Results 1 to 12 of 12

Thread: Va avea efect interventia lui Hagi?

  1. #1
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1

    Va avea efect interventia lui Hagi?

    Hagi l-a atacat astazi dur pe Dumitru Dragomir si i-a cerut public lui Mircea Sandu sa ia pozitie fata de acesta. Nu stiu cine il sfatuieste pe Hagi sau daca aceasta este idee lui proprie, dar cred ca este o miscare abila. Pe langa faptul ca daca obtine plecarea lui Dragomir acesta este un lucru bun in sine, va castiga si el, personal, enorm la capitolul imagine. Intr-atat incat sa ii fie iertate de toate lumea unele esecuri si unele iesiri necontrolate din trecut si sa revina pe cai mari in fotbalul romanesc. Nu stiu ce e in mintea lui si daca se gandeste la postul lui Dragomir sau vrea pur si simplu sa scape de acesta, indiferent cine vine in loc. Dar intrebarea este: ce impact vor avea declaratiile lui si ce va face acum Mircea Sandu?

  2. #2
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Din pacate nu cred ca Sandu va face mare lucru iar Dragomir va ramane tot in fruntea LPF. Nu cred ca doar acuzatiile lui Hagi il vor face pe Dragomir sa-si dea demisia. Sa fim seriosi, asta are obraz gros.

  3. #3
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    S-ar putea ca pana la urma sa trebuiasca sa-l dea jos pe Dragomir ca sa nu riste vreo greva a nationalei. Da, cred ca atacurile lui Hagi vor avea efect. Nu cred ca putea cineva sa-i strice mai mult imaginea lui Corleone decat a facut-o (pe buna dreptate) Hagi. Mai ales ca in Hagi e foarte greu sa dai ca-ti tai singur craca pana la urma.
    Poate ca cineva, acolo sus, va decide ca e cazul sa ne reapucam de fotbal in Divizia A.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    ar fi bine ca mitica dragomir si blatistii lui sa isi ia talpasita si sa mearga la divizia fantastica... poate ca asa va incepe reconstructia fotbalului romanesc /fu/

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Daca nici acum nu se va schimba nimic ,iar mitica va ramine pe pozitii,atunci soarta fotbalului romanesc e pecetluita!!! Vom trai din amintiri pina la adinci batrineti,pentru ca acest sport este in moarte clinica la ora actuala in Romania.Sper ca momentul in care mitica dragomir va fi aruncat inapoi la cosul de gunoi,de unde a iesit,sa vina cit mai curind!!!

  6. #6
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Dar de ce, Mitica isi are locul lui binemeritat in colectia lui Dinel Staicu Lasand gluma la o parte, daca pana la urma pleaca Mitica si tot nu se schimba nimic, ce ne facem?...

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Daca reglementarile FIFA privind neimplicareaa politicului in fotbal vor fi puse in aplicare , scapam repede de Mitica. Asta, chiar daca-i marlan, nu-l cred in stare sa renunte la imunitatea parlamentara, in favoarea fotbalului. Sub adapostul unei astfel de imunitati poate sa-si termine linistit hotelul de 5 stele.... 8)
    Marturisesc ca mi-ar place ca dupa disparitia de la carma LPF, Mitica sa dea "pe gorna" toate blaturile care au fost in Romania...Am avea ce citi luni de zile.....
    FACETI TOTUL PENTRU CAUZA SI [d]EFECT!!!

  8. #8
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mitica a fost parte implicata in cele mai multe dintre blaturile alea. A reactionat doar cand s-au facut peste capul lui (si lui nu i-a iesit nimic). Nu o sa dezvaluie nimic, cel mult o sa zica de vreun caz absolut clar si extrem de mediatizat "da, domne, a fost blat. Nu am dovezi, da' mi-a spus mie cineva".

    Eu sper sa citim despre rezultatele extraordinare ale nationalei si ale echipelor romanesti

  9. #9
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    hehehe, pe mitica tre sa-l zboare presedintii de club, da aia nu se prea inghesuie /fu/ /fu/ , iar nasu si-a aranjat ploile asa incat nimeni nu "are pregatirea " necesara pt. al inlocui , asa ca ........ ori da guvernu o ordonanta ori nu mai mergem pe stadioane

  10. #10
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Scenariu: pleaca Mitica si se apuca sa dea in vileag toate blaturile. Ca tot are imunitate. Asa ca o incurca toti. Ce, credeti ca MM Stoica (apropos, /fu/ /fu/ /fu/ la potaia aia de pripas fara caracter si fara jena) degeaba il tine in brate? Sau ca degeaba s-au razgandit cei ce voiau sa-l demisioneze? Sau ca Mitica sta acolo ca e un bun manager ???!?!?!? Mi-e scarba...

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa intervina la FIFA, asa cum o zis ca o sa faca... Ca aici la noi majoritatea conducatorilor sunt murdari!!!
    hai Romania

  12. #12
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    si crezi ca "my friend mario " nu va zice nimic ?
    oricum nasu pare vazut destul de bine la fifa in urma ultimelor alegeri :x
    care dupa parerea mea au fost....... blat /fu/ /fu/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •