View Poll Results: Pronostic

Voters
37. You may not vote on this poll
  • 1

    18 48.65%
  • X

    9 24.32%
  • 2

    10 27.03%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 104

Thread: Etapa 24: Dinamo - FC Brasov

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Etapa 24: Dinamo - FC Brasov

    Etapa 24: Dinamo - FC Brasov.
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Pe astia ii batem cu rezervele ! 2-0

  3. #3
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    1 solist.. Dar nu deoarece nu mai pot eu de dragul dinamovistilor... au, pur si simplu, echipa mai buna, iar Buga, dupa cate am auzit, e suspendat.
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    3 piese grele vor lipsi de la Dinamo insa sper sa batem. E timpul cred pentru revirimentul lui Vladut Munteanu
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  5. #5
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Daca se joaca fara borcisme va fu un meci destul de echilibrat, mai ales ca Dinamo nu mai joaca cine stie ce si Brasovul este pe val. Dar tare mi-e teama de un 11 m cu "acoperire regulamentara", de vreun off-side, etc

  6. #6
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Chiar si pentru Dinamo va fi greu sa cistige toate nmeciurile cu ajutorul arbitrilor. Trebuie sa le mai dea si lor liber din cind in cind. Drept urmare in aceasta etapa se vor impiedica.
    X2

  7. #7
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Mi-as dori sa se impiedice Dinamo, exact acum cand ii este lumea mai draga si daca ar veni si cu coada intre picioare din Giulesti, ar fi perfect. Daca nu vor fi borcisme, vor fi netoisme su badisme. Sunt convins ca vor incerca sa trucheze meciul. Sper caLucescu sa joace corect si sa-i introduca in teren doar pe acei ce vor sa joace. Lucescu sunt convins ca-si va apara corect sansele, dar Nicolae ala e dubios rau. Ii sta bine alaturi de borcica. Ar fi strigator la cer daca Dinamo ar invinge iar cu ajutorul arbitrilor. Sungt convins ca va face al de Gigi scandal, daca arbitrii vor tranti meciul. Meciul e de 1. Eu sper intr-un X2. Sa vedem ce va fi.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  8. #8
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    1-1 .. Doamne da sa fie asa
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  9. #9
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    2-0...ar fi normal sa fie cel putin asa
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #10
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Putetzi sa va inchinatzi in fiecare seara, sa mergetzi la biserica sa ceretzi mila divinitatzii, degeaba. Bate Dinamo lejer, fara nici o emotzie. Steaua are 2 deplasari din care e greu sa iasa cu 6 puncte. Daca Dinamo bate in Giulesti avem sanse de 90% sa fim campioni. Steaua inca mai tre' sa se omogenizeze si abia apoi sa atace titlul mult mai clar si decis.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  11. #11
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Meci, usor... la fel si pentru Steaua.. etapa viitoare se schimba liderul (asta daca e Steaua in stare sa bata, pentru ca Rapidul va bate pe Dinamo :p )
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #12
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Un Alt Blat Ordinar.

  13. #13
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Blat in ce sens? Ca si Dinamo si Brasov au nevoie mare de puncte? Cred ca e hazardata afirmatia ta!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  14. #14
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Daca e pe bune ... Dinamo , care si asa nu joaca nimic , pierde !(1-2)
    Dar ...
    ti-e greata de atita "noroc" ... facut de arbitrii
    Cu Corpo , s-a rezolvat si meciul cu Steaua , si tot in prelungiri !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...aproape imposibil , dar ar fi frumos sa bata Brasovul .

  16. #16
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Steaua in tur n-a prea jucat nimic si a adunat o gramada de puncte pe paradele lui Vasile si pe oportunismul lui Bloc-notes, de “noroc” cu arbitraje favorabile nu mai pomenesc. Nu vad de ce n-am castiga si noi jucand mai slab decat s-a obisnuit lumea sa vada. In fotbal castiga cel ce da mai multe goluri decat adversarul. Asa ca vom bate Brasovul jucand pe teren, diferenta valorica dintre cele doua echipe e totusi mare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    0-0 gol borcica !
    Nascut si crescut anti steaua !

  18. #18
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    meci greu pt dinamo, speram insa ca va castiga, e si in interesul nostru...3-1....
    Forza Viola!

  19. #19
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    ma indoiesc ca vor da "liber" la arbitri asa ca ... cu toata nerusinarea inainte
    Scor: BLAT

  20. #20
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Steaua in tur n-a prea jucat nimic si a adunat o gramada de puncte pe paradele lui Vasile si pe oportunismul lui Bloc-notes, de “noroc” cu arbitraje favorabile nu mai pomenesc. Nu vad de ce n-am castiga si noi jucand mai slab decat s-a obisnuit lumea sa vada. In fotbal castiga cel ce da mai multe goluri decat adversarul. Asa ca vom bate Brasovul jucand pe teren, diferenta valorica dintre cele doua echipe e totusi mare.

    Si Dinamo in ultimele etape a adunat o "gramada de puncte" pe "paradele" si "oportunismul" lui Serea ,Corpodica & Comp...Asa ca nu vad cum de nu ati castiga si acum...Oricum lumea s-a obijnuit sa vada asta...

  21. #21
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dansan

    Si Dinamo in ultimele etape a adunat o "gramada de puncte" pe "paradele" si "oportunismul" lui Serea ,Corpodica & Comp...Asa ca nu vad cum de nu ati castiga si acum...Oricum lumea s-a obijnuit sa vada asta...
    Lumea s-a obisnuit sa ne acuze si vede ce vrea sa vada.
    Singurele faze discutabile au fost penaltyul pentru Craiova si cel dat pentru noi cu FC Arges. La Constantza mie mi s-a parut corect acordat, la fel au zis si cei de la GSp, la fel si Porumboiu si Craciunescu.
    Daca mi-aduc bine aminte penaltyul neacorat pentru Poli imediat inainte de penaltyul acordat Stelei (similar cu el acordat noua la Constantza: a fost un contact usor picior-picior, iar la noi mana pusa pe umar) n-a ridicat atatea discutii, desi a fost destul de clar. Steaua a batut la Natzional in min 94 si nu au fost atatea suspiciuni. In meciul nostru cu Natzional (cu aceleasi acuze penibile de aranjament in prealabil) am avut un penalty clar (fault la Petre) neacordat la 0-1 (nu e viciere de rezultat?), plus alte hentzuri si ofsideuri nesemnalizate. La Oradea iarasi, cel putzin un penalty neacordat, noroc ca am reusit sa castigam. Zi-i si de Salomirica si de Tudorica…
    Nu mi-aduc aminte sa fi protestat cineva ca ne-au furat arbitrii. Si am mentzionat numai meciuri din retur. Am mai spus-o, sa judecam cu aceeasi masura si la altzii daca suntem asa de corectzi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •