View Poll Results: Pronostic

Voters
37. You may not vote on this poll
  • 1

    16 43.24%
  • X

    7 18.92%
  • 2

    14 37.84%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 119

Thread: Etapa 21: FCM Bacău - Dinamo

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Etapa 21: FCM Bacău - Dinamo

    Miercuri 14 aprilie, FCM Bacău - Dinamo Bucuresti (ora 21,15).
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ar fi frumos ca Bacauanii sa se razbune pe rezultatul din tur. Nici un egal nu m-ar deranja.
    ex-alpopa

  3. #3
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    dinamo o sa ia bataie presimt asta
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  4. #4
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    si ce mai presimti? asa ziceai si de Steaua la Timisoara ca ia bataie si ca Rapid bate pe Bacau! ...una e ce vrei si alte ce e realist!ti-am mai spus eu..

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    bate bacaul.
    ar fi frumos

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Sper ca Bacaul sa ia 3 pct . la meciul asta , ...iar Dinamo sa nu mai dea emotii stelistilor la titlul de campioni .

  7. #7
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    Calcul

    Rapidist fiind deja trebuie facute calculele in felul urmator: Dinamo trebuie sa ia cupa si Steaua campioantul, ca sa mergem si noi in UEFA.... Deci logic, trebuie sa bata Bacaul
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  8. #8
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    prezumtia de vinovatie functioneaza si teoria conspiratiei nu are ce cauta in acest retur. conform acestei teorii mult mai lejer se puteau obtine cele doua puncte de la national, asa ca...

    eu cred ca bacaul are sanse mari sa invinga daca ambitia lui lupescu si a lui cristea va fi dublata de precizie.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #9
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    tot respectul pt. Ionut Lupescu, sunt convins ca va ajunge un antrenor mare. Dar, Andone are mai multa experienta in Div. A...asa ca sper ca Dinamo sa invinga
    ...always look on the bright side of life...

  10. #10
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Muad dib, nebunaticule, ai prins glas? Ce mai faci mai omule ca nu te-am mai vazut de dinaintea meciului Dinamo-steaua? Ai ramas in pana de idei dupa meci de nu ai mai scris de atunci? Vad ca iar ai inceput sa aberezi la greu asa ca nu te deranjez prea mult vroiam doar sa te salut si sa iti spun welcome back.

    Si daca tot unctioneaza teoria conspiratiei atunci iti spun si eu ca oricare va fi rezultatul maine Bacaul va pierde meciul din Ghencea. Partidul stie de ce!
    Last edited by ieppy; 13th April 2004 at 16:21.

  11. #11
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Merg pe un egal...


    P.S. Ii sunt dator cu felicitari unui dinamovist. Deci,
    SABINE,
    FELICITARI !

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Cristos a inviat Ieppy si tuturor! eu cred ca ar mai trebui s-o terminam cu totii, nu vor fii blaturi in acest sezon si cred ca nici pe viitor, mergem pe un drum ascendent si fiecare antrenor vrea sa confirme, sa arate ca are valoare si jucatorii la fel.despre presedinti, toti vor sa se compare cu bucurestenii din prea multa ingimfare.Dinamo-Bacau va fii un meci pe viata si pe moarte si am presimtire:Bacaul va spulbera orice suspiciune.

  13. #13
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Adevarat a inviat! eu sper ca Bacaul sa nu spulbere nici o suspiciune. Sper sa isi ia bataie si pe urma sa il vad pe prietenul Muad dib rostogolinduse pe forum strigand cat il tin corzile ca ce blat a fost. Asta asa ca tocmai au trecut sarbatorile.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    daca Dinamo va juca asa de inchis cum a promis, Bacaul ii va surprinde pe contraatac,dar cum in Romania nu s-au nascut inca jucatorii ce-si asculta antrenorul,vom vedea desigur un meci palpitant.sigur Barcauan prin instinctul lui de atacant va fugi tot timpul in fata si va lasa apararea,Alexa va face gropi unde se va putea planta porumb si tare mi-e frica ca va iesi cu scintei.si apoi sa vedem ce formula va aseza Ando,3-5-2 sau 4-4-2, ar fii cazul sa se hotarasca odata.

  15. #15
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Daca Bacaul va juca cum a facut-o cu Rapid in repriza a 2 a ...putem asista la al 2-lea Poli -Steaua si daca Dinamo nu batea etapa trecuta era deja la 004
    Lasind gluma deoparte, Dinamo va avea un meci extrem de greu ...eu sper sa se termine macar egal
    Free Sevilla!!!!

  16. #16
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Eu sper sa stea pe 442 pentru ca daca il vad pe Burca in primul 11 fac crize de nervi. Plus Pereny ala imi place: are fizic de fotbalist, centreaza relativ bine si are un sut super puternic. Mai trebuie sa lucreze la disciplina tactica. Ce ai tu cu Alexa? e cel mai bun inchizator din Romania. La deposedari nu il intrece nimeni, a inceput sa faca si jocul ofensiv destul de bine. Goluri nu prea da insa nici nua r trebuii sa exceleze la acest capitol.

  17. #17
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Nu avem nevoie de greshelile adversarilor... Vom castiga pentru ca suntem "pe val"!!! Macar 2-0!!! Bineinteles, CRISTEA va da gol!!!!!!!
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #18
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    victorie a cainilor rosii la 3 goluri diferenta !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    este prea dur in teren Alexa,nu are finete cind intra la minge rupe piciorele adversarului.ai sa-mi replici ca asta-i fotbalul dar nu-i asa,fotbalul la aceasta ora in lume se joaca cu fotbalisti tehnici si intr-o viteza ametitoare, nu luam exemplul celor din Anglia,apropo,ai vazut ce mizerie de meci a fost Celsea-Arsenal?cita risipa de energie cu mingi numai pe sus,un singur offside in tot meciul si fuga nene, fuga si dea lungul si dea latul terenului!

  20. #20
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    sa schimbat mult Alexa fata de cel de anul trecut. daca comentariul tau venea atunci as fi fost de acord. Acum intra in cele mai multe cazuri curat la minge si faulturi face pentru ca este imbosibil la postul pe care il joaca sa nu faulteze. Insa nu mai intra ca nebunul la rupere. Mai intra la intimidare insa asta e OK mai ales ca rolul lui este acela de a distruge jocul advers si ce metoda mai buna decat sa ii sperii un pc pe mijlocasii de creatie? Iti spun mie imi place cum joaca si poate ca nu va mai creste fata de ce joaca acum insa pentru Dinamo in acest moment este un jucator indispensabil(asta pana la vara probabil cand se va gasi o echipam de top din Kaazachstan care o sa aiba nevoie de el).

  21. #21
    senior valys's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Guadalajara
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Bate dinamo !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •