View Poll Results: Care dintre cei 2 are mai mult succes in moderarea unei emisiuni sportiva ?

Voters
26. You may not vote on this poll
  • Florin Calinescu

    9 34.62%
  • Ovidiu Ioanitoaia

    9 34.62%
  • Amandoi

    0 0%
  • Nici unul

    8 30.77%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: CALINESCU vs. IOANITOAIA

  1. #1
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    CALINESCU vs. IOANITOAIA

    Cele mai urmarite emisiuni de forbal sunt Procesul Etapei si Recursul Etapei
    Cei 2 oameni de televiziune s-au perindat de-a lungul timpului pe la diferite emisiuni fiecare avand (sau nu) farmecul lui!

    Calinescu - un stil aparte, un "one man show", actor, om de afaceri, moderator TV !

    Ioanitoaia - un stil clasic , ziarist , moderator TV

    Care din cei 2 au mai mult succes in moderarea emisiunilor de sport indiferent televiziunile la care sunt sau vor fi ? Motivati votul si aparati-va opinia aici !
    Last edited by DJ Klaus; 20th April 2004 at 13:49.

  2. #2
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    il prefer pe Calinescu pt. stilul lui, mai in bascalie, mai la obiect.
    cateodata imi provoaca greata ambele emisiuni, mai ales cand apar conducatorii iubiti ce se plang de arbitraj. daca ar fi sa fac un clasament, pe primul loc s-ar clasa Mihai Stoica, acest catel de stana, ce injura TOATE echipele din Bucuresti pe vremea cand vindea tabla. la foarte mica distanta sunt TOTI ceilalti
    Calinescu ii mai ia la misto, le mai da peste nas, d'aia l-am votat

  3. #3
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Vlad Enachescu de la Minutul 91 de pe TVR !

    eu unul m-am saturat de emisiuni sportive (si nu numai) unde toti invitatii se cearta/acuza ca orbii si nu mai au nici o jena fata de "privitori".
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  4. #4
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Calinescu rulez
    e cel mai tare pe pozitie
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  5. #5
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Se pare ca Ioanitioaia nu are nici un fan pe aici.

  6. #6
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Se pare ca Ioanitioaia nu are nici un fan pe aici.
    Poate ca mai avea cand era la ProTV, dar de atunci parca s-a prostit de tot. De cand a placat l-a Antena1 am mai vazut 1 sau 2 emisiuni... pentru ca deja ma saturasem.... Cred ca daca nu schimba "formatul" emisiunii, o sa se uite din ce in ce mai putina lume. Prea multe certuri...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Publicul de sport incepe sa se schimbe in Romania. Lumea vrea mai mult sport si mai putine scandaluri. Nu pentru ca lucrez la ProSport, dar imi pare bine ca acest ziar nu a dat apa la moara asa zisului scandal sexual, in timp ce Gazeta Sporturilor a tinut trei zile la rand pagina2 cu el si inclusiv prima... Pe termen lung, ramane de vazut cine va avea de castigat... La fel si cu emisiunile sportive. Ioanitoaia isi face jocurile, este normal sa se intimple la el ceea ce se intimpla acum, de fapt o copie mai nereusita dupa ceea ce s-a intimplat si in trecut. Avantajul la ProTV era ca echipa era mai buna, lucru care acum se observa. Oamenii lui Ioanitoaia de acum, de la Recurs, sint mai slabi decit echipa care a facut si face Procesul. Fara ea, Calinescu ar fi in pom si pomul in aer.

  8. #8
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Ioanitoaia e un ziarist,Calinescu e un mascarici!Ioanitoaia are o emisiune de fotbal,Calinescu are un circ organizat!

  9. #9
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvan141
    Ioanitoaia e un ziarist,Calinescu e un mascarici!Ioanitoaia are o emisiune de fotbal,Calinescu are un circ organizat!
    Ioanitoaia are emisinune de fotbal? Come on!! Este tot circ... ii lasa pe aia sa se certe ca turci...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #10
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Publicul de sport incepe sa se schimbe in Romania. Lumea vrea mai mult sport si mai putine scandaluri.
    Cindva, pe aici pe undeva, am spus ca acel ziar de sprot care se va ocupa DOAR de...sport va cistiga teren in RO !
    Poate ca pe roman il poti...fraierii dar nu poti sa-l prostesti la infinit !

    Uitati-va la "reporterii" nostri : ce intrebari indioate pot pune. Si-apoi...inca n-au aflat ca pentru ca si telespectatorii sa afle ce l-ai intrebat pe "X"-ulescu
    ...trebuie sa vorbesti in MICRO !

    Sintem mai buni (meseriasi) sau mai slabi !
    Dar cind TVR da astfel de reportaje in care..."traduce" raspunsurile...e lipsa totala de profesionism !

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Lasa-i pe cei de la TVR, ca sint stat in stat. Plafonarea si "timpul trece, leafa merge" sint doua dintre definitiile acestei institutii.

  12. #12
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Categoric Nea Ovidiu. De cand e Calinescu la Procesu etapei nu m-am uitat niciodata. Aproape in fiecare duminica seara urmaresc macar juma' de ora pe Nea Ovidiu. Si asta chiar daca nu are invitatzi chiar atat de cunoscutzi ca pro-tv-ul.
    Calinescu e bun de emisiuni de divertisment...nicidecum de analiza fotbalistica.
    Nea Ovidiu e si serios si kterincos in acelasi timp. Pastreaza limitele. Imi place.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #13
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    eu am votat Nici unul pentru ca prefer o emisiune mai linistita (unde invitatii nu-si dau "cu paru' in cap") si mai la obiect (in jur de 1h): Minutul 91 !
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  14. #14
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Lasa-i pe cei de la TVR, ca sint stat in stat. Plafonarea si "timpul trece, leafa merge" sint doua dintre definitiile acestei institutii.
    Ca peste tot in lume : BOBORUL PLATESTE !

  15. #15
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Eu preferam Seri in Serie A cu exceptie bineinteles la momentele cand romansii nostrii implicati in fotbalul italian erau pur si simplu niste zei , din pct de vedere al realizatorilor.

    Dintre cele doua emisiuni cred Procesul e mult mai bun, nu neaparat Calinescu, ci cum a spus Vadim intreaga echipa.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Viena
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Prea multe scandaluri in presa si televiziunea din Romania. Ajunge sa citesti titlurile si iti dai seama ce se intampla. Poate ca asta cere publicul dar a si fost obisnuit asa de catre presa care a mediatizat ff mult aceste polemici sau marsavii. Nu inteleg cum asa zisii finantatori din fotbal (alde Becali, Copos, Borcea, Stefan) sunt atat de mult mediatizati. Nu stiu cine spunea ca la o echipa (in Anglia) nu intereseaza decat jucatorii, antrenorul si suporterii. Finantatorii nu sunt acolo decat ca sa semneze cecurile.
    Si inca ceva despre atat de indragitele emisiuni ale lui Ioanitoaia ca pe ale lui Calinescu nu le-am vazut. Cand se analizeaza fazele de joc, sa da o reluare de pana la 10 ori cu incetinitorul, pana zice cineva, uite aici l-a agatat cu piciorul, etc. Dupa 15 min si 10 vizionari ale fazei, se trage concluzia ca arbitrul a viciat rezultatul, dar se uita faptul ca arbitrul nu are decat o fractiune de secunda ca sa ia o decizie...
    Cam atat, va salut

  17. #17
    ateu Colonelu''s Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel
    Categoric Nea Ovidiu. De cand e Calinescu la Procesu etapei nu m-am uitat niciodata. Aproape in fiecare duminica seara urmaresc macar juma' de ora pe Nea Ovidiu. Si asta chiar daca nu are invitatzi chiar atat de cunoscutzi ca pro-tv-ul.
    Calinescu e bun de emisiuni de divertisment...nicidecum de analiza fotbalistica.
    Nea Ovidiu e si serios si kterincos in acelasi timp. Pastreaza limitele. Imi place.

    offtopic:
    tipic pentru fotbalul romanesc: nea gigi, nea pitzi, nea lotzi, nea puiu. jenel, fanel si gigel. un fel de mircea radu cu al sau celebru "bre".
    frazele de genul: "ne intelegem bine cu nea pitzi, baietii e bine, e meciuri si meciuri, fotbalul e hobi nostru" sau "ce faci fetelor, va place fotbalistii?" - fraze pe care le auzim la televizor (in ziare le citim gata corectate) - ne trag in jos in mocirla in care se zbate acest sport. parca trebuia sa fie nobil, sa ne inspire, sa ne faca mai buni, etc, chestii-socoteli. din parti.
    "agramaticalismele" lui costi ionita sint prezente marea majoritate a "oamenilor de fotbal" si, incet-incet, si la suporterii acestora care vad in ei un exemplu.
    Last edited by Colonelu'; 12th May 2004 at 21:49.
    [COLOR="DarkGreen"][SIZE="1"]I fear no one. I expect nothing. I am free.[/SIZE][/COLOR]

  18. #18
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    HIPO, vere, imi venea sa sparg TV !
    Am impresia ca oamenii astia n-au ce face !

    Dar...ce spui de reporterii sportivi ?
    Tin microfonul in..gura intervievatului si pun intrebarea, pe care TU, muritorul de...ciuda din fata TV nu o auzi !
    Apoi...iti traduc raspunsul !

    Mai crede cineva ca AMERICA e tara tuturor posibilitatilor ?
    Eu cred ca TV romanesti sint...(oh ! VADIME ! Unde e "Smiliesul" de...vomat ?)

  19. #19
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Si inca ceva...
    Apare nea Gica la TVR 1 si spune : "Mutu a declarat ca tra-la-la-tra-la-la! "
    Si-apoi se da secventa cu Mutu care declara : "Tra-la-la-tra-la-la !"

    Amatorism 120 % !!!

  20. #20
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ti-am zis ca la TVR se taie frunza la caini. Sa iti zic episod recent, de la finala Cupei UEFA. Intreaba Enachescu pe cineva (nu are importanta pe cine): "Santini il va lua pe Drogba la EURO2004?". Drogba, desi joaca la Marseille, este din Coasta de Azur. Iar Enachescu, "fruntea" comentatorilor tv, habar nu are asta nici acum.

    Oricum, comentariul a fost penibil la finala Cupei UEFA, remarci de genul "Mista nu rateaza niciodata singur cu portarul", la golul doi al Valenciei. Nu contest ca Mista e bun, e al doilea golgeter din Spania dupa Ronaldo (ceea ce comentatorii nu au spus nici un moment, pentru ca habar nu aveau), insa eu l-am vazut ratind ocazii clare in Spania, de altfel ca orice fotbalist.

    Asta este la TVR. Insa, la celelalte televiziuni se misca lucrurile, cred ca ProTV sint cei mai buni (echipa, nu fata care citeste de pe prompter, "receptionera", asa cum spunea Ion Cristoiu pe vremea cind era director la Realitatea TV ).

  21. 23rd May 2004, 17:45

  22. 25th May 2004, 01:32

  23. #21
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    cred ca ProTV sint cei mai buni (echipa, nu fata care citeste de pe prompter, "receptionera"
    Sper ca nu te iei de Raluca Arvad. Hai ma, ca e asa de draguta. Mie mi se pare ca a dat culoare stirilor ProTV. Deci dupa parrea mea si "receptionera" de la ProTV e cea mai tare din toate televiziunile, la fel ca si "echipa".
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •