Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 232

Thread: Playoff 2003

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Am incurcat "compoturile"?? La ce te referi Azure?

  2. #2
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Rasheed, cred ca ai incurcat compoturile....

    Trebuie sa-ti para rau de Dallas (poate i-au si ei unul, macar in overtime, dar eu unul nu mai cred, daca era sa fie era aseara)...


    Iar show-ul de urmarit e dincolo...Am si spus ca Okur a facut meciul vietii, in schimb ce la sixers n-a mers nimic.... Capul sus...mai sint inca sase meciuri de jucat(asta show), iar invingatoarea, zic eu, se va decide in ultimele 2 minute din meciul 7.... Echipele sint foarte apropriate valoric, si ambele au antrenori foarte buni....

    Sper ca acum ai inteles, si sa nu le mai "scufunzi'...
    Smile, its good for you!

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai imi plac din ce in ce mai mult...Pistons. Sa nu uitam ca la inceputul play-off-ului am pronosticat o finala Pistons-Kings.
    Azur..tot nu mi-ai raspuns. Ce se intampla cu Rebraka ? E bolnavior ?

    Tu,Azur...in momentul de fatza...ce parere ai de Pistons ? Ajuns sau nu in finala ? Fii sincer !

    rasheed...as'noapte am visat ca prind Telesportul. Si ma uitam...dar nu era NBA...ci ceva cu sporturile extreme. Cand m-am trezit am fost foarte dezamagit.
    Ma tot consolez ca vedem Champhions League. (sunt sigur ca Azur nu a vazut superbul gol de aseara al lui Roberto Carlos )
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Kings i-au batut pe Dallas 3 la 1 in sezonul regulat, dupa ce au "condus" cu 3-0. Ultimele doua meciuri din sezonul regulat au avut overtime! Ce show o sa fie in continuare... de urmarit!!!

    Imi pare rau de Philly... probabil Detroit o sa treaca mai repede de Philly decat a trecut de Orlando daca la 76ers nu o sa contribuie si alti jucatori cu puncte marcate si rebounduri.

  5. #5
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Putine de spus dupa o zi modesta....Bine ca macar meciurile s-au desfasurat aproape la aceeasi ora, si nu am irosit prea mult timp....

    Singurul lucru de remarcat a fost metoda "Rapid" folosita de Detroit...Si anume aceea a penei de curent ...20 de minute de intrerupere, suficiente insa ptr. dereglarea mecanismelor lui Iverson....Acesta a avut un prim sfert superb, a inceput cu 7 din 10, dar i-a urmat un 2 din 11... Van Horn a marcat primul baschet in ultimul sfert ( :x :oops: :? ), Snow s-a topit de la caldura, asa ca practic a contat doar Coleman...
    Pistons n-au stralucit, dar Wallace a fost totusi cel mai bun de pe teren...Billups s-a accidentat in ultimul sfert, ramine de vazut daca va fi refacut in timp ptr. joi, simbata si duminica (3 jocuri in 4 zile), iar in rest a contat faptul ca Detroit a marcat de fiecare data cind 76-ers au incercat ceva... Sa nu inchei acest capitol fara sa-l mentionez pe OKUR, excelent meci, poate cel mai bun pe care l-a facut in viata lui...

    Referitor la Gaby, daca tot ti-ai schimbat avatarul, eu zic sa-ti muti si sentimentele....Fiindca in timp ce in Utah va urma o perioada neagra, in Detroit va ajunge unul din top pickurile loteriei care urmeaza...Asta ptr. ca Detroit detine pickul din prima runda al celor din Memphis parca....Cu conditia sa nu fie primul pick... Dar sint sanse mari ca fie centrul sirb, sau Lebron sa ajunga la Detroit anul viitor... :? :oops:

    Al doilea meci.....pe scurt.....

    Kings..... 8)

    Dallas.... :o :? :x :oops: :oops:


    Diferenta de antrenori si de aceasta data.... Familia Nelson cred ca isi face bagajele (dupa un sezon cu 60 de victorii!!! :? )
    Smile, its good for you!

  6. #6
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    aveti dreptate, NBA e probabil cel mai bun forum, nu atat la cantitate cat la continutul calitativ al postingurilor. din cauza asta mi-a si venit urmatoarea idee: din lipsa de oameni, anul asta NBA-ul nu a mai fost acoperit pe site asa cum ne-am fi dorit. anul trecut (gabriel isi aminteste, pentru ca si el trimitea) aveam mereu 2 stiri pe zi in timpul play-offului, acum nu, si este pacat. iar ceea ce citesc aici pe forum mi se pare foarte interesant, si cred ca este foarte mult material pentru niste articole foarte bune, si de informatie si si de analiza, care pe site ar ajunge la mult mai multa lume. de aceea ma intreb daca vreunul (sau, de ce nu, mai multi) din voi ar fi dispus sa ne ajute sa acoperim play-offul. cate o cronica de meci din cand in cand, in baza timpului si chefului de care dispuneti. ca talent si interes aveti, asta am vazut. daca este cineva interesat, il rog sa ma contacteze pe toma@onlinesport.ro

  7. #7
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Azur..ca intodeauna..comentezi incantator. De ce nu vorbesti cu seful siteului onlinesport....ca sa publice pe pagina principala a siteului aceste comentarii ?

    rasheed....eu zic sa depasim alte forumuri la calitate...nu la cantitate !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #8
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Este vreun topic pe tot forumul asta atat de vast(5 sub-pagini in prezent) ca "Playoff 2003" ??? Cred ca nu!

    Oricum la mesaje scrise eu sper sa depasim in curand fotbalul! Ce maniaci suntem...

    WE RULE!

  9. #9
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Pe scurt, ca e tirziu (de fapt devreme, 4 dimineata!)...

    Shaq a fost eliminat ptr. a 8 oara in play-off....(ca fapt divers, a fost eliminat anul trecut in meciul 3 cu Kings)...
    Cind el a fost eliminat diferenta era de vreo 8-9 puncte....

    Eliminarea a fost absolut gratuita...

    Ultimele 3 faulturi ale lui Shaq au fost intr-o perioada de mai putin de 3 minute.

    Kobe a avut un meci dezastruos, dar a avut 2 de 3 puncte dupa eliminarea lui Shaq care au adus Lakers la numai 3 puncte plus posesia mingii, dar tot el a ratat un alt 3....

    Duncan a jucat bine, dar a fost acest rookie, Geno...etc, cum il cheama, care a facut diferenta....

    Ultima secunda a primei jumatati, SA a marcat un 3 de la mijlocul terenului...

    LA, doar 35 de puncte in prima jumatate!!!

    Phil Jackson a acuzat arbitrajul in termeni duri (nu ca n-ar fi avut dreptul, dar la halul in care fluiera arbitrii ptr. LA, ar trebui sa taca si sa-si vada de trabucul lui).

    SA a jucat bine, zic eu....Dar daca nu va reusi sa ridice stacheta nu vor cistiga aceasta serie... LA a avut multe turnovers, Kobe a aruncat ca un bezmetic (6 din 19 in prima jumate!), iar rezervele au marcat doar 2 puncte tot meciul!!!

    Shaq este probabil cel mai bun in NBA, doar prezenta lui Kobe il impiedica sa cistige mai multe meciuri...In ultimul sfert, a marcat la un moment dat vreo 6 sau 8 puncte consecutive, si striga la coechipieri "I want the ball!!!", urmatoarea posesie bolindul de Kobe arunca o minge cu vreo 6 miini si trei picioare in fata lui, dupa care Shaq s-a repliat la pas spre jumatatea lui....Pe cind a ajuns el au marcat si Duncan@co... Iar Shaq a inceput acele faulturi prostesti... Au si ei Danciulestii lor!

    George s-a accidentat, asa ca LA e in criza de efectiv....Dupa Fox (care v-a lipsi cam un an), acum se pune si problema lui George...

    Vorbind de un antrenor capabil, am vazut 2 fata in fata...Probabil ei vor face diferenta, ptr. ca in privinta talentului, echipele sint destul de egale....

    Undeva in ultimul minut, ptr. a-i creea un "screen" lui Kobe, care era dublat, Horry si-a dat drumul efectiv pe jos, si cu picioarele ridicate a fost in stare sa-l blocheze pe Bowen... Din fericire ptr. SA, al doilea jucator(Rose, cred) a reusit sa-l ocoleasca si sa puna o mina in fata lui Kobe...suficienta ptr. o ratare....Dar ideea mi s-a parut excelenta(chiar daca mizerabila sau de prost gust). Citeva secunde mai tirziu, la atacul urmator(vorbim de ultimul minut al meciului, dupa un time-out LA), Robinson recupereaza o ratare a lui (cine oare!!)Kobe, dar George il loveste in "groin"...Dar ptr.ca el nu lasa mingea din mina, George il mai pocneste inca o data.....La un pas de incaierare Duncan si George...Intervine arbitrul, se da fault tehnic, si meciul este jucat...Dar s-a putut vedea diferenta intre cele 9 inele si cei 2-3 ani in primul tur ai lui Rives...

    Doua vorbe si despre primul meci al zilei... Soarele(sau luna!) au vrut sa cistige NJ....O putea face la fel de bine si Boston... N-as putea sa spun ca a existat un om care sa faca diferenta, insa a fost un meci in care NJ muncea cite 8 minute sa-si fac un avantaj de 10 puncte, iar Boston egala in minutul urmator.... Serie de 7 se intrevede aici, urmind ca echipa cu mai multa sansa sa cistige... Ar mai fi si optiunea Walker, dar el se pare ca si-a luat liber anul asta, e departe de forma de anul trecut... Kid n-a facut cine stie ce meci, Martin a ratat mai multe dunk-uri in meciul asta decit in toata cariera lui, lay-upuri care au facut ture de cerc, si au cazut pe linga.....Una peste alta, un meci jucat in viteza a 5, dar cu greseli de clasa a 4!!!
    Smile, its good for you!

  10. #10
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    - Chucky Atkins - sezonul 1999-2000 a jucat la Orlando
    - Ben Wallace - sezonul 1999-2000 a jucat la Orlando

    Amandoi(Atkins si Wallace) au fost intr-un trade de la Orlando la Detroit in schimbul lui Grant Hill. Inchipuiti-va daca ramanea Ben Wallace la Magic si juca cum joaca acum, adica cu ~15-20 recuperari pe meci + vreo 3 steal-uri...

    - Chauncey Billups - Traded by Nuggets with G/F Ron Mercer, F Johnny Taylor and draft considerations to Orlando Magic for F/C Chris Gatling, F Tariq-Abdul-Wahad, a future first-round draft pick and cash considerations (February 1,2000)

    - Danny Manning - Traded by the Suns to the Orlando Magic with Pat Garrity and two future first round draft picks for Anfernee Hardaway on 8/5/99

    - Don Reid - a jucat doua sezoane la Orlando (2000-2001 si 2001-2002)

    E aproape jumate de echipa care a avut tangente cu Orlando??? 8)

  11. #11
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Recunosc că și eu m-am sucit... de mai multe ori... din 92, când am văzut prima oară NBA... eram necondiționat fan Bulls... am ținut cu Bulls și în perioada când MJ a jucat baseball... îmi plăcea Pip aproape la fel de mult... ultimii doi ani am fost fan Wizards... oare de ce?... pe Bulls i-am urmărit și anu asta cu mult interes... îmi pare rău că nu i-am putut vedea... am citit numai de bine despre jamal crawford, eddy curry sau tyson chandler... plus jalen rose... dar nu știu dacă vor mai fi prea curând unde au fost...

    Revenind la playoff 2003... Deocamdată sunt în grafic... am nimerit pronosticurile după prima zi... la SA, meci tare de tot... Shaq eliminat la 6 greșeli, pt prima oară în playoff, kobe 38 de aruncări..., iar Horry... Robinson secured the rebound and was fouled before being hit in the groin by Robert Horry, who received a technical foul... Peste toți însă Tim, care împreună cu Robinson i-a asuprit rău sub panou pe LA... văd că Madsen a avut 5 faulturi... aștept să văd ce zic cei care au VĂZUT meciul...

    La NJ, ăștia zic că Martin l-a călărit rău pe Plimbărețu... l-a scos și la 6 greșeli... iar NJ a dat 14-16 la libere în sfertul patru...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  12. #12
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    mishu . Nu am nici un fix legat de Jordan. Recunosc ca este o legenda a basketului si un jucator monumental. Dooar ca imi plac mai mult altzi jucatori. Atata tot.
    nu ma sucesc de la un tur la altul. repet : tin cu Utah Jazz din 1992 !!! . si probabil o sa tin mereu cu acea echipa. dar momentan...mi-a placut insprava Detroitului...si mi-am pus avatar cu emblema lor. acum ca Utah nu mai este in play off....sper ca am si eu voie sa tin cu cineva. nu?

    Azur89. Cum nu am zis nimic de Rodman ? Citeste-mi posturile cu atentie ! L-am pomenit chiar ieri..alaturi de Joe Dumars si Isaiah Thomas. Iar azi de dimineatza mi-am amintit si de Mahorn.
    Imi placea de Paul Silas. Cred ca era un antrenor bun...din ceea ce am urmarit despre el. Acum vreo 2 sezoane..am vazut cateva meciuri cu Charlotte Hornets. Ce rari sunt antrenorii de culoare in NBA.

    rasheedkpenny. sunt mai inalt cu 1 cm ..decat tine dar nu dau cosh de sus. in schimb arunc de 3 puncte
    astept sa imi explici legaturile Detroitului..cu Orlando. eu nu le-am descoperit.

    Cam atat pentru moment. Let's go Pistons , let's go !
    (si sa nu mai aud ..ca ma schimb si ca nu sunt fan Jazz...ca ne suparam rau de tot. cand tineam eu cu Jazz...Orlando abia se infiintzase )
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #13
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    O fi mah Baccardi, tu doar ai vazut meciul in direct. Oricum mare pacat ca nu au trecut mai departe!

    Despre dat de sus: la un cos normal, adica 3,05 o dau fara prea multe probleme, si nu sunt chiar asa de in vana! (poza e facuta cam acum un an jumate-doi ani, cand eram si eu mai tanar!!!) La cei 1,85 m si la cele 77-78 de kg ma descurc destul de bine zic eu! Detenta nu as putea sa spun cat am, desi sar destul de bine! Oricum am zile in care sar si zile in care nu prea sar. In prezent am glezna dreapta destul de bulita!

    Despre ghete: Nu am purtat pana acum decat Reebok si Nike, si ideea de a purta Adidas nu prea ma incanta! Doar faptul ca poarta si T-Mac m-ar determina... totusi raman pe NIKE!

    JORDAN la Hornets... parca zicea el ceva ca daca ar fi sa mearga undeva la o alta echipa decat Bulls s-ar duce la Hornets, pacat ca astia s-au mutat!

    Problema unui NBA cu 30 de echipe s-a luat in discutie de mai mult timp. Era ideea ca sa fie un numar egal de echipe in cele 2 conferinte, adica 15 si 15. In cazul formarii unei noi echipe in Charlotte, New Orleans va trece in Vest! Asa se zvoneste!

  14. #14
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    http://sports.yahoo.com/nba/news?slug=ap-charlotte-jordan&prov=ap&type=lgns

    pentru mai multe amănunte...
    măi Azure io credeam că ne dai informații direct de la sursă... așa pe yahoo sports care citează AFP mai citim și noi... mă gândeam că poate posturile de radio sau TV pe care te lauzi că le urmărești au niscai comentatori care fac aprecieri, speculații etc.

    și din ce am înțeles eu noua echipă din Charlotte n-o să fie Hornets ci a 30 echipă din NBA...

    Loc ar mai fi... numai că tot 16 ajung în playoff...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  15. #15
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    rasheed, nu e problema de desenat mah, mai degraba de vorbit, cand echipa ta e carpa de sters pe jos, ii iei pe toti si incerci sa crezi ceva in jurul lu T-Mac eventual. La ultimu time-out din sfertu 3 Doc le spunea sa fie tari( be strong, u can do it), am dat aproape tot time out-ul pe TV, si nu s-a auzit nici o indicatie tehnica. Au iesit pe teren si toti il cautau cu disperare pe T-Mac care avea 2 oameni pe el plus Big Ben cand sa arunce si el. Cat despre jordan , hmm mi-e greu sa cred, io n-am auzit speculatii d-astea, desi sunt sigur ca Wizards o sa joace mult mai bine la anu fara el. Ce-am auzit e ca patronul Wizards vrea sa vanda echipa iar jordan a spus ca el sta doar daca si patronul sta.

    Rasheede o dai de sus?????? ca pari in vana in poza aia!!!!!!
    Poate daca pui si T-MAC-2 urile in picioare iese ceva.
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  16. #16
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Phil parcă mai desena, dar nu foarte mult... oricum erau mult mai importante filozofiile Zen și cărțile pe care i le dădea lui Pippen să le citească... și alte baliverne... așa credem noi... dar se laudă el că are 9 titluri? Da! Își deschide bijuterie cu inelele alea...
    Sunt de părere că poți să fii super tehnician și super tactician, dacă nu te pricepi un pic la psihologie și la pedagogie nu ești antrenor... exemple sunt cu carul...
    Iar când ai Jordan-Pippen sau Kobe-Shaq tre să fii tatăl psihologilor... cel puțin din punctul ăsta de vedere îl respect pe Phil... pentru altele mai puțin...
    părerea mea...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  17. #17
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Te-ai gandit ca poate la Magic era o problema de mentalitate, de motivatie si nu de schema de joc?

    Oricum Doc e un antrenor tanar, care, zic unii ca a avut multa sansa sa antreneze o echipa din NBA. Mie personal imi place de el, oricum mai are multe de invatat.
    Adevarul e ca nici Phil Jackson nu prea deseneaza, sau imi aduc eu prost aminte? Hmm... corecteaza-ma Azure daca gresesc!
    Oricum Doc Rivers si-a motivat destul de bine jucatorii in sezonul regulat, pacat ca nu a reusit acelasi lucru si in play-off. Poate la anul!

  18. #18
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Pai bine Gaby, si de Rodman nu zici nimic? (halal Detroit fan )...

    Am vesti bune ptr. Gaby....Au aparut niste "respiratii" post-Jordan.... Se pare ca baiatul se scrintise de tot la final...ii ameninta pe coechipieri ca daca nu-i paseaza, nu mai joaca!!!! :?

    Pare a fii destul adevar, oricum o spun prea multi, ca sa fie doar o scorneala... De altfel se aude ca nici nu se va mai intoarce la Wizzards, nici macar in calitate de conducator.... Se vorbeste Chicago, si noua echipa din Charlote....

    In alta ordine de idei, Paul Silas, antrenorul lui Hornets, a fost dat afara....cica n-a reusit sa treaca de turul 2 in 5 ani....Poate i-a si Magic exemplu....Oricum, cu Silas pe banca, Magic era in turul 2.

    Inca ceva referitor la meciul 7....69 din 84 de echipe care au jucat acasa, au cistigat meciul....

    Mi-a scapat un amanunt legat de Stoudemir....intra la rubrica "stiati ca!"....Stoudemire este primul jucator venit direct din liceu care cistiga rookie of the year.... A auzit cineva de Garnett, Kobe, T-Mac? Sa vedem la anul cu Lebron...

    Oh...hai sa-mi fac si putina campanie publicitara....la citeva ore dupa ce am scris aici despre Sabonis si eliminarea lui, acelasi lucru s-a putut asculta si pe ESPN radio, si pe ESPN tv, si pe inca unradio de sport local....Oare astia chiar citesc forumul asta, sau am avut dreptate?

    Cit despre antrenoratul lui Magic.....in NBA, in timpul unui time-out, antrenorii i-au planseta si fac desen tehnic....care incotro sa zboare... Nu si la Orlando...Probabil Doc nu e bun desenator, asa ca repeta cu o insistenta halucinanta ca depinde doar de voi, ca trebuie sa jucati "smart", ca trebuie sa jucati jocul vostru etc.... Asta in timp ce Detroitul desena blocaje ptr. T-Mac... Ridicol! :? :? :?
    Smile, its good for you!

  19. #19
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    ia uite, lipsesc si eu două zile și lumea mai că se ia la bătaie pe forum...
    fiecare are dreptul să-și spună opinia și nu cred că e cazul să ne luăm la harță... să dăm în mintea lui Sir Charles sau a lui Dennis... aștia doi scandalagii sunt primii care mi-au venit în minte...
    Io am spus pe aici pe undeva că Gabi are un fix against MJ și gata, asta e... nu îl schimbăm noi acum... iar dacă el se sucește de la un tur la altul... nici io n-aș mai ține cu Jazz, după sezonul asta (de fapt io n-aș ține de loc cu jazz)...

    Playoff 2003, asta e subiectul... vedeți de ce e frumos NBA-ul, pentru că nici măcar cei care îl urmăresc nu pot prezice exact ce va urma...
    Chiar și eu am zis, după cifre, că pistons nu are cum să câștige... și uite-l pe Chauncey că mă contrazice...
    Iar de neamț... eram 99% sigur că merge mai departe... se poate să fii tremurat, cum zice Azur, dar vorba celor de la nba.com: NEXT ROUND, PLEASE!
    ... și mai departe Dallas uber alles!
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  20. #20
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    De cand ii am pe Azur si Bacarrdi..nici nu mai citesc cronica de la nba.com. Pe bune. Ce marfa sa potzi vedea meciuri NBA in direct.

    Azur,mi-am amintit despre extrema mare si rea de la Detroit. Era vorba despre Rick Mahorn.

    Hai mah..ca stiu primul cinci al lui Detroit de acum. Dar de ce nu mai joaca Rebraka ? Ala e bun rau. Il stiu din Europa.

    Ma bucur ca abia acum ai observat unde sta Orlando prost. Cred ca adaca ar fi castigat....fie si la o diferentza de un punct....ii ridicai in slavi.

    Acum nu-mi mai ramane de facut..decat sa tin cu Pistons.....pe parcursul semifinalei cu Phila. Poate te mai bat o data....sau poate o sa imi schimb iar avatarul dupa semifinale. Vedem noi.

    Baccardi..mai demult era pe Pro Tv..un serial in care juca Glenn Doc Rivers. Era antrenor de basket intr-o tabara de copii. Destul de marfa serialul.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  21. #21
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Orlando, a luat-o in barba, asta este, deal with it rasheed, in primu rand nu au antrenor, Doc Rivers le spunea in timpul time-out-urilor sa aiba sperantza ca se poate recupera intr-un singur sfert o diferentza 20 de puncte ; in loc sa le spuna CUM sa le recupereze. De fapt si inaintea meciului 7 era incredibil de increzator. Rivers a trebuit sa-l scoata pe Gooden din teren cu vreo 10 min ramase pentru ca era sa i se sparga mingea in mana de la atatea capace luate de la Wallace( 4 da' d'alea urate, cu ura ), nu prea intzeleg io de ce v-ati luat la cearta, Gabi face si el un pic de mishto de azur ( ce-i rau in asta atata timp cat azur nu se supara, si nu cred ca se supara ). In baschet e ffff greu sa faci pronosticuri, oricand se poate scula geniul intr-un jucator de care n-a mai auzit nimeni pana acum; vezi Tayshuan Prince de la Detroit, a facut meciu vietzii lui.

    PS: Hai ca din Second round ma bag si io la pronosticuri zilnice, am ceva mai mult free time
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •