View Poll Results: Pronostic

Voters
37. You may not vote on this poll
  • 1

    18 48.65%
  • X

    9 24.32%
  • 2

    10 27.03%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 104

Thread: Etapa 24: Dinamo - FC Brasov

  1. #22
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Bate Dinamo. Daca nu pot jucatorii lor, dau brasoveni autogolul. Daca nici aia nu vor/pot, se rezolva cu un penalty.
    Lasand la o parte blatul, Dinamo poate sa casitige coresct acest meci. Au echipa mai buna.

  2. #23
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Lumea s-a obisnuit sa ne acuze si vede ce vrea sa vada.
    Mah...o fi ceva, ceva pe-acolo...Nu crezi?!

  3. #24
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dansan
    Mah...o fi ceva, ceva pe-acolo...Nu crezi?!
    N-o sa creada iti zic eu.

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dansan
    Mah...o fi ceva, ceva pe-acolo...Nu crezi?!
    Klaus are dreptate aici, acum nu cred. Daca discutam cu ceva ani in urma probabil ca iti dadeam dreptate sau ma abtineam de la comentarii. Acum insa nu cred ca e nimic, daca era ceva se aranja de ex. meciul cu National. Si repet, am fost si dezavantajati de arbitraj in alte meciuri, au fost si altii avantajati. Faptul ca “zice lumea” nu e un argument ca se intampla nereguli.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    N-o sa creada iti zic eu.
    Deh...nu potzi sa spui ca n-am incercat...

  6. #27
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Faptul ca “zice lumea” nu e un argument ca se intampla nereguli.
    Fumul fara foc , sa-ntzeleg...aha...

  7. #28
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Fumul pleaca de la focul altora facut special sa creada lumea ca e de la noi. Cand privesti din departare distingi mai greu ca soba vecinului e de vina, e superficial sa emiti verdicte doar pe baza faptului ca am mai avut-o si noi stricata in trecut sau ca asa pare de la 1 km. Multa lume de pe la noi insa emite judecati pripite.
    Ca sa trec de la foc la apa iti dau ca exemplu o situatie traita de mine. Acum doi ani, pe la ora 12 noaptea m-a inundat vecinul “de deasupra” de scoteam apa cu galeata din casa. A doua zi, pana sa se lamureasca asupra incidentului (eu eram la servici), vecinul “de jos” m-a beshtelit din plin prin vecini (profitand si de faptul ca eram nou in bloc si mult mai tanar decat cei vechi), convingandu-se insa de realitate cand a venit intr-un final la mine la usa, hotarat sa ma stranga de gat.
    Daca incerca sa afle mai intai adevarul treaba se rezolva mult mai civilizat si corect, iar eu nu as mai fi fost acuzat apriori pe nedrept (aproape un an de zile am tras) de toate belele din cladire.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #29
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Fumul pleaca de la focul altora facut special sa creada lumea ca e de la noi.
    noooo ... cum sa fie de la voi ingerasilor? Fabuleaza o tara intreaga ! Cum sa-i crezi?
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Cand privesti din departare distingi mai greu ca soba vecinului e de vina, e superficial sa emiti verdicte doar pe baza faptului ca am mai avut-o si noi stricata in trecut sau ca asa pare de la 1 km. Multa lume de pe la noi insa emite judecati pripite.
    Normal ca Borcica a tras clapa la vecini doar si-a pus centrala si nu baga in ea decat spaga la arbitri!
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Daca incerca sa afle mai intai adevarul treaba se rezolva mult mai civilizat si corect, iar eu nu as mai fi fost acuzat apriori pe nedrept (aproape un an de zile am tras) de toate belele din cladire.
    vezi daca esti dinamovist ? Toata lumea te acuza
    Last edited by DJ Klaus; 28th April 2004 at 15:44.

  9. #30
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    “vezi daca esti dinamovist ? Toata lumea te acuza”
    O gluma trista, dar adevarata in contextul in care vorbeam: lumea acuza apriori pe categorisiri superficiale. Si din pacate nu mai vede alti “pacatosi”. Valabil si in fotbal si in viata. O sa ma opresc pentru ca suntem deja off-topic si argumentele mele sunt ocolite cu mishtouri.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #31
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    argumentele mele sunt ocolite cu mishtouri.
    Adevarul e ca... Dinamo ia la mishto fotbalul romanesc cu toti sefii de pe acolo!

  11. #32
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Mai terminati cu „e blat sigur“ sau „dinamovistii sunt ajutati de arbitrii“. Nu e vina clubului ca nu stiu ce arbitru greseste in defavoarea adversarilor cainilor. Se poate si invers si sunt exemple. Important este ca trupa lui Andone sa joace fotbal de calitate, iar cel mai important... sa castige. Dinamo nu are voie sa faca pasi gresiti daca vrea titlul de campioana. De fapt, asa ii sta bine unei campioane.
    Hai Dinamo! 4/1 scor final

  12. #33
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Nu e vina clubului ca nu stiu ce arbitru greseste in defavoarea adversarilor cainilor.
    Nu ti se pare ca se intampla cam des asta in ultimul timp?
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  13. #34
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    1-1 plus minus un penalty care schimba rezultatul final...
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  14. #35
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    o sa castige dinamo normal....cum numai ei stiu!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  15. #36
    ocazional
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Brasov
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    Inca astept un meci Dinamo - FC Brasov pe bune. Nu l-am vazut de vre-o n ani (oare a fost). In mod normal ar fi de x, dar nomalul a disparut de mult in relatia asta. Si totusi, Din - FC Bv 2-2.
    Hai Steagu!

  16. #37
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ce sa te mai astepti dupa atitea "repetitii" de "alunecari pe banane" cu ... miini pe umeri ?
    N&D = Nasol Dublu
    Ce sa te mai astepti de la "vacalerii fluierului" ?

    "Dinamo joaca meciurile pina la final ..." sunt declaratiile fara scrupule ale oficialilor dinamovisti !
    MA VAD NEVOIT SA REPET - cum joaca ei pina la final :
    Last edited by ieppy; 30th April 2004 at 11:52.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #38
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Fumul pleaca de la focul altora facut special sa creada lumea ca e de la noi.
    Mai sa fie...Nimik nu este ceea ce pare a fi ....argumentele astea sunt bune insa de dosarele X....nu de ceea ce vedem cu totii la televizor sau pe stadioane...
    Te compatimesc insa pentru "aventura" cu inundatia...

    Stima...

  18. #39
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Asta e comentariul meu de pe "Tricolori" dupa meciul cu Germania. Cred ca are legatura si cu ce se discuta aici.

    A fost un blat ordinar. Arbitrul a "tras" cu noi ca in ultimile 3 partide. Danciulescu a simulat in careu si a reusit un gol sub bara si unul cu capul la vinclul marelui Curca pardon... Kahn. Petre i-a dat un telefon inainte de meci fundasului de pe partea sa si au blatuit, s-au inteles sa-l lase pe Pitic sa are partea dreapta. Era de asteptat ca doar antrenorul lor a fost jucator si mai apoi antrenor la noi, pana sa ajunga la ei....
    Sper ca ati observat ironia si mai ales analogia....

    Chiar nu am putut sa ma abtin. La ce jucatori are Dinamo la lotul national si nu numai nu are nevoie de arbitri sau de blaturi sa castige campionatul. Deci cei care mai au de gand sa mai abereze cum au facut pana acum, mai bine ar avea ciocu' mic
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  19. #40
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red Heat
    Chiar nu am putut sa ma abtin. La ce jucatori are Dinamo la lotul national si nu numai nu are nevoie de arbitri sau de blaturi sa castige campionatul. Deci cei care mai au de gand sa mai abereze cum au facut pana acum, mai bine ar avea ciocu' mic
    Demonstrati!....Demonstrati faptul ca nu aveti nevoie de arbitrii...Fapte , nu vorbe!

  20. #41
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dansan
    Demonstrati!....Demonstrati faptul ca nu aveti nevoie de arbitrii...Fapte , nu vorbe!
    dupa care-i impuscam
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  21. #42
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    dupa care-i impuscam
    Vasile, tu stii bancul ala cu magarul si cainele si cu celebra fraza "Fapte, nu vorbe!" ?!
    Daca nu ti-l trimit pe p.m....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •