Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 34 of 34

Thread: Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti

  1. #22
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Am batut rapidul! 3-1!
    Urmeaza catzeii la rand!
    CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!
    Multumim Rednic, esti cel mai tare!
    Plesan - omul meciului!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vedeta meciului a fost de asta data ..ECHIPA! Una din cele mai frumoase surprize a fost tanarul Moti care l-a facut uitat pe Rada... mi-a placut mult Daouda care a fost practic de netrecut... Borbely , dupa pasa data lui Bundea la Brasov a reusit astazi un gol , cred eu foarte important pentru evolutia lui viitoare!

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Important este ca am jucat fotbal , ca am pus suflet..ca am inceput din nou sa murim pe teren! Practic rapidistii nu au contat ..in afara sutului lui Sabin Ilie scos de Guso nu prea s-au vazut in atac! Una peste alta zic eu ca am facut un bine rapidistilor...Dan Petrescu nu este un antrenor de prima jumatate a clasamentului in A.
    Felicitari tuturor celor care au venit la stadion in ciuda vremii urate ..felicitari si galeriei rapidiste care a fost destul de civilizata in ciuda jocului slab al favoritilor!
    Una peste alta am cucerit noua puncte in trei partide! Debut excelent pentru Rednic si o revansa luata de niste fotbalisti despre care multi suporteri (inclusiv pe acest forum ! ) au considerat ca nu au ce cauta pe un teren de fotbal...

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Petrescu nu are fata de Rapid..la Sportul era altceva...nu va mai bucurati atat...daca Rednic pierde 2 meciuri o sa fie scandal la Craiova....sper sa ne gasim un antrenor mai bun..FORZA RAPID!

  5. #26
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Si noi speram sa va gasiti un antrenor "mai bun" si sa cadeti cel putin pe 4....in dauna Stiintei

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La finalul conferintei de presa Rednic a anuntat ca va sarbatori succesul in discoteca impreuna cu o parte din elevii sai! De asemenea a apreciat ca echipa a ajuns cam la 70 % din potential!
    Pe prima pagina a onlinesport cineva scrie un articol vorbind despre "bucuria meschina" a Craiovei pentru ca a invins o echipa bucuresteana! M-a distrat articolul si nu pot pierde prilejul sa-i spun autorului ca e meschina pentru ca o priveste din punctul lui de vedere...
    Pentru mine este o bucurie pura si naturala , sincera si deosebita..stiu ca va stam in gat , dar credeam ca v-ati obisnuit..asa a fost si va fi intotdeauna!
    Sa fiti fericiti , daca nu am fi noi ati fi mult mai slabi!

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    „U“ Craiova - Rapid 3-1
    • Stadion „Ion Oblemenco“, spectatori 22.000.
    • Au marcat: Borbely '6, Plesan '9 (p), Njock '44 / S. Ilie '25 (p)
    „U“ Craiova: Guso - Daouda, Papura, Moti - Bolohan, Vigariu, Bundea, Plesan ('84, Murgan), Preda - Njock ('67, McBreen), Borbely ('80, Lutu). Antrenor: Mircea Rednic.
    Rapid: Dolha - Galamaz, Perja ('20, R. Nita), Rada - Badoi, V. Negru ('46, Bordeanu), Maftei, Godfroid, I. Stancu ('61, Vasilache) - Ziyati, S. Ilie. Antrenor: Dan Petrescu.
    • Au arbitrat: S. Corpodean - Cr. Nica, M. Savaniu.
    • Observatori: D. Mihalache si I. Craciunescu.
    • Cartonase galbene: Moti / Maftei, Godfroid.
    • Filmul golurilor: 1-0, min. 6: centrare ideala a lui Vigariu, Borbely, de linga Badoi, a reluat, de la opt metri, in plasa; 2-0, min. 9: I. Stancu l-a tras de tricou pe Vigariu si penaltiul acordat a fost transformat de Plesan; 2-1, min. 25: intr-o invalmaseala in careu, Njock este creditat de Corpodean ca fiind autorul unui fault, iar Sabin Ilie transforma penaltiul; 3-1, min. 44: Borbely a strecurat un balon in fata portii rapidiste, iar Njock, din apropiere, a trimis in plasa, printre picioarele portarului Dolha!

    Cam asta este filmul ( pe scurt! ) meciului si jucatorii folositi!

  8. #29
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru jocul bun prestat vs. Rapid! Sper ca Rednic sa aduca la voi macar jumate din ce a adus la noi, in conditiile in care nu vad un viitor prea stralucit al echipei Rapid!

    In rest... sa auzim numai de bine! Sper ca Dinel sa nu faca glume proaste cu Rednic... (vezi Copos)

  9. #30
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Feilicitari pentru victorie si in primul rand pentru antrenorul pe care il aveti - Rednic!
    Atrimis tigrii rapidului cu cozile intre picioare :p Merita aceasta razbunare petru felul cum l-au apreciat!Vedeti cum va purtati si voi cu el ca sa nu...

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    alejandro ,intamplator am vazut alte postari ale tele despre Craiova...asa ca pot sa-ti spun doar atat: Nu esti in masura sa ne dai sfaturi!

  11. #32
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ce bine imi pare, ca ai luat tzeapa, ce bine imi pare ca ai pierdut!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dupa infrangerea suferita contra Craiovei jucatorii rapidisti au spart geamurile din vestiarul echipei oaspete iar Dan Petrescu a trimis garzile de corp dupa un suporter olteni care i-a adresat cateva cuvinte dulci. Vazandu-i reactiile si ascultandu-i declaratiile risc un pronostic: Nu va fi niciodata un mare antrenor!

  13. #34
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sa se ia de mana cu Hagi si sa se lase de antrenorat, nu orice fost bun jucator, esti si un bun antrenor!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •