Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 101 of 101

Thread: steaua - 22 de ani de la castigarea CCE intre ceea ce a fost si ceea ce este

  1. #85
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    despre ce Cupa se discuta p'aici ?

    Cupa aia cumparata in '86 de Ceausescu pentru Romania ?!
    Bai Rossi, tu chiar esti defect!Si dupa aia zici ca a mai cumparat o finala si o semifinala, sau erau la pachet. Si semifinala lui Dinamo a fost asa, ca un avans? Cauta-te baiete!

  2. #86
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Liniste-te. A fost o reusita. Chiar daca pe mine abordarea m-a dezamagit. Chiar daca jucau cu Milanul. Milanul era la ora aceea o echipa care venea de jos. Steaua era in urma cu 2 ani campioana. A fost primul titlu castigat de Milan dupa X ani, nici ei nu-si mai aminteau cand.

    Iar patrula zero a fost probabil tot inventata de APV-isti. deci din randurile proprii. Nu e nici un rau aici, daca faci haz de necaz.

    Ca o concluzie: nu incerca sa ma contrezi pe motive inventate. Poti desigur s-o faci daca esti prea sensibil. Daca esti, te notez in carnetel si data viitoare te las in pace.

    bine acum ... un joc de cuvinte .. o gluma .. nu-i bai...


    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Sigur nu iti amintesti si de cele 104 meciuri fara infrangere din campionat?
    ce mult a trecut de atunci ... pe bune ..parca imi amintesc ceva dar nu m-a interesat atunci atat de mult incat sa ma impresioneze si sa tin minte cate meciuri consecutive fara infrangere are steaua.
    Last edited by 4star; 9th May 2008 at 13:33.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  3. #87
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    De la ein Kaiser ...sari la Iulius Cesar esti cel mult un un profesor de istorie frustrat
    Benny:Gott wuefelt zwar nicht,aber nimmt manchen den Verstand
    Rezultat: Le dieu wurfelt,certes ne prend tout fois pas l'entendement
    ....intraductibil
    iuli_1976:Gott spliel nicht die Spielwuerfel mit der Welt,aber er kann etlichen Menschen den Geist (zu) nehmen.
    Rezultat:Le dieu ne joue pas les cubes de jeu avec le monde ,mais il peut prendre l 'esprit à quelques hommes.
    Alta viata. .
    Vrei simplu ? Gott wuerfelt nicht.
    Te bat cu ce ai intentionat tu sa scrii.
    Singurul lucru care m-a deranjat din tot ce ai scris este faptul ca ca vrei sa scrii in germana dar nu stii ca al doilea verb intr-o propozitie se pune la sfarsit.
    Asta este elementar.
    In rest nu m-a cobor la abjectiile tale ,locuind mai mult in Germania si Franta
    nu cunosc noile propozitii aduse detine de la ghena.
    Ac Milan din 1988 pana in 1992 a castigat aproape tot ce era posibil in Europa.Aceea a fost una dintr cele mai puternice echipa care a existat vre-o data in lume,doar Real Madrid din era galactica poate a fost la fel de puternica ca Milanul acelor timpuri.
    Steaua 1986 a aratat ca se poate,chiar si acum de la Steaua sunt alte pretentii in Champions League decat CFR .Cand ai istoria in spate,joci alceva
    ai un sens.
    Hai nu mai fi-ti frustrati
    Ce am avut de spus am spus .Pa



    Se pare ca nu stii de unde erau fotografiile postate
    Stai jos ai nota 2 ,locatia era Froettmaning , Allianz Arena ajungi acolo cu U6 daca te iau de mana si te las acolo nu mai stii sa ajungi acasa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #88
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Benny intai citeste cu atentie .
    In al doilea rand daca nu stii germana nu mai comenta.
    Intr-o propozitie al doilea verb se pune la coada propozitiei,subiectul nu e subinteles in germana etc este un inceput bun nu vreau sa te descurajez.
    Nu prea am inteles ce ai scris ..dar in sfarsit,poti sa scrii si in romana.
    Hast Du verstanden? ,,deci nu uita al doilea verb este la sfarsit,,
    dehhh .
    Simt oricum o frustare la tine, ,,Da, am avut-o si noi.,, care noi?
    deci te delimitezi
    din pacate pentru tine, tu nu prea le ai cu limba...ce a scris el a fost perfect corect...in schimb imi aduc aminte de o fosta semnatura de a ta, care m-a facut sa rad..o stii tu, aia cu "Gott spilt nicht die Spielwürfel mit die Welt"...ma rog, sa nu crezi ca am ceva cu tine, dar daca ai ajuns in germania nu inseamna ca esti in masura sa le dai lectii de germana la altii.
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  5. #89
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    @iulian: Tot nu ai reusit sa descifrezi poezia? Ai apelat la Google language tools, dar nu te-a ajutat foarte mult, este? Te dai mare ca stii limba germana, dar nu-ti dai seama cand cineva isi bate joc de tine in limba asta?

    Iata traducerea ta. Hai sa corectam:

    Un imparat imi daduse numele meu. (Incorect. Corect ar fi: De la un imparat mi se trage numele. Nota autorului: e vorba de Iulius Cezar)
    Papa risipise samanta lui. (Tata in loc de papa)
    O femeie se scarmana a lor scoarta (hilar. Corect este Fräulein = domnisoara, Wand=perete)
    Deoarece nici un om nu mai gasise. (vai de capul tau. Nu sti nici macar traducerea pt. Mann. Hai ca ti-o spun eu Mann = barbat)

    Ce e drept n-am ajuns inca pe Allianz Arena. Motivul? Nu mai suntem clientii T-Com. Pana acum vreo 2 ani primeam in mod periodic invitatii de la T-Com pt. meciuri. Un coleg a fost la un meci a lui Bayern la Paris cu PSG. Iar eu am fost pe Olympiastadion invitat in T-Com Lounge unde gazda noastra a fost Gerd Müller. Deci scuteste-ma cu statiile de U-Bahn din München. Daca ma intereseaza ma uit pe harta MVV.
    Last edited by Benny; 9th May 2008 at 15:04.

  6. #90
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Ce e drept n-am ajuns inca pe Allianz Arena. Motivul? Nu mai suntem clientii T-Com. Pana acum vreo 2 ani primeam in mod periodic invitatii de la T-Com pt. meciuri. Un coleg a fost la un meci a lui Bayern la Paris cu PSG. Iar eu am fost pe Olympiastadion invitat in T-Com Lounge unde gazda noastra a fost Gerd Müller. Deci scuteste-ma cu statiile de U-Bahn din München. Daca ma intereseaza ma uit pe harta MVV.
    mica corectie...este MVG. mi-e ciuda de un singur lucru. fiind fan bayern de mic, de cate ori am fost in münchen am vrut sa-i vad jucand...numai ca intamplarea a facut sa fiu doar vara acolo. am avut totusi norocul sa-i prind pe U2 pe Olympiastadion, si inspiratia sa vizitez allianz arena. pot sa-ti spun ca n-ai ratat "mai nimic"...inauntru nu este nimic impresionant. ce este cu adevarat impresionant e exteriorul si subteranul (care e totusi normal pentru münchen). dar sa vezi stadionul colorat in rosu, sa stii ca joaca bayern cu real madrid, si sa stai in studentenstadt (la 2 statii de metrou) sa te uiti la televizor fiindca n-ai mai prins bilete la meci...pai pentru asta o sa-mi fie ciuda toata viata. si master card ma indoiesc ca ma putea ajuta
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  7. #91
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    N-ar trebui sa ne certam. E corect atat MVV cat si MVG.

  8. #92
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Benny, cum se scrie corect in germana "reveniti la topic va rog frumos" ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #93
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    da cum se pronunta steaua in norvegiana!!?????????
    https://t.me/pump_upp

  10. #94
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    stjeler
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #95
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    nu cred
    https://t.me/pump_upp

  12. #96
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    dar aek bragadiru p*li cum se pronunta in norvegiana?

  13. #97
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    simplu:CFR campioana din romenien,pt tine
    https://t.me/pump_upp

  14. #98
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    despre ce Cupa se discuta p'aici ?

    Cupa aia cumparata in '86 de Ceausescu pentru Romania ?!
    sunteti penibili...

    rusine tie si tuturor care arunca cu noroi in cea mai mare performanta a unei formatii romanesti in europa.
    rog un moderator sa inchida acest thread care a fost deschis pentru a aminti doar de ce era steaua in anii ei de glorie, nu pentru lectii de germana sau mai stiu e ce alte tampenii ce nu au nici o legatura cu istoria stelei.
    multumesc!
    Last edited by tu26dor; 9th May 2008 at 21:27.

  15. #99
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Nu trebuie inchis thread-ul, trebuie doar sa se abtina cei care nu au ceva de spus on-topic

  16. #100
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    e greu.. sunt pagini pline de off-topic-uri... practic daca e sa iei ce s-a discutat despre steaua, nu raman nici macar doua pagini pline... asa ca mai bine sa il inchida.

  17. #101
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    thread inchis.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •