avem 4 romani pe tabloul de calificari la simplu masculin : adrian cruciat( fav 32 ), catalin gard, victor crivoi si adrian Ungur. mai jos, tabloul complet al calificarilor.
Eduardo Schwank ARG (1) vs Bjorn Rehnquist SWE
Benjamin Balleret MON vs Uladzimir Ignatik BLR
Ilia Bozoljac SRB vs Gabriel Trujillo-Soler ESP
Mikhail Ledovskikh RUS vs Diego Hartfield ARG (30)
Thomaz Bellucci BRA (2) vs Martin Slanar AUT
Harel Levy ISR vs Ivo Klec SVK
Tomas Zib CZE vs Laurent Recouderc FRA
Filip Prpic SWE vs Adrian Cruciat ROU (32)
Luis Horna PER (3) vs Jan Vacek CZE
Kj Hippensteel USA vs Lukas Rosol CZE
Cristian Villagran ARG vs Diego Junqueira ARG
Konstantinos Economidis GRE vs Werner Eschauer AUT (17)
Evgeny Korolev RUS (4) vs Matthias Bachinger GER
Michael Lammer SUI vs Sebastien De Chaunac FRA
Oleksandr Dolgopolov Jr UKR vs Jean-Rene Lisnard MON
Joseph Sirianni AUS vs Denis Istomin UZB (29)
Kei Nishikori JPN (5) vs Juan-Martin Aranguren ARG
Simon Greul GER vs Julio Silva BRA
Yuri Schukin KAZ vs Lukas Lacko SVK
Dick Norman BEL vs Jan Hernych CZE (20)
Kevin Anderson RSA (6) vs Dominik Meffert GER
Scoville Jenkins USA vs Wesley Moodie RSA
Lukas Dlouhy CZE vs Tobias Kamke GER
Francesco Aldi ITA vs Ruben Ramirez Hidalgo ESP (21)
Roko Karanusic CRO (7) vs Catalin Gard ROU
Martin Fischer AUT vs Jonathan Dasnieres De Veigy FRA
Kevin Kim USA vs Ivan Miranda PER
Alberto Brizzi ITA vs Andrey Golubev RUS (25)
Brian Dabul ARG (8) vs Miguel Angel Lopez Jaen ESP
Alex Bogdanovic GBR vs Mathieu Rodrigues FRA
Daniel Munoz-De La Nava ESP vs Thiago Alves BRA
Adrian Menendez ESP vs Dusan Vemic SRB (31)
Flavio Cipolla ITA (9) vs Jesse Huta Galung NED
Julien Jeanpierre FRA vs Hugo Armando USA
Frederic Niemeyer CAN vs Paolo Lorenzi ITA
Marc Lopez ESP vs Andreas Beck GER (23)
Nicolas Massu CHI (10) vs Gary Lugassy FRA
Alex Bogomolov Jr. USA vs Daniel Brands GER
Ivan Sergeyev UKR vs Augustin Gensse FRA
Jesse Witten USA vs Pablo Andujar ESP (28)
Christophe Rochus BEL (11) vs Sebastian Decoud ARG
Alexandre Sidorenko FRA vs Daniel Koellerer AUT
Pere Riba ESP vs Victor Crivoi ROU
Bohdan Ulihrach CZE vs Jesse Levine USA (26)
Rik De Voest RSA (12) vs Antony Dupuis FRA
Joao Souza BRA vs Rainer Eitzinger AUT
Benedikt Dorsch GER vs Matwe Middelkoop NED
Benoit Paire FRA vs Nicolas Devilder FRA (27)
Edouard Roger-Vasselin FRA (13) vs Bjorn Phau GER
Adrian Ungur ROU vs Andrea Stoppini ITA
David Marrero ESP vs Fernando Vicente ESP
Stefano Galvani ITA vs Mikhail Kukushkin RUS (18)
Alberto Martin ESP (14) vs Pavel Chekhov RUS
Michail Elgin RUS vs Josselin Ouanna FRA
Jan Mertl CZE vs Jan Minar CZE
Michael Quintero COL vs Maximo Gonzalez ARG (19)
Sergiy Stakhovsky UKR (15) vs Andreas Haider-Maurer AUT
Dawid Olejniczak POL vs Joshua Goodall GBR
Alex Kuznetsov USA vs Franco Ferreiro BRA
Guillaume Rufin FRA vs Paul Capdeville CHI (22)
Frederico Gil POR (16) vs Stephane Piro FRA
Melle Van Gemerden NED vs Simon Stadler GER
Alexander Peya AUT vs Santiago Giraldo COL
David Guez FRA vs Stephane Bohli SUI (24)