View Poll Results: Cine poate profita de această înfrângere a Danemarcei?

Voters
90. You may not vote on this poll
  • NU

    3 3.33%
  • NU, totul s-a sfarsit ;-(

    7 7.78%
  • Yao Ming (Houston Rockets) 13.5 ppg | 8.4 rpg | 1.6 apg

    2 2.22%
  • Amare Stoudemire (Phoenix Suns) 13.4 ppg | 9.0 rpg | sub 1.0 apg

    4 4.44%
  • Dajuan Wagner (Cleveland Cavaliers) 13.4 ppg | sub 2.3 rpg | 2.8 apg

    0 0%
  • Drew Gooden (Orlando Magic) 12.6 ppg | 6.6 rpg | 1.2 apg

    0 0%
  • Gordan Giricek (Orlando Magic) 12.4 ppg | 2.9 rpg | 1.7 apg

    0 0%
  • Nene Hilario (Denver Nuggets) 10.4 ppg | 6.2 rpg | 1.8 apg

    0 0%
  • Mircea Sandu

    6 6.67%
  • Gica Popescu

    1 1.11%
  • Iulian Filipescu

    0 0%
  • Mitica Dragomir

    15 16.67%
  • Giovanni Becali

    1 1.11%
  • Boloni

    4 4.44%
  • Dinu

    1 1.11%
  • Jenei

    1 1.11%
  • Lucescu

    8 8.89%
  • nu

    11 12.22%
  • normal, adică prost

    5 5.56%
  • execrabil

    1 1.11%
  • Nu

    3 3.33%
  • Nu

    9 10.00%
  • Nu stiu

    1 1.11%
  • Norvegia

    1 1.11%
  • Bosnia

    3 3.33%
  • Mitică, Nasul & Micki Șpagă

    3 3.33%
Results 1 to 19 of 19

Thread: DANEMARCA - BOSNIA 0-2!!!

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    DANEMARCA - BOSNIA 0-2!!!

    Credeți că Danemarca este o echipă atât de bună. După 5-2 pe nisipul din București, au pierdut cu 0-2 pe un teren care semăna cu o masă de biliard. Ce să-i faci "Nașule" noi nu puteam să facem un gazon ca lumea!!! Voi ce ziceți?

  2. #2
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Din fericire se pare ca li s-a urcat si danezilor la cap. Dupa 5-2 cu Romania in deplasare, probabil ca au crezut ca pot bate pe oricine, oricand, oricum. S-au inselat. Putin probabil ca o vor mai face a doua oara. Vestea buna este ca acum NU mai pot sa isi permita nici un 'menajament' cu Norvegia, deci va fi pe viata si pe moarte. Si intr-adevar nu o sa le fie usor norvegienilor sa joace cu noi imediat dupa Danemarca. Interesant e ca acum Romania e cea care va transa soarta calificarii. Sa speram ca o vom face in favoarea noastra.

  3. #3
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Nu li s-a urcat la cap. Sunt slabi. Sau mai degraba nu sunt buni 8). De batut. Mai avem sanse.

  4. #4
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Si eu il sustin pe Cipango..."Nu li s-a urcat la cap.Sunt slabi"
    Au fost danezii slabi sau nu...DAR voi ati vazut jocul Bosniei,parerea mea din ce am vazut in meciul de miercuri este ca Bosnia este cu toayta alta echipa fata de ceea batuta de Romania cu 3-0 acasa....M-au impresionat (cu toate ca nu sunt un expert al tacticii)jocul lor legat si pasele foarte bune si coordonarea intre jucatori..ce mai cateodata mi se parea ca joaca o echipa spaniola!Eu zic ca s-ar putea sa avem ceva probleme cu Bosnia!!!
    AFC Red member

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    pai noi e normal sa profitam
    daca nu o facem nici asa atunci inseamna ca suntem degeaba
    practic danezii ce au luat pe mere au dat pe pere
    bosniecii au jucat bine din pacate pentru ei prind un meci ca acesta din 10
    parerea mea este ca bosnia nu va conta
    in schimb imi e frica sa nu le cedeze 1 punct sau chiar 3 norvegienii vecinilor lor din nord mai ales ca acuma norvegia este marea favorita la castigarea grupei

  6. #6
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ha ha ha. Ce gluma buna. Auzi, sa le cedeze puncte Norvegia! Pai unu la mana ca au si ei orgoliul lor. Un egal ar fi o idee foarte proasta (deja au pierdut un punct la primul meci, acum mai pierd inca unul si e riscant). Deci ar trebui sa piarda meciul, cea ce mi se pare o aiureala. Raman cu 10 puncte ambele, Romania va avea probabil 9 (sau Bosnia ) si ambele mai au un meci cu Bosnia si unul cu Romania si s-ar putea trezi lejer lasate la vatra, daca pierd 4 puncte. Nu cred ca Norvegia se risca dupa cate surprize au fost deja.
    Si pana la urma constat si eu ca parca mai bine ar castiga Danemarca sau (ideal) un nou egal. Matematic e mai rau, dar... am eu un presentiment ca Norvegia are mai mari sanse sa ramana in final acasa.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    salut pe toti
    Cred ca dupa infrangerea de aseara a Danemarcei nu se poate spune ca sunt o echipa slaba. Eu cred ca jocul lor se bazeaza mai mult pe greseala adversarului. Lor le convine foarte mult sa joace impotriva unei echipe care trebuie sa atace(cum a fost cazul nostru). Cel mai mult ei s-au bazat pe greseala adversarului...si noi am facut destule greseli...! Ne-au taxat de fiecare data ... dar sa recunosstem ca au si ratat cateva ocazii mari!
    Cred ca la meciul din toamna, daca o sa aiba neaparat nevoie de victorie in fata Romaniei, o sa vedem o cu totul alta reprezentativa a Danemarcei!
    Dar schimbata in bine pentru romani. O sa avem noi sansa sa ii prindem pe contraatac...astia nu stiu sa faca ei jocul...noi am jucat si ei au castigat!
    Trebuia adoptata iarasi tactica de la SUA 94 . Sa stam la cutie si cand e momentul sa ii prindem pe picior gresit ... Dar nu cred ca e inca tarziu...ar fi bine sa facem un egal cu Norvegia , sa batem pe bosnia...si norvegia sa faca egal cu danemarca!!! yeah
    Si asa am avea meciu decisiv in Danemarca unde ne-ar conveni si un egal...
    Si atunci sa vedem noi valoarea Danemarcei!!! drak
    hai Romania

  8. #8
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    In primul rand,cu DK jucam in iunie,la 4 zile dupa meciul cu Bosnia(pe 7 cu Bosnia si pe 11 cu DK).Cu Norvegia vom juca la Oslo in octombrie!Deci,nici vb de vre-un meci decisiv cu danemarca la toamna!
    ca stelist,mai adaug doar Iordanescu-demisia!

  9. #9
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Dupa cum vad eu lucrurile, noi avem sanse mai mari sa batem Bosnia decat Danemarca pe Norvegia. Marele castig in urma esecului Danemarcei cu Bosnia este faptul ca acum TREBUIE sa ne bata la Copenhaga pentru a nu avea mari emotii in ultimele 2 meciuri. Adica sa atace. Si sa mai comita si erori.

  10. #10
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Noi vom avea de profitat dupa meciul cu Bosnia doar daca mentalitatea jucatorilor nostri se va schimba. Terenul nu conteaza. In fond ce, Danemarca nu a jucat tot pe acelas teren de rahat? Si cum de ei au reusit sa bata iar noi nu? Sa fim seriosi, nu terenul este de vina ci jucatorii.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    mai APPARTE , ai mai uita-te putin peste programul de calificari!!!
    adica citeste, informeaza-te putin si apoi sa faci comentarii!!!
    Cu danemarca nu jucam in iunie, ci in septembrie!!!
    hai Romania

  12. #12
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Silvio,la toate emisiunile de sport de dupa meci au spus ca avem meci cu DK O sa verific,dar ceea ce am postat a fost ieri sub impresia celor traite la cald si a emisiunilor TV.Marturisesc(inca o data)ca nu m-am uitat la program.Daca e asa cum spui tu,mea culpa!Dar de fapt nu e a mea ci a celor care au spus ca pe 11 iunie jucam la Copenhaga .Multumit?Promit ca revin

  13. #13
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    Sa nu uitam...BOSNIA !

    In BOSNIA am avut sansa de-a juca impotriva unei echipe care ABIA si-a adunat un lot sanatos !
    Nu cred ca BOSNIA va pune probleme echipei noastre ! Cum nu cred ca BOSNIA va mai pune probleme echipei daneze ! Cit priveste NORVEGIA ?!
    dar, NORVEGIA si-a luat deja un avantaj substantial . Nu cred ca va termina mai jos de locul 2 !

    Dar NOI ? Ce-ar fi sa lasam gindurile de calificare si sa facem un pic de...curatenie !
    Altfel ne trezim ca vom lupta pentru C.M. 2006 cu...DUCKADAM in poarta sau...

    P.S. Sansele noastre de calificare ? Hai sa fim, o clipa, realisti si nu...suporteri ! CREDEM cu adevarat ca actuala echipa va reusi o victorie (cel putin ) in jocurile cu NORV si DAN ?
    Iarasi nu ne vedem propriile slabiciuni !
    In rest...s-auzim de bine !
    Si...poate totusi !

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    faza nasoala la noi este ca am pierdut ambele meciuri de acasa
    ce e mai bine este ca danemarca e echipa de batut
    norvegia nu cred ca mai are cum sa scape calificarea ... desi mai are ceva meciuri grele.... am facut si eu niste socoteli
    luxemburgul nu are rost sa il bagam in calcule pt ca normal ar pierde meciurile cu romania danemarca si norvegia...
    bosnia poate provoca surprize sa speram ca nu la noi acasa...
    oricum daca bosniacii mai scot un egal si acasa cu danemarca ceea ce nu m-ar mira... ar fi beton
    in cazul in care se va termina bosnia -danemarca x atunci vom avea ceva sanse.....adica in afara meciurilor directe va fi clasamentul :
    1. NOR 16 2. ROM 12 3. DAN 11 ...
    la meciurile directe trebuie sa fim constienti ca trebuie sa castigam cel putin un meci sau sa facem 2 egaluri... iar meciul castigat trebuie sa fie cu danemarca deoarece norvegia este mult inainte
    in eventualitatea unor egaluri in meciurile directe vom ramane pe locul 2
    din pacate ramanem tot la mana bosniei care ar fi o adevarata bestia nera pt echipa danemarcei .... totusi bosniecii au mai facut si alte surprize asa ca trebuie sa le tinem pumnii

  15. #15
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    silvio,imi cer scuze,am verificat si ai dreptate!

  16. #16
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Ah, si voi ! Astia de la TV o fi spus "COPENHAGA capitala Norvegiei !"

  17. #17
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Noi putem sa batem si Norvegia, si Danemarca. Problema e sa o si facem. Nu m-ar mira insa prea tare sa le batem pe amandoua si sa facem egal cu Luxemburg.

  18. #18
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi. Cand a pierdut romania la o echipa gen luxemburg? Asta e specialitatea Italiei..

  19. #19
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Las' ca tin eu minte niste partide rusinoase. Nu ne-a salvat Ganea odata in min. 85 de la un 0-0 (acasa!!!) cu... o echipa de asta care incepe cu L (Luxemburg, Lituania, Liechtenstein)? Iar acum norocul ne-a cam parasit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •