View Poll Results: Pronostic

Voters
67. You may not vote on this poll
  • 1

    22 32.84%
  • X

    15 22.39%
  • 2

    30 44.78%
Page 1 of 24 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 489

Thread: Etapa 22: DINAMO - UNIVERSITATEA CRAIOVA

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Etapa 22: DINAMO - UNIVERSITATEA CRAIOVA

    Etapa 22: DINAMO - UNIVERSITATEA CRAIOVA
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    Prin Canada
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Craiova vad ca e intr-o pasa buna acum. Ar fi bine pentru Steaua sa invinga, dar nu stiu. Ma astept la un egal.
    Tot ce-ți spun acum uită până mâine, vorbește vinul pentru mine.

  3. #3
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Mircea va va face ...
    E mult mai inteligent decit Andone , si are si un lot superior lui Dinamo .
    Dinamo 1-2 U Craiova
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #4
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Toata lumea e cu ochii pe Craiova acum, sunt curios si eu daca confirma.

    Dinamo parca e fantoma la echipa din tur, parca nu se regasesc. Sa vedem daca si ei confirma (ca au probleme).

    Am votat 2.
    ______________
    Fair-Play, Please!

  5. #5
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    daca oltenii au un lot superior noua inseamna ca voi aveti un lot de 2 lei daca pina si noi v-am batut,nene Marius...ce ti-e si cu vorbele astea! isi fac curaj oamenii nu gluma!

  6. #6
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    eu as zice 1x2 ....dar pina la urma un x e mai spre realitate.
    anti Dinamo, anti oier

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    MONTRÉAL
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Vadim ,cine smneaza"OPINIE: Demisia unui antrenor care a stat in tribune!"? Vad ca toti neavenitii isi dau cu parerea pe siteul asta.Petrescu este unul din lunga lista de fotbalisti buni (ai generatiei de aur) care nu a demonstrat ca e si un mare antrenor si nici macar un om de caracter.aintrat in jocul mafiei fotbalistice din rom si sa complacut in momentul in care Rednic a fost mazilit iar faptul ca a stat in tribune reflecta comportamentul sau de pe banca ,a fost o decizie justa care nu treb.sa tina cont de numele antrenorului ci de comportamentul sau .Ca tot am inceput sa vorbesc de lista aceea ,ea se imparte in patru :1)-fotbalisti mari si incapabili ca antrenori (pina acum)-Hagi,Lupescu,Lacatus,Petrecu. 2)-fotbalisti nu foarte buni dar care au confirmat cit de cit-Cirtu,Andone. 3)-fotbalisti slabi si care nu au confirmat ca antrenori-Panduru,Lucescu(junior). 4)-fotbalisti mari si care au confirmat suficient ca antrenori-Rednic,Balaci.O categorie speciala am lasat pt.-Piturca-fotbalist slab dar antrenor bun.Toate cele 5 categori mai pot fi completate dar nu am alte nume acum in memorie.In concluzie ,cine poate spune ca Petrescu nu a fost lasat sa-si faca treaba si ca este un mare antrenor.Cind a venit la Rapid a schimbat tot si a avut ce a vrut plus ca a pregatit echipa din iarna.Greseala lui Copos nu a fost cind l-a somat pe Dan sa plece, ci atunci cind l-a adus in locul lui Rednic si a facut jocul lui Becali care a vindut ce a fost bun la Rapid si a adus jucatori de divizia B pe gratis.Prostia sau nestiinta (sa-i spunem asa )se plateste.Petrescu nu a fost decit un antrenor de paie din marea majoritate a antrenorilor din divizia A umflati peste noapte.Eu tin cu Craiova dar treb sa fim realisti si sa nu ne umflam si noi acum in pene,am luat 9 puncte in trei meciuri dar nu uitati ca am si pierdut vreo 7 la inceput.Nu uitati ca am jucat cu aceeasi jucatori,doar ambitia mai mare si aportul lui Rednic au modificat situatia.La momentul actual nu ex o echipa constanta in divizia A,cind sunt pe val cind coboara ,toate trec prin acest ciclu.Se pare ca acum suntem in urcare si Dinamo in coborire,fapt ce ne da sperante pt. meciul viitor, dar nu exagerati sa spuneti ca avem lot peste Dinamo.La meciul cu Dinamo vor conta alti factori(ambitie,moral,inspiratia antrenorului,forma de moment a unor jucatori,etc)dar in nici un caz ca avem un lot mai superior,sa fim realisti.Acum doua saptamini era un lot de nimic ,chiar uni dintre voi spuneati asta ,sa nu spuneti ca peste noapte au devenit jucatori de valoare.
    In concluzie totul e posibil.Pronostic 1 x 2.As dori 2.
    [COLOR=Red]BONJOUR[/COLOR]

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Pronostic X , 2 . Haide Stiinta !

  9. #9
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    interesant e ca Stiinta a inceput sa aiba suflu doar de cind a venit Rednic. Daca o echipa sta intr-un antrenor atunci e jale! In afara de alergat n-am vazut nimic la olteni, problema e daca va reusi Dinamo sa puna mingea jos si sa angajeze atacantii, ca nu prea s-au vazut in ultimele meciuri.

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    un mesaj pt. "falcosu" :I'm coming!

    asta a declarat Rednic ieri la conferinta de presa de dupa meci

    asa ca , cateilor pregatiti-va , in "groapa" soseste "nasul" falcosului

    ieppy, ti-am ridicat mingea la fileu , astept!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Meci de X2...
    Felicitari lui Mircea Rednic pentru partida de ieri...Succes Craiovei in continuare!

  12. #12
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Justicier, ai pus punctul pe "i".

    Este un meci de 1x2 dar eu sper sa invinga Dinamo
    ...always look on the bright side of life...

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    bob , nu ai vazut tu bine...Stiinta a avut suflu si pe vremea lui Badea...Rednic abia a readus-o pe locul unde a lasat-o Badea la sfarsitul turului!

  14. 15th April 2004, 11:42


  15. #14
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt “U” Craiova: Trist Paste ai petrecut daca mielul tau scheuna inainte de taiere . Ar trebui sa sesizezi protectia consumatorului.
    Cand am luat ceva din echipa Craiovei (pe multi probabil atunci ii injurai, desi acum ii treci la pierderi) nu prea ne-am bucurat pentru ca n-am avut de ce la vremea respectiva. Mi-aduc aminte ca bucuria era in acele timpuri prin partile tale.
    Despre plans deocamdata ati plans voi cand v-am batut acasa si sunt sanse mari sa curga din aceiasi ochi.
    Dupa ce mor “javrele” mai urmeaza cineva sau te relaxezi? Aveti noroc ca n-au murit pana acum, Rednic a fost o buna bucata de vreme una dintre ele.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #15
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Craiova e pe val, dar la cum merg lucrurile in banie, intrebarea e pana cand?

  17. #16
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pazea Andone, Rednic is comiiiiiiiing!

    Intere hop si eu la joaca ca imi place tenisul. sa vedem daca resesc un un smash necrutator. As vrea eu.

    In momentul de fata situatia nu arata prea bine. Craiova e pe val iar Dinamo pe avalansa(al dracu Everest). Singurul lucru care ma consoleaza este ca Dinamo nu are ce sa demonstreze in acest meci. Eu unul nu vreau sa castige campionatul pentru ca in momentul de fata nu il meritam. Jocul din tur a trecut si a ramas acest joc, asa zis joc, pe care il practicam acum. Daca mai pui ca nu joaca nici Alexa, e groasa. Pe cealata parte oltenii au ceva de demonstrat. Ei vor sa ingenuncheze pe Dinamo si nu cred ca este vreo situatie mai prielnica pentru acest lucru decat acum. Sansa noastra este sa puna prea multa presiune asupra lor si sa clacheze, un lucru care este destul de improbabil din moment ce Rednic e acolo si stie sa tina jucatorii in frau. Asa ca meciul e totusi de 1 2, X nu exista in meciurile dintre Dinamo si Craiova pentru ca ambele echipe vor in fond sa bata. asa ca cel mai bun sa castige.

  18. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Meciul se va juca in primul rand intre oltenii din cele doua formatii... intre cei care au jucat la Craiova si cei care joaca acum... nu stiu daca va fi un meci spectaculos , dar cu siguranta va fi un meci tensionat si poate chiar dramatic! Cartonase galbene cat pentru trei meciuri si , in mod sigur unul , doua cartonase rosii! E vreo casa de pariuri care accepta un pariu pe cartonase rosii ?

  19. #18
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Pazea cainilor, Rednic a dat drumul leilor! Craiova oricum are ceva de demonstrat si sigura v-a pleca cu minim 1 punct din capitala. Voua nu va convine ca, acasa fiind cele 2-3 puncte pierdute va scot practic din cursa pentru titlu in fatza "FIZOLOFULUI" (intentzionat am scris gresit acest cuvant )
    FORTZA STIINTZA!

  20. #19
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Edmond, cred ca e una la Viena. Vii aici sa vedem meciul impreuna?

  21. #20
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    dinamo - CRAIVOA 1-3!
    Njock 2 goluri, Borbely unu!

    CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  22. 15th April 2004, 16:12

  23. #21
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    cum a spus si ieppy, doamne fereste sa joace Burca, baiatul asta ar trebui internat. in rest nu avem emotii. "oltenii" sunt in al 9-lea cer, dar degeaba e Rednic meserias, ca din gloabe nu ai cum sa faci armasari!

  24. 15th April 2004, 16:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •