View Poll Results: Cine e stelist adevarat?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Samm

    3 21.43%
  • Vladek

    3 21.43%
  • amandoi

    4 28.57%
  • altul (argumentati)

    4 28.57%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 47

Thread: Stelist sau stelist?

  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0

    Stelist sau stelist?

    Oricine poate sa-si treaca Steaua la echipa favorita. Si chiar oricine o face. Exista insa stelist si stelist, iar unii au o parere proasta despre ceilalti. Ba chiar nu se considera a fi stelisti. Iata un stelist afirma despre Samm ca nu e stelist ci rapidist sau dinamovist infiltrat, care vrea sa faca stelistii adevarati de rusine. Pe de alta parte Samm afirma despre Vladek ca nu e stelist. Se pare ca cei doi se afla la poli opusi. Vreau sa discutam aici cine e prototipul stelistului adevarat, Samm sau Vladek?

    Putem extrapola de aici - daca vreti - si ce inseamna sa fii suporter "adevarat".

    PS: din pacate am gresit la intrebarea din poll. Poate un moderator sa editeze? Corect este desigur stelist, nu stelsit. Multumesc

  2. #2
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Amandoi, sunt cele doua fete ale lui Janus. Desi de la o vreme SAMM incepe sa devina mai reprezentativ pentru ce inseamna Steaua azi... Daca o sa am timp o sa revin cu mai multe detalii, pentru ca discutia e foarte interesanta, in conditiile in care cei doi sunt specifici si pentru ce inseamna Romania de astazi

  3. #3
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Amandoi sunt stelisti, numa' ca fiecare are un raport diferit cu echipa. Pentru unii echipa de fotbal reprezinta ceva cvasi-religios, pentru altii fotbalul ramane un joc si pot sa vorbeasca despre propria lor echipa si fara sa li se lase valul negru pe fata.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    si cine sunt eu, cine esti tu sau cine sunt restul ca sa decida care e mai stelist ca celalalt?

  5. #5
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    amandoi sunt stelisti, dar unul e obiectiv si celalalt e bolnav de subiectiv - ii puteti identifica?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    si cine sunt eu, cine esti tu sau cine sunt restul ca sa decida care e mai stelist ca celalalt?
    Asta intrebam si eu: cine e jerry de are drept de vot si poata sa decida cine devine presedinte?

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    cu raspunsul asta dovedesti inca odata ca-ti meriti porecla data de Ulysses.

  8. #8
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Cred ca un nestelist nu are cum sa raspunda la intrebarea lui Benny. Foarte interesanta, de fapt. Am s-o fac chiar eu peste vreo ora, acum trebuie sa ma fac ca nu observ mesajele cu sanctiuni OLS pe care le-am primit...

    Eu ii simpatizez pe amandoi...
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    cu raspunsul asta dovedesti inca odata ca-ti meriti porecla data de Ulysses
    cu raspunsul asta dovedesti ca la interpretarea unui text ai ramas la nivelul clasei a 4-a.

  10. #10
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    si cine sunt eu, cine esti tu sau cine sunt restul ca sa decida care e mai stelist ca celalalt?


    Ce intrebari existentiale iti pui. Esti mai profund decat banuiam

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    ba nu, prietene.
    interpretarea textului am inteles-o, dar idiotenia de intrebare a acestui thread nu.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    interpretarea textului am inteles-o, dar idiotenia de intrebare a acestui thread
    Pare sa fie o problema mai generala la tine. Iata ca altii au inteles-o:
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    ... intrebarea lui Benny. Foarte interesanta, de fapt.
    Putem analiza aici motivele pt. care nu intelegi. Vrei?

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Ce intrebari existentiale iti pui. Esti mai profund decat banuiam
    balaci, pe zi ce trece aflam din ce in ce mai mult.
    eu, de exemplu, cu fiecare postare a ta pe acest site imi dau seama cat de mare prost esti (cu tot respectul pe care ti-l port ).

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    @benny: putem s-o tinem pana maine asa, e clar ca tu nu vei recunoaste ca ai gresit titlul intrebarii acestui thread. ti-am mai zis: ti se potriveste de minune porecla aceea.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Am recunoscut ca am gresit. Am si rugat un moderator sa modifice.

  16. #16
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu cred ca Samm e mai stelist decat Vladek. Asta pt ca Vladek deja a renuntat la statutul de "stelist"

  17. #17
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    balaci, pe zi ce trece aflam din ce in ce mai mult.
    eu, de exemplu, cu fiecare postare a ta pe acest site imi dau seama cat de mare prost esti (cu tot respectul pe care ti-l port ).

    Eu sincer nu te respect deloc pe tine

  18. #18
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Fiindca e stelist sau stelist? Nu-mi raspunde, jerry n-ar intelege. Poate pentru ca limbajul folosit de jerry face cinste pozelor cu fata lui postate aici pe forum. Acum serios: Jerry pare sa fie un stelist de tip samm.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Am recunoscut ca am gresit. Am si rugat un moderator sa modifice.
    nu, benny, n-ai recunoscut. iar te faci de ras
    ai recunoscut ca ai gresit scrierea cuvantului "stelist", nu titlul threadului.
    inca putin si-l ajungi pe balaci la penibilitate. nu-i de mirarea ca va intelegeti asa bine.

    referitor la pozele mele: nu-i nimic, priteni, lasati sa fiu eu tigan, desi nu sunt. Tiganii au succes la fete

  20. #20
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    nu, benny, n-ai recunoscut. iar te faci de ras
    Iar ai ras citind anunturi comemorative? Atunci nu ma mira ca nu intelegi o intrebare simpla. Fiindca intrebarea e simpla. Ca n-ai inteles-o tu, e alta treaba. Eu te-am intrebat daca vrei sa discutam aici despre ce nu ai inteles. Tu in schimb ai preferat sa-l citezi pe unul din personajele mai limitate ale acestui forum. Dar poftim, daca tu te simti mai degraba atasat de astfel de lucruri n-ai decat. Nu poti sa te caci in gustul omului.

    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    Tiganii au succes la fete
    Ok. Scuzele mele. Succes la pirande.

    OT: Tu cum te vezi? Mai apropiat se samm sau de Vladek? De Ulysses sau Gica Chioru?
    Last edited by Benny; 8th May 2008 at 15:09.

  21. #21
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jerry20cm View Post
    nu, benny, n-ai recunoscut. iar te faci de ras
    ai recunoscut ca ai gresit scrierea cuvantului "stelist", nu titlul threadului.
    inca putin si-l ajungi pe balaci la penibilitate. nu-i de mirarea ca va intelegeti asa bine.

    referitor la pozele mele: nu-i nimic, priteni, lasati sa fiu eu tigan, desi nu sunt. Tiganii au succes la fete
    Un studiu facut timp de doi ani de un institut medical din India a scos la iveala ca barbatii indieni sunt mai putin dotati de mama-natura. Astfel, indienii au probleme cu folosirea prezervativelor in timpul actului sexual din cauza ca acestea sunt prea mari pentru dimensiunile organelor lor genitale. In medie, penisurile indienilor sunt cu 3-5 centimetri mai mici decat dimensiunile standard ale prezervativelor. Studiul a fost facut pe un esantion de 1.200 de barbati, care au trecut prin mai multe teste de specialitate. Concluzia studiului a fost ca 60% dintre indieni au penisul mai mic decat prezervativele. "Cei mai multi dintre voluntarii care au participat la studiu ne-au marturisit ca se simt extrem de jenati atunci cand, in timpul actului sexual, sunt nevoiti sa-si puna prezervativ, fiindca acesta este mult mai larg decat penisul", a explicat doctorul indian Chander Puri.


    http://www.9am.ro/stiri-revista-pres...u-indieni.html

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •