Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 63

Thread: Sunt si constanteni in alb/rosu!

  1. #1
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1

    Exclamation Sunt si constanteni in alb/rosu!

    Victoria cainilor este cu atat mai importanta cu cat sambata viitoare ne asteapta un meci dificil, cu un Farul in forma, lucru demonstrat in Giulesti. Jucatorii trebuie sa fie constienti de acum inainte ne asteapta numai meciuri grele, indiferent de numele adversarilor. Personal, sunt constantean cu sufletul alaturi de Dinamo. Pentru intaia oara veti vedea la Constanta un steag alb/rosu dincolo de galeria lui Dinamo. Sa nu va speriati, nu se va ratacii nimeni dintre cei care vor venii de la Bucuresti. Vom fi noi, Cainii de Apa Sarata.
    Hai Dinamo!
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Padrino; 18th April 2004 at 16:27.

  2. #2
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Padrino, bine ai venit pe forumul asta. Si eu sper sa invingem la Constanta!

    Hai Dinamo!
    ps. N-am inteles mare lucru din poza atasata, era luata in miscare
    ...always look on the bright side of life...

  3. #3
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bine ai venit Padrino
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #4
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Sal tuturor cainilor, dar nu numai. Tin sa va adresez cateva intrebari si asta in speranta ca ma veti putea ajuta. Primul lucru. vreau sa stiu de la voi daca cumva dinamobilul va sosi pwe litoral sambata. Al doilea lucru, daca cumva as putea intra in posesia unei (unor) casete video cu meciurile echipei noastre de suflet. Astept.
    ps. pt. Gicu. Fotografia atasata ilustreaza doua masini de politie care urmaresc cativa infractori constanteni. ceva in genul hotul fugarit de dulau...

  5. #5
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1

    Dinamo in viziunea unor gazetari

    Ma deranjeaza pe undeva atitudinea, sau mai bine spus alegerea facuta de ambele publicatii de sport din Romania. Ambele (parca s/au vorbit) au ales sa deschida ziarul cu semiesecul stelei. Cred, ba chiar sunt convins, ca era mult mai important sa trateze subiectul Dinamo / craiova, un meci care a aratat, daca mai era nevoie, cine joaca cel mai frumos fotbal la momentul actual. Cat despre emisiunilwe de duminica seara... mizerii cu public. Circul ieftin se vinde bine pe la noi, iar circarii nu fac altceva decat sa se laude cu tot felul de lucruri ieftine. Ioanitoia s/a cam terminat ca moderator, iar Calinescu pune prea mult accent pe scandaluri, ba chiar are cateva slabiciuni> ii place carnea de oaie.
    Hai Dinamo!

  6. #6
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1

    Rugaminte

    Sal tuturor cainilor, dar nu numai. Tin sa va adresez cateva intrebari si asta in speranta ca ma veti putea ajuta. Primul lucru. vreau sa stiu de la voi daca cumva dinamobilul va sosi pwe litoral sambata. Al doilea lucru, daca cumva as putea intra in posesia unei (unor) casete video cu meciurile echipei noastre de suflet. Astept.
    ps. pt. Gicu. Fotografia atasata ilustreaza doua masini de politie care urmaresc cativa infractori constanteni. ceva in genul hotul fugarit de dulau...

  7. #7
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1

    Rugaminte

    M-ar interesa sa alfu de la voi - in eventualitatea in care stiti - daca dinamobilul soseste sambata pe litoral. Poate reusiti sa-mi raspundeti. In rest, astept cu nerabdare meciul de la Constanta!
    Hai Dinamo!

  8. #8
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Padrino, am fost aseara la meci si , special pt tine , le-am intrebat pe fetele vare vind pe Dinamobil daca merg si la Constanta. Din pacate, mi-au zis ca nu merg. La organizare stam prost, pe toate planurile.

  9. #9
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    peste tot in tzara sunt albi rosii, nu numai la Cta...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  10. #10
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Asa este, nu numai la Constanta. Numai ca la Constanta sunt mai putini, iar care sunt sustin echipa tacit, nu in cercuri de prieteni, etc. Tacit ori ba, important este ca Dinamo are sustinatori. Dinamo este un club iubit in ciuda tuturor afirmatiilor altor persoane. Poate nici noi, suporterii, nu suntem intotdeauna de acord cu anumite decizii&afirmatii facute de conducerea clubului sau de unii jucatori, dar asta nu inseamna ca Dinamo este egal cu Dinu Cornel, de exemplu. Dinamo este un spirit, de fapt noi suporterii simtim ce inseamna Dinamo, insa este mult prea greu de explicat pentru ceilalti.

  11. #11
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    combinatia asta de rosu cu alb... vad ca place la multa lume dar degeaba :p ca se fac de rusine cu el
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  12. 1st May 2004, 20:01

  13. #12
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Del Piero, vorbeai de combinatie / adica ea nu „el“, insa dezacordurile sunt familiare prin pipera... este! care este! dom’ evanghelie care este!
    Sa auzim numai de bine si poate lasi si tu rautatile pe stadion...

  14. #13
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Constantza
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Mda,sunt Dinamovisti si la Constanta:p.Eu sunt unul dintre ei
    [Size=1][B]The Earth is full.Go home![/Size][/B]

  15. #14
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    poate or fi dinamovisti la constanta , dar pe stadion nu au ce cauta!!! ati vazut ca la meci grupul de dinamovisti constanteni , au fost batuti si scosi afara !!! FORZA FARUL!!!

  16. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    OOOO, salutari domnu' MiG!

  17. #16
    didUknow? claudio25ro's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    CTA
    Posts
    543
    Reputatie
    1
    pacat..ca nu pot tine in aceasi masura cu 2 echipe..adica FARUL si DINAMO...

  18. #17
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    FARIST, cel care a mancat bataie la acel meci, era defapt un jandarm, a dat si in ziare, asa ca nu mai manca kaka....n-are rost

  19. #18
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    daca-i place
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  20. #19
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    Trebuie sa recunosc ca si eu am catziva prieteni de cartier care sunt dinamovisti de cand ii stiu, dar in confruntarile cu Farul, mai intai de toate sunt constanteni.

  21. #20
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Azi meciul cu Farul...ieri am batut Constantza la hanbal....urmeaza o victorie la fotbal ? Speram ca da....FORZA CAINII !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  22. #21
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    „Trebuie sa recunosc ca si eu am catziva prieteni de cartier care sunt dinamovisti de cand ii stiu, dar in confruntarile cu Farul, mai intai de toate sunt constanteni.“
    Si in cazul meu la fel stau lucrurile, inainte de toate sunt roman, din Constanta si tin cu Dinamo. Va supara acest lucru? Fiecare are dreptul sa tina cu ce echipa vrea. Eu nu pot sa-i inteleg pe asa-zisii ultrasi constanteni care se duc in Ghencea sa sustina steaua. Pana acum nu mi-a fost dat sa vad suporteri care se mandresc cu performantele altei echipe decat cea pe care o sustin.
    Cum de altfel nu pot intelege cum poti incuraja doua echipe in acelasi timp „tin si cu Farul si cu Dinamo“... aiurea! 100% sau deloc!
    Hai Dinamo!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •