View Poll Results: Pronostic

Voters
19. You may not vote on this poll
  • 1

    13 68.42%
  • X

    5 26.32%
  • 2

    1 5.26%
Results 1 to 18 of 18

Thread: Etapa 20: Ceahlaul - FC Arges

  1. #1
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Etapa 20: Ceahlaul - FC Arges

    Sambata 10 aprilie, Ceahlaul - FC Arges, ora 14.00
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Ceahlaul nu are cum sa piarda victoria impotriva unei echipe care nu se regaseste nici dupa 3 etape de la inceperea returului..pacat...
    Free Sevilla!!!!

  3. #3
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    va castiga ceahlaul la doua goluri diferenta, chiar daca argesul va adopta tactica ciupelii;se vede acum ca in tur fc Arges= Dica, iar acum dupa plecarea lui totul se pare ca se naruie la aceasta echipa; ar fi bine pt. ei sa gaseasca un tanar talent,asa cum i-au descoperit pe mutu, pe neaga si pe dica, dar asta dupa partida cu ceahlaul;

  4. #4
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    apropo, vezi ca in acest campionat ceahlaul e printre echipele care a beneficiat de cele mai putine penalty-uri;oricum argesul ar trebui sa se pazeasca de loviturile libere si suturile de la mare distanta tinand cont ca Ceahlaul are niste şuteori redutabili de la distanţă, cum ar fi bogdanovic şi şerban.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Poate ca nu-i chiar in fiecare zi ...Pinalty...si daca pitestenii merg decisi sa ia 3 pct. ...va fi o surpriza ( mai mult decat ) placuta ! ...chiar si a unui X !

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...Tudoseee , ..unde esti ? ...Hai treaca-ti supararea ca-s multe inca de facut si nu cred ca dai bir cu fugitii chiar acum la greu , ....doar tu ai spus ca a-ti mai trecut prin situatii de acest gen ( cu bine ! )... Bafta ! ......." sari " si tu ca plaiesii se si vad cu sacii-n caruta !

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Astept inca vesti de la club. Situatia e grava. Se auzise ca aseara ar fi fost o sedinta, dar nu sunt sigur. Punctul meu de vedere l-am mai exprimat: trebuie o schimbare-soc, repede, cat mai e vreme. Dar parerea mea conteaza prea putin sau chiar deloc.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...Steagul sus ! , ...socul il vor avea cei de la Ceahlaul , ...insa asta trebuie sa-si doreasca mai ales jucatorii , ...schimbare ? , da ! , vezi ca antrenorul Sunda e liber de contract , apoi Comisaru' nici n-avea ce cauta la voi , mi se pare ca face doar figuratie , ...sau ma rog , face ce stie , adica nimic !

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    A fost sedinta la club aseara, dar nu s-a schimbat nimic (previzibil, de altfel). "Comisarul" ramane pe loc, insa va fi sfatuit din umbra de Dobrin. Ma intreb daca cei din conducerea clubului realizeaza impasul in care ne aflam. Singura speranta ar fi faptul ca sunt o gramada de echipe in dificultate (la -9 sau mai jos), insa atat timp cat noi nu jucam fotbal...

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...daca Dobrin va reusi sa adune un pic echipa si sa le dea incredere jucatorilor , cred , asa cum am mai spus , ca va fi X , daca nu chiar 2 ....Hai baietii la joc !

  11. #11
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Intra Gicu si da gol in minutu 89 ! Scor final 1-1 (pt. Ceahlaul inscrisese Purica din 3 penaltiuri executate simultan)

  12. #12
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Ceahlaul-Arges 1-2
    As vrea sa pice Ceahlaul decat Argesul, dar se pare ca daca nu sunt atente pica amandoua. Asa ca cred ca va fi un meci frumos, se va juca numai la victorie.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...excelent rezultatul din Cupa , ...Bravo , felicitari argesenilor , ...si daca s-a putut cu Dinamo , de ce nu s-ar putea si la P. Neamt ? ...ba se poate ! " Ceahlau' uite-te , ziua ta se apropie " !

  14. #14
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    victoria argesului cu dinamo a fost cu totul altceva; dupa ce au respirat aerul tare al inaltimii, dinamovistii au acum probleme cu atmosfera obisnuita a muritorilor si desi andone a amenintat ca renunta la spectacol in favoarea rezultatului, se pare ca nu a realizat nimik.

  15. #15
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1

    Dupa meci!

    Asa cum ma asteptam, Ceahlaul a reusit sa-si adjudece toate cele trei puncte. Le urez jucatorilor un paste fericit, ca merita!
    Suporterii echipei adverse se pot consola doar cu gandul ca astazi nu a fost ziua lor. Poate maine...

  16. #16
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    blatul blaturilor din aceasta etapa... cu siguranta etapa viitoare argesul, care joaca acasa cu gloria, va castiga foarte usor si e aceea nu sau fortat atat la moldoveni... bine ar fi sa pice si astia odata impreuna cu gloria si argesul sau petrolul
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  17. #17
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    blatul blaturilor din aceasta etapa...
    Ar fi bine sa si argumentezi mai convingator afirmatia. Poate si in Cupa cu Dinamo tot blat a fost, ce parere ai?

    Quote Originally Posted by Hai POLI
    cu siguranta etapa viitoare argesul, care joaca acasa cu gloria, va castiga foarte usor si e aceea nu sau fortat atat la moldoveni...
    Nu stiu ce va fi etapa viitoare, dar chiar avem nevoie de victorie cu Gloria. Nu stiu cat s-au "fortat" la Piatra Neamt, stiu insa ca Somcherechi si Chita, de exemplu, au evoluat slab, dupa meciul reusit de miercuri. Atunci cand primesti 3 goluri in 8 minute, nu mai poti avea nici un fel de pretentii. Mai ales atunci cand consideri ca apararea e un compartiment pe care te bazezi mai mult.

    Quote Originally Posted by Hai POLI
    bine ar fi sa pice si astia odata impreuna cu gloria si argesul sau petrolul
    Tu nici nu erai nascut pe vremea cand Argesul si Dobrin invingeau pe Toulouse, Real Madrid, Panathinaikos, Valencia sau AEK Atena. Asta iti pot confirma chiar suporteri timisoreni (ai putea sa il intrebi pe DD-Viola de exemplu). Poate iti mai amintesti totusi de vremuri mai recente, de Barbu sau de Mutu.
    E adevarat ca acum ne zbatem in mediocritate, dar poate imi spui ce echipa i-a crescut pe Neaga sau pe Dica, autori impreuna a nu mai putin de 5 goluri la Timisoara, vineri seara.

    Asa ca lasa la o parte ura asta oarba si incearca sa te informezi inainte de a scrie ceva.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...I-mi pare rau ca FC Arges nu a putut face mai mult in acest meci ( poate si oboseala de miercuri si-a spus cuvantul ) ...iar 8 min. nu pot caracteriza un meci , sper ca altul va fi rezultatul in meciul cu Gloria , ...pronostic 1 ( sigur )... Rar ( din pacate ) se nasc astfel de jucatori ca Dobrin , Radu 2 , ...pana la Mutu , insa asta cand se intampla , i-mi intareste convingerea ca "istoria se repeta" si nu ne ramane decat sa speram ca va veni acea zi in care ( din nou ) o echipa din "provincie" va castiga campionatul sau chiar Liga Campionilor ( desi e greu , nu e imposibil ! ) , ...talent exista , uneori cu caru'...insa munca si seriozitate din partea ( tuturor ) celor implicati in acest sport , ... lasa de dorit ! PS. Tudose , ignoranta unora nu este o scuza , ...poate doar gustul amar lasat de Steaua , l-a tulburat pe amicul "Hai Poli" , astfel incat s-a "racorit" pe unde a apucat , ...dar nu cred sa fie cineva cu mintea intreaga ca sa nu recunoasca meritele si traditia unor echipe , ca de exemplu FC Arges ,U Craiova , ...Poli ( nu si Aek ) Timisoara , Sa auzim de bine !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •