Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 137

Thread: Nadia Comaneci

  1. #64
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Nu uitati maine, cei care doresc de cartea lui Ioan Chirila impreuna cu Gazeta Sporturilor!

  2. #65
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    A aparut si cartea Nadia! Fata de editia trecuta imi place mai mult, se cunoaste ca... e noua, o editie mai moderna, dar sunt mai putine fotografii si e un format putin mai micut. Dar e draguta!

  3. #66
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Si pe mine m-a dezamagit faptul ca e sumar ilustrata...puteau face mai mult!

  4. #67
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Da, ma asteptam sa puna mai multe poze, totusi, suntem mai moderni acum, ar fi trebuit... Dar... asta e... Bine ca cea veche avea mai multe poze. Ei, dupa mine, trebuiau sa puna un adevarat album la sfarsit ca sa fiu multumita

  5. #68
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Pe vremuri exista si un album cu poze Nadia.Cred ca tot prin 77 a fost publicat!

  6. #69
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mie imi place cartea..ma bucur mult ca mi-am cumparat-o caci imi doream de mult sa o citesc.
    In prima editie sunt mai multe poze?
    www.fangymnastics.com

  7. #70
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    N-am vazut-o pe cea de azi, a cumparat-o tata dar acasa la Botosani. In editia veche erau multe multe poze, mari cat pagina, imi placeau foarte mult. Nici nu m-am gandit ca vor scoate din ele, am crezut ca sunt considerate ca parte din carte. Au facut o prostie daca au scos din ele Ciudat, GSP a pus mereu accent pe partea de fotografii in materialele speciale de pana acum.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #71
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oana_27g View Post
    Pe vremuri exista si un album cu poze Nadia.Cred ca tot prin 77 a fost publicat!
    Eu o am! Sunt numai poze si cartea are un format A3 (nu stiu cum sa zic altfel,intelegeti voi cat de mare) .

  9. #72
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Editia din 77 avea ceva mai multe poze (nu f multe) dar oricum altele. In editia asta nu e nici o poza de la Montreal! Oricum nu pozele faceau cartea....e superb stilul lui Chirila, ma emotioneaza de fiecare data!

    A..si editia asta are niste adaugiri la sfarsit cu performantele dupa Montreal, ca sa se demonstreze ca Everestul a fost cucerit si a doua oara!
    Last edited by anna.09; 31st March 2009 at 14:00.

  10. #73
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Mie imi pare mai micuta decat formatul A3. Si da, asa e, nu doar ca sunt mai putine poze, dar nu sunt pozele alea clasice, care o reprezinta pe Nadia, dar asta e... Da, imi amintesc si eu de un album mare cu poze ale Nadiei, stiu ca am gasit odata, eram in liceu, la biblioteca municipala. Foarte frumos era albumul ala. Myrab3la_19, ai cumva albumul ala?

  11. #74
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Da il am,are numai si numai poze.

  12. #75
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Formatul nu este A3, ci aproximativ A5 (jumatate din A4)...

  13. #76
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    DA, Miha, ai dreptate, noi cred ca ne-am gandit la A5 si am scris A3 amandoua. A3 e ala... mare, mare... dublu A4, nu? Ai dreptate, e aproape A5, dar nu e chiar, un pic mai mica.

  14. #77
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Da il am,are numai si numai poze.
    Si eu as vrea sa-l vad,daca ne intilnim la nationale sa-l pui in bagaj!

  15. #78
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Am si eu cartea Nadia! Si am descoperit ca aveam si editia veche

    Ce bucuroasa sunt! Iar la Nationale o sa fac poze la tot albumul, daca ma lasati

  16. #79
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irina P View Post
    Formatul nu este A3, ci aproximativ A5 (jumatate din A4)...
    Eu vorbeam de albumul de poze care este A3..
    @ mia:Vin cu tot ce am

  17. #80
    senior Adde's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    un articol scurt despre Forminte si cartea Nadia http://www.gsp.ro/gsp-special/ideile...ea-130417.html .
    Apropo de carte,eu o voi cumpara desi o am si pe cea din '77 ,daca doriti sa stiti ceva despre ea sau vreti poze scanate sa ma anuntati.
    Buna,

    As dori eu poze din carte daca ai timp sa scanezi, te rog. Inca n-am pus mana pe cartea noua, pt. ca mi-au luat-o ai mei, dar inteleg ca pozele sunt diferite si mai putine.
    [COLOR="DarkOrchid"]"Oamenii mari nu pricep singuri nimic, niciodată, și e obositor pentru copii să le tot dea întruna lămuriri"[/COLOR]

  18. 3rd April 2009, 00:13

  19. #81
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Nadia celebrata de L'Equipe revista de sport franceza ajunsa la nr 20.000. E pe locul 7 intr-un clasament al campionilor timpurilor moderne.

    Stire: http://www.jurnalul.ro/stire-sport/n...pe-504242.html

    Numarul din L'Equipe il gasiti aici. articolul e la pagina 15. (nu e cine stie ce)

    http://www.zshare.net/download/58479649242087a1/

  20. #82
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Un articol in Cotidianul despre implicarea Nadiei in noua campanie pt turism in Romania. Nu pot sa nu remarc titlul rautacios al articolului, cu iz de senzational si care sugereaza ca Nadia are , ori ar trebui sa aiba un "plan" pt turismul romanesc.

    http://www.cotidianul.ro/planul_nadi...net-82491.html

  21. #83
    senior Adde's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    Practic dintr-un interviu absolut ok, au reusit sa scoata ceva senzationalist, si ce comentarii la articol! Mi-era greu si asa sa citesc despre gimnaste in Libertatea sau mai stiu eu pe unde, dar de la Cotidianul m-asteptam la mai mult!

    Alt lucru pe care nu-l inteleg este de ce tot aceste nume sunt folosite pt. promovarea turismului, tot Nadia, Nastase, Hagi, asa se ajunge la saturatie. Mi-l aduc aminte pe Nastase la ”10 pentru Romania” cand spunea, cu tristete, ca ei au imbatranit, Romania are nevoie de o imagine noua...

    EDIT: Uitati c-am gasit si pe youtube, mie-mi place mult cum vorbeste Nadia:

    http://www.youtube.com/watch?v=7_Pf8YWmSF0

    Si aici Nastase - ce frumos ii multumeste lui Țopescu la sfarsit

    http://www.youtube.com/watch?v=F2VDTseM4cM
    Last edited by Adde; 29th April 2009 at 16:45.
    [COLOR="DarkOrchid"]"Oamenii mari nu pricep singuri nimic, niciodată, și e obositor pentru copii să le tot dea întruna lămuriri"[/COLOR]

  22. #84
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Interviu din Prosport:

    Aflată pentru câteva zile în țară și prezentă la acțiunea organizată de Fundația „Casa Campionilor”, Nadia Comăneci a vorbit despre cum este viața ei între două proiecte în colțuri diferite ale lumii și despre noua față a gimnasticii dată de noul cod de punctaj.
    - Cât veți mai sta în România?
    O să termin de filmat spotul publicitar pentru campania realizată de Ministerul Turismului, apoi vineri (nr. azi) mă întorc în Statele Unite. Peste o săptămână voi merge în Italia pentru un interviu la Rai, apoi în Spania pentru un eveniment acolo. Pe fugă întotdeauna...

    -Cum faceți față?
    Îmi găsesc mereu puțin timp și pentru mine pentru că în fiecare moment, la orice eveniment la care merg trebuie să fiu ca nouă, odihnită și în formă.

    -Nu e obositor?
    Câteodată, însă cel mai dificil îmi e să-l las pe Dylan (băiețelul ei de aproape trei ani) acasă pentru că tot timpul îmi zice că are nevoie de mine și mă roagă să nu plec.

    - Ce definește brandul Nadia?
    Imaginea este foarte importantă pentru că poți deveni un model pentru cei care fac un sport și asta contează foarte mult, să știi că poate ești un reper pentru un viitor campion sau chiar și pentru o persoană care alege prin sport un mod sănătos de viață.

    -Sunt puține gimnaste care fac astăzi elementul Comăneci la paralele...
    Am observat și mă întristează asta. Dar e foarte dificil și nimeni nu-și dorește să riște foarte mult.

    -Cum vi se pare noul cod de punctaj?
    Sunt puțin confuză cu el și cred că este foarte greu și pentru iubitorii gimnasticii să-l înțeleagă pentru că nu se știe ce înseamnă. Vorbim de note de 16, 17, dar din ce, acest „opening scoring” e dificil. În acest sport încercai să obții nota perfectă, care era 10. Acum ce este perfect?
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •