Results 1 to 2 of 2

Thread: Notebook - relatii

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Notebook - relatii

    Sunt pe punctul de achizitiona un notebook. Firma de la care il iau este
    " batuta in cuie " deoarece patronii sunt clientii mei si facem un fel de compensare.. Am rugamintea cine se pricepe si are putin timp la dispozitie sa intre pe http://www.comrace.ro/Sisteme/M8/m8.asp si sa-mi faca unele sugestii ( sunt trei tipuri de notebook acolo ) , ref la care din modele ar fi preferabil sa ma hotarasc... si daca preturile sunt in nota generala a pietei... maine ar trebui sa negociem " compensarea" asa ca multumesc anticipat celor care ma pot ajuta ( pe acest thred sau pe pm )..
    Dau o bere la o viitoare intlnire onlinesport!

  2. #2
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    E grea tare alegerea.... Sunt destul de apropiate ca performante (si din cate vad si ca pret). Dezavantajul (?) la primul (XC) e displayul mai mic (14'') (dar pe de alta parte paote vrei un notebook mai micutz, ceea ce inseamna si mai usor ) si placa video care e integrata. Avantajul sau e procesorul care e Centrino. Celalate sunt cam acelasi lucru, din nou placa video. depinde foarte mult la ce vrei sa folosesti notebook-ul . De exemplu daca iti trebuie TV-out (?) doar XPRO are... Dca vrei sa te joci, XC nu e recomandat... Mai da-mi ceva detalii, la ce vrei sa-l folosesti. Oricum in principiu diferentele sunt destul de mici. Ar fi bine ca la oricare din ele sa pui inca 256 RAM (parerea mea).
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •