View Poll Results: Pe cine preferati?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Alexei Yagudin

    14 48.28%
  • Evgeny Plushenko

    6 20.69%
  • Amandoi

    8 27.59%
  • Nici unul

    1 3.45%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 76

Thread: Yagudin vs Plushenko

  1. #1
    senior ioanaformed's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    204
    Reputatie
    1

    Yagudin vs Plushenko

    Quote Originally Posted by tRipLe aXeL View Post
    plushenko care e inzestrat cu ceva de la natura + ca e si rus si aia park fac ce fac ..dar devin cei mai buni
    ntz ntz plush nu e inzestrat de la natura de loc...tu nu vezi ce inaltime are?...daca era el mai mic poate ii iesea si 4 A...cu toate astea el aterizeaza mirific de asta e asa apreciat...dar deh...GURILE RELE(ca sa se stie la cine ma refer :p)

  2. #2
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    tocmai ca inaltimea lui ii da o eleganta care ii lipseste lui takahasi , de exemplu. cel putin eu care nu-mi place takahashi vad asta. Evgeni Plushenko e facut pentru patinaj. Dumnezeu a zis probabil cand a aparut pe lume...tu vei deveni campion olimpic, mondial, european si pe tine te vor discuta toti pe forumul onlinesport.
    Puteti sa ma condamnati. Mie mi se pare ca Evgeni e nascut sa faca patinaj. Cand il vedeam prima oara imi imaginam ca acest sport a fost creat dupa Evgeni Plushenko. Fiecare saritura dupa el, fiecare pirueta, secventa de pasi.
    In opinia mea, am si eu dreptul sa mi-o exprim, EVGENI PLUSHENKO este cel mai bun patinator al tuturor timpurilor.

    Poate peste ani o sa-mi schimb opinia, nu stiu. Unii zic ca este Yagudin...uite ca eu neg.
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  3. #3
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Te contazic....Alexei Yagudin e cel mai bun, dupa parerea mea!
    www.fangymnastics.com

  4. #4
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    bravo fiecare cu parerea lui. Nu stiu de ce. Dar NU imi place yagudin. chiar nu stiu de ce. Poate si presiunea asta ca zic unii ca e mai bun plushy sau ceva de genu. dar pur si simplu nu imi place. cum zicea si irina odata..ca uraste pe cineva poate fara motiv, ca seamana cu cineva sau ceva...si nu poate sa-l aprecieze si nu mi se pare ceva suuuuuuuuuuuper ceea ce face. Si oricum dupa rezultate, plush e mai bun. Dar stiu ca asta nu inseamna nimic, ca poate s-a accidentat si nu a putut participa sau cine stie...ziceam ca un argument in plus in favoarea mea. Nu stiu Plush poate ca e si cel care m-a determinat sa-mi placa acest sport. Si mi se par foarte dificile elementele care le face. Este si o persoana cu sare si piper... In acest moment pot zice ca este idolul meu. Stati lin ca ma o sa ma mai schimb eu.

    Oricum, dupa rezultate e un patinator bun.

    bineinteles ca ii respect pe toti. Ei sunt regii in sportul pe care il ador eu. Respect Jania, yags, brian, steph, midori ito, mao asada, aliona savchenko / robin szolkowy....si lista continua...poate pe toti (cu mici excepti) ii respect.

    Si cu siguranta sunteti mai multi care il considerati pe yags cel mai bun. Asta e! Imi pare rau ca nu pot fi de aceeasi parere. Dar nu stiu de ce nu il inghit si, dragoste cu de-a sila nu se face!!
    Last edited by innuendo; 1st May 2008 at 23:57.
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  5. #5
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanaformed View Post
    ntz ntz plush nu e inzestrat de la natura de loc...tu nu vezi ce inaltime are?...daca era el mai mic poate ii iesea si 4 A...cu toate astea el aterizeaza mirific de asta e asa apreciat...dar deh...GURILE RELE(ca sa se stie la cine ma refer :p)
    dar inaltimea e si un avantaj. are mai multa forta sa impinga la desprinderi.

  6. #6
    senior ioanaformed's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    204
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    dar inaltimea e si un avantaj. are mai multa forta sa impinga la desprinderi.
    da dar ar trebui sa fie varza la aterizari are centru de greutate prea sus...e si un avantaj nu zic nu dar mie nu mi se pare ca avantajul e la tehnic ci la artistic adica pirueta aia mirifica o face...de fapt o facea pentru ca avea si conditie fizica si intradevar inaltimea ii confera si eleganta

    intr-o zi la scoala i-am aratat unei colege un program de-a lui aliosa si unul de-a lui jenia(mentionez tipa nu are absolut nici o treaba cu patinajul) si l-a preferat pe cel a lui jenia ...motivatia a fost ca alexei "e prea badaran si nu are pic de eleganta"...

    axel cand eram mai mica nu-l suportam absolut de loc pe alexei pentru ca il ura pe plush si pentru ca mi se parea al naibii de ingamfat...intre timp mi-a trecut "supararea" acum consider ca yagudin e un patinator exceptional insa plusenko e mai aproape de sufletul meu...

  7. #7
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Badaran ?!? Alexei e o persoana sensibila !

  8. #8
    senior ioanaformed's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    204
    Reputatie
    1

    Yagudin vs Plushenko

    la prima impresie...ei asa i s-a parut

  9. #9
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    hai ca vroiam sa zic ceva dar ma abtin
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #10
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Badaran ?!? Alexei e o persoana sensibila !
    pana si eu am observat asta :| plangea cand i-a luat titlul lu plush


    zi irina mai ales daca e anti - yags
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  11. #11
    senior ioanaformed's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    204
    Reputatie
    1
    statea dupa usa inainte sa primeasca nota plush...si cand a aflat era extraordinar de fericit nu zic era dreptu lui sa fie a avut niste programe fenomenale dar incertitudinea lui era o dovada foarte clara ca ii e frica de plush

  12. #12
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    hai mai ca e clar ca nu ajungeti nicaieri. cine e fan yags oricum asa ramane si cine e fan plush idem. so what's the point?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #13
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tRipLe aXeL View Post
    pana si eu am observat asta :| plangea cand i-a luat titlul lu plush
    Yags nu i-a luat deloc titlul lui plushenko..ci pur si simplu si-a castigat propriul titlu..a fost meritul sau! Plushenko a fost facut KO atunci
    www.fangymnastics.com

  14. #14
    senior ioanaformed's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    204
    Reputatie
    1
    gata gata am zis ca nu ma mai bag...ma tin de cuvant :|

  15. #15
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Yags nu i-a luat deloc titlul lui plushenko..ci pur si simplu si-a castigat propriul titlu..a fost meritul sau! Plushenko a fost facut KO atunci
    incercam si eu
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  16. #16
    workaholic alyosha_87's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    3rd rock from the sun
    Posts
    6,761
    Reputatie
    1
    iarasi incep discutiile Yags vs Plush...oy... sunt neverending
    Dean Winchester: You fudging touch me again, I'll fudging kill you!

    Sam Winchester: Wait, there is no such thing as unicorns?

  17. #17
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    normal
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  18. #18
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    eu spun ca amandoi sunt minunati in felul lor. gata! fiecare cu stilul lui, daca ar fi amandoi la fel ati zice ca se copiaza, ca sunt clone. sunt superbi amandoi in felul propriu. the end of story

  19. #19
    workaholic alyosha_87's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    3rd rock from the sun
    Posts
    6,761
    Reputatie
    1
    corect rocs_a
    Dean Winchester: You fudging touch me again, I'll fudging kill you!

    Sam Winchester: Wait, there is no such thing as unicorns?

  20. #20
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    se parea al naibii de ingamfat...
    acelasi lucru il credeam eu despre Plushy
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  21. #21
    workaholic alyosha_87's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    3rd rock from the sun
    Posts
    6,761
    Reputatie
    1
    ingamfat?cine...Alexei? nu prea cred
    Dean Winchester: You fudging touch me again, I'll fudging kill you!

    Sam Winchester: Wait, there is no such thing as unicorns?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •