View Poll Results: Cum va fi gazonul în meciul cu Bosnia?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • NU

    3 27.27%
  • NU, totul s-a sfarsit ;-(

    8 72.73%
Results 1 to 9 of 9

Thread: Oare cu Bosnia o să jucăm într-o mlaștină?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    Oare cu Bosnia o să jucăm într-o mlaștină?

    După noroi cu Slovenia și Norvegia și plajă cu Danemarca cu ce ne vor surprinde oare acești măscărici care se dau "oameni de fotbal". Așteptăm să vedem dacă plouă în iunie, pentru că o ploaie de vară înaintea meciului cu Bosnia ar putea face gazonul stadionului National din complexul Lia Manoliu o veritabilă mlaștină în cazul în care vor fo folosite semințele minune venite tooocmai din America.

  2. #2
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Guvernul a adoptat o pozitie riscanta implicandu-se public in refacerea stadionului. O decizie ce s-a vrut populista dar care, iata, poate aduce mari probleme. Deja guvernul a luat o palma serioasa din cauza terenului execrabil. Nu isi poate permite (politic) sa mai piarda din imagine si implicit din voturile microbistilor (suntem multi de tot, fratilor). Cred ca Adrian nastase (care prost nu e, are alte defecte) va plati si din buzunar numai sa avem un gazon impecabil si pe muson.

  3. #3
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    din buzunar nu o sa dea niciodata, nici 100 de lei, iti garantez eu. si nici nu are nevoie, are o tara intreaga la dispozitie... oricum, nu vad sa se faca mare lucru pe tema asta. nastase a dat, asa de ochii lumii, o dispozitie corpului de control al primului ministru sa verifice modul in care s-au gestionat banii si s-au desfasurat lucrarile de amenajare, dar tonul lui era oricum f conciliant, de genul "nu avem cum sa crestem iarba sub zapada" etc. noi n-om fi avand cum, dar altii cum dracu reusesc?

  4. #4
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca in Romania nu se poate creste gazon - da nu stiu cum draq au reusit rusii, ucrainienii "sa faca rost" de un gazon acceptabil pentru meciurile din Champions League. Cred ca ii rugau pe oaspeti sa aduca fiecare niste gazon de pe acasa... Nu zic ca gazoanele din Rusia, Ucraina sunt perfecte, dar totusi parca erau mai bune ca ale noastre, iar clima de pe acolo e chiar mai "dura" decat la noi.

    Cred ca din cauza ca suntem români nu creste iarba cum trebuie!

  5. #5
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cea mai innebunitoare chestie este ca, din cate stiu eu, in disperare de cauza se poate rezolva (temporar) cu gazonul in 2-3 zile. Daca nu ploua (cum a fost in cazul meciului cu danemarca) este de-a dreptul banal. Pur si simplu se scoate gazonul, se niveleaza terenul, eventual se pune niste nisip, apoi se pune gazon gata crescut, importat de undeva (exista, vine in "petice" cu tot cu pamant). Poate ma insel, dar eu asa stiu. Evident ca are toate sansele sa moara rapid, dar pana la meci tot tine. Daca stie cineva mai multe despre procedeu, il rog sa scrie aici pe forum (sunt curios dc chiar asa e).
    O sa rezolve guvernul cu gazonul cumva. Sunt convins. Chiar pierd voturi si ASTA ii doare. Apropos: dedicatie pt dl Nastase si guvern: /fu/

  6. #6
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Va fi bun gazonul. N-ai fi vazut pe wembley asa ceva. Daca nu va fi asa inseamna ca tovarasii care ne conduc si cei care conduc fotbalul chiar sunt prosti. Nu isi mai pot permite sa aiba nimic de-a face cu rezultatele proaste ale nationalei. Ba chiar, daca se va intampla nenorocirea parca vad citate din discursul d-lui Sandu: "pai daca nici acuma cand au avut toate conditiile..." .Oricum sunt aproape de sutul in posterior si cum in dulcea traditie romaneasca tin cu dintii de scaune nu vor lasa meciul cu BH sa aiba loc pe un stadion mai slab decat perfect. Mai ales dupa ce a reusit danemarca aseara.
    E bine ca se va face,daca se va face pana la urma, dar din ce motive.... :?

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    oare stadionul lia manoliu este chiar sinurul stadion din romania unde se poate organiza un meci de fotbal oficial al echipei romaniei ?
    federatia cred ca ar putea alege dintre cel putin 10 stadioane din tara care au un gazon cu mult mai bun.

  8. #8
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Stadionul National e cea mai buna idee. Are cea mai mare capacitate. Nu este solicitat pt ca nu se prea joaca pe el. Poate beneficia de fonduri guvernamentale fara sa inceapa "cartitorii" sa zica cum ca de ce au bagat bani in Ghencea sau in Giulesti sau Stefan cel MAre etc.
    Si eu zic ca de data asta o sa fie perfect la ora meciului cu Bosnia.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Pana in iunie ar fi culmea sa nu /fu/ êxplodeze /fu/ samanta aia americana!!! D
    mai ramane treaba cu gropile de pe teren, dar cred ca din cauza ca terenul e in Bucuresti, nu se pune mare accent pe gropi...ca doar bucurestenii sunt obisnuiti!!! drak
    hai Romania

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •