Page 3 of 55 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1143

Thread: Progresul sezonului National 2006-2007

  1. #43
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    La asta m-am gandit si eu. N-ar fi rau. In rest, va recomand sa cititi pe...off topic despre datoriile cluburilor, inclusiv FC National.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #44
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nici eu.
    Fl Dumitru nu prea a jucat in ultima perioada. Daca va fi tinut pe tusa, sansele ca el sa creasca din nou sunt minime. A jucat foarte slab cu Dinamo, dar asta nu inseamna ca nu mai trebuie bagat in echipa si incurajat. Pentru jucatori ca el, moralul este foarte important, si sunt sigur ca ii este inca frica sa joace (datorita vechilor accidentari)

  3. #45
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Este adevarat, dar in acelasi timp daca cei tineri, gen Iancu, sunt mai alerti trebuie prioritati, zic eu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #46
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Motul despre bancari si cum se pregateste Tarnavean sa vina la noi!

    - Cum va fi meciul cu Naţional?
    - Bancarii alcătuiesc o echipă imprevizibilă, dar nu trebuie să ne gîndim prea mult la ei, ci doar la noi. Sper să avem ritm, să avem ambiţie, să nu-i lăsăm să-şi facă jocul şi să înscriem. Doar aşa cred că putem cîştiga.

    Tîrnăvean are bătături
    Atacantul Călin Tîrnăvean a devenit indisponibil pentru meciul de astăzi cu "bancarii". "Înainte de Ceahlăul, Vili Stoica s-a accidentat la un antrenament şi acum trebuie să se opereze. Acum, cu Naţional, Tîrnăvean nu poate să încalţe ghetele din cauza unor bătături, dar sper că voi găsi înlocuitorul perfect", a explicat "Moţul
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #47
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa vina la noi? Sa ce... ? La un moment dat era vorba sa vina. Echipele probabile sunt facute cu c... creionul? Linkar pe dreapta si Dumitru in centru? Daca joaca in aceeasi formul cu care a inceput meciul cu Dinamo... nu mai zic nimic. De rahat. La conferinta de presa a zis ca a invatat din greseli si ca a doua repriza echipa s-a miscat bine. Nu stiu ce a invatat el din greseli, dar si mie mi s-a parut ca echipa s-a miscat mai bine in repriza a doua. Numai ca atunci cand se miscau aia bine, Linkar si Dumitru se odihneau bine, pe banca.

  6. #48
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Startul partidei a fost amânat cu 15 minute din cauza condiţiilor meteo nefavorabile. O furtună puternică ameninţă meciul de la Bistriţa!
    Partida Gloria - FC Naţional ar trebui să înceapă la ora 18:00, însă în momentul cînd jucătorii au ieşit la încălzire, o furtună extrem de puternică a început, astfel că echipele s-au retras la vestiare. E posibil ca startul partidei să se amîne.

    Echipa noastra de start:

    Eugen Nae 13
    Mihai Panc 5
    Ciprian Mozacu 8
    Daniel Ghindeanu 14
    Ovidiu Burcă 27
    Erik Lincar 6
    Ovidiu Herea 16
    Roberto Iancu 24
    Zeno Bundea 28
    Daniel Marin 7
    Claudiu Drăgan 19
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #49
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Si eu care credeam ca meciul a inceput iar Nationalul s-a repezit ca o furtuna peste bistriteni...

  8. #50
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Startul partidei a fost amanat cu 30 minute

    Rezerve: 12 Radostin Stanev 21 Mihnea Ilarian Ivan 2 Emil Ducu Ninu 25 Liviu Rusu 20 Florentin Dumitru 26 Alin Ilin 29 Raul Costin
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #51
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    chiar asta o fi echipa? si rezervele? nicio rezerva de atacant? oricum, daca n-o sa fie vreo misculatie, nu pierdem

  10. #52
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    18:30-Se fluiera startul partidei

  11. #53
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Mi-e teama ca... 1-0, Gloria.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #54
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    O sa revin pe forum in momentul in care acesti imbecili, cu care m-a pedepsit Dumnezeu, vor castiga un meci. Pana atunci eu va salut respectuos.

  13. #55
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1

    Angry

    @#$%^&*()_@#$%^&*()_+$%^&*()_+|#$%^&*()_#$%^&*()_+ $%^&*()_%^&*()_+$%^&*()_$%^&*()_%$^&*()_%^&*()_&eh jioodihrieuo=2-0

  14. #56
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    eu o sa revin la forum si pe stadion atunci cand vom avea un conducator care sa nu vrea raul echipei, sau, ca sa nu vorbesc cu pacat, care sa nu fie atat de ingrozitor de incompetent.
    ps- bancarul crede ca picam in b. eu nu cred.

  15. #57
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Este clar ca suntem intr-o mare criza. Am mai luat si rosu la un jucator de baza. Si inca unul. Am ramas fara linie de fúnd, daca am avut.
    Last edited by miril; 4th August 2006 at 21:12.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #58
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Da,meci de kaka!Doi dati afara,2-0 pt aia...De!Ne-a trebuit Duna antrenor,ca altfel nu se putea,eu am zis ca trebuia sa ramana secund.Nu sunt nervos ca nu am fost la stadion.Mai bine!Duna o sa-si cam dea demisia!

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Ce cosmar. A fost furtuna si la propriu , si la figurat. Iar apararea e varza pentru meciul cu Poli ....

  18. #60
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Din pacate nu avem, se pare, nici antrenor, iar jucatorii par...blazati.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #61
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    "In mare parte, nu din cauza jucatorilor eliminati. Sigur ca nu trebuie sa raspunda la deciziile pe care le ia arbitrul. Starea de nervozitate nu a venit la noi. Cautam solutii in aparare si eu zic ca pana sambata le vom gasi. Starea terenului a influentat aceasta partida. Aveam mai multi jucatori tehnici si eu zic ca si starea terenului ne-a dezavantajat", a spus Marin Duna.

    De la FC National au fost eliminati Burca pentru fault dur si Panc pentru injurii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #62
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Foarte linistit Marin Duna la conferinta de presa.Cred ca in sufletul lui,e mahnit.De,daca la lotul subtire iti permiti sa il dai si pe Manta afara,ce sa zic...
    In legatura cu Panc,il inteleg,stiu cum e...
    Daca ii batem pe Poli Iasi pot sa zic dupa meciul lor cu Ceahlaul.

  21. #63
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ca ceea ce am vazut la meciul cu Dinamo se confirma. In ceea ce am scris dupa meciul ala am evitat sa ma leg de Duna. Acum, desi nu am vazut meciul cu Gloria, am sa o fac. Asa cum am spus de Bergodi tot dupa un meci cu Dinamo ca este antrenor, spun acum dar invers de Duna. Mai are mult invatat (daca are si capacitatea de a o face) si consider ca este sub Necula. Nu am spus-o dar si ca secund al lui Bergodi nu a facut mare branza. Daca tineti minte Necula era secundul lui Landi, iar echipa a mers bine si datorita lui. Cand ai antrenori straini, secundul are o importanta deosebita pentru a tine legatura intre jucatori si un antrenor care nu stie romaneste.
    Cu Duna secund rezultatele au fost mediocre. Acum cu el principal sa nu ajunga catrastofale. El este de vina ca nu a cerut jucatori pe toate posturile. Iar daca el a gandit formula cu Panc central atunci este si ******* pe deasupra. Pe stanga avem 3 fundasi laterali, Panc, Mozacu, Rusu. Deci cineva s-a gandit din timp ori la vanzarea lui Panc ori la varianta cu el in centru. El trebuia sa faca scandal si sa-l traga pe Iacov de maneca ca lotul este subtire. Ghindeanu este un terminat, de ce nu il foloseste pe Marcu? Venirea lui Lincar a fost pentru dublarea postului lui Shroj, dar ce ne-am fi facut acum cu refuzul de a juca al australianului daca il vindea Iacov si pe Herea. Florentin Dumitru se stia ca are ghenunchiul lovit, a spus-o si Zenga. De ce s-a mai semnat cu el? Sa nu uitam ca si atunci cand Lacatus si-a pus ghetele in cui prima echipa pe care a antrenat-o a fost Nationalul. Rezultatele au fost la fel de slabe si el a plecat. Singurul care a reusit din prima a fost Olaroiu. Acum il regret pe Necula. Nu jucam extraordinar (plus fixatia aia tembela cu Bad titular) dar echipa se misca intr-un anume fel. Acum jocul este ghidat de hazard si de inspiratia unor jucatori, inspiratie pe care ori nu au avut-o niciodata ori au pierdut-o odata cu trecerea timpului. Duna nu a invatat oare nimic de la Halagian sau de la Bergodi? Lotul are ceva nume dar ca valoare neta este mai scazut ca niciodata. Cand spun valoare neta ma refer la ceea ce mai pot arata in teren acele nume. Sunt trist si pentru prima oara mi-e teama. Nu de matineu, doar am trecut prin experienta asta, ci de faptul ca retrogradarea ar putea insemna sfarsitul existentei clubului. Si asa ramane stadionul fara scop si se poate trece la constructia complexului imobiliar. Domnul acela de la cadastru poate stie mai bine...Sa fie Iacov pe post de Iuda Iscariotul?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •