Page 2 of 47 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 978

Thread: Roland Garros 2008

  1. #22
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Primul meci al zilei,primul esec Simona Matei a fost invinsa foarte clar de Caroline Maes cu 6-0,6-2

    In aceste momente,Anda Perianu joaca cu Sophie Ferguson.S-a intrat in setul decisiv.6-2,2-6,5-3 pentru Anda

    A pierdut si Anda la 5-4 a servit pentru meci

    6-2,2-6,5-7
    Last edited by lucian_iasi; 21st May 2008 at 12:48.
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  2. #23
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Monica Niculescu - Irena Pavlovic 6-3,6-3
    Agnes Szatmari - Selima Sfar 4-6,2-2
    Last edited by lucian_iasi; 21st May 2008 at 16:32.
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  3. #24
    senior
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    241
    Reputatie
    1
    bravo moni sper sa castige si agnes

  4. #25
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Szatmari - Sfar 4-6,4-6
    Last edited by lucian_iasi; 21st May 2008 at 16:59.
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  5. #26
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Adrian Ungur - Bjorn Phau 4-6
    Last edited by lucian_iasi; 21st May 2008 at 19:04.
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  6. #27
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Adrian Ungur - Bjorn Phau 4-6
    Totusi nu s-a descurcat foarte rau Ungur... Insa infrangerea tot infrangere ramane... Neamtul are 3-2 si un break avans in mansa a doua. Nu cred ca avea mai mult de 10% sanse de victorie al nostru. Pot spune ca a avut si ceva ghinion la tragerea la sorti. In turul doi putea avea un adversar mai accesibil. Motive se pot gasi cu miile, pana la urma daca vrei performanta trebuie sa bati (aproape) tot !
    Last edited by adrian_str; 21st May 2008 at 19:44.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  7. #28
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    6-4,6-2 pentru Phau
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  8. #29
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Scor final: 6-4, 6-2 pt Phau. Si asa cum spusesem, Ungur nu i-a luat mai mult de 6 game-ri neamtului... Asta este situatia in prezent.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  9. #30
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Programul romanilor maine:
    Terenul 14,meciul 4:Monica Niculescu - Angelika Bachmann
    Terenul 15,meciul 4:Adrian Cruciat - Tomas Zib
    Terenul 16,meciul 2:Victor Crivoi - Bohdan Ulihrach

    Maine se pot obtine 3 victorii
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  10. #31
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Programul romanilor maine:
    Terenul 14,meciul 4:Monica Niculescu - Angelika Bachmann
    Terenul 15,meciul 4:Adrian Cruciat - Tomas Zib
    Terenul 16,meciul 2:Victor Crivoi - Bohdan Ulihrach

    Maine se pot obtine 3 victorii
    In teorie, DA, se pot obtine trei victorii, dar practic, doar Monica pleaca din pole-position.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  11. #32
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Si pe Cruciat il vad favorit cu Zib....La Crivoi e meciul mai greu...
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  12. #33
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Si pe Cruciat il vad favorit cu Zib
    Hmm... echilibrat meciul... Nu e nici neaparat favorit cehul, dar nici Adi. Cred ca sunt 50-50 sansele. Fiecare cu plusurile si minusurile sale.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  13. #34
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Sa speram ca maine vom avea parte de o zi mai buna...azi a fost o zi neagra pentru tenisul din Romania
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  14. #35
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Ce surpriza !!! Daniel Brands - Nicolas Massu 62 63 !!
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  15. #36
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Analistul eurosport Greg Rusedski crede ca Novak Djokovic va fi cea mai mare amenintare pentru Rafael Nadal. Voi ce credeti?

    ...(Si acum fani lui Federer vor spune ca Federer este o amenintare mai mare. Djokovic nu are fani asa ca nu-i ia nimeni apararea)
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  16. #37
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Si eu il vad pe Nole principala amenintare a lui Rafa pe zgura de la RG...In semifinala de la Hamburg a aratat ca are jocul cu care sa-l poata invinge pe taurul spaniol,cu conditia sa isi mentina ritmul si concentrarea pina la sfirsit..Fedex inclin sa cred ca in loc sa isi diminueze complexul de inferioritate si-l mareste cu fiece infringere..Si el a recunoscut ca pur si simplu nu stie ce sa mai joace ca sa-l invinga pe Rafa..

  17. #38
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    In teorie, DA, se pot obtine trei victorii, dar practic, doar Monica pleaca din pole-position.
    Vor fi sigur trei victorii, dar numai una romaneasca (Monica).
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  18. #39
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Djokovic nu are fani asa ca nu-i ia nimeni apararea)
    Fakervic nu are fani pentru ca e faker si las si mimeaza accidentari ca sa nu piarda pe teren asa cum e barbateste. E mega pussy. Desi vreau mai mult ca Rafito sa aiba parte de cel mai greu parcurs posibil la RG de data asta vreau sa-l vad pe Faker cu Fedex in semi-finala ca sa nu mai vorbiti prostii 2 ani de acum incolo. Dupa asta o sa vina Optimistul sa-l apere. Federer il ataca mult mai bine pe Rafito si daca ar avea atitudinea sarbului l-ar rupe pe spaniol. Dar e daca si cu parca si nu prea-ti aduc titlul la RG. Asa ca Rafito a 4 oara consecutiv. Never in doubt!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Djokovic are cel putin un fan si are sanse sa fie la fel de po****r ca...marele Agassi care e unul dintre cei mai iubiti tenismeni din toate timpurile.In timp ce Nadal si Federer par doi roboti pe teren pe care ii vezi rar zambind,Djokovic este mult mai expresiv,pe fata lui putandu-se citi cu usurinta ce simte in momentele importante ale meciului.Un jucator complet cu un suflet mare(a spus-o si Daniel Chican ) care stie sa piarda spre deosebire de Federer care dupa o infrangere nu ezita sa-si jigneasca adversarii.Canas ,Murray,Djokovic si Stepanek sunt exemplele de care imi amintesc acum.La Roland Garros sper sa ii avem in semifinale pe Federer,Nadal,Djokovic si Davydenko si sa castige Djokovic sau Davydenko(nici daca ia Nadal titlul nu ma supar )

    PS:Eu cred ca Adi are sanse mari sa-l invinga azi pe Zib care a castigat un singur meci in 2008
    Last edited by silviuy25; 22nd May 2008 at 12:28.

  20. #41
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silviuy25 View Post
    Djokovic are cel putin un fan si are sanse sa fie la fel de po****r ca...marele Agassi care e unul dintre cei mai iubiti tenismeni din toate timpurile.In timp ce Nadal si Federer par doi roboti pe teren pe care ii vezi rar zambind,Djokovic este mult mai expresiv,pe fata lui putandu-se citi cu usurinta ce simte in momentele importante ale meciului.Un jucator complet cu un suflet mare(a spus-o si Daniel Chican ) care stie sa piarda spre deosebire de Federer care dupa o infrangere nu ezita sa-si jigneasca adversarii.Canas ,Murray,Djokovic si Stepanek sunt exemplele de care imi amintesc acum.La Roland Garros sper sa ii avem in semifinale pe Federer,Nadal,Djokovic si Davydenko si sa castige Djokovic sau Davydenko(nici daca ia Nadal titlul nu ma supar )

    PS:Eu cred ca Adi are sanse mari sa-l invinga azi pe Zib care a castigat un singur meci in 2008
    Prietene ai probleme destul de grave in primul rand ca si capacitate de intelegere a lucrurilor. Spre surprinderea ta Daniel Chican nu reprezinta un etalon in lumea tenisului mondial. Nu prea reprezinta nici pe la noi prin tara de altfel. Cand Fakervic abandoneaza in mod repetat meciurile la care ia parte aproape de fiecare data atunci cand adversarul sau e in frunte mie nu mi se pare ca ar avea un suflet mare si nici nu prea-mi pare ca stie sa piarda. Cand Fakervic face declaratii belicoase la adresa lui Federer mie mi se pare ca e cam lipsit de fair-play si cade in penibil. Iar cand parintii sarbului, care i-au dat si educatia apropos, spun ca Federer e terminat si ca fiul lor nu va mai pierde niciodata in fata elvetianului sau ca "Regele a murit" mie-mi pare ca sunt doar niste nesimtiti. Federer nu si-a jignit niciodata adversarii pe cand Djokovic si ai sai parinti numai asta au facut. Avand in vedere acest lucruri intrebarea mea pica logic: siliviuy25 tu pe ce lume te afli? Faci parte din civilizatiile extraterestre sau exista viata si pe alte planete invecinate Terrei?
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  21. #42
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silviuy25 View Post
    Djokovic are cel putin un fan si are sanse sa fie la fel de po****r ca...marele Agassi care e unul dintre cei mai iubiti tenismeni din toate timpurile.In timp ce Nadal si Federer par doi roboti pe teren pe care ii vezi rar zambind,Djokovic este mult mai expresiv,pe fata lui putandu-se citi cu usurinta ce simte in momentele importante ale meciului.Un jucator complet cu un suflet mare(a spus-o si Daniel Chican ) care stie sa piarda spre deosebire de Federer care dupa o infrangere nu ezita sa-si jigneasca adversarii.Canas ,Murray,Djokovic si Stepanek sunt exemplele de care imi amintesc acum.La Roland Garros sper sa ii avem in semifinale pe Federer,Nadal,Djokovic si Davydenko si sa castige Djokovic sau Davydenko(nici daca ia Nadal titlul nu ma supar )

    PS:Eu cred ca Adi are sanse mari sa-l invinga azi pe Zib care a castigat un singur meci in 2008
    Din pura curiozitate te intreb: de unde si pana unde ti-a venit tie ideea ca Federer isi jigneste adversarii cand pierde? O ineptie mai mare n-am mai auzit de mult timp...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •