View Poll Results: A facut bine Dan Petrescu demisionand?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Da

    30 62.50%
  • Nu

    18 37.50%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 43

Thread: A facut bine Dan Petrescu demisionand?

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    5
    Reputatie
    0

    A facut bine Dan Petrescu demisionand?

    A facut bine Dan Petrescu demisionand dupa meciul cu Craiova? Votati si comentati gestul lui. Opiniile voastre vor fi promovate pe site.

  2. #2
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Eu cred ca da fiindca nu ii statea bine la Rapid. In primele meciuri a avut noroc. Jucatorii din teren nu au aratat cine stie ce in afara de meciul cu Steaua. Acolo cred ca au avut ambitie
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  3. #3
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1

    In Romania milionul e mai mic decat suta!

    El, ca angajat, a facut bine ca si-a depus demisia. A aratat deci ca este dispus sa plateasca daca cei din conducere considera ca a gresit.
    Insa Becali greseste daca ii si accepta demisia! In primul rand ca arata ca este chiar mai prejos decat toti conducatorii de cluburi, schimbandu-si hotararile de la o zi la alta. Un om care ieri a spus ca "Dan Petrescu ramane la Rapid pana in vara un milion la suta" si azi ii accepta demisia arata clar ca este un om fara cuvant!
    Trecand peste enormitatea prostiei din "1 milion%", vedem astazi ca in fotbalul romanesc 1 milion e mai mic de 100.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  4. #4
    senior florian's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    188
    Reputatie
    1
    Nu cred ca I.Becali il va lasa sa plece. Asta ar insemna o mare infrangere personala.
    Si apoi, la primul hop,marea alianta Dan-Giovanni,sa dea bir cu fugitii ? Mai ales dupa ce l-au cam sifonat pe Copos? Nu capituleaza Becali asa usor.Nu-l lasa orgoliul.
    Zambeste...maine va fi mai rau !

  5. #5
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Oricum, datorita suporterilor, Petrescu nu mai are loc la rapid. Si din pacate ptr el nici rezultatele nu l-au ajutat...de fapt la cum a jucat rapid, rezultatele au reflectat realitatea

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ramane de vazut daca Becali il lasa sau nu sa plece. Este posibil ca George Copos sa ii fi reprosat lui Becali ceea ce face Petrescu si sa il fi fortat pe Giovani sa renunte la el. Declaratia lui Giovani, la o zi inainte de demisia lui Petrescu, este in cel mai pur stil "mafiot", asa cum se face in politica: il pupi pe unul si a doua zi ii bagi un cutit pe la spate.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Pleaca Petrescu. O sa-l vedeti pe Becali pe maine ca zice:"A fost decizia lui si eu i-o respect"...Eu asa cred. Ramane de vazut.

  8. #8
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    In ultimele luni, a aparut in RO un fenomen periculos : au ajuns spectatorii, "galeria" sa dicteze cine sa fie antrenor sau nu !

    Fobalul este un sport INCA foarte rentabil pentru patroni !
    Dar, cu timpul, multi dintre ei se vor...plictisii ! Atunci sa-i vad pe cei din tribune !

    Va dau doar 2 exemple :
    REDNIC si N JOCK !
    Cred ca nu mai are rost sa le comentez !

    P.S. Orice echipa are si momente mai putin bune !
    Se indoieste cineva ca REDNIC nu va fi huiduit dupa primele rezultate mai...putin bune ?

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    "Poate sa vina Bush, Clinton sau Gaddafi, ca nimeni nu il da jos pe Dan Petrescu pana in vara", proclama marti, cu o zi inaintea meciului de la Craiova, bossul Giovani. Nu a fost Bush, nu a fost Gaddafi si nici Bin Laden. A fost "Stiinta" cea care l-a rapus pe Bursuc.

    Dar este corecta, etica, demisia lui Dan Petrescu? Este posibil sa plece un antrenor care nici macar nu a stat pe banca la infrangerea echipei sale? Cu siguranta ca nu. Este evident ca alte motivatii au fost cele care l-au ogligat pe Dan Petrescu sa plece. Acestea nu sunt greu de gasit, la radacina.

    Este vorba fara indoiala de George Copos, care de la inceput nu l-a inghitit pe Bursuc, chiar daca prin grimasele sale de bogatas de dupa Revolutie a incercat sa ascunda. Nu este atat de fin incat sa o poata face ca un diplomat.

    Este clar ca Dan Petrescu nu se poate compara cu un Rednic sau cu un Lucescu. Insa atunci de ce l-ai dat afara pe Rednic? Pentru ca apoi sa il regreti si sa ai de ce sa te plangi ca ai un antrenor slab? De ce, daca tot ai bani si patiserii pe tot cuprinsul Romaniei si aduci Samsunguri pe banda rulanta, ca pe cartofi, nu iti permiti sa faci ceva stabil?

    De ce trebuie sa arunci un om de valoare pentru ca apoi sa spui ca era bun?

    Dan Petrescu este, fara putinta de indoiala, victima acestor culise. Ar fi facut fata fara probleme Diviziei A, unde oricum se joaca pe la usi si se fac calcule de "adevar" la restaurant. Dar nu s-a vrut. Echipa l-a tradat, la indicatiile lui Copos.

    Giovani va trebui sa taca de acum incolo din gura, daca nu vrea sa impartaseasca soarta lui Dan Petrescu. Este pozitia de forta lui Copos. El este seful si nu se va mai permite nimic fara acceptul lui. Pentru ca, pana la urma, tot el face ceea ce vrea... Giovani are de ales: canta ca sefu' sau pleca pe urmele lui Dan Petrescu.

    Pacat pentru Dan Petrescu, pacat pentru meseria pe care si-a ales-o. Antrenoratul nu este ca in fotbal, pe teren. El si-a castigat pe propriile puteri tot ceea ce are acum. Pentru a fi antrenor trebuie putin mai mult. Poate, cu timpul, acest "putin mai mult" va veni si pentru el.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    E pacat ca Dan pleaca!!!
    E un om tinar, cu ambitie si cu impulse noi, de "dinafara", care, din cite cred eu, si-a luat in serios sarcinile. Poate ca fotbalul romanesc, cu izul lui de putrefactie si de structuri demult iesite din uzul fotbalului international a fost principalul vinovat in aceasta demisie. Dan avea nevoie de timp la rapid, nu pentru a-si schimba opiniile ci pentru a schimba mentalitatea jucatorilor si a celorlalti actori implicati, de la femeia de serviciu pina la coposu sau becali... pina se va realiza asa ceva in Romania va mai curge multa apa pe dunare...

    dan a dat dovada ca vrea sa faca ceva nou, simte ca nu are incredere si respecta acest lucru. Un advarat gentleman!!!

    Poate invata firtatii din fotbalul romanesc ceva din atitudinea lui... poate....

  11. #11
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    nu stiu cine a scris articolul de pe prima pagina, nici nu ma intereseaza,dar cu siguranta e un retardat. "Bucuria meschina a Craiovei" de a fi invins o echipa din capitala ...probabil trebuia sa fie tristi suporterii pentru o victorie in opinia autorului sau poate......
    Nici alti fotbalisti din generatia de aur nu sint straini de aceste practici...ocuparea unui loc nemeritat in acest moment de pregatire profesionala pentru el. Si-a dat demisia pentru ca a avut o farama de logica si i-a fost frica ca va fi alergat pe sine si ca va deveni cel mai fluierat antrenor, o fiinta ridicola care a fost rationala pentru o clipa, cea in care si-a prezentat demisia

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Talking Fortza Steaua

    undefinedundefinedundefined FORTZA STEAUA !!! Eu zic ca Dan Petrescu a facut bine ce-a facut ! Mie mi-e mila putzin dar asta e ... viatza mere inainte !!! E mai bine ca shi-a dat singur demisia decat sa il dea shi pe el Copos afara !!! :p GL and have fun !!! Fortza Steaua care in seara asta a dovedit inca odata ca e cea mai buna echipa de fotbal din divizia A !!!

  13. #13
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim
    Dan Petrescu este, fara putinta de indoiala, victima acestor culise. Ar fi facut fata fara probleme Diviziei A, unde oricum se joaca pe la usi si se fac calcule de "adevar" la restaurant. Dar nu s-a vrut. Echipa l-a tradat, la indicatiile lui Copos.
    aberant aberant aberant
    dupa mintea unora,in toate meciurile din acest retur, rapid a pierdut intentionat, a sacrificat titlul ca sa-si indeplineasca copos scopul de a-l schimba pe dp
    dan petrescu,indiferent ca a stat sau nu pe banca, a pregatit foarte prost o echipa care in acest retur a jucat toate meciurile foarte prost.
    puteam sa jur ca rapidul va pierde teren, un presedinte impresar care aduce in echipa pe negru si galamaz , gafeuri recunoscuti la o echipa retrogradata si ii pui titulari, apoi o alta rezerve la...bistrita si vrei sa iei campionatul cu pseudofotbalisti ca sa le cresti cota si sa-i vinzi, adica sa impuste doi iepuri dintr-o lovitura.Niciunul dintre antrenorii slugoi la becali nu va face vreodata treaba, pentru ca nu vor putea nici macar sa alcatuiasca echipa
    dar si pentru ca nu vor incepe sa antreneze de jos, ei practic invatand sa calareasca dupa ce s-au suit prima data pe sa,din saritura celor mai navasi cai.
    Sa nu uitam hagi la nationala sau Turcia ,ilie dumitrescu si alte cazuaturi slugi la becali

  14. #14
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, faza cu "bucuria meschina" e de toata jena... De ce meschina?
    1. A castigat echipa noastra favorita.
    2. Am invins o echipa din Bucuresti, cunoscuta fiind rivalitatea provincie-capitala.
    3. Am invins echipa care ne-a furat, miseleste, 2 dintre titularii de baza, jucatori de nationala si foarte promitatori.
    4. Mircea Rednic, antrenorul nostru, a invins echipa care l-a dat afara pe usa din dos, dupa ce a facut-o campioana.
    Iata 4 motive de bucurie sincera, deschisa si curata. Unde e meschinaria?
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  15. #15
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    " Echipa l-a tradat, la indicatiile lui Copos.
    Despre insinuarile lui Vadim ca jucatorii lui Rapid s-au lasat invinsi special, doar ca sa fie demis Dan Petrescu...NO COMMENT.Aveam pretentii...
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    EU ZIC CA CEL MAI BUN LUCRU AR FI SA RAMANA LA RAPID PANA LA FINALUL RETURULUI CA SA VADA TOT POPORUL CA NU ARE NICI CEA MAI MICA TREBA CU PROFESIA DE ANTRENOR(CEL PUTIN LA ORA ACTUALA). EL SI CU HAGI SE FAC DE RAS IN MOMENTUL DE FATA!!!!!
    FORTA STEUA!!!

  17. #17
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Normal !
    Era inconjurat de serpi !
    Era stelist !
    Era crud !

    Bietul Danut !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #18
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    ??????????????????????????''Bucuria meschina a Craiovei" de a fi invins o echipa din capitala ????????????? sa stii ca ne-am bucurat ca i-am invins ,da cred ca nu cunosti sentimentul...................
    anti buCUResti

  19. #19
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    A facut bine ca a demisionat pentru ca altfel nu ar mai fi avut viata.... si nu cred in faza cu Becali refuzandu-i demisia.... Nu cred ca se repeta faza cu Iordanescu de la nationala, cand si-a dat demisia si a fost refuzat. Un moment penibil de acest gen in fotbalul romanesc e suficient. Interbarea care se pune este cine va fi noul antrenor. Poate Hagi . Sa vedem care e mai "ghinisonist" (a se citi looser).
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  20. #20
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    afirmatia din articolul de pe prima pagina a onlinesport este deplasata. orice echipa se bucura la a treia victorie consecutive. orice echipa se bucura cind invinge o echipa mai bine cotata. orice galerie se bucura pentru victorie. de ce atunci meschina? una e sa discuti meciul si alta e sa faci afirmatii partinitoare. pacat...

    ca sa revin la subiect, dp a facut bine ca a pelcat. cind patronul vorbeste in public de rau un angajat de-al lui singura solutie demna e sa pleci. eu nu as mai fi asteptat meciul cu craiova.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  21. #21
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    normal ca dan petrescu va pleca. este prea mare presiunea din partea suporterilor si a presei. dar dupa parerea mea, cine se astepta la mai mult este naiv. mai ales dupa transferurile facute la rapid in iarna. si in plus cred ca si jucatorii au fost luati prin surprindere de schimbarile care s-au facut in cadrul clubului.
    dan nu avea nici o sansa de la inceput.
    ma bucur insa pentru rednic si craiova ca au castigat si ca se descurca asa de bine. merita.
    cat despre "bucuria meschina" a craiovenilor, cel care spune asta este in absoluta necunostinta de cauza. se bucura de situatia lor, dar nu si de situatia rapidului (chiar daca cei din urma sunt din bucuresti).

    bafta in continuare universitatii si rapidului!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •