View Poll Results: Pronostic

Voters
60. You may not vote on this poll
  • 1

    26 43.33%
  • X

    11 18.33%
  • 2

    23 38.33%
Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 316 to 332 of 332

Thread: Etapa 24: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

  1. #316
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    cat despre tigani parca anul trecut era scandal mare prin craiova cu sabii si topoare

  2. #317
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by violalugoj
    romani83% maghiar 7% germani2% romi2%.
    uite unde erau romanii
    vezi ca incurcashi procentele ,in aia 83% majoritatea se scriu cu doi rr pe undeva

  3. #318
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by violalugoj
    cat despre cei 2000 de olteni veniti CA VA ASTEPTAM
    am observat ca ne asteptatzi de fiecare data de doi ani incoace, si anul trecut atzi dat cu bolovani.
    Sa te fereasca Dumnezeu sa venim cu adevarat
    tu itzi dai seama ce spui acum? sau cat de aproape sinteti sa ti se indeplineasca dorintza?

  4. #319
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by violalugoj
    cat despre tigani parca anul trecut era scandal mare prin craiova cu sabii si topoare
    ¸pai eu cred ca de aia sintetzi voi asa de suparatzi, vretzi sa va razbunatzi haripeii
    Unde esti tu Antonescule !

  5. #320
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    ce-au de spus suporterii craioveni despre gestul lui Pavel Badea de la Procesul Etapei?

    de ce voi (unii de pe forum) vedeti dusmani peste tot, chiar si atunci cand conducatorii vostri remarca altceva?
    pentru mine nu exista decat Poli. dar prefer sa stau la o bere cu un suporter al altei formatii decat sa ne fugarim pe langa stadioane! In fond majoritatea simtim la fel, doar inimile ne sunt in culori diferite!
    ugtm

  6. #321
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    moama cata gauroiu ... o nimerit pe cineva ?
    se pare ca un suporter ar fi ajuns la spital deci a lovit

  7. #322
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    ce a spus badea la proces, grobari?
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #323
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    nu am vazut faza, dar citez ce au scris 2 baieti de la noi de pe forum:

    Quote Originally Posted by Un polist
    Poate ca v-ati uitat la Procesul etapei in aceasta seara....
    Domnul Badea ne-a trimis prin Calinescu UN TRICOU SI UN FANION DE LA CRAIOVA ... NOUA PUBLICULUI TIMISOREAN PT. CUM NE-AM COMPORTAT LA MECI
    Felicitari domnilor !!! :!: :!: :!:
    ugtm

  9. #324
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Pt "EDMOND"...sa stii ca au fost si alte masini cu nr de DJ ( parcate tot in apropierea stadionului )si nu au patit nimic...nici macar la Lugoj... iar ceea ce s-a intamplat cu autocarele nu am de unde sa stiu nici eu si nici tu sau altii care nu au fost de fata in acel moment...daca va aparea ceva oficial in presa , atunci vom putea sa cunoastem macar o parte de adevar...pana atunci sant doar variante..din care nu pot fi excluse si cele enumerate de mine . Chiar daca ar fi fost vorba de autocarele lui Dinamo , tot nu puteam sa fiu de acord cu o astfel de atitudine de vandalism din partea unor localnici ( fie si rromi ) ...dar oare asa au stat lucrurile ?!?...sper ca aceste semne de intrebare sa te puna si pe tine un pic pe ganduri...In legatura cu masina ta , ...este total neplacut , dar se intampla si la " case mai mari " ... A , inca ceva , ca moderator este permis sa jignesti ?!?

  10. #325
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DD-Viola
    A , inca ceva , ca moderator este permis sa jignesti ?!?

    Absolut, doar n-o sa-ti blochezi propriul IP. Ai auzit tu de cazuri de auto-banare?

  11. #326
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Bah, ce avetzi, fratilor, am inceput si noi provinciali sa ne facem tzigani unii pe altii? Chiar daca la Craiova au fost niste scandaluri ale tziganilor, tin sa anunt ca astea au fost izolate, nicidecum pe stadion sau intre romani, asa ca nu va mai scarpinati pe nas cu mana pe dupa ceafa. DA, in Craiova stau cativa tzigani in unele cartiere, in Timisoara la fel, in Cluj la fel, in ... . Asta nu inseamna ca noi oltenii sau voi banatenii suntem tzigani! Asa ca va rog, fara jigniri de genul asta, ca suntem frati.

  12. #327
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Eu nu sunt moderator aici pe intern , ci doar pe forumul Craiovei. Nu te-am jignit in nici un fel , ai facut-o singur prin postarea ta... M-am simtit jignit eu cand ai vorbit de inscenari... eu am pastrat tot timpul o pozitie echilibrata in legatura cu aceste evenimente.

    Copiez mai jos un raspuns pe care l-am dat unui suporter oltean care a strans o serie de aprecieri nefavorabile la adresa oltenilor postate pe forumul vostru..In principiu asta este pozitia mea, dar si a altor suporteri olteni ( din cei care au fost la meci ):

    "Ceea ce faci tu este clar o incercare de mani****re a celor care intra pe acest forum. Las la o parte ca majoritatea postarilor defavorabile de pe forumul Timisoarei sunt
    scrise in general de un grup de suporteri extremisti care se afla in "razboi" cu un grup cam la fel de alb albastri si asta pe toate forumurile... insa acolo exista si destule opinii favorabile oltenilor pe care le-ai trecut mai mult sau mai putin intentionat cu vederea...
    Ne legam de ceea ce s-a intamplat la Lugoj ...te intreb si eu , daca la trecerea prin Strehaia a unui grup de timisoreni ar fi fost aruncate cateva pietre asupra masinilor lor era normal ca acestia sa extinda acuzatia asupra oltenilor si a galeriei craiovene ?

    Nu stiu daca tu ai fost la Timisoara ...insa eu impreuna cu alti trei ne-am plimbat prin oras in culorile Universitatii si pot sa spun ca am fost priviti mai degraba cu simpatie...(in afara faptului ca erau siguri ca ne bat )..
    grupuri de suporteri au petrecut ore bune la diverse terase si nu i-a agresat nimeni..la terminarea meciului cei care nu eram veniti cu autobuzele am plecat singuri sau cate doi trei spre gara sau spre autoturisme... am plecat prin multimea de timisoreni care se revarsa de la stadion si nu ne-a agresat nimeni , ba chiar am vorbit amical..multi recunoscand ca avem lot superior echipei lor...

    In timpul meciului galeriile s-au aplaudat reciproc , fiecare galerie a aplaudat si echipa adversa la prezentare iar la sfarsit fiecare echipa a venit si in dreptul galeriei adverse aplaudand... asta a fost atmosfera si a fost remarcata de mai toate ziarele.

    poate nu iti convine ca s-a intamplat asa.... ceea ce ma nedumireste este insa ca mai pe toate forumurile cei care incearca sa spuna ca a fost altfel si sa otraveasca atmosfera sunt , in proportie de peste 80% dintre cei care , dintr-un motiv sau altul nu au fost la meci.

    Nu sunt pro Timisoara , cum incerca unii sa sugereze ...sunt un oltean prin excelenta ..nascut , crescut , casatorit aici...suntem o famile de suporteri alb albastri dar nu vad de ce nu as putea fi obiectiv intr-un caz sau altul si de ce as fi anti Timisoara doar pentru ca vreo cativa suporteri ai nostri se cearta de nu stiu cat timp pe toate forumurile cu un grup e suporteri timisoreni... Este problema lor."

    PS.In tur , suporterii timisoreni au fost primiti la fel , cu simpatie , din cate stiu au fost grupuri care au venit de la gara neinsotiti de jandarmi , s-au plimbat prin centrul Craiovei , s-au intretinut amical cu suporterii craioveni. Stiu ca sunt unii care sunt deranjati de simpatia asta reciproca ( atata timisoreni , cat si olteni ) , dar asta este situatia ...norocul nostru este ca cei care intretin razboiul asta pe diverse forumuri nu prea vin la meciuri...

  13. #328
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Eu traiam cu impresia ca meciul de vineri a reprezentat o buna ocazie pentru o reconciliere shi pe forum... Recunosc ca, pana vineri, antipatiile fatza de unii forumishti olteni erau destul de mari, insa chiar am crezut ca pot trece peste asta dupa ce am vazut ca sunt singurii suporteri cu destin asemanator noua...
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  14. #329
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Nu pot sa spun decat BRAVO EDMOD!

  15. #330
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Intr-adevar n-are rost sa mai amintim cine a inceput cine a intretinut sau terminat. Frentzolteanu are dreptate. Incepem sa ne facem tigani si nu terminam niciodata. Am inteles ca si galeria lui Poli a avut o problema asemanatoare pe la Chisinau Cris si nici nu s-a pus problema sa zica cineva ceva de oradeni. Cam asa vad situatia si acum.

  16. #331
    senior leveu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Germania
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lemieux
    Banatenilor, sa nu va imaginati ca anul asta va mai dam vreun punct. Doar nu sintem de la crucea rosie. Anul trecut a fost o situatie speciala, v-am inteles si v-am ajutat. De data asta datele problemei sint cu totul altele asa ca mergem doar la victorie.
    Scor: 1-3
    se pare ca a venit crucea rosie la timisoara nu ne trebe de la voi sa sa sunteti vai de voi
    [COLOR=Purple]COMMANDO VIOLA ULTRA CURVA SUD[/COLOR]

  17. #332
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Eu traiam cu impresia ca meciul de vineri a reprezentat o buna ocazie pentru o reconciliere shi pe forum... Recunosc ca, pana vineri, antipatiile fatza de unii forumishti olteni erau destul de mari, insa chiar am crezut ca pot trece peste asta dupa ce am vazut ca sunt singurii suporteri cu destin asemanator noua...

    Nu vad ce legatura au zecile de mii de suporteri ai celor doua echipe cu vreo zece maxim douazeci care vor scandal cu orice pret... Iar intre ei sunt si timisoreni...poate tu nu ai observat asta...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •