View Poll Results: Unde ar trebui sa se intareasca Interul?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Portar

    1 14.29%
  • Fundas central

    2 28.57%
  • Mijlocas defensiv

    1 14.29%
  • Mijlocas de banda

    0 0%
  • Coordonator

    3 42.86%
  • Atacant

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 48

Thread: In ce compartiment ar trebui sa se intareasca Interul?

  1. #1
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1

    In ce compartiment ar trebui sa se intareasca Interul?

    Inter urmareste multi jucatori si se pare ca va fi revolutie la vara.Vor pleca gamarra,breche,kily,van der meyde,cruz,farinos,helveg,okan si vor trebui sa se intareasca la fel de mult. In ce compartiment are nevoie urgent Inter de un jucator? Eu zic ca ne trebuie un fundas central inalt si un mijlocas defensiv dar creativ

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    bey , fai si tu un pool cu mai multe optiuni, altfel sunt nevoit sa-ti sterg o parte din mesaje
    ce draq esti interist
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    Multumit acum?

  4. #4
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BoboCosta
    Eu zic ca ne trebuie un fundas central inalt si un mijlocas defensiv dar creativ
    eu zic ca fundasul mai trebuie sa fie si blond iar mijlocasul sa stie sa cante la chitara...



    nu echipa e de vina, nici antrenorul... ci atmosfera si mentalitatea... bucuria de a juca, prietenia dintre jucatori... parerea mea este ca la inter nu se creaza o atmosfera propice performantei... pentru ca jucatori buni au fost cu nemiluita in ultimi ani... antrenori de asemenea... interesant este ca la un anumit punct aproape toti se plafoneaza...

    tot timpul m-am intrebat ce poti spune jucatorilor tai cand esti antrenor la milan, inter, real madrid... ce poti sa-i mai spui lui zidane... ronaldo.... referitor la joc... de aici convingerea mea ca un antrenor la o echipa mare trebuie sa fie in primul rand un bun psiholog... si un bun 'impaciuitor'...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Fundas central inalt avem: Materazzi ole' , care uneori mi se pare mai bun decat napoletanul juma' de buletin Cannavaro. Din pacate, Killerazzi are alte probleme....

    Sa lasam mai bine glumele... Partial sunt de acord cu Cocomic. Atmosfera si mentalitatea conteaza foarte mult, la fel si omogenitatea, relatiile de joc care se formeaza in timp. Insa despre ce relatii de joc poate fi vorba, daca noi nu jucam de 2 ori cu aceeasi echipa?
    Atmosfera? S-a mai scris mult si despre asta si am discutat si noi pe thread-ul Interului, atunci cand se zvonea ca Hector Cuper era prinicpalul vinovat. Cred ca toti va amintiti declaratiile lui Ronaldo, Di Biagio, Conceicao... Acum Cuper nu mai e, sa fie de vina Zaccheroni? Nu prea cred... As zice ca jucatorii nostri sunt foarte rasfatati si nu pun osul!
    Eu zic ca vina e impartita, jucatorii nu-s nici ei usa de biserica, antrenorul(oricat de bun ar fi lotul pe care il are la dispozitie) conteaza foarte mult, conteaza ce-i pune sa joace; asta s-a vazut si in cazul lui Real, individualitatea nu e suficienta, trebuie sa joci ceva si sa stii sa-ti impui jocul in fata adversarului.
    Momentan nu stiu cine as vrea sa vina, i-am transferat pe Stankovic si Adriano si am crezut ca locul IV nu va fi o problema. Cu toate astea, Parma si Lazio au mers foarte bine, iar noi o sa avem de luptat...

  6. #6
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    sa scimbatzi echipa si antrenorul

  7. #7
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Eventual si stadionul si orasul
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  8. #8
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    Ptr ultimii doi useri care au postat:mai intai uitati-va la echipele voastre cum merg si apoi comentati de INTER-cea mai iubita echipa straina din Romania-
    Avem cel mai frumos stadion din lume iar de oras nu mai zic
    Daca maine ar juca Inter cu real v-am bate lejer.Cat de juve i-am batut de doua ori in campionat,iar in cupa ne-au scos cu arbitrii
    FORZA NERAZZURRI!!

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BoboCosta
    Daca maine ar juca Inter cu real v-am bate lejer.Cat de juve i-am batut de doua ori in campionat,iar in cupa ne-au scos cu arbitrii
    FORZA NERAZZURRI!!
    Draga BoboCosta, hai sa nu ne hazardam, sa nu vorbim discutii... Eu m-as fi multumit cu eliminarea lui Marseille, sincer.
    Cat despre Cupa, asta e... Nu imi place sa comentez arbitrajele, am mai spus-o.

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Dumitrescu si Pancone sunteti off-topic, la urmatoarea "abatere".... vine avertismentul!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Abatere din punctul tau de vedere insa tu fiind moderator poti afirma acest lucru .
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Sa nu va mirati daca din vara antrenorul lui Inter va fi Lucescu.Este omul potrivit la locul potrivit.In perioada cu Ronaldo la Inter,cat a fost antrenor IL LUCE,a fost sapat de "vedete",dar tinand cont de foarte buna prietenie dintre Moratti si Luce....In Turcia a aratat ca este un mare antrenor(daca mai era nevoie)

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    De dimineata la stirile sportive de la Pro TV,s-a anuntat ca Rapid strange bani sa-l aduca pe Lucescu antrenor.Spuneau ca i-ar oferi un milion de parai pe an sa vina la rapid,dar nu cred ca exista club in Romania care sa-i ofere atatia bani lui IL LUCE.Si parerea mea este ca nu "merita "sa antreneze in tara.Dar tinand cont de sentimentalismul lui Lucescu si de prietenia lui cu Copos,s-ar putea sa vina si pe bani mai putini.

  14. #14
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    ptr delia e mesajul asta:Sa stii ca nu m-am hazardat deloc cand am scris acele randuri.
    pe real ii bate orice echipa serioasa si bine a zis in vara managerul lui bayern: real e o echipa de marionete.

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    BoboCosta, inteleg ce-ai spus si sunt de acord ca Realul nu e asa de "inspaimantator" cum pare(s-a vazut asta, nu?), insa conteza sa bati atunci cand trebuie, in ziua Z, la ora h. Ceea ce noi am si facut candva, daca stii la ce ma refer... Eu ma gandesc in primul rand la problemele noastre si la cei pe care ar fi trebuit sa-i batem... Problemele altora ma intereseaza prea putin.

    Oricum, n-are rost sa ne plangem acum de mila, sa vedem ce va fi la anul...

    Numai bine!
    Last edited by Delia; 20th April 2004 at 17:11.

  16. #16
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BoboCosta
    Ptr ultimii doi useri care au postat:mai intai uitati-va la echipele voastre cum merg si apoi comentati de INTER-cea mai iubita echipa straina din Romania-
    Avem cel mai frumos stadion din lume iar de oras nu mai zic
    FORZA NERAZZURRI!!

    Inter(the man) de unde l-ati luat pe Bobo...e simpatic foc...
    Deci eu sa inteleg ca pe langa faptul ca Inter e cea mai iubita echipa straina de fotbal din Romania , stadionul e doar al Interului iar Milano e doar orasul Interului?
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  17. #17
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Si ca sa nu iau avertisment si eu deci sa fiu offtopic parerea mea e ca la Inter ar trebui schimbata conducerea, nu e o solutie sa cumperi jucatori de super valoare fara sa ai un nucleu de conducere .....
    Cred ca Luce ar face treaba la Inter.

    P.S Ca o gluma, mai aveti nevoie si de un fundas inalt, bine facut , blond...danezul Laursen:p
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  18. #18
    A D R I A N O BoboCosta's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    2,389
    Reputatie
    1
    Gluma cu laursen a fost buna.
    Cat despre chestia cu orasul si stadionul nu am vrut sa para asa. Doar trofeele noastre si ale voastre sunt in muzeul de la stadion.

  19. #19
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    nu stadionu ma, doar echipa

  20. #20
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Avand in vedere ce probleme sunt cu gazonul an de an cred ca nu am fost off -topic , inter ?
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Si ca sa nu iau avertisment si eu deci sa fiu offtopic parerea mea e ca la Inter ar trebui schimbata conducerea, nu e o solutie sa cumperi jucatori de super valoare fara sa ai un nucleu de conducere .....
    Cred ca Luce ar face treaba la Inter.

    P.S Ca o gluma, mai aveti nevoie si de un fundas inalt, bine facut , blond...danezul Laursen:p

    Sigur ca da, tot raul pleaca de la conducere, insa cred ca BoboCosta dorea o discutie oarecum "tehnica", fara sa ne mai legam de managementul clubului....

    Oricum, fundasul ala trebuie sa fie inalt, bine facut si brunet, ca sa fie pe gustul meu! :p

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •