nale a României n-au cîntat cu atîta ar­doare imnul cum au fã­cut-o îna­intea meciului cu Franþa. L-au repetat conºtiincioºi cu o sea­rã înainte.

    Cociº mãrtu­ri­seº­te cã “e normal ca la un turneu final sã cîntãm tot imnul. Ne bucurã cã în þarã am produs o emoþie deo­se­bitã. Ne-am înþeles înainte sã în­vã­þãm versurile fiindcã era miºcãtor ºi pentru noi, ºi pentru fani. Ne-a unit ºi mai mult. ªi ºtiam cã o þarã întreagã se uitã la noi”.

    Paul Codrea, care a stat pe bancã la imn, a descris momentul: “ªi pentru noi, cei de pe bancã, a fost emoþionant. Ai noºtri stãteau prinºi de gît, foarte uniþi. Am simþit de atunci cã nu putem pierde”.

    Da­niel Niculae l-a completat: “Am sim­þit o mare mîndrie sã cîn­tãm imnul. Ne-a dat o putere fan­tas­ticã”. Chiar ºi Cosmin Contra, liderul de selecþii al actualei echipe, po­vestea: “M-a miºcat mo­men­tul. A fost fantastic! Cînd cînþi aºa imnul, te obligi sã dai tot ce poþi pe terenul ãla. Vreau sã-l cîntãm pînã la finalã ºi, inclusiv, acolo”.
    Last edited by illazio; 11th June 2008 at 14:14.

  4. #4
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Prosti. Analfabeti. Inculti. Infumurati. Grei de cap. Idioti. Frustrati. Pierde-vara. Ratati. Fotbalisti. Fitosi. Nebuni (chiar). Mircea Sandu. Traian Basescu. Manelisti.

  5. #5
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Prostie mai mare n-am mai auzit . Poate Mircea Sandu o vrea sa noul imn sa fie cantat de 'copilul de aur' , in cazul lui Gigi se rezolva cu 'Adi de la Valcea'
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Cica sunt greu de retinut 3 strofe......noi toti stim imnul din prima clasa primara,si astia il invata la 27-28 de ani...

  7. #7
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    pana la urma doar in fituica aia de prosport -care a luat-o pe urma fanatikului- scrie :''jucãtorii au ajuns în unanimitate la o concluzie: „Imnul e greoi ºi trebuie schimbat”.'' Cred ca e un fonfleu marca Prosport
    Mie mi se pare aiurea de tot, sa vrei sa schimbi unul dintre cele mai frumoase,melodioase imnuri din lume

  8. #8
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    prosport e detinut de acelasi trust de presa care are si sport.ro si protv si acasa ....oare va mai mira inventiile acestor mizerii ? nu e nimic adevarat, si daca ar fi spus jucatorii asta mai mult ca sigur ar fi spus-o in gluma.


    “Tricolorii” au impresionat la intonarea imnului, recunoscînd cã acele momente i-au unit ºi mai mult.

    Niciodatã, nici pe vremea lui Hagi, jucãtorii echipei naþio­nale a României n-au cîntat cu atîta ar­doare imnul cum au fã­cut-o îna­intea meciului cu Franþa. L-au repetat conºtiincioºi cu o sea­rã înainte.

    Cociº mãrtu­ri­seº­te cã “e normal ca la un turneu final sã cîntãm tot imnul. Ne bucurã cã în þarã am produs o emoþie deo­se­bitã. Ne-am înþeles înainte sã în­vã­þãm versurile fiindcã era miºcãtor ºi pentru noi, ºi pentru fani. Ne-a unit ºi mai mult. ªi ºtiam cã o þarã întreagã se uitã la noi”.

    Paul Codrea, care a stat pe bancã la imn, a descris momentul: “ªi pentru noi, cei de pe bancã, a fost emoþionant. Ai noºtri stãteau prinºi de gît, foarte uniþi. Am simþit de atunci cã nu putem pierde”.

    Da­niel Niculae l-a completat: “Am sim­þit o mare mîndrie sã cîn­tãm imnul. Ne-a dat o putere fan­tas­ticã”. Chiar ºi Cosmin Contra, liderul de selecþii al actualei echipe, po­vestea: “M-a miºcat mo­men­tul. A fost fantastic! Cînd cînþi aºa imnul, te obligi sã dai tot ce poþi pe terenul ãla. Vreau sã-l cîntãm pînã la finalã ºi, inclusiv, acolo”.

  9. #9
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    LOL ! e clar k nu e adevarat !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #10
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    nu ne schimbam si drapelul ? 3 culori sunt cam greu de retinut...

  11. #11
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    nu ne schimbam si drapelul ? 3 culori sunt cam greu de retinut...
    :ras-plans::ras-plans:
    Buna poanta!
    Alta "inventie" gazetareasca mai mult ca sigur. Cine stie ce au spus fotbalistii, mai in gluma mai in serios si, "minunatii" nostri gazetari au inteles-o cum vor ei...ca intodeauna
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  12. #12
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    doamne ce prostie pe spanioli ii inteleg ca se plang ca n-au versuri la imn dar noi cea mai mare prostie pe care am auzit-o in ultimele zile
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #13
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    ce tampenie. sper sa ramana la nivelul de barfa de presa

  14. #14
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1

    da, hai sa-l schimbam la comanda, ca nu le place jucatorilor imnul
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  15. #15
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    ce tampenie. sper sa ramana la nivelul de barfa de presa
    Stai linistit ca asa va ramane. De dragul argumentului sa zicem ca se schimba.
    In ce??? Mai salamule cu paine? Da mama cu biciu'n mine? Sau te pomenesti ca se strang acum Adi de Vita, Gutza, Putza, Copilul de arama si alti melodiosi sa scoata vre-o noua varianta de USA for (new)Africa.
    DACA macar a fost vorba de asa ceva presupun ca a fost o gluma interpretata de fituicarii nostri asa cum ii duce pe ei capul. Doar trebuie da manance si ei o paine
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  16. #16
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    hodoronc-tronc! pai am vazut ca l-au cantat cu mult aplomb! de ce sa-l schimbam?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  17. #17
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    nu schimbam nici un imn pentru ca asa vor niste jucatori de fotbal.....mie imi place imnul nostru.....mai un pic si vor vrea ca eis a conduca tara.......doar pt ca se dau mari vedete.....sa se califice ei in sferturi, asta e treaba lor......imnul e al tarii!!!!!nu al unei echipe de fotbal!!!!!
    "INTERZIS"!

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    E greu imnul ? Nimeni nu cere sa fie cantat ca la opera, aici se cere doar mult suflet si putina vointa - nu neaparat sa fii cantaret profesionist. E imnul tarii si trebuie respectat, nu schimbat ca asa vrea cineva.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  19. #19
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    hodoronc-tronc! pai am vazut ca l-au cantat cu mult aplomb! de ce sa-l schimbam?
    daca te uiti aici http://www.youtube.com/watch?v=W4taEMHD5KU o sa vezi ca erau cam pe dinafara..... iar chivu o si ia inainte la un moment dat
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Da prostituate de lux in cantonament nu vor?! Ah,stai..ca acolo a mers cioara de pancu si mutulica..
    Mai lipseste ca jucatorii nationalei sa ceara schimba numelui tarii..in elvetia jr...pt ca e frumos-rau in elvetia...

  21. #21
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Da prostituate de lux in cantonament nu vor?! Ah,stai..ca acolo a mers cioara de pancu si mutulica..
    Mai lipseste ca jucatorii nationalei sa ceara schimba numelui tarii..in elvetia jr...pt ca e frumos-rau in elvetia...
    si daca il fac pe dica oaie si pe lacatus berbec asa cum il faci tu pe pancu cioara, te superi?
    "INTERZIS"!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •