View Poll Results: Pronostic

Voters
31. You may not vote on this poll
  • 1

    9 29.03%
  • X

    7 22.58%
  • 2

    15 48.39%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 124 of 124

Thread: Etapa 23: Farul Constanta-Dinamo

  1. #106
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Simulare grosolana la penalty-ul din final, Dinamo nu merita sa castige.
    Dupa Steaua si Dinamo si rapid s-au apucat (iar) de prostii.

  2. #107
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Simulare grosolana la penalty-ul din final, Dinamo nu merita sa castige.
    Dupa Steaua si Dinamo si rapid s-au apucat (iar) de prostii.
    Eu recunosc ca nu am vazut meciul (am fost plecat), insa reluarea de la penalty-ul lui Dinamo am vazut-o de cateva ori. Este indiscutabil faptul ca fundasul (nu stiu cine era) a avut mana pe Danciulescu. Ca poate a fortat faultul este altceva. Am vazut si la case mai mari asemenea faze. Si daca aproape toata presa (care este in general ostila lui Dinamo) a afirmat ca a fost penalty, restul comentariilor chiar nu isi mai au rostul.

    La cate faze de poarta a avut Dinamo chiar nu putem sa spunem ca nu merita victoria. A ratat Grigorie cat pentru un sezon intreg. Si dupa cate stiam eu fotbalul se joaca pana la ultimul fluier al arbitrului....

    As mai vrea sa spun ceva. S-a mai demonstrat inca odata (daca mai era nevoie) ca Dinamo a jucat doar pe teren (cel putin sezonul asta). Asa ca v-as ruga respectuos sa nu mai postati prostii inainte de fiecare meci al lui Dinamo. Pastrati-va comentariile de genul acesta pentru dupa meciuri.
    Last edited by Red Heat; 27th April 2004 at 09:08.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Bravo Dinamo! S-au facut trei! Trei meciuri consecutive! Trei meciuri consecutive in care arbitrii au cantat pe muzica lui Borcea. Pe muzica lui Borcea! REPET : felicitarile mele! Se pare ca Oscarul nu-l merita nici Heleshteanu, nici Serea shi nici Corpodean. Marii actori sunt grupul N&D. Ce mai cuplu!

    Partea nasoala e faptul ca personajele imbracate in ambalaj de sticla de bere prefera teatrul prost jucat.
    Last edited by uti2102; 27th April 2004 at 15:35.
    ex-alpopa

  4. #109
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    mah alpopa macar de ar vorbi altii nu voi stelistii. numele Radoi iti spune ceva? Sau Hamutovski? In tur ati avut cel putin vreo 4 jocuri cu arbitraj favorabil pe fata asa ca mai bine lasa-i pe altii...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  5. #110
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    In locul vostru ash da sonorul mai incet shi m-ash retrage in cotetz. V-am mai spus. 3 la rand n-am mai vazut. Shi ce-o sa mai urmeze! Pronostichez 1 penalti in ultimele minute ale meciului cu Brashovul. Nu shtiu cine cade de data asta da' probabil N&D i-au mai antrenat shi pe ceilaltzi zilele astea. S-au prins shi ei ca se-ngroasha gluma shi tre' sa exerseze la capitolul verosimilitate. Sa para mai firesc. Primul pas : scot din schema coaja de banana. Sunt curios cu ce o inlocuiesc, din moment ce a avut succes la ultimele 2 tentative.......
    ex-alpopa

  6. #111
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Porumboiul si Gazeta s-au facut de cacao! Nu numai ca a fost un plonjon ca in bazin dar a fost o tinere reciproca, asa incat nu era deloc cazul sa se dea penalty. M-am saturat pana peste cap de penalty-urile cu acoperire regulamentara, in fapt niste simulari permise de arbitrii nostrii. Si ne mai miram ca nu mai arbitreaza pe afara decat la juniori si nu merg la europene sau mondiale.
    Eu nu tin nici cu una nici cu alta si mi s-a parut de la inceput o simulare. Nu ma intereseaza ce zic niste ziaristii (care mai sunt si din Bucuresti, ca din intamplare) cat timp am si eu ochi si am mai vazut si eu ceva fotbal.

  7. #112
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    cel mai urat meci .. din etapa asta
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  8. #113
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Declaratia lui Danciulescu este "a pus mana pe mine si am cazut". Iar arbitrul a chiuit in fluier de bucurie ca "exista circumstante de penalty" (fraza asta ma scoate din minti).
    Dinamo este avantajata de arbitrii! Treaba se face pe fata, dar acoperit regulamentar, exact ca faza de la Constanta. Doza de subiectivism in arbitraj este foarte mare, iar fluierasii nostrii profita din plin pentru a face jocurile cui trebuie!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  9. #114
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Pai daca a pus mana pe el si a cazut, ce vroiai sa faca arbitrul? Sa le refuze titlul dinamovistilor?

  10. #115
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Trebuie spus de la bun inceput ca Farul a fost clar dezavantajata de arbitrii. Ceea ce a sustinut moderatorul de la Recurs, cum ca Marcel Lica exagereaza, sunt doar vorbe/n vant. Per ansamblu, prestatia brigazii de arbitrii a lasat de dorit. A trecut. Acum Dinamo are un traseu linistit, presarat pe alocuri de putin piper, dar unul mai degraba dulce. Sunt dinamovist, insa modul in care a castigat echipa la Constanta nu a fost unul de lauda. Pai, daca tot avem pretentii de echipa mare, atunci sa demonstram asta in teren, castigand meciurile pe forte proprii.
    Hai Dinamo!

  11. #116
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat! blat!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  12. #117
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    rusine ... cam atata se poate zice
    si dupa meciu asta e clar ca campioana trebuie sa fie din Bucuresti.
    la fiecare meci cei din provincie sunt furati.
    Daca ii fura pe constanteni cine o sa se planga? nimeni
    toata presa e bucuresteana si ii doare in cot de restu ...
    Rusine!
    ne miram ca avem un fotbal mediocru
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  13. #118
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    am revazut Farul - Dinamo
    daca priviti ultimele secvente ale meciului veti vedea :
    simuleaza Danciulescu fault in careu - nu se da 11 metri , nu primeste galben ( mai avea unul )
    simuleaza Niculescu fault in careu - nimic
    simuleaza Danciulescu - si surpriza , penalty
    actori - nu fotbalisti
    juriu - nu arbitri
    pentru ca la impresia artistica a punctat Danciulescu .
    Toate acestea in numai 40-50 de secunde !!!!!!!!!!!!!


    Imi aduc aminte de Romania - Slovenia 1-1 ,
    aveam nevoie de un gol , ca sa ducem meciul in prelungiri .
    Cine credeti ca a vrut sa ne salveze ?
    Niculescu ( Claudiu Tuciurescu ) cu ... o simulare !!!!

    BA ... NU MAI AVETI RUSINEEEEEEEE !
    Mama voastra de ... ... !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #119
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Mariusmadmax, altceva mai stii?

    Daca nu, iti recomand sa urmaresti cu atentie urmatoarele doua partide din acest campionat:
    Farul-Steaua
    Farul-Dinamo

    ps. nu esti tu in masura sa vorbesti de "mama lor"
    ...always look on the bright side of life...

  15. #120
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai Gicule mama cu mana ta tzi-o faci! Itzi aduci aminte ca dupa Farul - Steaua (cand, printre altele.... , Steaua a fost dezavantajata de arbitru) Steaua a pierdut primul loc?! Shi cum, in ultimul minut al meciului de la Cta, Dinamo a primit un penalty suprarealist?! Daca da atunci ciocu' mic!
    CEI MAI BUNI SA CASHTIGE! Dar nu dupa compararea conducerilor....
    ex-alpopa

  16. #121
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    alpopa, exact la ce ma asteptam: cand pierde echipa ta favorita inseamna ca a fost dezavantajata, iar atunci cand Dinamo castiga e clar ca au fost ajutati de arbitru! Sa traiesti!

    data viitoare "gicule mama" si "ciocul mic" poate sar din schema
    ...always look on the bright side of life...

  17. 30th April 2004, 10:50

  18. #122
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    alpopa, exact la ce ma asteptam: cand pierde echipa ta favorita inseamna ca a fost dezavantajata, iar atunci cand Dinamo castiga e clar ca au fost ajutati de arbitru! Sa traiesti!
    Asta e din ciclul "vorbim totzi shi ne intzelegem pe rand" sau "ne-ntzelegem ca barza-n cioc". Sa traieshti tu shi logica matale cumetre! Pacat de nenea Escher care se zbate colea.......
    ex-alpopa

  19. #123
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Asta e din ciclul "vorbim totzi shi ne intzelegem pe rand" sau "ne-ntzelegem ca barza-n cioc".
    se pare ca da

    ps. lasa-l pe "nenea Escher" ca n-a jucat el pe Ghe. Hagi :p
    ...always look on the bright side of life...

  20. #124
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    bre.. s`o terminat etapa asta :p .. dinamo are tacticile ei specifice ... si deaia bate pe toti
    multă lume... PUȚINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •