Results 1 to 18 of 18

Thread: Mai are Romania echipa nationala de fotbal?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Romania
    Posts
    22
    Reputatie
    1

    Angry Mai are Romania echipa nationala de fotbal?

    Ma intreb daca mai exista echipa nationala a Romaniei ... Cred ca s-a desfiintat. Nu am mai auzit vesti despre ea ... Nici la Euro 2004 nu am auzit ca va participa, si cred ca nici la World Cup 2006 nu va participa ... Daca aude cineva de echipa nationala sa-mi scrie! Apropo: Iordanescu , Mutu si Gigi Becali ! Ca sunteti basca toti!
    [FONT=Book Antiqua]Proud to be a [COLOR=Red]RomanianSoccer.ro[/COLOR] user![/FONT]

  2. #2
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Cum aud ceva, te anunt!
    Si totusi ar trebui sa speram ca ne calificam pt 2006, nu de alta, dar preliminariile nici n-au inceput!
    Genul asta de atitudine ne-a facut sa pierdem niste meciuri pe care le puteam castiga!
    Asa sunt si fraierii aia de jucatori: cand aud ca au meci cu o echipa buna, astia pierd meciul inainte de a intra pe teren!
    Eu o sa cred in sansa noastra pana in min 90 al ultimului meci de calificari si in cazul nefericit, al barajului!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #3
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Parca ai da anunt de la FIFA ...
    Pierdut nationala Romaniei , gasitorului ii doresc s-o pastreze ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #4
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Cu antrennor cu tot! Si cu cashcheta!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #5
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    daca nu ne calificam in 2006, facem reclama pentru 2008 la cola, ca doar intotdeauna mai exista o sansa...
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

  6. #6
    junior daydreamer's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa fim pesimisti, grupul de calificare este greu dar nu inseamna ca nu putem sa ne calificam...olandezii nu sunt regulari, sunt capabili uneori sa piarda acasa cu o echipa echivalenta Lituaniei.
    Si daca guvernul roman face un efort si-l naturalizeaza pe Nedved roman, atunci avem sansele noastre...

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    Mi-am adus aminte de echipa Romaniei ... chiar de mai multe ori:
    ... cind am vazut Bulgaria incasind gol dupa gol, chiar daca au inceput bine jocul
    ... cind am vazut Rusia incapabila sa treaca peste o eliminare nedreapta a portarului ...
    ... cind am vazut Grecia jucind ultimul meci din grupa cu o atitudine de "sacii in caruta" si fiind la un pas sa risipeasca tot ce adunasera pina atunci ...

    Din pacate Romania nu pare capabila sa cistige o calificare. Va cistiga poate un meci, ne vom bucura pentru o mare victorie, dar la final, teama mi-e ca luptindu-ne cu cei 2 "grei" din grupa (Cehia si Olanda) vom sfirsi pe locul 4, dupa Finlanda.

    Bafta-n toate!

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    The Netherlands
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Sper sa nu is fi-e gura aurita aldo!!!

  9. #9
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by decayler
    Ma intreb daca mai exista echipa nationala a Romaniei ... Cred ca s-a desfiintat. Nu am mai auzit vesti despre ea ... Nici la Euro 2004 nu am auzit ca va participa, si cred ca nici la World Cup 2006 nu va participa ... Daca aude cineva de echipa nationala sa-mi scrie! Apropo: Iordanescu , Mutu si Gigi Becali ! Ca sunteti basca toti!
    DECAYLER, uite-te unde au ajuns grecii si...unde au fost cind le-a fost Iordanescu baci !
    Uite-te unde este ITALIA si ANGLIA care, ca si noi, au dat vina MEREU pe arbitri, pe ghete si pe temperatura de afara !
    Ar urma sa mai dea vina pe ingrijitorul de teren...
    ITALIA, mai ales, n-a facut nimic la nivel de NATIONALA !
    La U-21 a cistigat titlul european...si-atit !
    Mult ? Putin ?
    Au plins doi ani de zile eliminarea din KOREA DE SUD punind-o pe seama arbitrului !
    Acum au avut 3 jocuri si...au facut rahatul praf !

    Iordanescu are o pozitie FAVORABILA in grupa cu OLANDA si CEHIA !
    El trebuie sa iese DOAR inaintea FINLANDEI si CO !
    In rest, la un eventual loc 3 in grupa toata lumea ar spune " e normal cu CEHIA si OLANDA !"
    Asa ca...cinste lui Iordanescu si FRF-ul lui Sandu !

  10. #10
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Echipa avem si inca foarte buna!!! Cu suporterii ne descurcam mai greu.Ei au solutiile dar ce sa-i faci cind nimeni nu-i asculta? Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  11. #11
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    daca ar juca la timisoara ar avea suporteri de nota 11 si atunci chiar ar fi un al 12 jucator pentru nationala publicul
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  12. #12
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    da romania are jucatorii foarte buni !
    al doilea meci de calificare se va juca la craiova si astfel suporterii vor fii foarte multi si nationala va castiga 100%!!!
    craiova va ajuta nationala!
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  13. #13
    junior daydreamer's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    sunt sigur ca romanii au nivelul sa se califice, trebuie doar sa CREADA in calificare!
    Daca psihologic sunt pregatiti, talentul il au, deci totul este posibil...aminiti-va scorul cu Germania, chiar daca era "doar" un amical...

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by daydreamer
    sunt sigur ca romanii au nivelul sa se califice, trebuie doar sa CREADA in calificare!
    Daca psihologic sunt pregatiti, talentul il au, deci totul este posibil...aminiti-va scorul cu Germania, chiar daca era "doar" un amical...
    Pina la urma cred ca meciul (si mai ales scorul) cu Germania ne-a facut mai mult rau decit bine ... Incepem iar sa ne iluzionam cu "echipa valoroasa, plina de talente"
    Iar o eventuala finala Cehia-Olanda ar fi un adevarat dezastru pentru noi. Parca-i vad pe Sandu si Iordanescu peste doi ani ridicind din umeri, oftind si dind ochii peste cap: "ce-ati fi vrut mai mult ... daca am fost in grupa cu finalistele de la Euro ... bla-bla-bla"

  15. #15
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Mai, cum joaca acum Olanda si Cehia le dau putine sanse la Romani... Singura posibilitate sa trecem calificarile e sa ne vedem ca underdog, sa nu avem aer de superiori si sa jucam un joc defensiv dar cu counters mortale... asa cum o faceam la inceputu' si mijlocu' anii '90.... Mai stiiti meciu' cu Argentina??... cind le-am facuto cu nishte counters de nota 10... deh, parca am uitat acest stil de a juca shi vrem acum sa controlam meciu... oke, cu Finlanda se poate, sau cu Germania care nici macar nu poate sa-i bate pe Letoni sau Maghiar... dar cu Olanda sau Cehia e alta mancare de peshte... ei sunt peste noi clar!! din pacate... de-aceeia e essential sa jucam defensiv si asa sa revenim unde ne sta bine, adica pe un turnament final... Mult Succes Romania, si sa speram in continuare!!
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  16. #16
    junior daydreamer's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    sunt de accord cu Jodd: cu cat Romania pare mai slaba decat adversarii ei, cu atat are mai multe sanse de calificare; trebuie sa se simta inferiori ca se joace intr-adevar un fotbal serios si aplicat...

  17. #17
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1

    Arrow Hai Romania!

    NU VISEZ!!! Eu cred ca nu numai ne calificam dar o sa repetam performanta din 1994; tot cu iordanescu la carma shi cu o generatie de aur. cum le-am traso nemtilor asha le-o tregem shi cehilor (poate nu de 2 ori dar cel putin o data). Iar Olandezii o sai batem ca van basten nu o sal bage in joc pe kluivert
    Toate cele bune Romaniei !
    NU VISEZ!!!
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  18. #18
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Doar pentru ca nu ne-am calificat la doua turnee finale nu inseamna ca nu suntem o echipa puternica. Grecia nu se mai calificase de multa vreme si uite ca a reusit sa castige Euro. Multi vor spune ca a avut antrenor. Eu va spun ca Rehagel nu ar fi facut mare lucru la nationala noastra pentru ca stilul sau nu s-ar fi potrivit. Noi trebuie sa avem rabdare pentru ca va veni si vremea noastra. In vremuri ca astea se vad adevaratii suporteri si asa-zisii sustinatori care sunt alaturi de echipa nationala doar cand castiga. Indiferent ca se va califica sau ca va termina grupa pe 7, romani trebuie sa sustina echipa nationala, nu sa o condamne, pentru ca fara ei nu se poate.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •