View Poll Results: Care este cel mai bun comentator din DivA

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Vlad Enachescu

    14 20.29%
  • Emil Gradinescu

    26 37.68%
  • Bogdan Cosmescu

    9 13.04%
  • Bogdan Tomulica

    3 4.35%
  • Altzii

    17 24.64%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 49

Thread: Cel mai bun comentator de DivA

  1. #1
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1

    Cel mai bun comentator de DivA

    Care vi sa pare cel mai bun comentator?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  2. #2
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Am votat cu vlad enachescu, ca este comentatorul "principal" la TVR, shi are skills .
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  3. #3
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Enachescu?!?!?! E de departe cel mai slab. Mai are mult pana sa intzeleaga ceva din fenomen. Comentariul lui e plin de clishee shi de conspiratzii antiromaneshti.

    Revenind la intrebarea din poll, l-ash fi votat pe Gradinescu, dar, in ultima vreme, parca s-a prostit de tot... In plus, face prea des tandem cu Enachescu. De aia am votat pe Tomulica, pentru ca e mai discret shi de bun simtz: nu ma deranjeaza cu tot fel de aberatzii in timpul transmisiilor. Shi Cosmescu e OK.

    In orice caz, cam sarac in optziuni poll-ul tau... Sincer, ash remarca pe unul din comentatorii de la TvSport. Nu-i retzin, din pacate, numele!!! Atat shtiu ca era foarte bine documentat (de regula comenta meciurile din Premiership) shi facea de obicei pereche cu un papagal care avea orgasme de cate ori il vedea pe Mutu...
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #4
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Locul 1: Cosmescu
    Locul 2: Gradinescu
    Locul 3...Locul 10: vacante
    Restul: prin tragere la sorti.

    Ultimul loc: Hobana
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    stie cineva cum il cheama pe ala de la tv sport care tipa parca la impuscat cineva cand este o faza periculoasa ca exemplu o centrare data peste poarta

    ha ha

  6. #6
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    pacat ca nu exista optiunea nici unul :p nu comenteaza deloc bine, nu traiesc momentul iar la goluri... de abia mai au puterea sa strige GOOL singurul care face ceva este Gabi Safta parca cel care comenteaza meciurile stelei pe site-ul lor oficial
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. 29th October 2004, 22:27

  8. #7
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Bogdan Cosmescu mi se pare cel mai competent dintre toti , are tot timpul lectiile invatate...!
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  9. #8
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Gabi Safta !

    nu este de la TV , da' e bun !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #9
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea toti sunt slabi, iar spre dezamagirea stelistilor, pe ultimul loc il plasez pe Gabi Safta. Nu este niciodata impartial, instiga la violentza. "Dragostea", nebunia lui sau cum vrei sa-i spuneti pentru Steaua il orbeste de tot. Oricum, il asteptam din nou pe Giulesti pentru a comenta... asta daca are curaj....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  11. #10
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea, EMIL GRADINESCU este unul dintre cei mai slabi comentatori !
    La meciurile echipei NATIONALE vede aproape intotdeauna mai mult decit se intimpla in teren !
    De cele mai multe ori, vede DOAR cind adversarii faulteaza !
    Cind ai nostri cad in...pacat...am impresia ca ori e plecat la WC ori...isi soarbe cafeaua !

    Culmea este ca acest comentariu...tine !
    Nu prea se gaseste lume care sa-l traga de urechi !

    Tot dupa parerea mea, prin aceasta el face un deserviciu TARII !

    Au fost destule cazurile cind UNII au preluat "mesajele" sale !

    P.S. In ce priveste Ioanitoaia...
    Cred ca batrinul cauta doar senzatiile tari !
    N-am vazut emisiunea lui decit in...concediu !
    Dar, ma bucur ca macar prietenii mei din TARA imi impartasesc parerea : e de rahat !
    Last edited by ricky; 30th October 2004 at 09:17.

  12. #11
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Il shtie cineva pe John Motson? ala care a comentat pe programul de satelit EURO 2004 meciurile din turneul din grecia...este vre-un comentator roman mai bun decat el, sau cel putzin la egal?

    P.S: Tot el comenteaza shi meciurile din MLS (major league soccer) pe ESPN in USA.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  13. #12
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    mie imi place bogdan cosmescu!se pricepe shi la fotbal...
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  14. #13
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution
    Il shtie cineva pe John Motson
    Este super tare. Niciodata un comentator roman nu va ajunge la valoarea lui.

    Mi se pare ca e si comentatorul din seria de jocuri FIFA.

    Dar de Topescu ce parere aveti? Nu neaparat cel de acum, ci cel de acum 10-15 ani sau chiar mai mult pt cine stie....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #14
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    in nici un caz trompetele de la NATIONAL TV!!! :degete: Nu sunt obiectivi, sunt prea subiectivi uneori chiar prea mult si enervant de mult :degete:

  16. #15
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Legat de Gabi Safta, ca vad ca a deschis cineva subiectul !
    Omul este extrem de enervant din postura de crainic, cu toate ca uneori are shi interventzii reushite.
    In schimb, daca cineva a avut ocazia sa asculte comentariile difuzate pe steauafc.com (fiecare meci al Stelei este comentat acolo live de Safta) ishi schimba un pic parerea. Facetzi o incercare shi o sa vedetzi. Pulsul tribunei impreuna cu patimashul comentariu a lui Safta mai ca-i face pe stelishtii "radiofonici" sa faca infarct.
    ex-alpopa

  17. #16
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Alpopa e cel mai bun.

  18. #17
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Dac-ai shtii numai cum mi se incurca limba .....La minge Gigel....Ba nu Fanel....Ba nu, e Romel !!!
    Oricum, shtiu ca tu eshti spiritul "cooperativei".
    ex-alpopa

  19. #18
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Este super tare. Niciodata un comentator roman nu va ajunge la valoarea lui.

    Mi se pare ca e si comentatorul din seria de jocuri FIFA.

    Dar de Topescu ce parere aveti? Nu neaparat cel de acum, ci cel de acum 10-15 ani sau chiar mai mult pt cine stie....
    da tu fia de unde-l shtii pe motson? la auzit vreo data? asha ma gandeam shi yo, ca nimeni din romania n-o sal ajunga.
    Last edited by Denis; 2nd November 2004 at 05:43.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  20. #19
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Oricum, shtiu ca tu eshti spiritul "cooperativei".
    Spiritul malefic...

  21. #20
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Mie imi plac aia de la Pro TV, cum comenteaza meciurile din Liga Campionilor. Astia din campionat sunt panarame rau de tot, in frunte cu aia de la Antena 1 si National TV. Sa nu mai vorbesc de comentatorii de la TV Sport. O alta chestie care ma cam enerveaza la transmisiile din tara e ca se apuca sa arate antrenorii sau tribunele cand mingea e in joc. S-a intamplat si in meciul Steaua-National. Oprita scapa singur spre poarta si aia mi-l aratau pe Zenga.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  22. #21
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Daaaaaaaa... Bestiali astia de la pro tv. Nu mai departe decat marti in timpul meciului Sahtior cu Celtic, adica invers, incercand sa capteze atentia telespectatorilor pentru dupa ora 12 noaptea spuneau despre meciul de la Barcelona, meci cu goluri multe. Or fi fost goluri multe(!), in total 3 dar e de retinut faptul ca era prima repriza, prin minutul 30. Pe teletext nu am gasit nici un rezultat live drept pentru care, recunosc, am apelat la onlinesport, desi ma mai dezamageste in ceea ce priveste comentariul live. Cand colo ce sa vad.... 1-0 pentru Mila. Nu mi-a placut. Alea erau multele goluri. Cred ca sunt multe goluri in creierii lor. Plus ca nu mai contenesc cu laudele la adresa marelui Il Luce. Eu nu zic ca nu e antrenor bun, dar mai cu limita. Asa e civilizat, ca mai sunt si alti antrenori.
    Legat de ce ai spus, Dragose, cu privire la Zenga pe ecran cand Oprita se opintea sa traga la poarta, aia nu e vina comentatorilo. Ei vad mai mult decat vezi tu la teve. Asta e vina regizorului de transmisie. El (co)muta cadrele.
    A! Si inca ceva legat de comentatorii tvr. O faza de jegos este aceea ca Enachescu (si inca unu) decalau sunetul, nu stiu daca ma exprim tehnic corect, asa incat ei strigau gol inainte sa intre basica in plasa. In special la meciurile nationalei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •