Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 202

Thread: Etapa 21: Universitatea - Rapid

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Etapa 21: Universitatea - Rapid

    Miercuri 14 aprilie, Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti (ora 17,00, TV Romānia 1).
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ar fi frumos ca Rednic sa le arate obrazul celor de la Rapid. In special lui Copos........care sper eu sa fie 100% sigur dupa meci de participare in cupa intertoto.
    ex-alpopa

  3. #3
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    din pacate o sa pierdem acest meci pt ca pe banca Universitatii se afla un antrenor mult mai bun ca antrenorul nostru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  4. #4
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    si intr-un fel mi-ar place sa pierdem ca sa vada Copos ce a pierdut......sa vada Copos ca nu a stiu sa pretuiasca ce avea langa el.....ce aveam noi pe banca....adica pe Mircea Rednic....o sa si bage unghia in gat ca la dat afara pe Rednic!!!!dar va dati seama caintr-un fel nu vreau sa pierdem ca totusi sunt 3 puncte.....se duce si steaua si dinamo!deci lasa ca tot mai buna e victoria
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu e cazul de "mai bun" sau mai putzin bun. E prea devreme pentru astfel de comparatzii. Ce e clar e ca Rednic are avantajul experientzei shi al propriului teren. Dan are doar avantajul celor 3 meciuri in plus la carma echipei.........dupa cum au decurs lucrurile nu shtiu insa cat vor conta acestea.
    Prin decizia absurda a lui Copos lui Rapid i-a fost practic rapit un an. Un an in care Dan tre' sa ia totul de la zero. Ce naivi suporterii care credeau ca totul va merge ca uns......era imposibil la ce schimbari avusesera loc!
    ex-alpopa

  6. #6
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Nu e cazul de "mai bun" sau mai putzin bun. E prea devreme pentru astfel de comparatzii. Ce e clar e ca Rednic are avantajul experientzei shi al propriului teren. Dan are doar avantajul celor 3 meciuri in plus la carma echipei.........dupa cum au decurs lucrurile nu shtiu insa cat vor conta acestea.
    Prin decizia absurda a lui Copos lui Rapid i-a fost practic rapit un an. Un an in care Dan tre' sa ia totul de la zero. Ce naivi suporterii care credeau ca totul va merge ca uns......era imposibil la ce schimbari avusesera loc!

    Pai nu e chiar asa........nu se compara Rednic cu Petrescu!!!Daca era bun facea echipa .... si-a putut lua ce jucatori a vrut el...in schimb lu` Rednic i-a fost impus sa ia jucatorii aia pe care i a luat el.....a dat din banii lui sa l ia pe Ziyati.....si nu stiu mai cine!Daca era bun dadea "roade"
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Eshti naiva puhtoai-k. Petrescu e de doar 5 etape la echipa....Daca totzi suporterii, dar mai ales conducatorii Rapidului, cred la fel atunci n-o sa ajungetzi nicaieri.........
    ex-alpopa

  8. #8
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    da bine.....asta e parerea ta!a mea e alta.....Petrescu nu o sa faca treaba la Rapid si punct!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  9. #9
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    o analiza se poate face dupa ce Petrescu sta la fel de mult ca Rednic la Rapid...nu fiti asa patimasi!

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    o victorie ptr craiova ar putea reprezenta certitudinea unui nou inceput . rapid e o echipa de batut si cu si fara dan petrescu. in plus ne-am apropia la 4 puncte de locul 3
    [FONT=Fixedsys]Razz[/FONT][SIZE=5]Razz[/SIZE][COLOR=Navy]Razz[/COLOR]

  11. #11
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pustoai-k
    din pacate o sa pierdem acest meci pt ca pe banca Universitatii se afla un antrenor mult mai bun ca antrenorul nostru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Total de acord! Dar daca pierdem probabil Petrescu pleaca... Oare cine urmeaza... ca Rednic nu se poate intoarce.... cel putin nu acum.... Daca pleaca Petrescu, Becali ce zice? Pleaca si el?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...Poate X , dar mai sigur 1 ! ... daca pleaca Petrescu sa nu-l regretati !

  13. #13
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Toata logica mea imi spune ca va castiga Craiova. Desi s-ar putea ca Petrescu sa reuseasca sa mobilizeze jucatorii, pentru ca el este cu cutitul la os.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    in fotbal nimic nu e "batut in cuie" si mingea e rotunda , fiind craiovean e normal sa imi doresc o lectzie data rapidistilor cat si lui Copos .Va fi insa un meci greu si rezultatul poate sa fie oricare , sper intr`un spectacol la Craiova si fiecare sa arate ce are mai bun !
    Hai Craiova !

  15. #15
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    cred ca rednic are mai multa experienta decit dan petrescu si este pe val. daca in tabara craiovenilor optimismul si spiritul de lupta si-a facut loc de la venirea "puriului", in cea rapidista pesimismul poate fi un adversar redutabil. oricum ar fi cred ca plecarea lui dan petrescu ar fi o greseala cum spunea si andone, care a avut o serie neagra mult mai rea la dinamo.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #16
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Eshti naiva puhtoai-k. Petrescu e de doar 5 etape la echipa....Daca totzi suporterii, dar mai ales conducatorii Rapidului, cred la fel atunci n-o sa ajungetzi nicaieri.........
    Sa nu uitam ca a prins si pregatirea de iarna cu echipa
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  17. #17
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Un meci al orgoliilor ..Rednic nu cred ca va rata sansa sa-i dea o palma fostului lui patron ..Craiova vine cu un suflu si o mentalitate schimbata dupe cele 2 meciuri cistigate cu Rednic pe banca ...Rapid ... vine sa nu piarda zic eu ... moralul lor e la pamint ceeace ce face sarcina craiovenilor si mai usoara ..
    pronosticul meu 1 , scor 3-1
    Free Sevilla!!!!

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Majoritatea de aici vad ca gandeshte asemeni marilor noshtrii conducatori de cluburi......Cum putem avea pretentzii la mai mult daca ne lasam angrenatzi in aceeashi morishca a absurdului ?! Tzitzi a fost debarcat de la Oradea, Rednic a fost dat afara cand era pe val, Lucescu la fel.......shi cate alte exemple........Toate astea au un singur punct comun : estul Europei, civilizatzia "orientala". Daca gandeau totzi asha probabil ca Ancona, FC Koln, Murcia sau Wolverhampton schimbau vreo 15 antrenori. Din cate shtiu eu nici una nu shi-a concediat vreunul......
    CE POTZI CERE UNUI ANTRENOR SA FACA IN 5 ETAPE ?!

    LATER EDIT : Shi sa nu uit. O debarcare rushinoasa a suferit shi Del Bosque cand Real era in culmea gloriei. Ei bine, lui Queiroz nu i-a ajuns anul shi galacticii pentru a continua seria de performantze stelare. De fapt, a cam luat totul de la capat...Shi Real e in criza. Sesizatzi deci logica ?
    ex-alpopa

  19. #19
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    RAPID are mare nevoie de cele 3 puncte puse in joc si sper ca elevii lui Dan Petrescu sa se concentreze si sa castigam!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  20. #20
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    la ce sa castigati MaPaX? la ciocnit de oua rosii?

    va adus becali in pragul dezastrului , si sa vedeti voi la vara cand va vinde asta toata echipa .....

    victorie a Stiintei la 1 gol diferenta!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #21
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Alpopa, greseala a fost in momentul in care a fost adus Petrescu. Cu o campanie de transferari extraordinar de proasta, adunand toate ciurucurile de la Sportul, distrugand toata tactica echipei si aducand bun doar plasamentul la fazele fixe de atac, Petrescu nu avea ce cauta la Rapid.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •