View Poll Results: Ajunge Steaua in grupe?

Voters
430. You may not vote on this poll
  • Da, elimina pe Standard

    340 79.07%
  • Nu, nu elimina pe Standard

    90 20.93%
Page 5 of 60 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1256

Thread: Steaua - Standard Liege

  1. #85
    junior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    Doamnneee ce vara agitata au avut astia, un fel de Dinamo al Belgiei

    La ce te referi la culorile clubului sau la faptul ca sunt foarte inconstanti (joaca bine un sezon si 3 sunt mediocri) sau te refereai la faptul ca mai fac unele meciuri mai "amicale "

  2. #86
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Pentru informatii suplimentare despre Standard, mergeti direct la sursa, pe site-ul lor oficial: http://www.standardliege.be/.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by siiir louie View Post
    La ce te referi la culorile clubului sau la faptul ca sunt foarte inconstanti (joaca bine un sezon si 3 sunt mediocri) sau te refereai la faptul ca mai fac unele meciuri mai "amicale "
    pai la transferuri am refeream in special dar vad ca se potrivesc la mai multe

    PS: deci rezulta ca urmeaza 3 sezoane proaste pt. ei

  4. #88
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Se califica Steaua, nu va fi usor, dar adversarul e accesibil. Si mai are avantajul de a juca primul la Liege.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  5. #89
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Succes Steaua! Sper sa va vad in grupele CL!
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  6. #90
    Registered User magica_steaua's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,286
    Reputatie
    0
    standard nu e o echipa constanta si vine dintr-o tara belgia care nu prea mai bate pe nimeni in preliminarii,si sa nu uitam cum s-a facut anu trecut de ras in grupele champions league anderlecht care n-a luat nici un punct fiind batuta la scor de betis fosta noastra adversara.
    Dak jukm pe ghencea 90% ne calificam dak jukm pe lia manoliu 65%.

  7. #91
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Wink

    nu sunt stelist,dar atata timp cat la steaua e unu care isi spune manager si se crede buricul pamantului, echipa va avea mult de pierdut!!! il vedeti pe un presedinte de la orice echipa din italia ,spania, anglia....facand ce face el? nesimtitul .!!!!

  8. #92
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mazacezar View Post
    nu sunt stelist,dar atata timp cat la steaua e unu care isi spune manager si se crede buricul pamantului, echipa va avea mult de pierdut!!! il vedeti pe un presedinte de la orice echipa din italia ,spania, anglia....facand ce face el? nesimtitul .!!!!
    Bine mah, am mai auzit .. vezi ca sunt thred uri pe chestia asta. Combate acolo ...

    Ontopic: Adversarul este potrivit pentru faza asta. NU este super puternic dar nu putem avea pretentii sa jucam cu "desculti" ca sa intram in grupe..mai era varianta cu noroc chior sa cadem cu cei mai slabi doar sa ne vedem acolo, dar parca n-are farmec. Eu vreau sa vad cum Steaua bate echipe bune ...
    Este un test bun acum. Dak trecem meritam, daca nu .. inseamna ca ink nu e momentul, nu e echipa pregatita ..
    Dar eu zic ca trecem ...
    Last edited by 4star; 28th July 2006 at 17:01.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  9. #93
    Registered User magica_steaua's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,286
    Reputatie
    0
    pey ce sa fak dak "ultrasii" rapidului si ai lui dinamo o iubeau pe boro mm stoica le raspunde mult mai frumos cu performantele propriei echipe nu cu ale altora.

    Unica voastra performanta eliminarea in fata noastra

  10. #94
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    suntem favoriti certi, dar nu se stie niciodata

    avem 70% sanse sa intram

    si iata ca visul devine realitate, incet, incet
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  11. #95
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Mai greu fara Mirel da ii batem si la ei si aici....da-i naibii ca nu-s belgienii chiar asa tari......s-au dus la vale in ultimii anii.......sincer sa fiu stiam o mare parte din echipa in urma , acuma daca stiu 2-3 de la ei...tchite parca conceicao era, rapajc cred.....slabutz ...

  12. #96
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Ce rau imi pare cand vad persoane care pur si simplu sunt conduse in viata asta doar de "prostie".Nu pot pot sa ii inteleg de ce au atata ura.O data ce s-a terminat campionatul si s-au decis echipele pt intrecerile externe nu mai vad dc ar vrea raul echipelor care totusi sustin tara noastra.

    De castiga steaua ceea ce se va intampla si pt care ii felicit deja,atunci si echipele adverse vor beneficia de punctele obtinute de steaua ...si deci vor ajunge mult mai multe echipe prin aceste competitii....

    Deci...fi-ti alaturi de toate echipele pt ca ele ne reprezint!...de nu tzii la imaginea ta ca persoana poti continua sa fii notoriu...
    O zi buna tuturor...

  13. #97
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Ultima data cand Steaua a pierdut calificarea intr-o dubla mansa jucand returul acasa , a fost in sezonul 2001/2002 , in cupa Uefa , cand a fost eliminata de Saint Gall , dupa 2-1 in Elvetia si 1-1 la Bucuresti

  14. #98
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krikuletz View Post
    Ce rau imi pare cand vad persoane care pur si simplu sunt conduse in viata asta doar de "prostie".Nu pot pot sa ii inteleg de ce au atata ura.O data ce s-a terminat campionatul si s-au decis echipele pt intrecerile externe nu mai vad dc ar vrea raul echipelor care totusi sustin tara noastra.

    De castiga steaua ceea ce se va intampla si pt care ii felicit deja,atunci si echipele adverse vor beneficia de punctele obtinute de steaua ...si deci vor ajunge mult mai multe echipe prin aceste competitii....

    Deci...fi-ti alaturi de toate echipele pt ca ele ne reprezint!...de nu tzii la imaginea ta ca persoana poti continua sa fii notoriu...
    O zi buna tuturor...
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  15. #99
    junior sib's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    www
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    E bine, se putea si mai bine, dar si mai rau. Sa speram ca anul asta spargem gheata cu grupele ligii, caci la anul, desi se vehiculeaza ca, campioana intra din prima in grupe, cine stie ce reguli mai inventeaza UEFA doar doar sa nu intram din prima (stim ce simpatici suntem noi vazuti de UEFA, nu tre sa aduc aminte de tragerea "la sorti" a sferturilor Cupei UEFA )

    Totusi sa ne gandim ca si cei de la Standard Liege se rugau sa prinda un adversar facil din lista echipelor cap de serie, la fel cum si noi ne-am rugat anul trecut sa cadem cu un adversar facil, fiindca atunci Steaua nu era cap de serie. Tre sa recunoastem ca din lista capilor de serie, Steaua, CSKA, AEK si Liberec (ok, de astia nu stiu nik si de aia ii trec aici ) sunt cei mai accesibili. Si probabil si ei, ca si noi acum, zicem e bine, se putea si mai bine, dar si mai rau Acum ramane de vazut ce echipa ramane cu picioarele pe pamant, deja Gigi a si-nceput cu declaratiile obisnuite, astept si MM sa zica ceva Fiind primul joc la ei, evident ca vor sa scoata un rezultat super bun pentru retur (unde au mai jucat acu doi ani si cunosc jocul Stelei care nu prea s-a schimbat fata de atunci, in schimb ei au o echipa complet noua fata de cea de acu doi ani), deci atacuri peste atacuri. Sper ca Oli a invatat ceva despre meciul cu Boro
    Daca nu putem sa lungim viata, macar sa o facem lata
    "[b]A-[i]ti[/i] pierdut... A-[i]ti[/i] castigat...A-[i]ti[/i] avut...[/b]" [COLOR="Red"][b]PENIBIL[/b][/COLOR]

  16. #100
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    La belgieni au venit intr-adevar multi jucatori noi, insa nu stiu cum dracu' la vestici se omogenizeaza mai repede echipele, se integreaza mai bine in sistem.

  17. #101
    sport legend apercele's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    902
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine View Post
    Veste buna pt stelisti...jiji a zis ca e foarte posibil ca meciul retur cu Standard sa se joace pe......................
    GHENCEA

    acelasi JIJI care a mai zis ca radoi a plecat la portsmouth ptr 11 milioane de euroi??
    asa e nea gigi, asa e.....


    on topic, steaua e favorita dar fotbalul care am vazut la stelisti pana acum nu a impresionat deloc...deci trebuie sa-si eleveze jocul ca sa aiba o dubla usoara cu belgienii....
    Last edited by apercele; 28th July 2006 at 18:22.
    [SIZE="3"][B][I][COLOR="Red"]Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea....[/COLOR][/I][/B][/SIZE]

  18. #102
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    La belgieni au venit intr-adevar multi jucatori noi, insa nu stiu cum dracu' la vestici se omogenizeaza mai repede echipele, se integreaza mai bine in sistem.
    se cheama profesionalism
    Ce lume mica. putin mese

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    steaua e favoirita clar...o sa-i spulberam

  20. #104
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Steaua se califica... dar cei mai buni din Romania tot Dinamo ie

  21. #105
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Vad ca optimismul e in floare pe-aici ... E adevarat ca Standard nu e un nume foarte important in Europa si ca "se putea si mai rau", dar totusi in nici un caz nu ne putem considera calificati "90%", sau "80%".
    Mai bine ne gandim ca sansele sunt aproximativ egale, cu un plus in dreptul Stelei, care a avut un sezon european mai bun anul trecut. In privinta loturilor, greu de zis, dar si aici Standard dispune de Deflandre si Conceicao, 2 jucatori care totusi inseamna ceva in Europa.
    Imbucurator insa este faptul ca meciul decisiv il vom juca acasa .. poate chiar pe Ghencea ! Hai Steaua !

    PS : Si daca ne calificam poate da Domnul si MM cu JJ se vor mai gandi sa transfere 1-2 jucatori valorosi (nu de umplutura, de-astia avem destui) pana incep grupele CL....

    EDIT: Tocmai am citit pe gsp.ro ca omul care trage Steaua dupa el, Radoi va lipsi probabil in ambele meciuri ... si uite-asa a devenit aceasta "dubla" mai dificila...
    Last edited by Vladek; 28th July 2006 at 19:04.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •