View Poll Results: La ce echipa merge Mircea Lucescu in vara?

Voters
32. You may not vote on this poll
  • Rapid

    7 21.88%
  • Alta echipa din Divizia A

    1 3.13%
  • Alta echipa din Turcia

    3 9.38%
  • Italia (Seria A)

    11 34.38%
  • Italia (Serie B)

    0 0%
  • Nationala Romaniei

    1 3.13%
  • Alta (specificati)

    9 28.13%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 45

Thread: La ce echipa merge Mircea Lucescu in vara?

  1. #1
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    La ce echipa merge Mircea Lucescu in vara?

    Trebuie sa recunoastem ca aventura la Besiktas se termina prost pentru Lucescu. Presedintele clubului a demisionat, Lucescu nu mai are suport, deci din vara va face pasi cu siguranta. La ce echipa credeti ca va veni? Sau macar in ce campionat.....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #2
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Nu cred ca se va intoarce in divizia A .
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Daca scoate Copos banu`...vine la Rapid fara discutii
    Free Sevilla!!!!

  4. #4
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Oriunde, numai in Romania sa nu revina ca e pacat de cariera lui....Cred insa ca va ramane in Turcia. In tara, si Dinamo a declarat ca il doreste, nu numai Rapid.
    Forza Viola!

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cred ca Lucescu va veni definitiv in Romania si sper ca o va face la Dinamo. Nu cred ca o va mai lua de la capat cu alta echipa turceasca si nu mai are nici varsta sau nevoia acuta de bani ca sa mai preia o alta echipa straina. Lucescu are bani, are si ceva afaceri, relatii, e greu sa mai accepte sa fie tras la raspundere de baskani pentru rezultate imediate.
    Vine o vreme cand simti nevoia sa te tragi spre casa, sa iesi un pic din focul luptei si sa iei loc in statul major, la comanda. Cred ca la o echipa romaneasca va avea posibilitatea sa fie director tehnic coordonator, pentru ca va dori sigur sa se implice atat la seniori cat si la copii si juniori, precum si in politica acelui club, inclusiv din pozitia de actionar (eventual majoritar). E ceea ce a facut sau a vrut sa faca mereu, doar ca din pozitia de antrenor nu a avut si putere de decizie prea mare. Singurele echipe din tara unde vad eu ca ar putea face asta sunt Dinamo si Rapid, dar nu cred ca va mai dori sa lucreze cu Copos sau Giovanni, nu i-ar oferi libertatea de miscare si timpul de care are nevoie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Cred ca Lucescu va veni definitiv in Romania si sper ca o va face la Dinamo. Nu cred ca o va mai lua de la capat cu alta echipa turceasca si nu mai are nici varsta sau nevoia acuta de bani ca sa mai preia o alta echipa straina. Lucescu are bani, are si ceva afaceri, relatii, e greu sa mai accepte sa fie tras la raspundere de baskani pentru rezultate imediate.
    Vine o vreme cand simti nevoia sa te tragi spre casa, sa iesi un pic din focul luptei si sa iei loc in statul major, la comanda. Cred ca la o echipa romaneasca va avea posibilitatea sa fie director tehnic coordonator, pentru ca va dori sigur sa se implice atat la seniori cat si la copii si juniori, precum si in politica acelui club, inclusiv din pozitia de actionar (eventual majoritar). E ceea ce a facut sau a vrut sa faca mereu, doar ca din pozitia de antrenor nu a avut si putere de decizie prea mare. Singurele echipe din tara unde vad eu ca ar putea face asta sunt Dinamo si Rapid, dar nu cred ca va mai dori sa lucreze cu Copos sau Giovanni, nu i-ar oferi libertatea de miscare si timpul de care are nevoie.
    Si la Dinamo ce te face sa crezi ca o va avea? Astia nu sunt in stare nici sa aiba un presedinte ca lumea... sunt 100 de sefi acolo. Inca depind de Ministerul de Interne.... Nu cred ca Lucescu se risca.... In schimb cu partea cu venitul in Romania sunt de acord cu tine.... O sa fie frumos familia Becali conducatori de club, familia Lucescu antrenori in Divizia A
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #7
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La Dinamo nu e un patron clar (din pacate) cum e la Rapid, Lucescu ar putea sa vina ca actionar majoritar (poate impreuna cu inca una-doua persoane) si sa mature balastul care oricum nu face decat rau echipei, preluand controlul. Ma indoiesc ca ii va permite Copos asta la Rapid. La asta ma refeream cand vorbeam de libertate de miscare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #8
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    La Dinamo nu e un patron clar (din pacate) cum e la Rapid, Lucescu ar putea sa vina ca actionar majoritar (poate impreuna cu inca una-doua persoane) si sa mature balastul care oricum nu face decat rau echipei, preluand controlul. Ma indoiesc ca ii va permite Copos asta la Rapid. La asta ma refeream cand vorbeam de libertate de miscare.
    Si eu ma indoiesc de faptul ca "balastul" de la Dinamo ii va permite asta lui Lucescu. Ei au acolo de mancat o paine, si nu o sa accepte sa vina Lucescu si sa faca legea... Parerea mea.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #9
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Ma indoiesc ca ii va permite Copos asta la Rapid.
    e posibil totusi, ca in cazul in care va reusi sa il aduca la Rapid, sa ii dea mana libera la tot. Copos a facut destule greseli si experimente, nu cred ca isi mai permite sa dea cu piciorul la asa ocazii. Dar cred ca sunt mici sansele sa vina iar la Rapid.

  10. #10
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    sper pentru el ca ajunge inapoi in Italia in A
    ar fi fain sa il i-a si pe Mutu si sa faca o echipa buna.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  11. #11
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    in Italia, Seria A, la Juventus Torino ..
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  12. #12
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    rapid
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    daca nu are unde ai dam o sansa la sportul studentesc (poate merge ori unde este NR 1)

  14. #14
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Ma rog la Dumnezeu sa vina la RAPID!!!!!!!!!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  15. #15
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    nu vine la rapid
    la rapid il aduce Copos pe Del Bosque
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  16. #16
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    V/ati rugat degeaba, se pare ca a si semnat cu Sahtior

  17. #17
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Padrino
    V/ati rugat degeaba, se pare ca a si semnat cu Sahtior
    Nu e clar inca... s-ar putea sa ramana si la Besiktas. Depinde de cine iese presedinte in vara....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  18. #18
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    S/ar putea sa ai dtreptate fia, insa nu este exclus sa/l vedem prin curtea lui Parma, data fiind mutarea lui Prandelli la Juventus...

  19. #19
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sahtior
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #20
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Din nou se intoarce roata... ia priviti primul articol de pe www.onlinesport.ro . Atat de mult sper sa vina la Rapid
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #21
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    nu vine la Rapid fratzilor are alte oferte mult mai bune
    multă lume... PUȚINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •