Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 242

Thread: Nationale SUA 2008

  1. #127
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Notele pentru Liukin sunt ridicole. Cum de-a putu lua pe exercitiul ala 16250 la barna? Eu nu inteleg rostul acestor note.

  2. #128
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Notele pentru Liukin sunt ridicole. Cum de-a putu lua pe exercitiul ala 16250 la barna? Eu nu inteleg rostul acestor note.
    Parca ziceai ca nu comentam notele la executie ca sunt umflate... dar per total trebuie sa recunoastem ca au siguranta si viteza destul de bune in executie. Si e a doua zi de concurs, deci e constanta nu intamplare.

  3. #129
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ce aterizari perfecte a avut Shawn la prima si la ultima diagonala ...wow
    pacat de 1080..a fost neintors
    Last edited by mikeyy; 8th June 2008 at 00:53.
    www.fangymnastics.com

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Johnson - 64,050 si Liukin 64,200 - fara comentarii!

  5. #131
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Gata s-a terminat......concluzii?

    Parerea mea e ca daca americancele merg la fel si la Beijing..noi nu avem cum sa le intrecem..e imposibil chiar daca mergem curat 100%....doar daca Forminte vine cu surprize
    www.fangymnastics.com

  6. #132
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Liukin a aratat mai mult siguranta pe ea la sol decat Johnson.
    Pacat ca nu are un exercitiu mai valoros...

  7. #133
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Totalul de azi, Liukin 64.200, Johnson 64.050

  8. #134
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Gata s-a terminat......concluzii?

    Parerea mea e ca daca americancele merg la fel si la Beijing..noi nu avem cum sa le intrecem..e imposibil chiar daca mergem curat 100%....doar daca Forminte vine cu surprize
    Asa e, Mihai. Dand la o parte notele acordate de arbitre la executie de remarcat ca americancele n-au prea ratat. Au mai avut ezitari dar au stat pe aparat. Daca nu rateaza nici la Beijing locul 1 e al lor! Mai au si avantajul unor note de plecare mai mari decat ale fetelor noastre.
    Din pacate ale noastre, la Constanta, au avut cateva ratari astfel incat la ora asta clasamentul arata asa: SUA, China, Romania!
    Din pacate Stela nu-i, deocamdata, in primele trei la individual compus. Mai are mult de munca!

  9. #135
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Mie Johnson mi-a placut mai mult... Poate ca siguranta, da, e mai buna Liukin, dar.. poate doar atat. Ce nu mi-a placut deloc e ca nu am vazut-o zambind, sau poate a zambit exact cand mi s-a inrerupt mie. CA s-a intrerupt destul de des.DAr Shawn e si din punctul asta de vedere, a zambit, era mai artistica, parerea mea. Sunt bune fetele, nu am ce zice. Dar notele astea nu se prea potrivesc cu realitatea.Dar, vom vedea pe mai departe. Nu stiu ce va fi la olimpiada. Daca Forminte va veni cu surprize... poate ca da... cine stie? Eu una, parca am asa o vaga impresie ca va veni cu ceva surprize, si ca fetele noastre ne vor face o surpriza frumoasa. Nu zic nicio medalie, dar parca am impresia ca vom avea surprize placute, sa speram ca va fi asa, chiar daca e o speranta cam fara temei. Mie intotdeauna mi-a placut sa sper. Stiti voi, speranta moare ultima. Asa ca eu inca sper la momente frumoase la olimpiada, nu ma refer neaparat la aur, ci... momente frumoase, inseamna...in primul rand sa le vedem pe fete sanatoase, ca isi pot face treaba bine si, rezultatele vor fi pe masura, va fi greu, dar... poate va fi bine si pentru noi. Cel putin la sol, Sandra cred ca are cel mai frumos exercitiu, iar parerea mea. Iar Stela daca isi face treaba, are si ea sansa poate la vreo medalie la individual.Am zis poate, sa nu sariti in capul meu. Eu una, cel mai mult in afara de rezultat cu echipa, vreau sa o vad pe Stela cu o medalie la individual, cat se poate de valoroasa, vom vedea. Va fi greu si pentru ea, cum am zis, dar... eu sper sa o vad pe Stela fericita, dupa atatea ghinioane.Si apoi, pe Sandra, vreau sa o vad cu medalia aia frumoasa la sol!Of, abia astept sa ne cante imnul. Sa speram ca va fi bine,solul e una din medaliile cele mai apropiate de noi, in momentul asta. Sa speram la ce e mai bun pentru fetele noastre, dar mai ales sanatate, ca asta au cea mai mare nevoie! Inchei acum si plec la somn ca e tarziu!Noapte buna!
    Last edited by cineva_cineva; 8th June 2008 at 01:11.

  10. #136
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Gata s-a terminat......concluzii?

    Parerea mea e ca daca americancele merg la fel si la Beijing..noi nu avem cum sa le intrecem..e imposibil chiar daca mergem curat 100%....doar daca Forminte vine cu surprize
    Din pacate, la fetele noastre asta lipseste: siguranta si constanta.

    Si nici elemente individuale iesite din comun nu prea avem.

    Nu-i plac lui Robert "exercitiile impuse" dar urcarea pe barna a romancelor (nu numai urcarea, aproape tot exercitiul) si sariturile sunt la fel, parca am fi la concurs de impuse.

    Referitor la americance, vor gresi si ele la Olimpiada, asta e clar. Nu stiu cat de mult, dar acum , pentru noi e important sa lucram curat. In doua luni nu se mai pot introduce elemente noi, dar se poate castiga la executie. Pentru baieti e valabil acelasi lucru. Apropo de baieti, maine, duminica, NBC-ul transmite inregistrarea Nationalelor USA la baieti.

    Cei ce ati urmarit la NBC poate ati observat mai multe imagini cu Martha Karolyi... Mi-am amintit ce am citit dintr-o declaratie a lui Johnson care zicea ca nu e usor sa concurezi in fata ochilor a mii de spectatori la un concurs dar e incomparabil mai greu sa concurezi in Campus la selectie in fata ochilor Marthei
    Last edited by Tess_AN; 8th June 2008 at 01:15.

  11. #137
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Haideti sa fim seriosi, doar cu furt pe fata americancele pot lua astfel de note la JO. Un total cat de cat aproape de realitate e undeva pe la 63 pentru Johnson si 62.300 pentru Liukin

    Liukin a primit cam 3 zecimi la sarituri, 5 zecimi la paralele, 4-5 zecimi la barna si 4-5 zecimi la sol peste notele corecte. Asta face aproape 2 puncte

    Repet, eu compar cu notarea de la Europene.

  12. #138
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cineva_cineva View Post
    Mie Johnson mi-a placut mai mult... Poate ca siguranta, da, e mai buna Liukin, dar.. poate doar atat. Ce nu mi-a placut deloc e ca nu am vazut-o zambind, sau poate a zambit exact cand mi s-a inrerupt mie.
    Asa este...nu a zambit decat la final...si a mai fost un moment in care toate fetele stateau intr-un colt al solului, iar Shawn statea singura in celalalt colt.
    Nu stiu de ce am impresia ca e putin izolata , si nici arbitrele nu par foarte mult de partea ei.....poate e doar o impresie de a mea!
    www.fangymnastics.com

  13. #139
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Pentru a vedea cat de umfalte sunt notele Johnson a primit 9.650 la sol azi, iar Izbasa pentru solul excelent de la europene a luat 9.275.

  14. #140
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Pentru a vedea cat de umfalte sunt notele Johnson a primit 9.650 la sol azi, iar Izbasa pentru solul excelent de la europene a luat 9.275.
    E normal...asa fac americanii la concursurile lor. Eu m-am obisnuit deja si nu prea ma mai intereseaza ce note iau. Mi-am facut o parere proprie despre toate exercitiile si oricum americancele stau bine!
    www.fangymnastics.com

  15. #141
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Eu nu mai o suport pe Liukin. Ferrari e bebelus pe langa ea la ajutor primit de la arbitrii

  16. #142
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Da, am vazut si eu momentul ala si ma intrebam ce e cu ea de sta singurica acolo... Am observat. Da, asa e... dar oricum, nu stiu de ce o simpatizez mai mult pe ea decat pe Liukin.Liukin imi aduce a fata de Horkina si cele inrudite cu ea si ma cam ia cu fiori, ca de mica, tot timpul am stat cu frica din cauza Svetlanei. A fost buna, nu am ce zice, dar imi era tare frica pentru fetele noastre din cauza ei. Si Liukin e tot cu fata aia, foaaaaaaarte serioasa, dar, si la noi, Gina era serioasa, dar nu chiar asa parca. Liukin e prea serioasa, sau poate mi se pare mie. In fine, nu are rost toata comparatia asta. Se vede clar ca arbitrele nu prea o au la inima pe Shawn, ci mai mult pe Liukin.Oricum, pentru noi nu e asa important acum asta, si care din ele e mai buna, mai simpatica, din cele 2. La olimpiada vor fi mult mai multe sportive, si vor fi si fetele noastre acolo, si cred ca pe toti ne intereseaza cel mai mult fetele noastre si ce rezultate vor avea ele. Ok, acum chiar ca va zic noapte buna!

  17. #143
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    E normal...asa fac americanii la concursurile lor. Eu m-am obisnuit deja si nu prea ma mai intereseaza ce note iau. Mi-am facut o parere proprie despre toate exercitiile si oricum americancele stau bine!
    Crezi ca fetele noastre nu afla ca Johnson a luat 64.200?

  18. #144
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    E normal...asa fac americanii la concursurile lor. Eu m-am obisnuit deja si nu prea ma mai intereseaza ce note iau. Mi-am facut o parere proprie despre toate exercitiile si oricum americancele stau bine!
    Alta e presiune la un concurs ca acesta fata de ce o sa fie la JO.

  19. #145
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Eu nu mai o suport pe Liukin. Ferrari e bebelus pe langa ea la ajutor primit de la arbitrii
    Nici mie nu prea imi place de ea....dar cred ca e foarte apreciata pentru tinuta. De exemplu azi, mi-a placut barna ei..a executat-o frumos....am observat doar ca a miscat piciorul la un element si faptul ca avea picioarele incrucisate la coborare, dar in rest perfecta
    www.fangymnastics.com

  20. #146
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Crezi ca fetele noastre nu afla ca Johnson a luat 64.200?
    Singura pe care ar putea sa o intereseze e Steliana caci e in competitie la individual cu ea. Dar am speranta ca Steliana a ajuns la o maturitate sportiva astfel incat sa nu o afecteze notele luate de alte gimnaste la alte concursuri. Cu siguranta si Steliana va avea la nationale un total de peste 62-63.
    www.fangymnastics.com

  21. #147
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nici mie nu prea imi place de ea....dar cred ca e foarte apreciata pentru tinuta. De exemplu azi, mi-a placut barna ei..a executat-o frumos....am observat doar ca a miscat piciorul la un element si faptul ca avea picioarele incrucisate la coborare, dar in rest perfecta
    Pai la exercitiul ala nici n-avea ce sa greseasca. Inca nu pot sa inteleg cum de are nota asa mare de plecare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •