Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 232

Thread: Playoff 2003

  1. #22
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai...un hobby e ! Un hobby de care nu am parte...datorita televiziunilor romanesti !

    Oricum....astept cu mare,mare interes....intalnirea dintre Wolves si Blazers....si ai sa vezi ca o sa trebuiasca sa imi dai o bere. Si inca una pt. Pistons...ca vor ajunge in finala Estului.

    Sper ca vii la vara in Romania....respectiv in Bucuresti ! Daca nu...sa imi trimitzi prin posta 2 beri de acolo din New Jersey.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #23
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    ca tot e vorba de pariuri,io pun pariu pe o sticla de....... Baccardi
    ca finala va fi jucata de sixers, detroit o sa aiba mari probleme cu bucks. Indiana nu vreau sa concep ca prind finala, nu-l suport pe reggie miller si nu vad un jucator care sa poata sa take overin momente cheie. Aici trebuie sa-i dau dreptate lu azur, in playoff nu mai merge doar cu spiritu de echipe pentru ca vor fi meciuri stranse si e nevoie de un jucator de geniu care sa ia riscul asupra lui. Detroit l-ar avea pe chauncey, de ce sa nu recunostem, care a tras cateva buzzer beaters in sezon. Oricum am incredere mare in sixers pentru simplu motiv ca iverson a inceput sa aiba incredere in coechipieri si asta e mare lucru maiales pentru un individ ca el . Vad ca toti neinvartimin jurul acelorasi echipe, si nimeni nu spunenimic de Nets. Nu-s de neglijat, maiales ca Jefferson a inceput si el sa devina o piesa destul de importanta in echipa.
    In Vest mi-e frica sa dau pronosticuri, mi se pare mult prea echilibrata conferintza. Mi-as dori sincer Kings. Merita un campionat macar pentru ghinionul pe care l-au avut anu trecut.

    Baccardi Silver is smoken, waitting for Baccardi Gold
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  3. #24
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Gabi, sper ca nu pui asa pariuri in stinga si in dreapta, findca asta ar insemna ca lucrezi doar ptr. a le onora. (sau poate ai ceva cunostinte pe la fabrica?).

    Inca ceva, era NY nu NJ, dar e cam acelasi lucru, iar daca chiar pierd pariurile ma duc in NJ la cumparaturi ptr tine. (ca sa vezi ce dispus la sacrificiu sint, sau cit de convins sint ca am dreptate)
    Smile, its good for you!

  4. #25
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Cum adica lucrez pt.a le onora ? Am pus pariu normal cu tine...pe 1 bere. 2 pariuri a cate o bere fiecare. Ce e asa complicat ?

    Si chiar nu vii in Romania ?

    Baccardi.....cu tine nu pun pariu. Am mila de tine. Lu' Azur vreau sa-i iau berile...ca prea se da sigur de cunostiintzele lui in materie de NBA.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  5. #26
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    he he he, ca mah gabi ti-e frica, ca nu faci fatza la Baccardi??????????????
    io zic sa take u're chance ca io s-ar putea sa aterizez prin tzara vara asta. Probabil ca o sa aduc si ceva meciuri din playoff inregistrate pe casete asa ca daca sunt doritori le dau ieftin.
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  6. #27
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Nu se poateeeee ! Am fost pacalit ! Wolves joaca cu Lakers ! :o

    West

    San Antonio Spurs vs. Phoenix Suns
    Sacramento Kings vs. Utah Jazz
    Dallas Mavericks vs. Portland Trail Blazers
    Minnesota Timberwolves vs. Los Ageles Lakers


    East

    Detroit Pistons vs. Orlando Magic
    New Jersey Nets vs. Milwaukee Bucks
    Indiana Pacers vs. Boston Celtics
    Philadelphia 76'ers vs. New Orleans Hornets



    Sunt f. dezamagit. Azur stia ca lupii vor juca cu Los Angeles...si n-a zis nimic. M-a lasat sa cred ca vor juca cu Blazers. Nu e corect.

    Si Azur si Baccardi..sunt niste profitori....si ma atrag in pariuri imposibile pt. mine .
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #28
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Detroit eliminata in primul tur! Condoleante Gabi, dar placerea e de partea mea, am zis Orlando in finala, nu o schimb... Orlando in 5 in primul tur...

    Apropo, aseara l-am vazut pe Jordan in ultimul meci (chiar o fi ultimul?!), dar i-a furat A.I. show-ul...

    In rest, o alta mutare strategica, Orlanda (fara T-Mac) s-a dat lovita ptr. a evita un duel cu Nets, Payton si Kidd vor oferi cel mai frumos show al primului tur in Est (Bucks in 7).

    Si mai aveam un pariu aici cu Wolfes in turul 2, dar asta doar peste cadavrul lui SHAQ... Soarta fuse cruda, de aceasta data!
    Smile, its good for you!

  8. #29
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Orlando va trece de Detroit doar daca Ben Wallace nu va juca sau va juca mai slab ca urmare a accidentarii!
    Daca ar fi fost si Grant Hill ce meciuri ar fi fost. O runda de play-off impotriva fostei echipe. Probabil ar fi dat totul ca sa treaca de Detroit!

    Despre pariuri:
    Si Azur si Baccardi..sunt niste profitori....si ma atrag in pariuri imposibile pt. mine .
    Pai bine mah Gabi, cum sunt pariuri imposibile pentru tine??? Sa iei 2 beri e "chiar asa" de imposibil?

    Uite dau si eu pronosticuri, m-am molipsit de la Azur:

    VEST
    San Antonio Spurs vs. Phoenix Suns - San Antonio in 5
    Sacramento Kings vs. Utah Jazz - Sacramento in 5
    Dallas Mavericks vs. Portland Trail Blazers - Dallas in 6
    Minnesota Timberwolves vs. Los Angeles Lakers - LA in 5

    EST
    Detroit Pistons vs. Orlando Magic - Detroit in 6
    New Jersey Nets vs. Milwaukee Bucks - New Jersey in 6
    Indiana Pacers vs. Boston Celtics - Boston in 7
    Philadelphia 76'ers vs. New Orleans Hornets - Philadelphia in 6

    Nu prea am stat sa ma gandesc la fiecare... am pus "en passant" un rezultat!

  9. #30
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89
    Bucks in 7
    Bai frate, esti culmea... chiar vrei sa superi pe toata lumea?!? Cum adica, zici ca nu trece NJ Nets de Bucks??? Eu merg pe un 4-1 lejer!

  10. #31
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Orlando- Detroit= castiga orlando in 5 sau 6, n-are cine sa-l apere pe T-Mac,

    NJ Nets- Milwaukee= Nets categoric in 4 zic io, Milwaukee nu e echipa de baschet cu tot respectu pe care il port lu payton.

    Indiana- Boston= Indiana greu in 6-7, boston nu prea stiu cei aia team dar dc prind Pierce si Walker zile bune ii cam rup

    PHILADELPHIA- New Orleans= as vrea sa zic Philly in 4 da n-ar fi realist, NO le ia cel putin 1, 2 jocuri.

    San Antonio - Pheonix= SA in 5, se supara Marbury in meciu 4 la scorul de 3-0 pentru Spurs si pune vreo 37-38 puncte

    SACRAMENTO-Utah= Sacramento in 4 aseara au jucat mai mult la mishto cu ei, ca sa le taie orice fel de avant. Bibby o sa inceapa din nou sa simta cum creste vena in el ca anu trecut

    Dallas-Portland= Dallas greu de tot in 6-7, daca se abtin Blazers de la technicals si de la cafteli ar face o echipa puternica in liga

    Minnesota - L(F)akers= Lakers in 5, o sa fie floare la ureche pt kobe & co. spre dezamagirea lu Gabi

    AM ZIS!!!!!!!!!!!!!!!!
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  11. #32
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Nu , Rasheed...m-am referit la imposibile..pentru ca eram convins de faptul ca Minnesota va intalni in primul tur pe Blazers...nicidecum pe Lakers.

    Eu de acum nu mai zic nimic...doar va asigur ca se vor intampla surprize...iar Azur si Baccardi isi vor musca degetele de ciuda.

    Mi se pare hilar faptul ca toata lumea ii vede pe Magic favoritzi in seria cu Piston. De ca si cum Pistons vin de pe locul 8...iar Magic sunt campioni.
    Vom trai si vom vedea ! Adica...unii dintre noi vor vedea.....cei de peste ocean.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #33
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    pai si io am zis ca vor fi surprize, daca Orlando bate pe detroit nu e surpriza tinand cont ca vin de pe locul 8??????????????????
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  13. #34
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    ce facusi ? ti-ai pus steagul Cubei la avatar ?

    Haaaa...ba da..ar fi surpriza. Dar atat m-a indoctrinat Azur cu Orlando ai lui...ca deja in mintea mea...pleaca drept favoritzi..si doar printr-un miracol...ar putea fi invinsi de Pistons.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Los Angeles
    Posts
    10
    Reputatie
    1

    Lakers rule !

    Nu va mai stresati baieti ca oricum nu are sens... Lakers va castiga din nou!
    Singura problema ar putea fi Spurs in turul doi dar o vor rezolva Kobe & Co. ...
    Cu Minnesota ... hmmm Lakers in 5 !

    Gaby

  15. #36
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    In primul rind Gabi...chiar asa, plingi dupa 2 beri? OK, treaca de la mine, daca pierzi nu dai nimic, daca cistigi ambele ( ) eu dau...

    Apoi Ayrton.. Nu stiu de unde scrii tu, dar nu cred ca l-ai vazut pe Payton in ultimele 2 saptamini... Si probabil nici pe Nets...

    Payton e free agent dupa ce e gata play-off-ul, asa ca el joaca pe bani grei acum...

    PS...Ce-ati spune la anul de o formula Duncan - Kidd - Malone in San Antonio? Cresc sansele ca ea sa se materializeze.... Trebuie doar ca LA sa bata San Antonio in play-off.
    Smile, its good for you!

  16. #37
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Gabi, da Respect Cuba, doar acolo s-a inventat Bacardi-ul

    Azure de unde ai auzit mah de Malone si Kidd la San Antonio? Ca io n-am auzit nici ca zvon!!!!!!! Sau poate NYC are mijloacele ei specifice de informare, asa cum le are si dinamo pe ale ei 8) 8) 8) 8) 8) 8)
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  17. #38
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Stai mah linistit..ca dau berile...daca pierd. Dar tre' sa vii aici la Bucuresti..la mahala.

    D c tre' sa bata Lakers pe Spurs ca sa se faca transferul ala ? Ce legatura are ?

    Ar fi extraordinar....sa fie cei mentionatzi de tine la Spurs. S-ar juca ca la all-star game-urile clasice !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  18. #39
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Azur, din Romania... Deci nu l-am vazut pe Payton in ultimile 2 saptamani, dar hai sa facem o comparatie intre cei 2 lideri de la Nets si Bucks:
    Jason Kidd:
    de 3 ori cel mai bun pasator al ligii, si cu mari sanse sa fie si anul acesta tot primul: 8.9 apg fata de 8.3 Payton
    la ppg conduce insa Payton: 20.4 la 18.7
    Jason Kidd insa este cel mai bun jucator de contraatac din liga, in schimb Payton este abia al 33-lea...
    Kidd a reusit 4 triple-doubles sezonul asta (locul 3 in Liga), Payton nici una...
    Kidd a reusit de 31 de ori sa faca double-doubles (locul 11 in liga), Payton e al 15-lea cu 28...
    la interceptii, Kidd e al 5-lea, Gary abia al 13-lea

    si comparatiile pot continua, dar se poate vedea clar ca Jason e peste Gary...

    Referitor la duelul Detroit-Orlando, iata un sondaj de pe pagina oficiala NBA:
    "Which lower seed is most likely to win its Eastern first-round series?
    Orlando (8) over Detroit (1)
    40%
    Boston (6) over Indiana (3)
    23%
    New Orleans (5) over Philadelphia (4)
    22%
    Milwaukee (7) over New Jersey (2)
    15%"

  19. #40
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    OK, e greu sa va raspund unul cite unul, ati navalit toti pe mine, asa ca scriu raspunsurile si vi le alegeti voi....

    Gabi spunea parca ca vor fi surprize si ca eu imi voi musca degetele(!?!) Draga Gabi, daca pui rezultatele mele la o casa de pariuri, si iasa bine, te asigur ca iesi milionar din 2 lei investiti. De fapt mizez numai pe surprize, iar cea mare cred ca o va face Portland (ii vad capabili). Pentru cei neavizati, Bucks au 8 victorii in ultimele 9 meciuri.... Datorita faptului ca Knicks a incercat sa le sufle locul 8, am cam fost cu ochii pe ei.... Pot spune ca au avut un program foarte lejer, dar va zic si ca Mason si Payton sint capabili de prostii... Daca cineva mi-ar garanta ca Mutombo joaca macar 20 de minute pe meci, as paria si bani, dar lucrurile stau prost ptr. mine in privinta asta... El a fost scutit pe motive personale ultimele 2 meciuri, apoi a fost trecut la Injury List...Am inteles ca va fi trecut pe lista cu echipa ptr. play-off, dar nu cred ca va fi folosit. Aici mai era un argument cu niste numere ale lui Kidd Vs. Payton..... Ce pot sa raspund, decit ca ia-le impreuna cu Rasheed si aruncati-le pe Dimbovita... E PLAY_OFF...Statisticile nu au valoare... Se joaca ALTCEVA!!! Acum succes au echipele care suteaza bine, sau care au un centru bun... La Nets nu e cazul.... Anul trecut au avut noroc cu programul, ptr. cei uituci, o Indiana de pe locul 8 i-a dus in double overtime si i-a urcat pe gard pe NJ, o echipa pe val la aceea vreme.... Acel Nets il avea pe Van Horn, un aruncator de afara.... El nu mai exista acum.... Jefferson se va evapora, alley-op-urile vor dispare, baschetul in viteza e istorie.... Au avut noroc ca au scapat de T-Mac, ca erau mincati, dar eu stiu un lucru...cind meciul e pe linie, esti la ultima posesie si trebuie sa marchezi, NJ nu are cu cine. Kid o face, dar procentajul de reusita este ridicol. In schimb Payton "is the money in the bank".

    Mai departe, am spus Orlando in finala acum mai bine de o saptamina... E bine de stiut (Gabi, ptr. tine!) ca au existat doar 2 cazuri cind echipa de pe 8 a ajuns in finala... Eu asta o numesc o surpriza! Tu cica nu!

    Play-off-ul e momentul starurilor. Pina aici te aduce echipa. De aici e rindul tau ca jucator. De abia astept sa va vad MVP vostru KG distrus, ruinat si ridiculizat de un jucator care nici macar nu intra in discutie (Shaq). Imi pare rau ca a iesit asa, vroiam sa-ti demonstrez ca indiferent de echipa intilnita, atita timp cit Garnett e liderul echipei, Wolves nu trec in turul 2... Valabil ptr. Sacramento daca Bibby se razgindeste si nu joaca in play-off. Webber e o alta victima inainte de razboi (e drept ca si fara Bibby, Kings sint pe miini bune, Boby Jackson, i love the guy!!!).


    As vrea sa trec si pe la Boston, o echipa care poate bate si pe Lakers, dar poate pierde si cu Cleveland.... Depinde totul de aruncarile de 3 puncte.... Daca intra, esti mincat....De regula,insa, nu prea intra!

    NO are valoare, ar putea rupe gura tirgului, dar e genul de echipa care daca ar ajunge in finala ar fi ceva normal, i-ar daca sint eliminati din start e la fel de normal. Dar sint foarte greu de batut acasa.

    Indiana...acum o saptamina i-as fi dat eliminati in primul tur. Au facut insa o achizitie de domeniul incredibilului pe ultima suta de metri, si daca n-a fost doar o intimplare fericita meciul pe care l-am vazut eu, vor fi greu de scos (conditia ca Artest sa nu i-a vreo suspendare de la inceput).

    Referitor la acel trio de la San Antonio, cam asa a iesit zvonul, bineinteles se leaga de ce se va intimpla cu Nets aici in primul tur, cit de bine va evolua Parker (excelent, dar inconstant). Apoi a mai fost o intimplare curioasa, citeva zile dupa o refuiala publica intre Malone si proprietarul lui Utah, sotia lui Karl a fost surprinsa vizitind case (in vederea cumpararii) pe linga San Antonio. Odata iesit la iveala faptul, a intervenit o explicatie prea transparenta ca sa o reproduc aici, dar a mai aparut si un amanunt cum ca Karl si-ar fi cerut scuze ptr. iesirea vis-a-vis de owner.

    Crede fiecare ce vrea, dar daca pun tot ce stiu eu pe hirtie, si daca e sa iau o hotarire in locul lui, as pleca miine la San Antonio. Iar ptr. kidd ar fi exact piesa care l-ar convinge sa mai lase din bani si sa mearga alaturi de foarte bunul lui prieten. In doi, probabil s-ar teme ca ar fi tot timpul in umbra lui Shaq, dar cu KM macar un an sanatos, ar putea sa dea batai de cap celor de la LA Fakers!

    Mai citeste cineva? Cred ca v-am plictisit pe toti de mult, miram-as sa mai ajunga careva pina aici.
    Smile, its good for you!

  20. #41
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eu am citit tot...si mi-a placut ce am citit. Ce sa zic ? Ai si tu dreptate. Se vede ca esti cunoscator....dar eu tot sper sa plangi dupa Magicieni..inca din primul tur. S-a zis ce a fost de zis...acum rezultatele vor vorbi.

    Sa-l ia si pe Stockton la Spurs. Sa castige si el un campionat.


    Quote Originally Posted by Azur89
    au existat doar 2 cazuri cind echipa de pe 8 a ajuns in finala... Eu asta o numesc o surpriza! Tu cica nu!
    Eu stiu doar de Knicks..care au ajuns in finala de pe locul 8. Si mai stiu de Nuggets care i-au batut pe Sonics...venind de pe locul 8...dar nu au ajuns in finala.
    A doua echipa care a ajuns in finala de pe locul 8..cine a fost ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  21. #42
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Houston Rockets, si au iesit campioni...in dauna celor de la Knicks....in 1994.
    Smile, its good for you!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •