Results 1 to 7 of 7

Thread: Taher ii ofera lui Boloni 3 milioane de euro pe an

  1. #1
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1

    Taher ii ofera lui Boloni 3 milioane de euro pe an

    Antrenorul Ladislau Boloni va primi din partea Rapidului un contract prin intermediul caruia va primi 3 milioane de euro pe sezon, suma fiind confirmata de Fathi Taher, principalul actionar al Rapidului.

    "Domnul Boloni nu a cerut, noi i-am propus si oferta a fost acceptata. E vorba de trei milioane de euro pe an, si nu trei milioane de euro in trei ani, asa cum s-a vehiculat. Domnul Copos a propus prima cifra, eu am adaugat si asa s-a ajuns la aceasta suma. Peste doua saptamani o sa ne vedeti pe toti aici, plus domnul Boloni, care a spus ca e o placere pentru el sa faca parte din familia Rapidului in aceste conditii", a precizat Taher intr-o interventie la Realitatea TV.

    "Boloni este cea mai buna solutie de manager general pentru Rapid. Domnul Taher a fost foarte indraznet si i-a facut o oferta buna. Dupa Mircea Lucescu, care a luat un titlu dupa 32 de ani, si Razvan Lucescu, care ne-a dus pentru prima data in sferturile Cupei UEFA, am reusit sa il aducem pe Boloni. Venirea lui este cea mai buna decizie pentru Rapid", a completat George Copos.

    Momentan, Marian Rada este antrenor principal in Giulesti, existand posibilitatea ca acesta sa continue pe banca tehnica a Rapidului, dupa ce Boloni a declarat ca este interesat de o colaborare cu acesta.
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  2. #2
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Vai de capul nostru: era 3 milioane PE 3 ANI!

  3. #3
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    Imposibil!.Mi se pare enorm 3mil de euro pe an .La banii astia trebuie sa faca eventul si sa iasa din grupele ligii campionilor .

    Quote Originally Posted by grasu2 View Post
    Vai de capul nostru: era 3 milioane PE 3 ANI!
    o suma mai normala...pentru Romania
    Last edited by andreidaniel; 6th May 2008 at 15:48.

  4. #4
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    1 milion pe an, 3 milioane in total. Inca nu suntem la nivelul Angliei.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #5
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    excelenta alegere, minunata strategie.
    pe 3 milioane cat o sa ia boloni pe an o sa descopere 3 de cristiano ronaldo, iar rapid o sa scoata profit de pe urma lui
    si, sa fim seriosi, mai mult de o calificare in grupe, castigare camp si cupa nu se poate realiza in acest mom in romania.

  6. #6
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    sunt curios daca este de acord de ex....corsicanu....
    https://t.me/pump_upp

  7. #7
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Si uite asa mai apare o echipa ungureasca!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •