Results 1 to 11 of 11

Thread: Romic Bunic: „Am simit atunci c nu-i a bun!”

  1. #1
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1

    Romic Bunic: „Am simit atunci c nu-i a bun!”

    Romic Bunic a mrturisit c n-a fost niciodat stelist, el simpatiznd cu Universitatea Craiova n tineree.

    Te-ai gndit vreodat c acel gol poate valora un campionat?
    M-am gndit c poate fi decisiv n salvarea Gloriei de la retrogradare. Att!

    Ai prut uor surprins dup ce ai nscris. Lumea a speculat c ai dat la ntmplare...
    Nu-i adevrat! Sigur, bucuria mea a fost destul de reinut, dar asta s-a ntmplat pentru c parc contientizam ceea ce avea s se ntmple ulterior! Simeam c nu-i a bun!

    S-a pus presiune pe voi naintea meciului?
    Absolut deloc, dar, sincer s fiu, cred c nimeni nu se atepta ca Steaua s piard puncte la Buzu. Chiar l-am ntrebat pe antrenor n vestiar: „Nea Fane, noi ce facem?”. Ne-a spus c trebuie s batem, c el nu ne poate spune s ne dm la o parte. Ca s nu pic de fraier, l-am ntrebat i nainte s m bage pe teren ce s fac dac am ocazia s-o dau n ae. „D-o, copile!”, asta mi-a zis!

    E adevrat c Gigi Becali te-a dat afar de la Buzu?
    Asta nu tiu. M-am ntlnit cu Gigi Becali, dar mi-a vorbit frumos, nu m-a ameninat, nu m-a fcut hahaler. M-a ntrebat doar cum de m-am gsit s dau singurul meu gol n Liga I tocmai n poarta Stelei!

    Ai dat gol i mpotriva celor de la Steaua II...
    Da, chiar mi-a spus nea Vali Argseal: „M, nici aici n-am scpat de tine!”. A fost un meci greu, au civa copii foarte talentai n echip!

    www.prosport.ro
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  2. #2
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    saracu Bunic ... l-au aruncat ca pe o masea stricata pentru ca si-a permis sa marcheze in poarta stelei ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  3. #3
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    chiar vroiam sa deschid si eu un thread bine ca a fost deja deschis, articolul demonstreaza ca Steaua a jucat intotdeauna pe teren, Steaua este o echipa de onoare, iar afirmatiile frustratilor au ramas doar la stadiul de speculatii.

    S-a pus presiune pe voi naintea meciului?
    Absolut deloc, dar, sincer s fiu, cred c nimeni nu se atepta ca Steaua s piard puncte la Buzu. Chiar l-am ntrebat pe antrenor n vestiar: „Nea Fane, noi ce facem?”. Ne-a spus c trebuie s batem, c el nu ne poate spune s ne dm la o parte. Ca s nu pic de fraier, l-am ntrebat i nainte s m bage pe teren ce s fac dac am ocazia s-o dau n ae. „D-o, copile!”, asta mi-a zis!

    E adevrat c Gigi Becali te-a dat afar de la Buzu?
    Asta nu tiu. M-am ntlnit cu Gigi Becali, dar mi-a vorbit frumos, nu m-a ameninat, nu m-a fcut hahaler. M-a ntrebat doar cum de m-am gsit s dau singurul meu gol n Liga I tocmai n poarta Stelei!


    FORZZA STEAUA, HAI CAMPIONII
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Chiar imi e mila de Bunica, ca l-a trimis ciobanul unde l-a trimis... Ma intreb daca nu marca gol, mai era si acum in lotul celor de la Buzau ??

  5. #5
    Ex - Eye Kyu Jacob's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    823
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    E adevrat c Gigi Becali te-a dat afar de la Buzu?
    Asta nu tiu. M-am ntlnit cu Gigi Becali, dar mi-a vorbit frumos, nu m-a ameninat, nu m-a fcut hahaler.
    Asta e interesant... Da ce a intrebat cineva daca a fost facut hahalera???A scapat nea Bunica pasarica

  6. #6
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Din tot acest interviu reiese un lucru clar: Steaua a jucat doar pe teren.

    Oricum, sa spui ca din cauza lui Bunica nu ia Steaua campionatul e prea mult, in conditiile in care n-a fost in stare sa-si castige meciurile de acasa cu Pandurii sau Timisoara.
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]S[/COLOR][COLOR="Blue"]T[/COLOR][COLOR="Red"]E[/COLOR][COLOR="Blue"]L[/COLOR][COLOR="Red"]I[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]T[/COLOR][/FONT]

  7. #7
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    de ce nu se bucurau buzoienii cand a dat gol ? pt ca stiau ca o incaseaza, le era frica. bunica nu mai avea nimic de pierdut la varsta lui.
    de ce a fost trimis in div.3 exact dupa meciul ala ? bunica marcase o gramada de goluri pt gloria in sezonul promovarii .
    s-a jucat pe bune ? hahahaha. orice handicapat isi da seama ca a fost o greseala mare a buzoienilor. au stat capra pana in momentul de ratacire al bunicii. "caprele" au incurcat "oile".

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    410
    Reputatie
    1
    deci gloria a decapitat steaua
    au scapat dinamovistii de acuzatii

  9. #9
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    dar ironia sortii este k dak steaua nu era egalata de bunica, acum era campioana si direct in grupe...restul sunt vorbe...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #10
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    dar ironia sortii este k dak steaua nu era egalata de bunica, acum era campioana si direct in grupe...restul sunt vorbe...
    Si CFR era campioana si direct in grupe daca nu era furata de Tudor in Ghencea, daca se respecta regulamentul in cazul bricheta etc...restul sunt frustrarile stelistilor care nu pot castiga pe teren...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    "caprele" au incurcat "oile"
    degeaba, astazi tot vom asista la un incest. nu se stie inca prea bine cine va juca rolul caprei de data asta

    stelistii au gasit scuza, ca ar fi jucat chipurile numai pe teren. insa stiu si ei ca nu este asa!
    - pe perioada seriei de 10 victorii consecutive nu au avut nici macar o singura greseala de arbitraj in defavoarea lor, profitand insa de tot arsenalul de greseli grave pana la decizii la masa verde in favoare
    - o echipa care castiga atatea meciuri la rand, iese in evidenta prin evolutii de exceptie, macar in unele meciuri. steaua nu a facut nici macar un singur meci bun!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •