Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 241

Thread: Crime cu autor necunoscut .

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0

    Crime cu autor necunoscut .

    Un nou thread marca Lord Voldmort Colection!

    Vom face o incursiune prin istoria crimelor cu autor necunoscut, a dosarelor peste care timpul a asternut praful , a necondorantelor din declaratii , ale gafelor din justitie , ale crimei perfecrte pentru ca se va vedea ca in unele cazuri poate fi posibil .

    Cazuri ce iti fac parul maciuca , crime oribile ,povesti infioratoare , toate vor fi in curand numai aici pe Onlinesport!

    Vom vincerca impreuna sa dezbatem acest subiect tot mai comun in ziua de azi .

    Vom cunoaste chiar si cazuri celebre cu autor necunoscut ,ne vom afunda in lumea criminalitatii romanesti.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post

    Cazuri ce iti fac parul maciuca
    Eu nu-s asa sensibil , da' in fine , fie cum zici tu

  3. #3
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Sper ca nu vrei sa incepi cu "Cazul Elodia"
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  4. #4
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    stai linistit aici vom vorbi strict despre crime ,pe cand la Elodia nu suntem siguri ca e vorba de o crima...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #5
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    lordule, tu ma omori cu zile ma...
    ...si mai pune un L la colection
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  6. #6
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    E tare Lordul. Cine face pariu cu mine ca in 2,3 ani va deveni asistentul lui diaconescu la otv? Lazarus e pe faras...
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    E tare Lordul. Cine face pariu cu mine ca in 2,3 ani va deveni asistentul lui diaconescu la otv? Lazarus e pe faras...

    nu intra in planurile mele de viitor....nu fac bascalie ca d'alde Lazarus...eu fac discutii serioase
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    cer unui moderator sa schimbe titlul threadului in crime ....

    1.Crima de la Suceava

    S-a dus la plajă cu iubitul ei și a venit acasă în sicriu
    Local - Sergiu RUSU
    (citeste alte articole de acelasi autor &raquo


    Autorul oribilei crime comise asupra Danielei Bucevschi, tânăra în vârstă de 18 ani din comuna Pătrăuți al cărei cadavru a fost găsit duminică seară, la marginea Sucevei, pe dealul pe care se construiește cartierul Tinereții, se află în continuare în libertate.

    Polițiștii nu exclud ca fata să fi fost omorâtă și violată de mai mulți indivizi, mai ales în urma concluziilor primite de la medicii legiști, care susțin că tânăra a avut parte de o moarte cumplită.

    Corpul neînsuflețit al Danielei a fost adus, ieri, în jurul prânzului, acasă, la Pătrăuți.

    „Să dea D-zeu să-l prindă... aș turna benzină pe el, să-i dau foc”, plânge mama Danielei, Elisabeta Bucevschi, sperând ca bestia care i-a luat viața fiicei sale să ajungă cât mai repede în spatele gratiilor.



    „Trebuia să se mărite în curând”

    Ieri dimineață, pe ulița din Pătrăuți pe care locuiește familia Bucevschi, părinții și frații Danielei, vecinii s-au adunat la poartă în așteptarea mașinii care urma să aducă corpul neînsuflețit al tinerei acasă.

    Vestea cumplitei morți a tinerei în vârstă de 18 ani a făcut repede înconjurul satului, sătenii fiind șocați de cele auzite.

    „Era o fată foarte respectuoasă și foarte cuminte... o știu de când era mică. Era ca și copilul nostru. E foarte dureros. Prin ce chinuri o fi trecut săraca înainte să moară...”, mărturisește Anișoara Luțac, una dintre vecine.

    Daniela era cea mai mică dintre cei șapte copii ai familiei Bucevschi.

    „Trebuia să se mărite în curând... m-a zdruncinat cu totul vestea asta”, se crucește la poartă o altă vecină, Lenuța Axintia.



    Părinți sfâșiați de durere

    La poarta casei familiei Bucevschi iese mama Danielei. Femeia abia se mai ține pe picioare, fiind sfâșiată de durere. Privește pe uliță în vale, așteptând să sosească soțul ei, plecat să o aducă pe Daniela acasă. În sicriu.

    „Când am împlinit 60 de ani, a venit la mine și îmi zice: <Mămică, la mulți ani, mămică. Te rog, cu ce te-am supărat până acum, iartă-mă>. N-am să pot uita cuvintele acelea. Nu vă închipuiți ce e în inima mea. Am trăit s-o văd mireasă și acum o văd... în sicriu. Nu știu dacă am să mai pot trăi. Mă întreba în fiecare zi dacă o iubesc... cum să nu o iubesc...”, izbucnește în lacrimi Elisabeta Bucevschi.

    Soțul ei, Traian Bucevschi, paznic de vânătoare și consilier local, a fost primul care a aflat cumplita veste.

    I-a spus cu greu soției sale ce s-a întâmplat, după ce femeia și-a dat seama că ceva necurat s-a întâmplat cu fata ei cea mică, Daniela.

    „Ieri, spre seară, a sunat un polițist sau un procuror și i-a spus să iasă până la peco, că vrea să vorbească cu dânsul... Nu mi-a spus nimic, dar mi-am dat seama... Până la urmă, când s-a întors, mi-a zis: „Nu mai avem ce face pentru Daniela”.



    S-a certat cu prietenul ei, la întoarcerea de la plajă

    Daniela împlinise 18 ani în luna mai a acestui an. De aproximativ trei luni, mărturisește mama ei, lucra într-un restaurant din municipiul Suceava, la bucătărie.

    Fostă elevă a Colegiului Tehnic „Petru Mușat”, Daniela avea o relație de ceva timp cu un băiat din Burdujeni –sat, Dorin Ungureanu, în vârstă de circa 25 de ani.

    Elisabeta Bucevschi povestește că, duminică, cu câteva ore înaintea crimei, Daniela s-a dus să facă plajă, împreună cu iubitul ei.

    „Mi-au spus că se duc la iaz la Lipoveni și că mai merg cu ei încă vreo doi băieți cu prietenele lor. I-am spus lui Dorin să-mi aducă fata acasă până la ora 10 seara”, mărturisește, sfâșiată de durere, mama Danielei.

    Femeia spune că Dorin era destul de gelos, iar Daniela i s-a plâns de mai multe ori de acest lucru.

    „El i-a spus să-și arunce cartela pe care o avea pe telefon, că-i dă el alta, cu alt număr. Din câte am înțeles eu, în drum spre casă, după ce și-a lăsat prietenii în Burdujeni, s-au certat... de la cartelă. Ea a coborât din mașină și i-a spus că merge singură acasă, că nu mai are nevoie de el...Nu știu ce a fost în capul ei, nu avea nici bani de autobuz, n-avea nimic, plecase la plajă...”, continuă femeia.



    Un bărbat necunoscut a răspuns la numărul de telefon mobil al Danielei

    Elisabeta Bucevschi și-a așteptat fiica ore în șir și nu a închis un ochi toată noaptea. „Toată noaptea am sunat-o... n-am putut dormi. O strigam pe afară ca o femeie descreierată...”, plânge Elisabeta Bucevschi.

    Din când în când, își ridică privirea din pământ și se uită spre poartă. „Dănuța mea... Dănuța mea...”, își strigă pe nume fata.

    Mama Danielei povestește faptul că, în momentul în care a plecat de acasă, Daniela avea asupra ei două telefoane mobile.

    Deși au sunat-o atât ea, cât și frații ei ore în șir, și le-a intrat de fiecare dată mesageria vocală, la un moment dat, pe unul dintre numere a răspuns un bărbat.

    „A vorbit cu o altă fată de-a mea. A înjurat-o și a închis...”, mărturisește Elisabeta Bucevschi.



    „Am lăsat-o la moarte”

    Acasă, la familia Bucevschi, a venit ieri dimineață și iubitul Danielei, Dorin Ungureanu. Răvășit de durere, tânărul abia putea vorbi.

    „Am lăsat-o la moarte... m-am întors după ea, dar am ajuns prea târziu”, mărturisește tânărul. El povestește că o iubea foarte mult pe Daniela și chiar avea de gând să o ceară în căsătorie.

    Deși vizibil afectat de moartea cruntă a iubitei sale, tânărul se află pe lista de suspecți a anchetatorilor, fiind ultima persoană care a văzut-o în viață pe Daniela.

    Din informațiile noastre, cei doi tineri s-au oprit duminică seara, înainte de a merge spre casă, pe dealul pe care, câteva ore mai târziu, într-un loc plin de mărăcini, avea să fie găsit cadavrul fetei.

    Surse din poliție vorbesc despre o ceartă între Daniela și iubitul ei, cei doi plecând spre casă separat.

    Nu este exclus, e una din ipotezele de lucru ale oamenilor legii, ca în momentul în care cobora dealul pentru a ajunge la drumul principal, Daniela să se fi întâlnit cu criminalul.


    Si parerile catorva cititori despre acest Dorin :

    1. neglijenta parintilor trimis de IULI (2008-07-02, 11:10:35)
    parintii trebuiau sa aiba grija de fata.era doar un copil

    2. RE: neglijenta parintilor trimis de SOLLO (2008-07-02, 16:14:12) iuli.... fata avea 18 ani si de deja lucra la un restaurant din suceava .



    3. povesti trimis de M (2008-07-02, 11:27:10)
    Ce povestesti.unde traim in jungla..tot timpul mortul e vinovat sau..? ..cit de repede va (vor) raspunde pentru aceasta fapta ;banditi si criminali...!



    4. vinovat, va plati trimis de CETATEAN (2008-07-02, 11:37:54)
    "Iubitul" nu e strain de cauza. O sa vedeti...Au mai fost cazuri.





    5. Oare? trimis de SUCEVEANUL (2008-07-02, 11:39:39)
    Intii a batut o! Scenariul l a construit de frica. E o ipoteza, nu??





    6. nu sunt vinovati parintii trimis de L... (2008-07-02, 12:28:37)
    Cineva mai sus a spus ca parintii au fost neglijenti.Cum adica?Cati copii de 18 ani(adica adolescent/a) merg doar cu parintii la plaja sau mai stiu eu unde?Siguranta cu adevarat, din pacate ,nu mai avem la nici o varsta.Vinovat este doar criminalul sau criminalii.Sper sa se descopere cat mai repede faptasul si sa fie pedepsit exemplar.




    7. Ieri, parea mult mai simplu trimis de RADU (2008-07-02, 12:50:43)
    Cazul acesta pare a fi mult mai complicat decat era ieri scris in ziar, grea munca pentru cei ce se ocupa de aflarea si prinderea autorului[autorilor??]. Fata de cum s-au descurcat pana cum criminalistii suceveni, cred ca nu va ramane crima cu autori necunoscuti!Pentru familie este greu sa gasesti cuvintele ce sa potoleasca durerea in fata acestei cumplite tragedii! Dumnezeu sa-i ierte pacatele si sa-i odihneasca in pace sufletul acestei tinere care-a avut parte de un atat de groaznic sfarsit!



    8. Crima trimis de MIHAI (2008-07-02, 13:09:06)
    Sungura solutie introducerea pedepsei cu moartea in cazul omuciderilor de o asemenea gravitate. De ce sa traiasca in continuare din banii contribuabililor. Nu am inteles de legislatia apara mai mult viata criminalilor, vitimele lor aveau si ele dreptul sa traiasca.




    9. pt mihai trimis de UNU (2008-07-02, 13:28:12)
    hahaha, nu ai auzit de noua lege? ca daca vine hotu la tine in casa sa il servesti cu o cafea sau sa ii dai de buna voie si fara sa il superi banii, aurul si ce mai vrea omul? eventual sa i le duci si acasa? nu ai voie la aparare deloc. deci traim in romania si asta ne ocupa tot timpul

    10. RE: pt mihai trimis de SPE (2008-07-02, 14:05:11) Daca hotul nu te ataca, nu te pune pe tine ( sau familia ) in pericol imediat, asa e. Dar as vrea sa-mi spuna si mie cineva, dupa ce bag doua gloante in hotul care mi-a spart casa, cum poate demonstra cineva ca el nu m-a pus in pericol ? Eu declar ca a venit spre mine, ca era inarmat ( ii pun eu in mana un cutit... ) si ca n-am avut ce face, a trebuit sa trag ca sa nu ma omoare.

    Ce dracu, daca legile-s proaste, asta inseamna ca trebuie sa ne lasam calariti de hoti ?





    11. lumea e astazi construita din criminali trimis de DIA (2008-07-02, 13:37:26)
    nu sunt parintii vinovati...au avut incredere in fata...nu putem merge pe strada pt k la orice pas putem sa dam fata in fata cu un criminal....in ziua de azi nu poti avea incredere nici in frati..mai ales in prieteni.....nu pot sa inteleg cum pot fi unii atat de sadici????!!!!!!nu pot sa inteleg cumde ei nu se dam de DUMNEZEU...CONDOLEANTE PARINTILOR (((((((




    12. ce trist... trimis de LAURI (2008-07-02, 14:00:36)
    nu stiu ce m-as fi facut, sa fi fost in locul parintilor. sa dea dumnezeu sa fie gasit criminalul. sau poate au fost mai multi... e cumplit! noua, fetelor, ne este frica sa iesim pe strada. bineinteles, sunt fete care...o cauta cu lumanarea, dar trebuie facut ceva pentru siguranta fetelor si nu numai, ci a oamenilor, in general. criminalul acestei fete merita ucis. sa ma ierte dumnezeu, dar eu nu pot ierta asa ceva. cum sa ia viata unei fete, pentru ca hormonii lui au luat-o razna??? ma rog la dumnezeu ca acest criminal sa fie prins. trebuie sa existe o solutie prin care sa fie depistat. cat despre iubitul ei, ma indoiesc de faptul ca ar fi vinovat.

    13. ce trist... trimis de LAURI (2008-07-02, 14:07:34)
    in romania, legile sunt prea blande si chiar enervante. sanctiuni si pedepse prea usoare pentru oameni care au ucis cu bestialitate, pentru tati care isi violeaza fiicele, pentru mame care isi ucid pruncii..... iar saracu' om, care nu mai poate de foame si fura DE NEVOIE o paine, un baton de salam, etc, primeste ani buni de inchisoare. stiu cazuri. asta e justitie? nu avem conducatori competenti, interesati de binele poporului.avem doar hoti, capi comozi, ignoranti si puturosi.
    ce sa mai spunem de cazul fetitei de 11 ani, violata de unchiul ei. tribunalul a refuzat sa-l inchida, iar acum......ia-l de unde nu-i. se poate asa ceva? cum sa lasi asa o bestie in libertate? judecatori tampiti, prosti si tot ce vreti. continuati lista.


    14. pedeapsa cu moarte trimis de PAUL (2008-07-02, 14:36:14)
    nu sunt de acuzat parintii, in tara asta nu avemsiguranta nici la 50 de ani, suntem inconjurati de boschetari,criminali,betivi si drogati....cine ia masuri?nimeni....daca fur o gaina acum imi iau 15 ani iar pe asta cand il prinde ii da 10.asta elege?...condoleante familiei

    15. RE: pedeapsa cu moarte trimis de NOBODY (2008-07-02, 14:43:26) daca eram inconjurati de drogati era bine... is mult mai prietenosi ca betivii




    16. uf uf uf trimis de HYHYHY (2008-07-02, 15:04:59)
    Ar fi nevoie de prea multe cuvinte si timp pentru a descrie tot ce am simtit citind acest articol, asa ca voi fi scurt si la obiect , Legea ... ca de obicei il va face scapat dupa 3..4...5.. ani, dar.... sa fiu in locul familiei.. chit ca mananc puscarie pana imi iasa barba alba il jupoi si pun sare ... dar incet .... sa dureze zile intregi pana isi da duhul.... CONDOLEANTE FAMILIEI...




    17. vinovat trimis de ALIN (2008-07-02, 15:12:25)
    Eu il gasesc vinovat pe animalul care a lasat-o singura. Daca iesi cu o fata si te certi cu ea, in nici un caz nu o lasi singura si pleci ca taranul.




    18. de ce? trimis de SUCEVEAN (2008-07-02, 15:34:47)
    de ce permit parintii fetelor sa vbeasca cu baieti mai mari sau mai mici decat ele.ce cauta o fatde 18 ani cu unu de 25 ani!!!!!!! ce sa caute sunt varste diferite preocupari diferite.nu pot intelege

    19. RE: de ce? trimis de CETATEAN (2008-07-02, 15:42:01) ARE 32 DE ANI NU 25 DECI E CU 14 ANI MAI MARE CA EA

    20. a fost si iubitul meu trimis de UN CETATEAN (2008-07-02, 15:38:33)
    iubitul danielei a fost si iubitul meu si nu e atat de bun pe cat pare,iar daca as putea m-as duce la politie sa dau si eu o declaratie.ei erau impreuna de 2 luni si cica urmau sa se casatoreasca,atunci cum naiba poti sa o lasi in mijlocul campului?rusine sa-i fie si lui,nu e painea lui dumnezeu asa cum ar fii vrut el sa se creada din lacrimile lui de crocodil.prieteni apropiati spun ca nu parea atat de afectat si ca de casatoria lor nici nu se punea vb,era doar un pretext.iar vinovatul sper sa se gaseasca curand,dar legea.....o stim cu toti,pacat ca pt pacatele lui a trebuit sa plateasca o tanara.si inca ceva el are 32 de ani nu 25 cum s-a speculat in presa.






    21. crima trimis de CETATEAN (2008-07-02, 15:48:47)
    pentru a se oprii aceste crime,NUMAI PEDEAPSA CU MOARTEA NE MAI SALVEAZA.aceste nenorociri cresc ca numar in ultima perioada.





    22. NIMENI NU-L CUNOASTE PE IUBITUL FETEI MAI BINE CA trimis de UN CETATEAN (2008-07-02, 15:51:16)
    MINE............EU L-AM CUNOSCUT BINE SI STIU CAND MINTE SI CAND NU DAR TOTUSI ASTEPT SA SE DESCOPERE CRIMINALUL,SPER CA MACAR DE DATA ASTA SA NU DEZAMAGEASCA POLITIA

    23. RE: NIMENI NU-L CUNOASTE PE IUBITUL FETEI MAI BINE CA trimis de G M D (2008-07-02, 16:14:35) Daca il cunosti bine, hai spune acum el minte sau spune adevarul ?????????????
    Asteptam opinia ta !!!!!!!!!




    24. TREZIȚI-VĂ trimis de TORKEMADA (2008-07-02, 15:57:05)
    Oare când vă veți trezi la realitate voi cei ce vă aflați
    la cârma acestei țări? Nu vă îngrijorează chiar deloc gradul ridicat de criminalitate din România? Trebuie numaidecât să aplicați normele aberante ale Uniunii Europene privind protejarea criminalilor? Faceți un referendum și veți vedea că 99% din po****ția acestei țări este pentru reintroducerea pedepsei cu moartea.





    25. ȚINEȚI MINTE trimis de PSIHOLOGUL (2008-07-02, 16:16:36)
    Țineți minte ce vă spun eu:așa-zisul iubit al fetei este
    criminalul.Analizați-i puțin comportamentul și îmi veți da dreptate.





    26. IL CUNOSC trimis de CETATEAN (2008-07-02, 16:20:46)
    MINTE CAND SPUNE CA NU S-A CERTAT CU FATA EL E FOARTE AGRESIV SI IN PLUS DE ASTA IN CELE O MIE DE CERTI PE CARE LE-AM AVUT CU EL APROAPE TOATE S-AU FINALIZAT CU CATE O PALMA.......SI DIN ASTEA,MINTE CAND SPUNE CA URMA O CASATORIE,EI ERAU IMPREUNA DE NICI 2 LUNI,MINTE CAND SPUNE CA A IUBIT-O SI DIN ASTEA,EL NU E IN STARE SA-SI IUBEASCA FAMILIA CARE PLANGE INTR-UNA PT EL CA EL E SI POCAIT,DAR DOAR CU NUMELE,ADEVARUL DOAR DUMNEZEU SAU POATE SI EL IL STIU,EU NU JUDEC PE MINE DAR CE OM FACE CE A FACUT EL??/////




    27. PT PSIHOLOGUL trimis de CETATEAN (2008-07-02, 16:22:45)
    NU STIU DACA SUNTEM IN MASURA SA ACUZAM PE CINEVA DAR DACA AR FII SA CAUTAM UN VINOVAT MORAL PAI ATUNCI............VOI DECIDETI




    28. prietenul fetei este criminalul trimis de DANA (2008-07-02, 16:28:21)

    Din reportaj pare un tip prefacut.........minte.......e a omorat-o........Daca mai era si gelos ....totul e clar





    29. spune tot ce crezi trimis de O CUNOSTINTZA A CETATEANULUI (2008-07-02, 17:55:41)
    cetateane spune tot ce crezi tudespre dorin pt ca lai cunoscut 4 ani de zile ai suferit cu el acuma cauta un indiciu care il poate demasca





    30. Lu sERGIU trimis de YO (2008-07-02, 18:05:22)
    Ești mai bacovian decît drumurile din Suceava;
    Nu am nimic cu cei ce s-au dus SUS,dar,ești foarte LIBIDINOS în articolul pe care l-ai scris în acest cotidian .Așa să te ajute D-zeu !
    (mai lasă dracului grătarele,și ,cînd mergi la Parchet,cumpără o sacoșă pentru aer condiționat;sîc...)

    vrajeala pocaitului trimis de X (2008-07-02, 18:57:33)
    dragi procurori aveti de-a face cu un actor mare pe nume ungureanu dorin'tony''!!! nu il acuz sau spun clar ca el a facut-o dar de mintit minte de ingheata apele!!! e in stare de a mani****si de a gasi multe variante ca sa para si el o victima dar in realitate minte minte minte!!!!!!!!!!! asa ca sa dea domnul sa fie cei de la politie suficient de destepti ca sa-l prinda ca minte!spun asta ptr ca a mai prostit niste politisti in trecutul sau!!!SI INCA CEVA ARE 32 DE ANI MARTALOGUL!!!!!!!!!!!!!!condol familiei!!!!!! si sa-l manince puscaria pe cel care a facut-o!!!!





    32. Iubitul pare f.suspect trimis de LORDULCAPDEMORT (2008-07-02, 19:17:45)
    Mai ales cum se afiseaza cu ochelari de soare ,cu masina bengoasa , si a si lasat-o singura...eu zic ca el stie mai multe...





    33. Joaca teatrul precum CEOACA trimis de SUCEVEANCA
    i-am vazut acum fata lui Dorin, EL e crmininalul siguuuuur...Procurorii ar trebui sa-l aresteze acum pana nu pleaca din tara....

    De remarcat penultima replica !
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Lordul; 2nd July 2008 at 20:00.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Lordule, chiar crezi că va citi cineva chestiile astea?

  10. #10
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    orice e posibil !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #11
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Lordule te obosesti degeaba , ca nu intereseaza pe nimeni de crimele astea

    "32. Iubitul pare f.suspect trimis de LORDULCAPDEMORT (2008-07-02, 19:17:45) " Esti urmasul lui Lazarus sau ceva ?

  12. #12
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    Sa continuam pentru ca nu-i asa ...s-antamplat nu tocmai departe de mine , la Suceava ....

    Victima criminalului de la Burdujeni, condusă pe ultimul drum de sute de oameni

    Sute de oameni au condus-o, ieri, pe ultimul drum, pe Daniela Bucevschi, tânăra în vârstă de 18 ani, din comuna Pătrăuți, omorâtă cu cruzime, duminica trecută, pe dealul de la ieșirea din Suceava înspre Plopeni.

    În timp ce familia Danielei își ducea mezina la groapă, o armată întreagă de polițiști continua să scotocească județul în căutarea bestiei care i-a luat viața.



    Și-au dus copilul la groapă

    Curtea casei familiei Bucevschi din Pătrăuți era, ieri, în jurul prânzului, plină de oameni. Prieteni, foști colegi, vecini, săteni, au venit să le transmită părinților sfâșiați de durere sincere condoleanțe și să se alăture familiei îndoliate în cortegiul funerar, pentru a-și lua rămas bun de la Daniela.

    Fetița aceea frumoasă foc, cuminte, cu mult bun simț, cum o descriu cei care au cunoscut-o, pleca pentru totdeauna.

    Predica pastorilor veniți să mai aline din suferința familiei și să se roage la căpătâiul Danielei a înlăcrimat ochii tuturor, fie ei penticostali, baptiști, adventiști sau creștin-ortodocși.

    În mijlocul curții, sicriul în care se afla corpul neînsuflețit al Danielei era înconjurat de familie.

    Pentru că nu au apucat să o vadă la altar, părinții Danielei au decis să o îmbrace în mireasă. „E atât de frumoasă... săraca de ea, așa blestem...”, șoptesc între ele două sătence.

    În liniștea ce a cuprins ulița pe care locuiește familia Bucevschi, cântările corului amplifică emoțiile ceremonialului funerar.

    Secată de lacrimi și sleită de puteri, după ce a plâns necontenit de la aflarea terifiantei vești a morții fiicei ei, mama Danielei, Elisabeta Bucevschi, abia se mai ține pe picioare.

    Daniela era cea mai mică dintre cei șapte copii ai ei și nu aștepta decât să o vadă mireasă, fericită, la casa ei.

    La căpătâiul Danielei stătea și iubitul ei, Dorin, tânărul cu care, din ce am reușit să aflăm de la vecini, avea o relație de câteva luni și care, așa cum ne-a mărturisit chiar el, avea de gând să o ceară de nevastă.

    Din când în când o strigau ușor pe nume, dar răspunsul nu mai avea să vină.

    Oameni bătrâni, tineri, cu toții aveau lacrimi în ochi.

    Cortegiul funerar s-a îndreptat apoi spre cimitir, în corul cântărilor funerare care au însoțit-o pe Daniela până la locul de veci.

    Drumul spre cimitir i-a fost presărat cu lacrimi, alte câteva sute de săteni din Pătrăuți ieșind în drum sau la poartă și rugându-se ca D-zeu să o ierte.



    Mama principalului suspect, dezinteresată de soarta fiului ei

    Armata întreagă de polițiști implicată în acest caz a continuat, ieri, operațiunile de localizare a individului care a violat-o, bătut-o cu sălbăticie, obligat-o la perversiuni sexuale și ștrangulat-o pe mezina familiei Bucevschi cu șnurul cu care o legase de mâini și de gât.

    Principalul suspect al anchetatorilor, Maricel Brânză, în vârstă de 23 de ani, din comuna botoșăneană Hănești, bănuit și în alte violuri, este dispărut fără urmă, anchetatorii nereușind să-i găsească încă ascunzătoarea.

    În localitatea de domiciliu a acestuia, comuna Hănești, sătenii care l-au cunoscut pe Maricel Brânză spun că acesta a început să fure din copilărie, de la 11-12 ani.

    „Nu l-am mai văzut de mai bine de vreo două luni”, povestește Mihai Diaconu, care locuiește gard în gard cu familia suspectului.

    Mama lui Maricel Brânză pare dezinteresată de implicarea fiului său în violurile și crima de care este acuzat și spune că nu știe ca acesta să fi avut, vreodată, o relație de prietenie cu vreo fată. „Când am văzut că a făcut 20 de ani, l-am întrebat și noi dacă nu vrea să se însoare, dar a spus că nu are nici o fată. Cât despre violuri, am aflat și noi de la polițiști. Dacă a făcut-o el, nu are decât să tragă acu mâța de coadă”, a declarat, ieri, Mihaela Brânză.


    iubita mea de azi te-ai mutat
    in casa cu ingeri, intr-un loc minunat
    amintirea ta nu v-a muri
    in sufletul meu mereu v-a trai
    ai fost pentru mine ocean de bucurie
    am fost pentru tine adevarata iubire
    a fost pentru noi un vis neimplinit
    o iubita mea tu azi ai murit
    in urma ai lasat doar lacrimi si flori
    multimea te plange, o vino-napoi!!!!!
    si cerul si marea si toate te plang
    suflete, inimi astazi se frang....
    ai atins apogeul zilelor fierbinti
    te-ai dus tu iubito, te-ai dus printre sfinti
    ne luam la revedere aici pe pamant...
    ne vom revedea candva pe taramul cel sfant
    te voi purta mereu in inima si-n gand...
    imi voi aduce aminte de NOI.....PLANGAND!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nissa
    Posts
    272
    Reputatie
    0
    interesant subiect ai ales , voi incerca sa te ajut in masura in care voi putea ...

    p.s : ucigasul fetei din suceava am auzit ca se numeste Maricel Branza

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0

    Tripla crimă de la Cernavodă

    Se pare că prietenul lui Bogdan Mitu Gigi Deli-Iorga a recunoscut că i-a ucis pe Petru Garoafă si pe soția acestuia...

    în continuare însă Bogdan Mitu e de negăsit....

    s-a înecat după ce a omorât-o pe Gabriela soția acestuia ? posibil...dar ar fi trebui ca trupul său să fie găsit...

    a dispărut fără urmă ?

    e posibil ca el să fi comis crimele ca să nu existe declarațiile celor doi la dosar.....?

    e aiurea....

    oricum de ce a recunoscut Gigi Deli-Iorga crimele încă de la primele anchete.....

    există indicii că au fost doi criminali ...al doilea să fie Bogdan ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #15
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Tu nu vei fii viitor preot?Cam ciudata pasiune..

  16. #16
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    ce sa-i fac ?!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #17
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Numai sa nu ajungi ca ala de la Tanacu
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  18. #18
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    informatie neverificata....

    Bogdan Miu ar fi fost gasit mort ....tot injunghiat cu cutitul in dreptul scolii nr.2 din Cernavoda

    informatia incepe sa prinda contur....politia se afla acolo la scoala nr.2 din Cernavoda....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #19
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    unde ai citit tu asa ceva?

  20. #20
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Cazul asta incepe sa semene cu un roman de Agatha Christie:ras-plans: pacat doar ca nu avem si noi un Hercule Poirot care sa-l rezolve cat mai repede
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  21. #21
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Lordu' are surse, ma
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •