View Poll Results: Cine e vinovat pentru situatia actuala a echipei?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Conducerea

    7 77.78%
  • Antrenorul

    6 66.67%
  • Jucatorii

    4 44.44%
  • Suporterii

    1 11.11%
  • Cooperativa

    1 11.11%
Multiple Choice Poll.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Cine e vinovat pentru situatia actuala a echipei?

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Cine e vinovat pentru situatia actuala a echipei?

    Votati si argumentati. Se pot alege si mai multe optiuni.

  2. #2
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Am votat conducerea si antrenorul.
    Conducerea - deoarece nu este o adevarata conducere a unui club de prima divizie. Se potrivesc pentru conducerea unui C.A.P.! Inca nu si-au dat seama ce inseamna sa fi o adevarata conducere. Se pling doar de bani, dar nu stiu de unde sa ii ia. Nu stiu cum sa se comporte cu suporterii (suporterii sunt o foarte buna sursa de venituri), cum sa atraga un sponsor, cum sa promoveze imaginea clubului, nu se pricep deloc la adevarata politica de transferuri! si multe altele...
    Antrenorul - deoarece este incapabil sa conduca o echipa pe teren, tactic si tehnic. Deoarece nu stie sa se impuna (in momentul cind are dreptate - se comporta ca un copil debil!). Nu stie cind este momentul sa se retraga. Faptul ca este incapabil nu inseamna ca trebuie sa te agati de o echipa si sa o trimiti in B!
    Conducerea - deoarece nu l-au dat afara pe Moldovan!

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Cred ca nu se poate alege doar un vinovat, daca trebuie gasit !
    Cred ca jucatorii au partea lor de vina ca...nu stiu mai mult !
    Antrenorul vine si el cu "buba" ca nu stie sa "stoarca" tot ce stiu (daca stiu ceva ?! ) baietii !

    Conducerea ar parea sa fie vinovatul principal !

    Dar...
    Sa le sarim de git ? Sa-i punem la zid ?
    Nu stiu cu ce greutati se confrunta ei !
    ARGESUL nu "curge" de azi, de ieri, asa de greu !
    Nu cred ca, daca ar fi existat fonduri si DORINTA de a ramine in A, cei din conducere sa stea cu miinile in sin si sa priveasca doar cum ARGESUL aluneca la vale !
    Chiar si asa rau cum joaca...mai are o sansa !
    Sansa minima, dupa parerea mea, din moment ce nu prea are cine sa inscrie goluri !

    Oricum...succes !

  4. #4
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    BINEINTELES ca JUCATORIII!!!!!!!
    Gresiti cand spuneti ca Moldovan sau Conducerea..
    Lor li se datoreaza esecul in proportie de 10% maxim...
    Jucatorii sunt cei care joaca pe teren... care nu pot sa bage mingea in poarta...
    Din fericire cu Oradea au bagat`o de 2 ori neprimind nici un gol!
    Forzza VIOLA

  5. #5
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Eu as spune ca in primul rand, vinovata e conducerea pt ca:
    - a vandut jucatori fara sa aduca nimic
    - nu a gestionat situatia asa cum trebuia, aducand un antrenor care putea sa redreseze situatia
    - nu a stiut sa atraga fonduri spre echipa
    In al doilea rand, as spune ca jucatorii, care,desi castiga un ban cu mult peste romanii obisnuiti, numai pt a alerga cateva ore pe saptamana, nu arata ca si cum le-ar pasa...

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu am votat conducerea si antrenorul.

    Conducerea pentru ca:
    - a dus o politica de transferuri fantezista: s-a renuntat la Dica pentru o suma de nimic, in conditiile in care ne astepta un retur foarte greu; desi s-au laudat ca nu mai au datorii si au obtinut bani de pe urma lui Mutu sau Iordache, nu au investit nimic in jucatori (e foarte bun un autocar ultramodern, dar echipa e prioritara); au adus in iarna numai amatori, luati pe nimic din diviziile inferioare (asta inseamna si zgarcenie)
    - nu a renuntat la un antrenor fara perspectiva, in momentul in care avea ocazia sa faca oferte lui Lacatus sau Rednic (dupa meciul cu Petrolul din etapa a doua, cand se vedea ca nu jucam nimic)
    - nu a facut nimic pentru a atrage suporterii, ci dimpotriva

    Antrenorul pentru ca:
    - are metode invechite, valabile acum 10 ani si mai bine (nu e admisibil sa terorizezi jucatorii si apoi sa incerci sa arunci vina tot pe ei)
    - tactica "conducem si ne aparam" a dat gres de mai multe ori
    - a tinut de scaun cu o incapatanare demna de o cauza mult mai buna (nu mai e cazul sa ne gandim la schimbarea sa acum, a trecut momentul si a fost ratat!)

    Quote Originally Posted by ricky
    ARGESUL nu "curge" de azi, de ieri, asa de greu !
    Pana la retragerea sponsorizarii de catre uzina Dacia ne luptam pentru locurile fruntase. Apoi, in 2001-2002, au aparut niste probleme dar au fost redresate repede - am avut si in aceste conditii meciuri foarte bune, victorii in Cotroceni sau in Ghencea de exemplu. Diferenta dintre echipa de mijlocul clasamentului (care ar fi trebuit sa fim) si cea care se zbate pentru supravietuire e data de greselile si incompetenta celor care conduc, la nivel administrativ si tehnic.


    Quote Originally Posted by Spider
    BINEINTELES ca JUCATORIII!!!!!!!
    Gresiti cand spuneti ca Moldovan sau Conducerea..
    Lor li se datoreaza esecul in proportie de 10% maxim...
    Jucatorii sunt cei care joaca pe teren... care nu pot sa bage mingea in poarta...
    Jucatorii? Au si ei partea lor de vina, dar poate ca pur si simplu nu pot mai mult. Dar cine sa poata? Baicu, adus la 29 de ani de la Dacia direct in Divizia A? Ceilalti la fel ca el (nu ii mai enumar)? Uita-te la Craiova sau la Ceahlaul, aceiasi jucatori au alte rezultate cand sunt condusi de un alt "regizor". Quod erat demonstrandum.

  7. #7
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Eu cred ca toate variantele sunt corecte. Si motivez pentru singura varianta care ar parea ciudata ca optiune: suporterii. Zic si eu la suparare. Poate ar trebui si noi sa-i terorizam putin, sa pichetam sediul clubului. Sa nu-i lasam sa rasufle pe cei care pe buna drepate stim ca sunt vinovati. Suntem poate prea cuminti. Poate...

  8. #8
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by buburuzel
    Eu cred ca toate variantele sunt corecte. Si motivez pentru singura varianta care ar parea ciudata ca optiune: suporterii. Zic si eu la suparare. Poate ar trebui si noi sa-i terorizam putin, sa pichetam sediul clubului. Sa nu-i lasam sa rasufle pe cei care pe buna drepate stim ca sunt vinovati. Suntem poate prea cuminti. Poate...
    Sigur ca fiecare are o anumita parte de vina. Cea mai mare cade insa in spinarea conducerii si a antrenorului.
    Suporterii... as fi vrut ca cei din Pitesti sa aiba o reactie mult mai puternica. Cineva imi spunea ca ar trebui sa se intample si la noi ca la Craiova, pentru a arata ca avem onoare si nu ne lasam calcati in picioare. Conducerea insa a avut grija sa profite de dezbinarea si certurile din galerie ("Divide et impera", cat e de actualitate!), cei care mai striga cate ceva la meciuri impotriva Comisarului sunt repede evacuati de catre jandarmi.

  9. #9
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    din pacate asa este ilinca si "domnii"care imbraca uniforma statului fac tot posibilul ca fanii sa nu ceara socoteala pt evolutiile penibile pe care le au jucatorii.De foarte multe ori fortele de ordine folosesc un limbaj de mahala prin care vor sa-i intimideze pe fani.

  10. #10
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Conducerea e vinovata.
    Dupa cum au jucat la Craiova, jucatorii au aratat ca vor/alearga/lupta pt. fiecare minge, da' atat pot (Tanasa e adevarat. La Craiova m-am convins ca el nu rateaza din rautate, atat poate el :-)).

  11. #11
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    De Ce?
    Conducerea Alege Antrenor
    Antrenor Alege Transferuri Si Echipa De Baza
    Suporterii Aleg Televizorul .nu Ma Intrebati De Ce

  12. #12
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Dlgicu a aprofundat unul din subiecte in alt thread: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3112

  13. #13
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    daca votam jucatori cred ca eram nebun pt. ca au aratat ca pot juca.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •