Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 358 to 378 of 378

Thread: Borussia Dortmund

  1. #358
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    da si pentru ei a dat gol miki

    ne-au plecat niste jucatori world class, jucatori imensi. ma rog, nu e chiar asa relevant, noi incepem mai devreme ca ei.
    defapt.. nu. ei incep mai devreme
    retired.

  2. #359
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    pai ce jucatori a lasat "cadou" van gaal la man utd = tragedie..

    nu are nici o sansa mourinho in primul an...trebuie sa isi fac echipa first...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #360
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    de ce nu good?

    guerreiro a confirmat la euro ca merita + ca a fost ieftin.
    dembele e skilled as fuck.
    schurrle nu-mi place si nu-i inteleg aducerea.
    ai reus acolo, il aduci sa-l tii pe banca? sau iar ne chinuim cu reus in centru? da il avem pe gotze.
    Si fundasi centrali? papastathopoulos e foarte bun, imo printre cei mai buni din bundesliga dar bartra nu stiu..
    + ca subotic pleaca. bine, mai ramane si ginter (daca nu pleaca) dar iar o sa jucam cu bender ?

    In plus mi se par cam multi jucatori dar e bine sa avem variante.
    si totusi, rezerva de mijlocas stanga: schurrle, rezerva de AMC: kagawa, rezerva de fundas stanga: schmelzer, mijlocasi centrali multi, revine si nuri care..frate omul ala nu e balan. a fost la real, nu o sa mai fie el (sau poate o sa fie) dar totusi e bun.
    Adica, pe mine ma incanta la ce banca am avut sez trecut treaba asta, m-as bucura sa avem puterea financiara sa tinem toti jucatorii astia (bine, unii pleaca, kuba de ex, subotic) si e ok pentru ca suntem pe - doar 6 milioane din transferuri. dupa ce-i vindem pe ei vom fi pe +.

    Mi se pare o campanie de transferuri pe muchie, ori iese perfect ori nu iese. Dar e reconstructia, Tuchel se pricepe cam la orice in afara de meciuri mari, acum va avea lot, va avea youngsters, nimeni in lot care sa se fi saturat de borussia..
    Subotic nu mai poate pleca. Boala lui(tromboza) e mai problematica decat se parea initial. Va trebui sa se opereze sau ceva de genu' pentru a-i dizolva cheag-urile alea de sange.

    Ma oftic rau de tot ca a venit Schurlle. Pe langa faptul ca a costat 30mil de euro are si cel mai mare salariu din echipa dupa Reus, o sa joace si neaparat titular. Ca de...si uite asa si Dembele si Mor o sa fie rezerve. Pulisic o sa fie la echipa a 2-a. N-o sa mai prinda niciodata lotul primei echipe.
    Asa o sa jucam la anu'.
    Burki - Pisczeck, Bartra, Sokratis, Guereiro - Weigl - Schurlle, Rode, Gotze, Reus - Aubameyang. Si doar fiindca Tuchel are orgasm cand il vede pe Schurlle si nu-l place pe Castro care e peste Gotze si Rode lejer.
    Dupaia, Merino se pare ca o sa joace CB. Lui Tuchel ii place sa aiba un ball-playing CB in teren. Deci, ori Bartra ori Merino o sa fie titulari.
    Dupaia, la mijloc in locul lui Weigl e Sahin. Rode/Castro si Gotze/Kagawa. Schurlle/Mor, Reus/Dembele si Aubameyang/Ramos si aia e. Asa o sa defilam. Personal, daca ar fi fost dupa mine le-as fi pus aia 30milioane pe masa lui Gladbach si l-as fi adus pe Dahuod
    Weigl - Dembele, Dahoud, Castro, Reus - Aubameyang de la mijloc in sus si ne-am fi luat la tranta cu orice echipa din Europa.

  4. #361
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Mie nu imi place dahoud. Dadeam banii pe schurrle pe ..un fundas central sau un fundaa dreapta ceva..
    Pana la urma banii pe mor i-am dat degeaba. Si au fost ceva bani. Dembele nu e mijlocas dreapta?

  5. #362
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Mie nu imi place dahoud. Dadeam banii pe schurrle pe ..un fundas central sau un fundaa dreapta ceva..
    Pana la urma banii pe mor i-am dat degeaba. Si au fost ceva bani. Dembele nu e mijlocas dreapta?
    Dembele e orice...LW, AM, RW...
    Mor e RW si AM.

  6. #363
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Si mor e de toate.
    Ieri a dat din dreapta gol parca dembele
    Avem campionat, cupa, europa - pot sa prinda destule meciuri fiecare. Aducerea lui schurrle e o tampenie.

  7. #364
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Salut baieti, scuze de off-topic
    Aveti idee cum as putea prinde bilete la un meci de acasa al Borussiei? As merge prin noiembrie, nu conteaza adversarul, doar sa fiu acolo

  8. #365
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Stai geana pe siteu oficial la datele in care se pun in vanzare biletele si cum ai prins vestea, hop mastercard.

    E mai greut asa, avand in vedere ca-s destul de multi abonati si o parte din bilete sunt distribuite de suporteri da' s-o gasi din locurile alea multe 1 si pt tine. Daca ai noroc poti sa prinzi la un meci bun..
    In germania fara abonament e greut.
    Ele nu sunt scumpe asa de fel asa ca poti sa le iei si prin piata neagra

  9. #366
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Salut baieti, scuze de off-topic
    Aveti idee cum as putea prinde bilete la un meci de acasa al Borussiei? As merge prin noiembrie, nu conteaza adversarul, doar sa fiu acolo
    In noiembrie ar fi doar BVB - BM in campionat, dar biletele sunt sigur date deja.
    La sfarsitul lui octombrie e meciul cu Schalke. Si acolo sunt date biletele deja.
    Incearca la meciul de UCL daca jucam in UCL in noiembrie. Acolo sigur gasesti bilete pe unul din site-urile online care organizeaza asa ceva.

  10. #367
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Mai ai sansa sa ocupi locuri daca nu vin abonatii - se dau la casa cu 3 ore inainte de meci. Da sansa e cu s mare, nu se intampla des.

    Un bilet la suprapret din budesliga = bilet de la casa din premier league.
    Last edited by reivan; 23rd July 2016 at 16:28.

  11. #368
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Multumesc de ajutor si info
    Clar ca toata lumea ar vrea un bilet la BVB - BM dar ma multumesc cu orice meci

  12. #369
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Mai ai sansa sa ocupi locuri daca nu vin abonatii - se dau la casa cu 3 ore inainte de meci. Da sansa e cu s mare, nu se intampla des.

    Un bilet la suprapret din budesliga = bilet de la casa din premier league.
    Ia-ti gandul de la alea Sunt fideli baieti. Partea proasta e sunt si foarte multi abonati. Biletele care se pun in vanzare sunt foarte putine...

  13. #370
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    gomez? il semnam pe gomez? wtf? pe baiatu nu-l tii rezerva.

    nu se face pentru noi o schimbare de regulament sa putem baga macar.. 14 jucatori pe teren?
    retired.

  14. #371
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un pronostic pertinent pt amicalul cu şity? Din ce am citit pe aici, buba neagra e copil mic fata de ce va pati varziola

  15. #372
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Aia mai au 2 saptamani si incep sezonu. City.

  16. #373
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mi-ai taiat haripile ca brihac rapidistilor.

  17. #374
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    lietner trebuie dat neaparat. nu am mai avut un jucator atat de slab la club de la ..degen
    retired.

  18. #375
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    omfg emre mor > dembele
    retired.

  19. #376
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    5-0 final, ce luam aici la un live, asa la misto?

  20. #377
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    luam ca nu se mai da gol.
    am avut si ieri meci in cupa germaniei, tuchel nu e sanatos. dar vai, merino asta stie fotbal.

    ce rezerve avem. si ce juniori
    Last edited by reivan; 23rd August 2016 at 21:22.
    retired.

  21. #378
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Dahoud a semnat pe 5 ani.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •