Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 138

Thread: OLS Friendship Cup 2008 - Proba de perechi

  1. #43
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Vai vai... sa iei tu ursuletul Dorotei ?

  2. #44
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    OK...sa nu fiu rea..dat-i si ei unul
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  3. #45
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    pai iaca 2 ursuleti!!!
    Attached Images Attached Images
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  4. #46
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Eu il vreau pe primul!!!!

  5. #47
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    hai ia-l tu pe primul si mai pun unul atunci sa fie unul pt dorota si unul pt ade. ca daca nu ade il fura pe al dorotei
    Attached Images Attached Images
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #48
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Multam Irina..asta ultimul e super cute..uite o sa fiu draguta si o las pe Dorota sa aleaga prima pe care il vrea

    @Alin: vorbeai de mine si tu ce faci ne iei cadoul
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  7. #49
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Asa de necajit pare si mi-e asa de drag de el!

  8. #50
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Apropo m-am gandit la ceva
    As vrea sa stiu daca primului care a executat o cvadrupla nu i s-a punctat pentru ca ceilalti nu o aveau in program? Sau in cazul nostru primei perechi care a executat saritura aruncata-sau cum se cheama - arbitrii i-au spus "imi pare rau, uite ceilalti nu o au si nu vom puncta aceast element!" ?
    Si pana la urma competitia noastra e virtuala..ar putea fi considerat primii care o executa.
    Dar fie cum vreti voi Sunt de acord sa nu le-o punctati.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  9. #51
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Ai si tu dreptatea ta. (Acum chiar ca plec.)
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #52
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Geografu, in tine sa nu arunce cu brichete pentru ca tu ai fost primul care a sustinut sus si tare sa primeasca "0" toti cei care nu au saritura aruncata.

    Alin, intr-un fel si eu il sustin pe Alex. Antrenorii puteau sa aleaga orice program, cu sau fara saritura aruncata, iar Ade are si ea dreptatea ei (comentariul cu saritura cvadrupla). Pe de alta parte perioada de timp (1990-1999) e prea mare, iar elementele obligatorii s-au schimbat de la un ciclu olimpic la altul (cred).
    In principiu sunt si eu de acord cu bonusul ala.
    Last edited by lady_k; 14th May 2008 at 12:23.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  11. #53
    sport legend corina_mee's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    582
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca ar trebui acordat un bonus pt saritura aruncata (cam cum se intampla si cu cvatrupelele).
    [I]Friendship brings a smile where love left a tear.[/I]

  12. #54
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Cred ca in urma acestei competitii vom opera mai multe modificari in regulament cat si in sistemul de jurizare
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  13. #55
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Apropo m-am gandit la ceva
    As vrea sa stiu daca primului care a executat o cvadrupla nu i s-a punctat pentru ca ceilalti nu o aveau in program?
    Sa il intrebam pe elevul meu (Kurt Browning), pentru ca el a facut-o. Chestia e ca pe vremea aia nu era in codul de punctaj, pentru ca atunci era 6.0 si nu CoP. Noi facem aici o strutocamila, de aici problemele. Punctam exercitii care au fost croite pentru 6.0 cu sistemul CoP.

  14. #56
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Una peste alta, poate iar il doare spatele pe Mariusz ca la mondialele din 2007 si se retrag inainte de lung si scapam de probleme.

  15. #57
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Un bonus de +5pct adaugat punctajului polonezilor ar fi ok?

    Alin, facem si noi ce putem, iti lansez invitatia ca la urmatoarea competitie tu sa fi sef de brigada si organizator si eu sa concurez, ce zici?
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  16. #58
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Oki..deci eliminam saritura aruncata si le adaugam 5 pct la totalul final?
    www.fangymnastics.com

  17. #59
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    Din partea mea, e ok.
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  18. #60
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    cu 5 puncte in final, putem sa-i punem direct pe primul loc. eu sint pentru punctarea buna la capitolul sarituri. de ce sa le dam in total 5 puncte ? e enorm. in fond, de ce sa puncteze si la piruete, ridicari, footwork, etc. ? e ca si cum le-ai da lor 10 la sarituri si noua 5 daca facem perfect ?!? facem totul bine si capatam 5 ? un punct in plus, maxim 2 sint de ajuns. doar nu s-au inaltat la ceruri si au ramas acolo sau ar fi facut o sextupla care sa fi lasat cu gura cascata audienta.

    O alta idee e sa alegem fiecare un alt exercitiu care sa contina si nenorocita asta de saritura aruncata.

  19. #61
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    doar nu s-au inaltat la ceruri si au ramas acolo sau ar fi facut o sextupla care sa fi lasat cu gura cascata audienta



    eu nuj ce sa zic dar de ce sa schimbam toti programul pentru unu? sa-l schimbe ea
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  20. #62
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ce esti asa suparat Alin? Intreb si eu..in 1999 elevii mei au iesit doar pe 3 ..cineva v-a oprit sa nu alegeti perechile care au iesit atunci pe 1 si pe 2? Eu era sa renunt la ei pentru ca nu stiam exact cat au patinat ei in perioada anilor "90 dar m-am bucurat enorm ca am gasit si programele acelea , chiar daca iesisera pe 3 si se bat cu campioni olimpici, mondiali, europeni
    Dar pe mine nu ma deranjeaza daca nu se puncteaza saritura, asa ca te rog eu nu mai fi asa suparacios ca nu face bine la sanatate

    PS: @Andy:zi-mi si mie de ce ar trebui sa schimb eu programul? Doar ce am spus ca am gasit greu programe cu ei din anii '90. Si v-am spus: NU AM NIMIC IMPOTRIVA NEPUNCTARIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!! Cat vreti sa va zic ca sa intelegeti?
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  21. #63
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Mi-am exprimat punctul de vedere. Nu trebuie sa fiu de acord cu tine. Fiecare are dreptul la opinia lui. Si daca vrei sa vezi pe cineva suparat, uita-te la Karoli, cand se lupta cu sistemele pentru Nadia pe vremuri. Nimeni nu l-a mai facut suparat pe atunci. Ce vreau sa spun e ca nu mi se pare conrect sa li se dea pe tava victoria Siudecilor, pentru ceva ce nu exista pe vremea respectiva. Se pare ca mai sint si altii de parerea mea. Sa facem un poll, in care sa votam toti si numaram voturile. E cel mai democratic. Din cat am citit pana acum, doar Geografu, Lady K si evident Whisper sint pentru si restul lumii e contra.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •