View Poll Results: pronostic

Voters
38. You may not vote on this poll
  • 1

    32 84.21%
  • x

    4 10.53%
  • 2

    2 5.26%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 121 of 121

Thread: Portugalia - Turcia

  1. #106
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gorefest View Post
    permite-mi te rog un mic offtopic ... dupa mine Franta este echipa de batut in grupa noastra ..cu Italia nu vad sanse de puncte iar cu Olanda , mmmm greu al dracului ...nu imposibil insa tare greu ...daca vrem un avant psihologic si ierarhic in deschiderea meciurilor din grupa , eu cred ca Farnta este cea mai "de luat" echipa
    iti permit off-topic si chiar adaug aici ceva

    Eu serios sunt pentru Romania in meciul cu Franta deoarece Domenech m'a dezamagit profund ca a lasat acasa pe Trezeguet.... baiatul asta avea dorinta de revansa si chiar era atacantul cel mai in forma la francezi ... Franta vine la Euro cu un Henry rasuflat, un Anelka care joaca din amintiri si un Benzema incepator ... Treze era perfect pentru o echipa care trage la titlu ... Domenech a zis NU deci eu zic OUT

    ontopic: Portugalia nu e ce se crede ... e mai slaba decat in 2004 sau 2006
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #107
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    iti permit off-topic si chiar adaug aici ceva

    ontopic: Portugalia nu e ce se crede ... e mai slaba decat in 2004 sau 2006
    si eu sunt de aceeasi parere, Portugaliei ii lipseste un atacant pur-sange. Nuno Gomes lasa mult de dorit chiar daca azi a lovit de 2 ori bara.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #108
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Catalanul: ... si pot sa spun ca Ronaldo joaca in functie de echipa ... azi a jucat mediocru. Sa vedem mai departe dar am impresia ca nu e un adevarat "nr 10"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #109
    AquilaCrysaetos Vorpal's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Giurgiu/Iasi, ROMANIA
    Posts
    643
    Reputatie
    1
    De la portughezi l-am remarcat pe Moutinho, si cred ca va impresiona la acest campionat european!
    Bogdan VLADU (Vorpal)

  5. #110
    sport legend gorefest's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Ronaldo este cel mai labil jucator pe care l-am vazut vreodata ... daca nu are o echipa in spate cu trup si suflet pt el , deja incepe sa dea rateuri ca un carburator de Oltcit .... este egocentric si se pierde repede daca nu i se da atentia pe care crede el ca o merita ... ori portughezii sunt toti prin definitie jucatori orgoliosi .... Scolari , mai orgolios decat toti la un loc .. deci , e mai greu sa existe emulatia care se intalneste la o echipa de club

  6. #111
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gorefest View Post
    Ronaldo este cel mai labil jucator pe care l-am vazut vreodata ... daca nu are o echipa in spate cu trup si suflet pt el , deja incepe sa dea rateuri ca un carburator de Oltcit .... este egocentric si se pierde repede daca nu i se da atentia pe care crede el ca o merita ...

    da Ronaldo e un jucator talentat fara lumina
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #112
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Portugalia-o echipa foarte ofensiva placuta ochiului .

    Forta de patrundere nu au pe centru dar nu poti sa le ai pe toate.
    Dar uite ca Pepe a compensat.
    Am ramas impresionat de fundasul dreapta al Portugaliei Bosi...gva ceva de genul,super jucator .
    In a doua repriza mijlocasii portughezi nu se mai repliau ,dar se pare ca au fost suficienti fundasii in majoritatea cazurilor.
    Portughezii au un joc semipozional bun, au momente de accelerare cand poti
    spune ca pot deveni campioni europeni. Nani mi s-a parut peste titularul postului.

    Turcii s-au aparat corect ,ieseau bine dar dincolo de centrul terenului era
    deranj mare,nu au fost portughezii buni pe faza de aparare ci turcii slabi pe faza ofensiva.
    Turcii nu au avut mijlocas ofensiv si atacant,eu unu nu am vazut.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #113
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    foarte frumos meciul

  9. #114
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    V-am zis eu ca Turica o sa plece acasa cu picioarele inainte Portugalia era clar favorita, nu doar fiindca a fost finalista la EURO 2004, ci si datorita lotului superior pe care il are fata de adversari. Sper sa-i bata si pe cehi si sa ne razbune pentru acum 4 ani

  10. #115
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Meci frumos, spre deosebire de primul. Corecta observatia lui Iulian, turcii sunt slabi in faza de atac, dar nu au jucat rau, aseara si au incercat egalarea. Sunt totusi favoriti, dupa ca am vazut, sa merga alaturi de Portugalia mai departe. Si cand ma gandesc in ce grupa am cazut...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #116
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Patriots View Post
    Desi imi doresc sa bata turcii , nu cred ca asta se va intampla. Cred ca va fi 2-0 pt. portughezi , dar sper sa ma insel
    Din pacate nu m-am inselat . Meritata pe deplin victoria portughezilor , care au atacat mai tot meciul , dupa primul gol au lasat-o mai moale insa era firesc sa se intample asa. Ronaldo nu a jucat atat de bine pe cat a facut-o la Manchester sezonul asta si sper sa o tina tot asa

  12. #117
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Parca am revazut meciurile Romania-Italia de acum cativa ani . Turcia evident in rolul Romaniei , o echipa artagoasa care iti da impresia ca poate mai mult , care are momente bune de joc insa care nu poate mentine o constanta si mai ales care se bazeaza pe o sclipire a unui jucator pentru a rezolva meciul. Ma asteptam la un efort colectiv al turcilor , asa cum s-a intamplat la mondialul din 2002 dar se pare ca nici Terim nu mai e asa de inspirat cum era acum cativa ani . De partea cealalta , Portugalia cu jucatorii mai valorosi a stiut cand sa apese pedala si mai ales parca in sfarsit a aratat ca o adevarata echipa . Moutinho e un jucator excelent , personal il vad drept revelatia Portugaliei la acest turneu . E omul care da consistenta la mijlocul terenului si sa nu uitam cat s-au chinuit in trecut cu Costinha,Petit sau Tiago in ceea ce priveste omul de legatura de la mijlocul terenului..in consecinta,un mare castig pentru portughezi
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  13. #118
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    effect-,,Parca am revazut meciurile Romania-Italia de acum cativa ani,,

    Chiar asa si jucau acum cativa ani .
    Insa Piturca a impus Romaniei, un joc verticalizat nu mai seamana cu ce juca acum 4-5 ani.

    Insa Turcia a jucat fara atac in meciul cu portughezii ,acestia din urma chiar nu sunt o echipa ce exceleaza in defensiva. Tungay mi s-a parut un atacant de echipa de coada clasamentului in Romania.

    Ce mi se pare ciudat totusi ca turcii au o echipa under 21 super puteau sa aduca tineri surpriza pe atac.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #119
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ai dreptate, dar si la turci e ca la noi
    sunt influente si o grupare puternica a jucatorilor vechi
    suna cunoscut?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  15. #120
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    spre ca ati vazut jocul turciei, asa o sa jucam si noi, poate o iesi ceva pe la fazele fixe sau pe contraatac.

    fabulos mijlocul portugaliei, semnul de intrebare era deco, dar se pare ca e in forma. sper sa il joace si pe quaresma, nani nu prea ma fascineaza, parca mereu are ceva de demostrant lui ronaldo.
    Both teams played hard.

  16. #121
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Portugalia a dominat clar si a sters pe jos cu Turcia. Scorul putea fi mult mai mare - desi putea fi si egal, daca Turcia primea penalty in a doua repriza la 0-1.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •