View Poll Results: Ce locatie din Romania are cel mai tare public?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Craiova

    29 30.53%
  • Timisoara

    66 69.47%
Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 169

Thread: Cazul Timişoara şi fenomenul Craiova

  1. #64
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Lasa-i cry_v, sunt inapoiati rau de tot...mai au ani buni de recuperat ca sa ne ajunga
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #65
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Lasa-i cry_v, sunt inapoiati rau de tot...mai au ani buni de recuperat ca sa ne ajunga
    ca sa va ajungem la ce???

    la mizeria in care traiti???
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #66
    senior leveu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Germania
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Lasa-i cry_v, sunt inapoiati rau de tot...mai au ani buni de recuperat ca sa ne ajunga
    ATUNCI DE CE AU INVADAT OLTENI TIMISOARA STITI????????????
    [COLOR=Purple]COMMANDO VIOLA ULTRA CURVA SUD[/COLOR]

  4. #67
    100% OLTEAN
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Danemarca
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Lasa-i cry_v, sunt inapoiati rau de tot...mai au ani buni de recuperat ca sa ne ajunga
    bå astia nici nu stiu sa vorbeascå, dar sa joace fotbal...
    ce repede uita ei cå datoritå noua mai joacå acum in Divizia A

  5. #68
    100% OLTEAN
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Danemarca
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leveu
    ATUNCI DE CE AU INVADAT OLTENI TIMISOARA STITI????????????
    E nevoie de cineva sa si conducå....nu puteti sa vå dezvoltati doar cu munca de jos....

  6. #69
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cry_v
    E nevoie de cineva sa si conducå....nu puteti sa vå dezvoltati doar cu munca de jos....

    eu cred ca e invers

    la noi nu vin oameni ca sa arunce pachetele cu cozonac si alte cele in schimb la craiova (craiovita) aproape ca se omoara lumea ca sa prinda un pachetel!!!
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. #70
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    hai relaxare...toata lumea sa traga aer in pieeeeeeeeeeept...asa ...acum reluati discutia dar fara jigniri va rog frumos
    Free Sevilla!!!!

  8. #71
    senior leveu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Germania
    Posts
    191
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by cry_v
    E nevoie de cineva sa si conducå....nu puteti sa vå dezvoltati doar cu munca de jos....
    NU AVETI VOI FATA DE CONDUS SI MAI PUTIN SI O SA INTRATI CU VIZA IN TIMISOARA
    [COLOR=Purple]COMMANDO VIOLA ULTRA CURVA SUD[/COLOR]

  9. 16th April 2004, 00:19
    Reason
    Jignire a unui coleg de forum.

  10. #72
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    1. n-ati inteles nimic..., atunci cand a fost nevoie sa strigam "demisia" am strigat... asta nu inseamna ca am injurat sau amenintat pe cineva. (intrebati rapidistii, ca au fost acolo in retur anul trecut).
    2. da, intr-adevar ne-ati facut cadou un meci in retur anul trecut, dar doresc sa subliniez faptul ca in tur am fost la craiova si am vazut cum ai nostri v-au facut un mic cadou voua (pe cand poli era mai sus si craiova f. jos) - scuze, dar era pe fata, parerea mea...
    deci a fost o chestie reciproca, asa ca nu va mai laudati atata.
    nu ca as fi de acord cu treburile astea.
    3. care este problema de fapt? daca ma uit bine pe forum craiovenii ataca si polistii se apara... ce d#$@# aveti cu noi? va e ciuda ca se vorbeste mai mult de galeria timisoreana la televizor,... am vazut ca incercati sa va remarcati prin alte chestii, sa apareti si voi pe la stiri.
    4. eu zic s-o lasam balta cu discutia asta si sa ramanem la relatiile bune pe care le aveam inainte... daca mai e posibil.

  11. #73
    100% OLTEAN
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Danemarca
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bapsy
    1. n-ati inteles nimic..., atunci cand a fost nevoie sa la stiri.
    4. eu zic s-o lasam balta cu discutia asta si sa ramanem la relatiile bune pe care le aveam inainte... daca mai e posibil.
    nu mai e posibil ....noi nu mai lingem unde am scuipat o data

  12. #74
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    bravo voua, sunteti cei mai tari!!!

  13. #75
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    pentru oltenii care nu-nteleg, mesajul de mai sus era ironic

  14. #76
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    TM
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    o parere despre articolul asta: un articol tembel ce denota ori lipsa totala de perceptie a realitatii si prostie, ori invidie si rautate. autorul articolului poate fii usor banuit de lipsa de impartialitate (sa nu spun mai multe).

  15. #77
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Totusi, revenind la asa zisul articol din prosport. De ce trebuie noi sa ne luam tot timpul dupa occidentali. E adevarat ca au mult, chiar prea multe lucruri bune pe care ar trebui sa le preluam, dar in momentul in care o galerie din tzara noastra uimeste lumea mai bine decat au reusit fanii Realului de ce sa nu se ia si spaniolii dupa noi? Doar pentru ca au fotbal mult mai puternic trebuie sa ne priveasca de sus? Poate ca avem si noi ceva cu care putem privi de sus Europa, dar nu o facem ca asa ne-am obisnuit sa fim remorca vestului.
    De cand am inceput sa citesc acest topic mi-am dat seama ca se va ajunge la mici conflicte. De remarcat stilul de-a modera a lui Inter. Oltenii fac pe nebunii impreuna cu el si e ok. Cand un timisorean a raspuns chiar mai moale s-a aratat rosu. Asa e cand ajune un "coate ascutite" sa se creada sef.
    Din partea mea sunteti liberi sa castigati cate conflicte mai vreti pe forumuri si unde mai concurati la datul din gura si coate. E problema voastra, dar la cum s-a discutat in ultimul timp despre cele doua galerii in presa trebuie sa va dea de gandit. Singurul articol care v-a dat dreptate e semnat de un oltean frustrat parvenit in capitala.
    Sa nu uit. Toata stima pentru oltenii echilibrati cu care se poate discuta civilizat. Pacat ca pana acum pe acest topic a fost doar unul singur. Stie el cine!
    Ca sa va arat ca nu-s ca voi sa ma bucur de ce-am patit cu Steaua va urez bafta in groapa.

  16. #78
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Take it easy....

    ...Eu chiar nu inteleg de ce atata invidie...
    ...inteleg reactia unui pusti de 15 ani care e ofticat ca in ultima sapatamana s-a vorbit mai mult de publicul de la timisoara, dar cred ca deja s-a ajuns prea departe...jigniri shi invective fara rost...
    ...la urma urmei ce conteaza daca e craiova sau timisoara cea care isi sustine mai infocata favoritii...eu nu ma indoiesc ca shi suporterii olteni sunt la inaltime, dar pe de alta parte mi se pare copilaresc shi lipsit de orice logica sa te deranjeze faptul ca timisorenii au ales sa-si incurajeze echipa chiar si cand era condusa cu 8-1...ma intreb: era mai bine pentru jucatori, sau pentru antrenor daca lumea ii huiduia si injura...eu cred ca reactia spectatorilor i-a facut sa se simta datori fata de suporteri...dovada egalul de pe cotroceni, unde sa nu uitam ca dinamo a incasat 2 goluri. nu a jucat poli stralucit, dar s-a vazut ca jucatorii au luptat, dupa cum au spus chiar ei, ca sa se revanseze fata de suporteri.
    ...asha ca hai lasati-o balta cu circul asta inutil...si un sfat catre suporterii timisoreni: nu va mai lansati in dispute doar pentru ca se gaseste un individ care nu are ce face si isi descarca nervii vorbind despre lucruri despre care le-a citit in ziare...
    ...probabil ca shi mesajul meu o sa-si gaseasca unii contestatari nervosi ca nu le impartasesc ideile, dar... cui ii pasa...
    ...nu ma indoiesc de faptul ca shi craiova e la fel de iubita ca shi poli, dar cred ca adevaratii suporteri ai "stiintei" nu-ai pierd vremea uitandu-se in gradina vecinului...
    ..asha ca eu sper sa vad sambata o victorie a craiovei impotriva lui dinamo, shi 3 puncte obtinute de poli in disputa cu otelul.
    Last edited by tomoniu; 16th April 2004 at 01:56.

  17. #79
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Tot respectul ptr publicul timisorean, poate intr-adevar au cea mai "frumoasa" galerie, daca pot spune asa. Dar va rog nu confundati galeria, atmosfera care se creaza, cu dragostea ptr echipa. Stiinta este, ca si echipele de top bucurestene, obligata sa castige datorita istoriei care o are in spate. Si e normal ca in urma unor insuccese sa existe diferite polemici si din partea suporterilor, care sunt obisnuiti cu victoriile.
    Si scuzati-ma, dar eu prin toata Dobrogea nu am auzit pe cineva care este suporter fidel al lui Poli. Pe cand Stiinta are suporteri peste tot, poate si in Timisoara.

  18. #80
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Chiar ieri ii spuneam lui inter pe pm, ca dupa mine la nivel de galerie ca zic asha Craiova este peste Timisoara. Atzi avut de-alungul timpului mai multe coregrafii, poate avetzi mai multzi ultrasi cu mentalitate, atzi avut mai multzi ani de prima divizie decat Timisoara in ultima vreme de unde reiese ca poate avetzi o experientza mai mare decat C.V.U.C.S, dar per ansamblu publicul timisorean pe langa faptul ca este mai numeros decat cel oltean, este si mai adevarat parerea mea. Atmosfera aia este unica. Eu am fost la meciul cu Steaua (am fost neutru) si mie imi venea sa cant la cat de frumos se auzea si cantau tribunele, noroc ca m-am abtzinut
    Ady vb-esti cu invidie prosteasca si gresesti, publicul timisorean este mult peste orice public din tzara.
    Last edited by iulian; 16th April 2004 at 08:44.
    Semper Fidelis

  19. #81
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    De acord Ravelly, dar aici topicul este despre cel mai tare PUBLIC. Sustinatori pe unde-or fi nu conteaza aici. Si eu pot sa dau exemple din alte locuri ale terrei unde predomina polistii dar pentru asta cauta un alt topic. Incearca de exemplu "Care este echipa voastra favorita?".

  20. #82
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Kid
    ... Atmosfera aia este unica. Eu am fost la meciul cu Steaua (am fost neutru) si mie imi venea sa cant la cat de frumos se auzea si cantau tribunele, noroc ca m-am abtzinut
    Ady vb-esti cu invidie prosteasca si gresesti, publicul timisorean este mult peste orice public din tzara.
    Aprecieri venite de la un utist. Daca astea nu trag la cantar propun inchiderea topicului.

  21. #83
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Deep, am fost beat, a vb-it bautura in locul meu . Acuma lasand gluma la o parte avetzi tot respectul meu. Ce dor imi este de un UTA - Poli.
    Last edited by iulian; 16th April 2004 at 08:43.
    Semper Fidelis

  22. #84
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    De acord Deep, am si spus la inceputul mesajului despre public, dar am citit mai toate mesajele de pe acest topic si vroiam sa fac si eu cateva mici adaosuri...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •