Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 242

Thread: Nationale SUA 2008

  1. #85
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Liukin merge pe un exercitiu mai usor...fara elemente spectaculoase dar executate bine si in plus faptul ca e dubla campioana mondiala la acest aparat ii mai aduce un mic bonus.
    www.fangymnastics.com

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cineva_cineva View Post
    Ar fi bine daca cineva care prinde NBC ne-ar putea spune daca e acelasi lucru cu ce da aici...
    Acum, 19:15 - ora Romaniei - am vazut postul tau Amalia. Pe NBC acum se transmite tenis -semifinala masculina d ela Roland Garros.

    Scuze pentru gresala de aseara/azi noapte, da Sacramone are plecarea din 6.3 si doar ea si Ranzy au facut doua sarituri. Deci nu-s grozave nici americancele la sarituri. Ce rau imi pare ca Stela nu si-a imbunatatit nota de plecare la sarituri! Am zis Stela ca ea nu a mai fost accidentata in ultimul an dar daca o facea ea sau Sandra, Ana sau Cerasela sau toate!

    Daca fetele noastre nu rateaza la JO eu cred ca intram in carti. Stela va fi mai obosita la individual ca va face concurs complet la echipe spre deosebire de Johnson si Liukin dar una din ele va rata si Stela are sanse la podium. Numai sa nu rateze Stela. Stela cand e obosita nu rateaza. De fapt, daca Memmel vine cu saritura mai buna, nu se stie daca Liukin prinde finala de individual compus... Si sa vedem peste doua saptamani (vedeti voi ca eu voi fi pe drum) ce face Worley. In finalele pe aparate, cred ca avem sanse la o medalie la sol dar la paralele si barna numai cu ratari de la altii... sper sa gresesc.
    Last edited by Tess_AN; 6th June 2008 at 20:27.

  3. #87
    manager Catalin_Nick's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    251
    Reputatie
    1
    Daca vreti sa vedeti barna si Amanarul lui Shawn Johnson si din alt unghi, mai sunt si aici niste filmulete: http://www.youtube.com/profile_video...=ClayBabe6&p=r

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumesc Catalin si Mihai de link-urile la filmulete. Am citit o declaratie a lui Johnson ca spera ca sambata seara sa aiba evolutii mai bune. Sa vedem.
    Edit: Imi plac comentariile dupa prima zis de la http://gymnicestics.blogspot.com/ unde spune ca ambele Johnson si Liukin au fost avantajate de arbitri.
    Last edited by Tess_AN; 6th June 2008 at 23:49.

  5. #89
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Si eu o prefer pe Johnson lui Liukin Dar, totusi, noul sol al lui Johnson nu imi place si pace Eu nu vad muzica aceea luand aur la sol la JO. Nu are acea stralucire, asa cum o are cea a Sandrei. Si eu sper sa intram in carti, mai ales daca americancele nu vor fi chiar in forma de a mondiale, asa cum s-a mai intamplat si cum spunea si Robert, parca. La fel de bine, Stela parca nu are tot ce ii trebuie unei campioane olimpice (nu are nici ea acea stralucire, acea finete), insa muzica ei mi se pare muzica de invingatoare, nu stiu de ce. Da, ar fi fost extraordinar sa avem si noi un Amanar in echipa, mai ales ca e saritura romaneasca, porezentata de romance la ultimele doua olimpiade Dar daca nu vom avea, asta e, si eu prefer sa le avem pe fete sanatoase decat un Amanar...plus ca ar fi mai bine sa isi imbunateasca toate executia la sarituri si poate asa castigam tot ca si cum am fi avut un Amanar. O sa vedem. Eu am mai zis si mai spun; pe mine nu ma doare neaparat situatia de la sarituri, ci faptul ca nu mai avem niciun as in mancea Barna a incetat sa mai fie un atu, ba mai degraba de-abia asteptam si noi s atrecem cu bine de ea si asta nu imi place...eu o tin pe-a mea si spun ca in mod normal TOATE cele trei gimnaste ale noastre ar trebui sa fie capabile de 15.900-16.00 la barna, si asta in mod constant Oricum, lucrurile se mai pot schimba pana la JO Echipa americana, atat de extraordinara cum ar fi parut, se pare ca nu sta decat in 3 gimnaste, Liukin, Shawn si Sacramone...restul trebuie decis si la ei..Totuci, au note foarte mari, atat la sarituri, cat si la barna si sol si au sanse mai mari ca noi, dar concursul e concurs si, desi nici fetele noastre nu mai sunt atat de constante pe cat se stia, avem sansa noastra si eu sper din suflet sa ne-o jucam asa cum trebuie

  6. #90
    manager Catalin_Nick's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    251
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/profile_video...abbynlilly&p=r - alte filmulete, inclusiv solul integral al lui Johnson.

  7. #91
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumim Catalin.
    Am vazut acum solul lui Shawn integral.....nu imi place ...cum a spus si Cris nu are acea stralucire. Solul de anul trecut era mult frumos. Acum parca foloseste aceeasi coregrafie ca si anul trecut ( doar ca s-a schimbat muzica). La elementele tehnice este extraordinara nu am ce spune...desi parca acel 1080 a fost putin neintors
    www.fangymnastics.com

  8. #92
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Multumim Catalin.
    Am vazut acum solul lui Shawn integral.....nu imi place ...cum a spus si Cris nu are acea stralucire. Solul de anul trecut era mult frumos. Acum parca foloseste aceeasi coregrafie ca si anul trecut ( doar ca s-a schimbat muzica). La elementele tehnice este extraordinara nu am ce spune...desi parca acel 1080 a fost putin neintors
    Da, si mie mi s-a parut putin neintors acel 1080, ma intreb daca i-ar putea fi downgradat la 2.5 Ce sa fac, ma gandesc la toate posibilitatile Oricum, chiar si cu aceste erori si fara acea stralucire, Shawn Johnson va fi foarte foarte greu de batut la individual compus. Va putea pierde doar pe spuza ei si in general am observat ca la individual compus americancele se comporta destul de bine, doar la echipa sau aparate mai gresesc.

  9. #93
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Salutare! Prinde cineva NBC la TV? Ca sa se uite putin si sa imi zica ce anume este la NBC-ul normal, deci nu la NBC Sport, ci la cel normal, ca sa verific cu ce am eu, pentru ca pe linkul pe care il aveam mai devreme, a intrat sigla NBC un pic si acum a disparut iarasi si sunt foarte curioasa!Multumesc!

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    E Golf intrerupt de reclame din cand in cand.
    Concursul a inceput, Resultate on line la: http://www2.usa-gymnastics.org/score...esultsDay2.htm
    Last edited by Tess_AN; 7th June 2008 at 23:51.

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Pe NBC acum este golf si in 10 min gimnastica

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    http://www.andromedanet.com/tvtuner_nbc5ksl.html

    din pacate acesta este singurul link care chiar merge

  13. #97
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Imi merge si mie link-ul...a inceput
    www.fangymnastics.com

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Din nou 14900 la sarituri Liukin

  15. #99
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Merge bine. N-am sunet, dar vad. Ce plina-i sala.
    Last edited by Tracoromana; 8th June 2008 at 00:12.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Liukin primeste pt. saritura cu pas la aterizare 9.4 la executie.

  17. #101
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Daaa, merge!!!

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Tot 16.000 pentru Johnson la sarituri

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Sacramone a luat 9.10 la executie la barna aia leganata?!? - total 15.950 Si Johnson la Amanar cu pas mare a luat 16.0

    Memmel la paralele 16.300 cu 0.3 mai mult ca in prima zi.
    Last edited by Tess_AN; 8th June 2008 at 00:20.

  20. #104
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Notele la executie sunt astronomice...

  21. #105
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Shawn chiar are o tinuta extraordinara la saritura...isi merita nota.
    Note exagerate la Sacramone, Liukin si Memmel pana acum
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •