Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 188

Thread: Halle, Londra & Varsovia

  1. #85
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Alt penibil care stie doar sa serveasca, din fericire servicile lui Andy par mai atacabile, pentru ca Andy nu e la forma care a fost Karlovic. Sper ca Rafa sa faca break de data asta pentru ca Andy stie mai multe cu forehand-ul. Il joaca si p-asta pe rever si-l distruge, cel putin asa sper.
    Daca nu ai vazut roddick are un rever mult mai consistent.Nu este nici pe departe ca forehandul dar este bine pus la punct.Cat despre servici :roddick nu serveste 35 de asi intr-un astfel de meci cum a fost nadal - karlovic dar 20 si ceva tot ii da.Sunt increzator deoarece Roddick la mai batut pe Nadal anul asta....

  2. #86
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Daca nu ai vazut roddick are un rever mult mai consistent.Nu este nici pe departe ca forehandul dar este bine pus la punct.Cat despre servici :roddick nu serveste 35 de asi intr-un astfel de meci cum a fost nadal - karlovic dar 20 si ceva tot ii da.Sunt increzator deoarece Roddick la mai batut pe Nadal anul asta....
    Nu l-am mai urmarit pe Roddick de la meciul cu Nadal si ultima oara cand l-am vazut eu ce stia sa faca cu reverul era doar sa returneze mingea pentru ca aceasta nu avea taria sau plasamentul sa puna probleme. Roddick l-a mai batut pe Nadal anu' asta, dar Rafa e dornic de revansa, nu? Si serviciul lui Rafa e la inaltime a reusit multi asi pentru el si cu exceptia dublei greseli din tie break, aproape totul s-a derulat perfect. Cred ca a invatat multe in lupta cu asii, si e dornic de noi aventuri pe iarba.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  3. #87
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Inca trei seturi pe iarba.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #88
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Maine il bate Roddick. Cum naibii il poti compara pe Roddick cu Karlovic? E o blasfemie.
    .

  5. #89
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Nadal nu are armele necesare sa-l invinga pe Roddick pe iarba.Si inca ceva:ai zis ca seriviciul lui Nadal e la inaltime?.Asta e cea mai slaba arma a sa si nu pare ca si-o poate imbunatati.Djokovic si-a inbunatatit-o intr-un an dar Nadal nu a reusit in 2-3 ani.

  6. #90
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Da, dar Nadal e cel mai bun jucator din lume la retur, si cu serviciul face lucruri bune pentru ca daca nu intra primul serviciu intra al doilea iar apoi in raliu e fenomenal, lupta pentru orice minge si nu se da batut. Azi am mai vazut un lucru bun la Nadal, cel ce se numste "return ace". Cativa dinastia maine si Roddick is toasted. Nadal o sa ganseasca jocul maine si o sa-l joaca pe Roddick acolo unde-l doare mai tare. O tin una si buna ca Nadal joaca altceva anu' asta si nu vreau sa fie altceva decat rezultate mai bune.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  7. #91
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Federer l-a bãtut pe Baghdatis 6-4 6-4 dar n-a dat niciun as, aþi vãzut? Joacã bine Rafa dar cred cã mâine ºi-o furã de la Roddick. A avut un an bun Andy.
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  8. #92
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sp00q View Post
    Federer l-a bãtut pe Baghdatis 6-4 6-4 dar n-a dat niciun as, aþi vãzut? Joacã bine Rafa dar cred cã mâine ºi-o furã de la Roddick. A avut un an bun Andy.
    Nici tu nu crezi ca Rafa poate castiga? Pacat, Rafa trebuie sa dezamageasca atata lume, dar va face mult mai multa lume fericita.
    Last edited by Kooler; 14th June 2008 at 00:09.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  9. #93
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Nadal nu are armele necesare sa-l invinga pe Roddick pe iarba.Si inca ceva:ai zis ca seriviciul lui Nadal e la inaltime?.Asta e cea mai slaba arma a sa si nu pare ca si-o poate imbunatati.Djokovic si-a inbunatatit-o intr-un an dar Nadal nu a reusit in 2-3 ani.
    scuza`ma maestre, dar uita`te la meciurile lui nadal pe zgura. cauta pe net statistici. in multe meciuri are: points won on 1st service peste 85 %. asa ca nu`mi zice ca nu si`a imbunatatit serviciul. daca tie iti place numa serviciile puternice, asa nu inseamna ca acelea sunt mai bune
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  10. #94
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    sunt cele mai eficiente omule.De ce sa muncesti o gramada pentru un punct pe propriul tau servici can poti da un servici cu 210 km/h iar adversarul iti va returna mingea scurt sau chiar deloc.

  11. #95
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    I-a uitati-va la Warsovia cum joaca singur singur davidenkoSingurul care il poate bate ar fi Robredo.Nu-i asa ca-i destept rusul se duce la un turneu cu jucatori slabi(cu cateva exceptii) pt a castiga toate punctele

  12. #96
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    are cineva un link pt meciul roddick-nadal ?

    LE: am gasit...e pe star sports
    Last edited by praf_de_stele; 14th June 2008 at 15:45.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  13. #97
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    ir are roddick probleme cu spatele:huhu:

  14. #98
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    ir are roddick probleme cu spatele:huhu:
    Oricum il bate nadal si fara problema la spate...servicii mai puternice ca ale lui karlovic(145m/h) dar mai previzibile si nu asa de plate...nu cred ca termina in teren roddick e clar afectat de spate

  15. #99
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    set nadal
    come on andy !!!!!
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  16. #100
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    7-5, s-a cam chinuit cam mult pana sa isi ia game-ul Nadal.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  17. #101
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Viitorul suna bine pentru nadal pe iarba! fain meci oricum de n ori mai fain ca ala de ieri se vede ca joaca doi jucatori adevarati pe teren!

  18. #102
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    nu cred ca roddick mai poate face ceva...
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  19. #103
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    No ca a mai trecut de un tunar...sa vedem maine presupun cu djokovic, dar sa nu anticipam nalbandian a jucat bine la acest turneu!

  20. #104
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Rafa a castigat meciul cu Andy Roddick 7-5 6-4. Bravo Rafa. Acum daca urmeaza Djokovic o sa-l manance de viu pentru ca se tine de locul 2.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  21. #105
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Maine il bate Roddick. Cum naibii il poti compara pe Roddick cu Karlovic? E o blasfemie.
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Nadal nu are armele necesare sa-l invinga pe Roddick pe iarba.Si inca ceva:ai zis ca seriviciul lui Nadal e la inaltime?.Asta e cea mai slaba arma a sa si nu pare ca si-o poate imbunatati.Djokovic si-a inbunatatit-o intr-un an dar Nadal nu a reusit in 2-3 ani.
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    sunt cele mai eficiente omule.De ce sa muncesti o gramada pentru un punct pe propriul tau servici can poti da un servici cu 210 km/h iar adversarul iti va returna mingea scurt sau chiar deloc.
    ii fii tu cineva, da se pare ca nu esti un cunoscator al fenomenului. se pare ca am avut din nou dreptate. nadal l`a invins pe roddick, fara prea mari probleme. nu e nicio problema ca ai altii favoriti decat ceilalti forumisti, dar dupa forma jucatorilor era previzibila o victorie a lui nadal.
    apropo, hai sa comparam serviciile: ce ti`a facut roddick cu serviciile lui de 240 km pe ora? NIMIC. ce a facut Nadal cu serviciul lui ala" jalnic(sau cum l`ai numit)"? a castigat meciul, fara sa`si piarda serviciul. sanatate. apropo...ziceai ca nadal n`o sa castige niciodata un turneu pe iarba. eu ti`am zis sa ai rabdare pana duminica
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •