Results 1 to 19 of 19

Thread: Volei masculin, juniori

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Volei masculin, juniori

    Ştie cineva că există şi aşa ceva ??
    Chiar nu interesează pe nimeni de juniorii care īn "Vacanţa de vară" se pregătesc la Rīmnicu Sărat, pentru balcaniadă ??... Nu credeţi că şi ei merită puţină atenţie,...īncurajare, chiar dacă nu joacă fotbal....(scuze dacă am supărat pe cineva).
    Aştept un semnal, dacă cineva citeşte mesajul meu.
    Vă doresc tuturor o zi bună.
    Viorica.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    arad
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    da cred ca doamna are din pacate dreaptate buba este la juniori unde numai sunt profi de specialitate si nici liceele de specialitate nici fonduri adecvate mesaj de la doru calin

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    D-le Călin Doru,
    Mă bucur foarte mult că aţi citit mesajul meu.
    Vreau doar să vă spun că există licee de specialitate, cred că aproape în fiecare judeţ, mai există şi profesori de specialitate, dar "buba" este întradevăr faptul că nu sunt fonduri. Acest necaz se asociază cu faptul că nu se dă atenţie acestui sport.
    Cu toate acestea, lotul naţional se pregăteşte pentru balcaniadă la Rimnicu Sărat şi duminică vor pleca în Serbia, Muntenegru, cred.
    Supărarea mea cea mai mare era că nimeni nu-i încurajează măcar. Totuşi ...poartă cu ei tricolorul ţătii noastre.
    Anul trecut au fost la Chişinău la balcaniadă, au luat medalia de bronz,..-aţi auzit ceva de acest lucru ? ..(aşi fi surprinsă să-mi spuneţi că da), înaintea
    Greciei, Turciei, Ungariei.... . Îmi pare nespus de rău, că despre aceşti copii minunaţi nu se spune nicăieri nimic. Poate pentru că nu sunt ..hoţi, drogaţi,....şi lista ar putea continua,( aşa ar umple primele pagini ).
    Îmi cer scuze şi vă doresc numai bine.
    Viorica.
    Last edited by Viorica; 2nd August 2006 at 13:14.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Lotul Naţional de Juniori, volei a plecat ieri (duminecă) la BALCANIADĂ, să le urăm baftă!!! . Măcar atât !!!.
    Viorica.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1

    Exclamation Volei cadeti

    D-na Viorica la arad se repun bazelevoleiului fete juniori cu destul de multe jocuri inter judetene si cupe adhoc inventate dar e un bun inceput deci daca se doreste se poate.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1

    Exclamation Simplu Volei

    D-na Viorica ce vesti aveti despre cadeti cu simpatie Gopoarad.

  7. #7
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    sa fim sinceri, la nivel juvenil mai sunt si alte probleme in afara de cele materiale. calitatea umana ar fi una....si din partea antrenorilor, a directorilor de licee, si din cea a copiilor. pe langa faptul ca la clasele cu program sportiv - cate mai sunt ele - nu se invata deloc carte...cine sa-si mai trimtia copilu' acolo?
    Sarpele Boa nu tropaie

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Din pacate nu am ce sa zic aveti prea mare dreptate dar spuneti ce sa facem hai sa facem un club particular sa punem bani mana de la mana sau sa cautam o alta solutie.

  9. #9
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    un club particular nu rezolva problema bazei de selectie, a organizarii si promovarii acestui sport sau a oricarui alt sport...
    Sarpele Boa nu tropaie

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Si atunci cum vedeti solutia.

  11. #11
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    oameni competenti in posturile care trebuie, dar e mai greu in tara asta. reforma invatamantului nu a distrus numai invatamantul in sine, ci si sportul, iar in curand nu vom mai avea nimic pe plan sportiv. de fapt, se vede deja, se va vedea si mai mult in viitor.
    Sarpele Boa nu tropaie

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Poate ca o sa fiu un pic vulgar ca si adresare dar de unde dracu luam acesti oameni nu putem oare inpreuna indiferent din ce zona a tari facem parte sa ne adunam fata in fata si sa facem ceva.

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gopoarad View Post
    D-na Viorica ce vesti aveti despre cadeti cu simpatie Gopoarad.
    D-le Gopoarad,
    Nu am veşti despre cadeţi, numai despre Lotul Naţional de Juniori I, au obţinut locul IV, īn Macedonia. Dacă doriţi pot să vă dau amănunte.
    Cu stimă,
    Viorica.

  14. #14
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gopoarad View Post
    Poate ca o sa fiu un pic vulgar ca si adresare dar de unde dracu luam acesti oameni nu putem oare inpreuna indiferent din ce zona a tari facem parte sa ne adunam fata in fata si sa facem ceva.
    putin probabil, sorry.
    Sarpele Boa nu tropaie

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Va multumesc orce informatie e bine venita poate ca o sa aveti si niste cadete sa se inscrie la Liceul De Specialitate Din Arad astept un semnal sa va pot da adresa si numele unui(unei) profesor(profesoare) fiindca se poate si o sponsorizare pt.bursa transport.

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Lotul Olimpic de Volei Juniori sunt CAMPIONI BALCANICI !!!!!!
    [FONT="Comic Sans MS"]Rocsana[/FONT]

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Am urmărit şi eu cu interes evoluţia LOTULUI OLIMPIC DE VOLEI CADEŢI, întradevăr BRAVO LOR !!!!!!!!.
    Nu ştiu dacă, numai noi ne bucurăm, sau s-a scris undeva despre acest lucru. Ar fi trebuit. Eu am urmărit rezultatele pe internet.
    Cu stimă,
    Viorica.

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gopoarad View Post
    D-na Viorica ce vesti aveti despre cadeti cu simpatie Gopoarad.
    Cadeţii au cāştigat medalia de AUR !!!!, la BALCANIADĂ, bravo lor şi antrenorilor.
    Păcat că nimeni nu aminteşte de ei. Printre atātea evenimente neplăcute care ocupă zilnic paginile ziarelor şi ecranele TV., nu a găsit nimeni loc pentru aceşti copii minunaţi.
    Cu stimă.
    Viorica.

  19. #19
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Din pacate voleiul nu e mediatizat!!
    Au incercat cei de la Telesport..sa faca ceva..insa fara succes puna acuma..sper sa rezolve ceva!!
    [COLOR="Blue"][B][/B][/COLOR]

    FoRzA GloriA
    [COLOR="Cyan"][/COLOR]Vreau doua vietii ca sa pot sa fac tot ce mi-am propus...caci numai daca visezi inveti sa zborii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •