Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: La Multi Ani Dinamo !

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    La Multi Ani Dinamo !

    60 de ani, o picatura de istorie...

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    CAINE pana la moarte si dincolo de ea !

    LA MULTI ANI DINAMO !
    Last edited by Leo; 14th May 2016 at 11:41.

  3. #3
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    LA MULTI ANI CELUI MAI PRESTIGIOS CLUB SPORTIV DIN ROMANIA
    Asa si?

  4. #4
    sport legend Fanatic 88's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    855
    Reputatie
    1
    am auzit din gura unor asa zisi suporteri care se lepadau de echipa lor imediat ce nu aveau rezultate , sau anul asta era stelisti - la anul nu , odata atasat de clubul dinamo nu poti sa te desparti de el ...

    clubul e unic ... suporterii sunt unici ...totul demonstrat de-a lungul timpului

    LA MULTI ANI DINAMO

  5. #5
    ^ Black_Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3,429
    Reputatie
    1
    LA MULTI ANI DINAMO !!!
    Daca exista viata si "dincolo", CU SIGURANTA voi fi DINAMOVIST !!!

    http://img166.imageshack.us/img166/8...mo60ak1ls0.jpg
    “Eu mi-am [U][COLOR="Red"]riscat libertatea[/COLOR][/U] pentru Steaua, dar acum dacă o fac, [I]nu mă mai prind ei în viața lor[/I], fac totul ca la serviciul de spionaj.[B]Suporterii nu știu câți bani m-a costat pe mine, [U][COLOR="Blue"]m-a costat mulți bani ca să fie Steaua campioană, milioane![/COLOR][/U] [/B]" ...autodenunțul [B]stelistului suprem [/B] din 04.03.2009

  6. #6
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    La multi ani clubului Dinamo !
    fotbalul ne-a reinviat sperantele prin finalul excelent .vorba lui talnar,daca baietii se trezeau cu 5-6 etape mai devreme,ne puteam bucura noi in locul clujului...
    sper ca anul asta sa obtinem macar titlul la rugby,unde suntem clar peste steaua ca valoare (dar stelistii au ca deobicei arbitrii si mass -media in sustinere).
    la volei fete ,am fost furati ca-n codru.la volei baieti,la fel.
    la polo, e bun si locul 2,avand in vedere ca oradenii-s tari pe bune.
    la baschet ,iar am fost furati de arbitri.ma mir cum de n-a facut vinereanu stop cardiac la cate marlanii se fac contra lui dinamo
    ramane handbalul,care anul asta a cam fost pe nicaieri si nu inteleg de ce...
    oricum, bafta tuturor dinamovistilor adevarati!
    Last edited by cimitiru' ghencea; 14th May 2008 at 14:03.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  7. #7
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    La multi ani, tinereilor

  8. #8
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    La multi ani, dar vreau stadiooooooon !
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  9. #9
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip_81 View Post
    La multi ani, dar vreau stadiooooooon !
    Amin!...
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  10. #10
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    LA MULTI ANI clubului care produce cei mai multi sportivi profesionisti din tara!! In ultimii 10 ani majoritatea sportivilor din loturile olimpice au provenit de la CS Dinamo!! La fotbal, se continua politica de formare a unor tineri jucatori pentru echipa mare (ex. Lupescu, Raducioiu, Fl. Petre, Hildan, Marica, Marius Niculae, Liviu Ganea, etc. etc., etc....), cum nu se intalneste la multe cluburi din tara.
    LA MULTI ANI DINAMO!!

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    normal ca La multi ani
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    La multi ani si la cat mai multe medalii si trofee !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  13. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Vlade vezi ca te-a ratat Hard cu "droguri in penis" ... ai avut noroc ca s-a gandit la alt iesean
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    La multi ani si la mai multe premii si trofee !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #15
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Vlade vezi ca te-a ratat Hard cu "droguri in penis" ... ai avut noroc ca s-a gandit la alt iesean
    m-am mirat si eu cum de a ratat....mare oaie si ala....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  16. #16
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    GEAMBASU :

    60 de ani de Dinamo. Pur și simplu
    May 15th, 2008 | Fotbal intern

    Traian Ungureanu a scris un articol tăios despre istoria de 60 de ani a lui Dinamo. Traian Ungureanu nu și-a propus să cîștige simpatie cu acel articol. El și-a asumat potopul de înjurături conținute în mesajele postate pe blog. Ca de fiecare dată, a renunțat la nuanțări, conștient că punctele de vedere călduțe sînt mult mai bine primite de public decît părerile ferme. A ieșit o radiografie rece a unui subiect fierbinte, niciodată consumat. Tocmai pentru că ne aflăm în fața unei teme care inflamează, trebuie să lărgim puțin cadrul. Vedem astfel că dinamoviștii au motive să se simtă cumva lezați, iar aici nu discutăm despre acei dinamoviști cu grade și vipuști de dinainte de ‘89 sau despre dinamoviștii cu toate gradele de libertate de după ‘89.

    Însuși autorul articolului mărturisește că în copilărie ținea cu echipa lui Lucescu, Dinu și Radu Nunweiller. Continuă spunînd că i se întîmpla asta pe cînd era apolitic, dar că atunci cînd a crescut s-a vindecat. Cred că aici greșește. Nu față de sine, bravo în fața acestui exercițiu de igienă morală!, ci față de cei care au continuat să țină cu echipa Ministerului de Interne deși ajunseseră să înțeleagă în ce lume trăiau. Poate că aceștia din urmă erau mai bolnavi. Mai vulnerabili. Fiindcă Traian asta acuză în rîndurile lui, păcatul originar al fondării acestui club, ca prelungire la înființarea Stelei, Clubul Armatei comuniste.



    Toate argumentele din articolul lui TRU stau în picioare. Există însă o realitate paralelă celei descrise de colegul și prietenul nostru. Percepția subiectivă creează realitatea alternativă. Universul suporterilor nu poate fi prins în ideologii, ca un fluture multicolor într-un insectar. Iubirea suporterilor pentru culorile alb-roșii sau roș-albastre nu urmează docil căile logicii, ale bunului simț, ale rațiunii. Tocmai pentru că vorbim despre iubire, sentimentul cel mai subversiv al Universului. Ai apucat să fii dinamovist sau stelist, asta te situează dincolo de corectitudinea politică. Știi că nu e potrivit să suspini pentru echipele fondate de slugile Armatei Roșii și NKVD-ului, realizezi că ideea originară a fost o încordare de mușchi securiști, dar ție, suporter, ți-au rămas întipărite pe retină și în suflet combinații de culori. Alb, roșu. Sau roșu și albastru. Și siluetele unor jucători, dincolo de imaginea crudă a comunismului. Dinu, Dudu Georgescu, Răducioiu, Puiu Iordănescu, Belo, Tudorel Stoica au jucat fotbal. Pur și simplu, și nu în contul atrocităților lui Nicolski. Acești fotbaliști au deturnat în cel mai pozitiv mod sensul originar al cluburilor la care au activat. Probabil că asta ar fi nimerit să reținem alături de punctul de vedere al lui TRU.

    Într-un moment de neatenție al lui Adam, Eva a mușcat din mărul interzis, iar noi, toți ceilalți, am fost izgoniți din Rai. Am fost obligați să trăim pe Pămîntul cel plin de păcate și păcătoși. Și de lichele reîncărcate. Dinamo și Steaua au nenumărate păcate, dar momentele de grație ale istoriei lor nu puteau fi scrise de niște lichele!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  17. #17
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Acum m-am trezit Va multumesc pentru urari,baieti....
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  18. #18
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Sa cresti mare...

  19. #19
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    14 mai 1948 - 14 mai 2014. Glorie, istorie si onoare in 66 de ani de activitate. La multi ani, DINAMO!!!

  20. #20
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Cat i-ati dat de baut lui Negoita?
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/inca...at-425847.html

    Succes la redresare!

  21. #21
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    14 mai 2015 - 67 de ani de istorie

    La multi ani, Dinamo! La multi ani suflete alb-rosii!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •