View Poll Results: Pronostic

Voters
41. You may not vote on this poll
  • 1

    8 19.51%
  • X

    8 19.51%
  • 2

    25 60.98%
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 116

Thread: Etapa 24: FC Oradea - Steaua

  1. #43
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    DD Viola,o singura data(in 99)au incercat sa ne transforme in satelitul lor,dar au fost trimisi la dracu!Adevarul e ca datorita lui Jenei,Steaua e cea mai respectata(si totodata cea mai iubita)echipa dintre cele "mari" in Oradea.
    E suficient sa vii pe stadion si sa vezi numarul mare de tricouri si fulare cu insemnele Stelei.Ce-i drept,se potrivesc !Au culorile in regula!
    In alta ordine de idei,poarta oradeana va fi aparata(se pare)de Cosmin Vatca,al treilea portar din lot.In varsta de 22 de ani,e un portar foarte sufletist,cu reflexe bune,dar dezavantajat de statura(are putin peste 1,70),ceva gen Multescu(Catalin).Rezerva va fi Lucian Butiri de 18 ani.Este un portar inalt,l-am vazut anul trecut intr-un amical in care a parat un penalty.
    Si ca o ultima veste,dupa Cigan si Keseru un alt junior oradean va pleca de la echipa:Cristian Horvath va juca din vara la echipa lui "Kaiser-Reghe", Energie Cottbus!Este vorba de baiatul lui Jancsi Horvath-fost jucator la FC Bihor(putin timp) si Infratirea Oradea,poreclit de catre colegii de la Tricolorul (Gloria)Beius(echipa unde a jucat in perioada stagiului militar)"Mutu" deoarece nu vorbea deloc pe teren!Motivul?Nu stia aproape deloc romaneste !
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  2. #44
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    daca nu se lasa pe o ureche dupa cateva rezultate la scor steaua face spectacol si la oradea.4-0 cred si toate in prima repriza ca miercuri pe "giulesti" cu nemtii

    P.S si uite cum se duce oradea unde ii e locul....DIVIZIA "B" ah cat ma bucur...din cauza voastra era sa merg eu la matineu sa vad OTELUL RAZBUNARE....noi in EUROPA [sper ] si voi de la ora 11 ...hai nu va suparati dar ma bucur pentru ca suntem in finala

    SA VINA CUPA LA GALATI
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  3. #45
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    La baraj,Oradea v-a batut pe teren!Si-au castigat pt ca au fost mai buni!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  4. #46
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1
    Are Ca$$a Locco o piesa faina... Vreti s-o fredonez un pic???
    .....
    ....
    ...
    Dupa meci!

  5. #47
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    nu o sa ai ocazia :p
    deci, poate peste 2 ani
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  6. #48
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    si B.U.G. Mafia are una...vrei sa o fredonez si eu ?
    Free Sevilla!!!!

  7. #49
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Mitea normal era ca voi sa jucati in b insa ati avut noroc cu ploiestiul care la anu va jucade la 11 si ei,desi la inc sezonului avea 2 echipe in A.Faptul ca jucati in finala cupei e meritul vostru si sper ca la anul sa jucati in UEFA.La baraj v-am batut zic eu meritat si cinstit desi cu 45 de min inainte de finalul barajului aveati 3-1(2-1,0-1).O sa vina si vremea noastra!!!
    Forza Bihoru!!!!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #50
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Azi a fost prima zi a Steaua-mobilului in Oradea.Spre surpriza mea(si poate a multora)cred ca cei de la magazin vor trebui sa trimita urgent cateva sute de fulare si esarfe care s-au epuizat azi!Azi n-am apucat sa ajung,dar maine tre' sa ajung neaparat sa-mi iau niste pahare pt bere !
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  9. #51
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Ete ca la Oradea nu a interzis primarul magazinul mobil.....bravo lui
    Free Sevilla!!!!

  10. #52
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dei
    Acum problema voastra nu ar mai trebui sa fie jocul stelei, ci ceea ce face Dinamo. Puteti sa ciuruiti portile, daca ei au penalty pe final de meci, la scor egal.
    Sa speram ca macar acum cind toata lumea este cu ochii pe ei,corpodeni.helestei si sereni v-or sta in banca lor si macar -v-or arbitra impartial...
    Free Sevilla!!!!

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Sa speram ca macar acum cind toata lumea este cu ochii pe ei,corpodeni.helestei si sereni v-or sta in banca lor si macar -v-or arbitra impartial...
    "..........bretoane care umbresc gandirea........"
    Da' dashtept e Dinu asta....
    ex-alpopa

  12. #54
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Piturca: "Arbitrii conduc sub presiune meciurile lui Dinamo!"

    Duelul dintre cele doua candidate la titlu, Steaua si Dinamo, continua nu numai pe teren, ci si in afara lui. Ieri, intr-o conferinta de presa, antrenorul "ros-albastrilor", Victor Piturca, i-a "intepat" in mod indirect pe rivalii din Sos. Stefan cel Mare, spunand ca arbitrii conduc sub presiune meciurile acestora: "Realitatea este cea care este, cu totii stim ceea ce s-a intamplat in partidele trecute. Nu numai noi am vazut greselile de arbitraj comise in favoarea lui Dinamo, ci toata lumea. Arbitrii care oficiaza la meciurile lui Dinamo o fac sub o anumita presiune. Sper ca Ion Craciunescu sa-i faca sa inteleaga ca nu trebuie sa existe asemenea presiuni, chiar daca echipa este a Ministerului de Interne. Mai ales ei trebuie sa fie arbitrati corect". In ceea ce-l priveste pe "fluierasul" confruntarii dintre FC Oradea si Steaua, Ionica Serea, Piturca a afirmat: "Craciunescu a procedat bine cu Serea, cand nu l-a oprit de la delegari, dupa ce a gresit la partida Dinamo - Universitatea Craiova. Nu poti suspenda arbitrii dupa fiecare greseala, deoarece n-ar mai avea cine sa arbitreze". Tehnicianul stelist a adaugat ca oficialii gruparii din Ghencea ii vor motiva financiar pe jucatorii echipei FC Brasov pentru meciul de astazi cu Dinamo, banii urmand sa vina din partea lui Gigi Becali si a unui nepot de-al lui. "Brasovul este intr-o situatie critica si se va lupta pentru puncte. Este greu sa invingi pe terenul lui Dinamo, dar se poate intampla orice, nimic nu este imposibil", a spus Piturca. (A. Traciuc)
    Free Sevilla!!!!

  13. #55
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    "..........bretoane care umbresc gandirea........"
    Da' dashtept e Dinu asta....
    alpopa ...declaratia completa....

    "Suntem nevoiti sa ascultam in continuare, chiar si atunci cand fotbalul intern iese meritoriu la rampa, aceleasi voci dezarticulate de centrii gandirii, care se complac in noroiul de care vrem sa scapam. Si mai dureros este ca aceste gangureli mai mult onomatopeice, declansate din bretoane ce acopera si vederea, vor sa se identifice cu traditia de fair-play a unui club de fotbal cu palmares impresionant.
    Astfel, "reusim" sa ne compromitem gloria scrisa cu sudoare si competenta in timp. Nestiind nici macar veridica expresie po****ra Cornel Dinu, pentru site-ul clubului din Stefan cel Mare.

    Dinu dixit
    Free Sevilla!!!!

  14. #56
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cred ca bate steaua cu 2-1....
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #57
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    FC ORADEA (roşu-albastru) - STEAUA (alb)

    Stadion Municipal
    Mîine, ora 17:00
    TV România 1

    12. Vîtcă - 19. Fl. Lazăr, 2. N. Stanciu, 14. Cr. Munteanu - 18. Fele, 8. Dumitra, 10. Siljanoski, 15. Sfîrlea, 6. Lungan - 23. Vrăjitoarea, 9. D. Stan
    antrenor Zsolt Muzsnay
    Rezerve: 22. Brojcin, 3. Zaha, 11. Gado, 13. Georgiu, 21. Fritea, 24. Siminic, 25. Fl. Neaga
    Absenţi: Dianu, R. Mărginean, Mihuţ, Amzucu, Lupaşcu (accidentaţi), M. Nicolae (exclus din lot)

    33. Hamutovski - 20. Ogăraru, 6. Rădoi, 3. Răchită, 15. Neşu - 2. Fl. Dumitru, 5. Paraschiv, 10. Aliuţă, 14. Dică - 9. Diniţă, 25. Neaga
    antrenor Victor Piţurcă
    Rezerve: 12. M. Tudor, 4. Curt, 5. P. Stoica, 7. Pitu, 11. Boştină, 26. Opriţa, 30. Pădureţ
    Absenţi: D. Munteanu, D. Bălan (accidentaţi)

    Arbitru I. Serea (Focşani). Asistenţi: Cr. Nica (Ploieşti), Fl. Buzărnescu (Craiova). Arbitru de rezervă Mihai Prodan (Cluj). Observatori: Al. Boc (Bucureşti), Mircea Salomir (Cluj)
    Bilete: 150.000 lei la tribuna I, 100.000 de lei în restul stadionului

    Lupta Steaua !!
    Free Sevilla!!!!

  16. #58
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Daca la oradeni nu joaca Radu Marginean,mijlocul e varza.Spre surprinderea mea joaca Munteanu(inseamna ca galbenul primit cu Timisoara a fost trecut in dreptul altcuiva).Tripleta ofensiva oradeana Vrajitoarea-Stan-Siljanovski poate crea probleme prin driblingurile ultimului si viteza lui Vrajitoarea.Superioritate neta pt stelisti pe flancuri,unde Dumitru si Ogararu,respectiv Nesu-Dica vor avea in fata un singur adversar:Sfarlea respectiv Fele.Muzsnay,te sinucizi cu tactica asta.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  17. #59
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Da ce este cu zvonul ca Vrajitoarea se va retrage dupa meciul cu Steaua ?
    Free Sevilla!!!!

  18. #60
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Iuliane,vorbe spuse la nervi dupa ce o parte a publicului l-a acuzat ca a blatuit meciul cu Bistrita.Ce-i drept,a avut o prestatie jalnica,cea mai slaba de cand e la Oradea,dar pana la a-l acuza de vanzare...Si inca ceva...e cel mai bun simulant din divizia A ,daca-l atinge putin cade f convingator(dar exista de fiecare data contact).Gen Lacatus in vremurile de glorie!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  19. #61
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Ma gindeam ca daca tot vrea sa se retraga...sa o faca azi...de ce sa astepte meciul cu Steaua ...ca e bunicel....poate pune ceva probleme
    Free Sevilla!!!!

  20. #62
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Va las,ma duc sa-mi vad favoritii la hotel!Va povestesc diseara cum a fost !
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  21. #63
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Un 4-0 sau 5-1 pentru Steaua. Sa stiti ca imi pare rau pentru Oradea ca va retrograda dar asta este. Soarta si destinul
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •