View Poll Results: pronostic

Voters
19. You may not vote on this poll
  • 1

    1 5.26%
  • x

    4 21.05%
  • 2

    14 73.68%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 65

Thread: Cehia - Portugalia

  1. #43
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    din pacate acum am ajuns acasa si nu am vazut meciul

    hai portugalia
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,986
    Reputatie
    1
    S-au certat Simao si Deco pentru lovitura libera ... Simao a ratat o ocazie de 3-1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Cehii au inceput sa nu mai vina toti in bloc defensiv,oboseala ce sa-i faci
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,986
    Reputatie
    1
    Cam nervos Koller la sfarsit de meci
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,986
    Reputatie
    1
    Portugalia prima echipa calificata in sferturi 3-1 in min 91
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Final un pic umilitor .
    Portugalia in sferturi

    O sansa pentru Elvetia si Turcia.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    o finala Spania-Portugalia ar fi un adevarat regal fotbalistic, dar cred ca niciuna nu va ajunge in finala
    Asa si?

  8. #50
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    3-1 pentru portugalia, care merge in sferturi, si 99 % va si castiga grupa A...
    de notat faptul k portughezii au castigat ambele meciuri la diferenta de 2 goluri
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #51
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Matematic este in sferturi,Ronaldo si quaresma au jucat bine, dar parca ultimul cu mai multa ambitie..

  10. #52
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Ma bucur pentru Quaresma , pacat ca-i folosit prea putin. Poate acum la ultimul meci , fara miza pentru Portugalia , va intra titular.

  11. #53
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Portugalia in sferturi,ce sa ne mai codim.

    Au probleme pe fazele fixe ,portar slabut ramane de vazut daca pot ajunge in finala..
    Cehii daca lucrau mai mult fazele fixe ieseau cel putin cu egal.
    Pe final au cedat fizic cehii,portughezii proaspeti incredibil cu ce darurire au jucat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #54
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Meciul a fost rezolvat de Cristiano Ronaldo si Deco

    Cat a putut sa ma enerveze Simao, se crede mare vedeta si habar n-are sa execute o lovitura libera..

    Pe aparare au cam scartzait portughezii, dar la primu' gol Ricardo a fost lamentabil

    In orice caz, Hugo Almeida si Quaresma eu zic ca trebuiau sa fie de la inceput pe teren
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  13. #55
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Norocul s-a intors impotriva Cehiei.
    Tare frica imi este ca va pati ce-a patit la WC 2006 cand dupa ce-a luat 3 pct in prima etapa,a pierdut celelalte 2 meciuri si a plecat acasa

  14. #56
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    e slaba rau ...cehia...

  15. #57
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    nu am vazut decat prima repriza... dar ma bucur pt. portugalia... 3-1... hmm... ar trebui sa lase de gandit faptul ca au castigat iar la doua goluri diferenta
    ... cred ca anul asta portugalia ajunge iar in finala...

  16. #58
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Pe aparare au cam scartzait portughezii, dar la primu' gol Ricardo a fost lamentabil
    De remarcat totusi ca au incercat sa nu se retraga in 20 de metri si au tinut atat cat au putut cehii departe de poarta lor. Asta cred ca a permis sa nu fie egalati in repriza a doua ... apoi golul trei era pervizibil in ultimele minute deoarece cehii s-au aruncat cu fundasi cu tot in atac
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #59
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Portugalia ia avant in lupta pentru marele trofeu

  18. #60
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ce mult mi-ar place sa fim la fel de slabi ca cehii. Scorul mai aproape de justete ar fi trebuit sa fie 2-2 decat 3-1. Mi-a placut Sionko, la fel de periculos ca Ronaldo daca nu....ma ópresc si Plasil, de la cehi, ah chiar si Baros cat l-a tinut...ficatul, respectiv Deco, de la portughezi. Portughezii sunt vulnerabili in aparare, cu portarul pe postul...deficitar si au dificultati cu o echipa bine cladita fizic si inteligenta tactic, ca Cehia, care m-a impresionat placut, prin comparatie cu meciul precedent. Moutihno si Simao, au jucat baietii astia?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #61
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Portugalia o vad cel putin in semifinale.

  20. #62
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Cine a vazut intreg meciul ar trebui sa observe ca Portugalia a jucat bine cu ocazii mai multe dar a scartait rau de tot si nu prea a aratat a echipa de campioana euro
    La fazele fixe si in spoecial cornerele e o problema foarte mare ,dar acum stim foarte bine ca in special noi astia din est stim bine cu capu ca avem medie de inaltime mare dar un popor mai vestic nu prea stie ca si un estic
    De remarcat cu cata lejeritate combinau mijlocasi portughezi si obtineau spatii foarte mariin careu prin aparitiile lui Simao . Golul 3 dat mai mult din noroc ca au executat repede ,dar repet Portugalia nu a ajucat ca o echipa foarte mare care sa domine intreg jocul pentru ca mingea la cehi insemna pericol pentru poarta lui Ricardo . Si Scolari a facut miscare defensiva cu Meira fundas ,se simtea frica dar pana la urma totul a iesit bine pentru lusitani ,sa-i vedem din sferturi in colo
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  21. #63
    ВСП сосет
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati
    Posts
    160
    Reputatie
    1
    Lãudabil altruismul lui C.Ronaldo la faza ultimului gol... un exemplu care ar trebui urmat ºi de alþii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •