View Poll Results: pronostic

Voters
14. You may not vote on this poll
  • 1

    7 50.00%
  • x

    3 21.43%
  • 2

    4 28.57%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 99 of 99

Thread: Rusia - Suedia

  1. #85
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    respect russia
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #86
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Ca tot veni vorba de una alta..avem trei culori pe steag. S-a gandit cineva de ce dracu din toate trei am ales un echipament complet galben ca cel de baza???

    Ori ne reinventam...ori ne zbatem in continuare in mediocritate....
    Felicitari Rusia pentru joc...si felicitari Hiddik. Cu Olanda va fi de zece ori mai greu dar cine stie..

  3. #87
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    pai albastru are si italia si franta... rosu are si elvetia si turcia si austria si multe altele...
    galbenul e mai rar... si daca tot am vrut sa ne reinventam, am jucat ieri intr-un alb atat de pur incat am fost invizibili atat in atac, aparare, pe teren, etc etc...
    on toppic... va fi un meci interesant intre rusia si olanda... foarte interesant...

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Radeati de mine cand spuneam ca Rusia poate fi marea surpriza. Eu i-am vazur in mai multe meciuri din calificari si m-au impresionat, insa au o mare problema, rateaza enorm. Si in meciul pierdut in Israel care ra sa-i cose scump au ratat cu carul

  5. #89
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    dap... rateaza mult... cred ca sunt foarte siguri pe ei in momentul sutului si se bucura prea devreme de reusita, ajungand sa rateze uneori complet executii simple...

  6. #90
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Superb meciul facut de Rusia contra Suediei , BRAVOOOOO RUSILOR !!!! Si daca jucau contra noastra tot castigau , indiferent daca au pierdut amicalul de la Bucuresti ( cu atata ne putem multumi ) !!! Noi am facut meciuri de doi lei , si sant sigur ca asta a fost tactica lui Piturca , poate ii iesea , dar cu putine sperante , si rezultatul s-a vazut in final !!! Ne trebuiesc meciuri in picioare , daca vrem sa ne vedem adevarata valoare !!! Daca batem prima echipa a Olandei , si pierdem cu echipa secunda a lor , asta spune multe de valoarea noastra !!! Chivu are dreptate , santem mici in fata altor echipe !!! Eu unul ii critic pe totii , inclusiv antrenori , si sper ca le-a fost invatatura de minte !!! De ce nu-l pun astia pe Lucescu JR. la nationala ??? , eu cred ca el are alt fel de a vedea jocul de fotbal ( si se straduieste sa prinda si mai mult , de la altii , locali si straini )!!! Oricum FILMUL este terminat , sper sa vad mai mult din partea ROMANIEI la ..... mondiale !!!

  7. #91
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by giovanni BV View Post
    Superb meciul facut de Rusia contra Suediei , BRAVOOOOO RUSILOR !!!! Si daca jucau contra noastra tot castigau , indiferent
    vai impotriva nationalei karaoke condusa magistral de solistul nr 1 chivu nu cred

  8. 19th June 2008, 00:00

  9. #92
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    @tudor...sa inteleg ca suntem singurii care putem imprima teroare in alb sau galben complet?? Mie personal echipamentul Romaniei nu imi place...

    dar on-topic..Performanta Zenitului din cupa UEFA e completata de o nationala frumoasa...

  10. #93
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maur85 View Post
    asta este mentalitate de cuceritor.ma scarbesc cand il aud pe chivu,,atat putem'' sau ,,furnicute''.echipa nationala a avut o mentalitate ciobaneasca care se refugiaza in codri cand vin invadatorii.nici scuzele si nici preluarea vinei asupra lor (cum a facut mutu) nu ii scuza.cand fac asta incearca sa ne inmoaie inimile,sa se victimizeze saracii de ei.
    si lupescu declara la fel ..era greu sa invingem olanda..
    frate cum plm sa declari asa ceva ...ce penibili mentalitate.... cum draq sa fie greu cand Olandezii ne invitau in prima repriza sa le dam gol si noi il aveam in atac decat pe Mutu

  11. #94
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by spartacus View Post
    @tudor...sa inteleg ca suntem singurii care putem imprima teroare in alb sau galben complet?? Mie personal echipamentul Romaniei nu imi place...

    dar on-topic..Performanta Zenitului din cupa UEFA e completata de o nationala frumoasa...
    depinde cum privesti... in galben a jucat si suedia azi sau in alb a jucat franta ieri... hi hi ... ambele meciuri peirdute de cei numiti cu 2-0... ca si noi de altfel... cred ca ne trebuie ceva mult mai "infiorator/terifiant" decat o simpla culoare...
    referitor la zenit, au demonstrat rusii ca performanta nu e neaparat intamplatoare... cucerirea unei cupe internationale la nivel de club s-a concretizat azi intr-o calificare in sferturi a nationalei...
    noi cu ce am putea compara ratarea iesirii din grupe? atata timp cat la nivel de club am fost inexistenti in anul ce a trecut... teoretic si practic putem spune ca suntem acolo unde ne e locul... si daca e asa... oare de ce suntem suparati?
    Last edited by tu26dor; 19th June 2008 at 00:14.

  12. #95
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    tudor...suntem suparati ca nu mai suntem ce eram...
    fara centre de juniori ca lumea, fara investitii in infrastructura si cu balacareala din Liga lui Mitica suntem undeva la mijloc...exact pe culoarea galbena...totusi asta nu inseamna sa nu vrem mai mult. altfel putem foarte bine sa ne uitam la handbal, gimnastica si canotaj...

    in fine ma opresc aici. inca odata felicitari pentru Rusia...nb all...

  13. #96
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by spartacus View Post
    tudor...suntem suparati ca nu mai suntem ce eram...
    fara centre de juniori ca lumea, fara investitii in infrastructura si cu balacareala din Liga lui Mitica suntem undeva la mijloc...exact pe culoarea galbena...totusi asta nu inseamna sa nu vrem mai mult. altfel putem foarte bine sa ne uitam la handbal, gimnastica si canotaj...

    in fine ma opresc aici. inca odata felicitari pentru Rusia...nb all...
    ai dreptate spartacus... suntem pe galben... adik la mijloc...poate ar trebui sa fim bucurosi ca ne mentinem inca fara sa cadem in celelalte extreme...
    noapte buna si numai bine tuturor...

  14. #97
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Eu unul cred ca ROMANIA nu prea pune , si nu prea a pus vreodata , multa importanta la Cupa Europei , asta vad din rezultatele pe care le-am avut tot timpul la aceasta competitie !!! Mai important pentru noi a fost tot timpul ....MONDIALELE.....dar daca nu ne aratam adevarata valoare , nu vom mai ajunge nici acolo vreodata !!! Vrem sa facem mai mult , dar cand trebuie sa o facem , ne dam cu stangul in dreptul !!! Cand vrem sa "evoluam" si noi odata pentru totdeauna ???? Degeaba cantam cu foc IMNUL NATIONAL , pentru ca nimica nu se lipeste de noi !!! Nu avem mandrie ca altii ....ci numai ne facem ca o avem ( cu gura ) pana la fapte !!! Ca sa numai vorbesc de ...VEDETISM ...!!!!

  15. #98
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    On Topic: Nu ma asteptam sa vad in Suedia un fel de Romania 2 in meciul asta: O echipa care se zbate in van, fara idei, multumita cu un 0-0 care ar fi dus-o in sferturi totusi, si apoi resemnata ca n-are sanse sa egaleze.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  16. #99
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lion Marius View Post
    E clar de ce Zenitul a mers atat de bine in campionat si Cupa Uefa, Pavlyuchenko a fost un om determinant pentru echipa, si la nationala de asemenea.
    ala de la Zenit e Pogrebniak, accidentat, Pavlyuchenko joaca la Spartak.

    Arshavin a fost exceptional, un conducator de joc cu rar mai gasesti in fotbalul modern.
    Both teams played hard.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •